Skocz do zawartości

Instalator Orange Free zawiesza się na renderingu w Explorerze Windows swojego GUI


Anissa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa na XP Home SP3 PL. Wszystko chodziło i chodzi na nim zawsze dobrze, wszystko inne się instaluje i działa. Żadnych wywrotek, wpadek z wirusami, itp. Po prostu dobrze wszystko działa. Jest też w nim najnowszy firefox, java i flash.

 

Dokupiłam do niego Internet bezprzewodowy Orange Free 4 GB i tu klops!!!

Drivery modemu USB (Huawei E1752C) instalują się bez problemu, ale sam program do Orange Free za nic. Dostaję komunikat jak na obrazku i okna już nawet nie daje się zamknąć, można jedynie ubić proces BESSInternet-PL-IEW.exe i jego pochodne:

 

http://img149.imageshack.us/img149/3521/orangenq.jpg

 

"Ten program nie może wyświetlić strony web.

Najbardziej prawdopodobne przyczyny:

- Nie masz połączenia z Internetem

- Witryna sieci Web napotyka problemy

- W adresie może być błąd w pisowni"

 

Jak kliknę "Więcej informacji to dostaję: "Ten problem może mieć różne przyczyny, w tym następujące: Łączność z Internetem została utracona."

 

Dla mnie to bzdura, bo wiadomo, że NIE MAM połączenia bo po to właśnie kupiłam Orange Free aby dopiero je mieć. Powtórzę może, raz jeszcze bo nie chodzi o żadne połączenie z netem, ale o wyświetlenie GUI INSTALATORA... instalator programu po jego uruchomieniu nie wyświetla nic z neta (bo jeszcze go nawet tam nie ma), tylko nie może Explorerem zrenderować takiego swojego dziwacznego GUI. Sprawdziłam to na drugim laptopie, też bez Internetu, na którym wszystko z instalacji ładnie przechodzi bo GUI się wyświetla i można klikać dalej opcje "Instaluj" itd....

 

Wszystkie trzy dostępne wersje instalatorów 8.x.x tak samo się zachowują. Byłam w trzech salonach Orange i w żadnym nie umieją mi pomóc. Sami telespecjaliści :-( Wcisnąć coś komuś i jak nie działa, to umyć ręce. Wszystko inne na laptopie chodzi, działa, programy, internet z kabla w firmie, wszystko inne instaluje się bez problemu tylko ten nieszczęsny Orange... Zachciało się francuzikom własnych skórek instalatora. Ci jak jakiś już coś wymyślą, to zawsze jakieś pokręcone...

 

Proszę wszystkich mądrych o pomoc, bo umowa podpisana, rachunki już płacę a nie mogę skorzystać z neta, bo nieszczęsny instalator się zwiesza i nie przechodzi do GUI :(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem podobny po poniższego?

http://www.frazpc.pl/b/250991

 

W dzienniku zdarzeń systemowych/aplikacji powinno się coś zarejestrować. Pierwszy strzał jeśli zawarty tam komunikat nie jest zbyt czytelny to odczytujesz ID Zdarzenia (Event ID), i Żródło (Source) - a potem szukajka.

http://www.eventid.net/

Ślepy strzał... problem z bibliotekami .NET Framework.

Odnośnik do komentarza

Problem podobny po poniższego?

http://www.frazpc.pl/b/250991

Podobny, ale całkiem inny. Tu nie ma podobnych kwestii, ani złego adresu, a na drugim lapku także bez internetu Orange Free instaluje się z palca.

 

W dzienniku zdarzeń systemowych/aplikacji powinno się coś zarejestrować.

W dzienniku pojawia się coś takiego:

 

Aplikacja powodująca błąd installgui.exe, wersja 1.1.2.0, moduł powodujący błąd installgui.exe, wersja 1.1.2.0, adres błędu 0x00026dbc.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

Oczywiście w w/w Centrum pomocy i obsługi technicznej można sobie pogwizdać a nie znaleźć przyczynę.

 

Pierwszy strzał jeśli zawarty tam komunikat nie jest zbyt czytelny to odczytujesz ID Zdarzenia (Event ID), i Żródło (Source) - a potem szukajka. http://www.eventid.net/

ID Zdarzenia: 1000

Źródło: Aplication Error

Po wpisaniu na eventid.net dostaję: Description Faulting application <application name>, version <version number>, faulting module <module name>, version <version number>, fault address <hex address>.

Nic mi to kompletnie nie mówi.

 

Ślepy strzał... problem z bibliotekami .NET Framework.

Chyba nie celny. Już wcześniej wykarczowałam wszystkie .NETy i zainstalowałam bez problemów wersję 2.0 i 3.0 oraz MS C++ Redist 2008/2010.

.NET 3.5 nie instalowałam, bo nie mam tej ponad 200 MB wersji jako Redistributable, a na lapkach nie mam dostępu do Internetu.

Efekt niestety ten sam jak wyżej.

 

Powtórzę jeszcze raz dwie rzeczy.

- Wszystko na tym lapku zawsze chodziło i się bez problemu instalowało. Nawet teraz też za wyjątkiem tego Orange Free z tym dziwniastym interfacem.

- Tan sam pakiet na drugim lapku instaluje się bez problemu. System jest ten sam na obu: Win XP Home PL SP3

 

Jakieś pomysły, bo tracę nadzieję a za OF płacić co miesiąc trzeba?

Odnośnik do komentarza

Od razu zaznaczę że nie jestem specjalistą ale mam parę pomysłów.

 

Podobny, ale całkiem inny. Tu nie ma podobnych kwestii, ani złego adresu, a na drugim lapku także bez internetu Orange Free instaluje się z palca.

Czy mozesz zapodać screena jak to GUI na drugim lapku wygląda?

 

Jeśli to kwestia instalatora to moze potrzebna jest najnowsza wersja Windows Installera żeby ruszyło? Najnowszą jest o ile pamiętam 4.5 - mozna ją ściagnąć ze strony Microsoftu.

 

Chyba nie celny. Już wcześniej wykarczowałam wszystkie .NETy i zainstalowałam bez problemów wersję 2.0 i 3.0 oraz MS C++ Redist 2008/2010.

.NET 3.5 nie instalowałam, bo nie mam tej ponad 200 MB wersji jako Redistributable, a na lapkach nie mam dostępu do Internetu.

Efekt niestety ten sam jak wyżej.

Wersja 3.5 jest dlatego taka duża bo zawiera w sobie juz komponenty 2.0 i 3.0 - jeśli ją zainstalujesz nie trzeba instalować dwóch poprzednich. Ja sam jak do tej pory nie spotkałem się z czymś co by wymagało 3.5 ale z drugiej strony jest ona na tyle już "stara" (najnowszą wersją jest bodajze 4.0) że specjalisci z Orange mogli jej uzyć. Więc może warto spróbować mimo wszystko ściągnać i zainstalować?

 

Powtórzę jeszcze raz dwie rzeczy.

- Wszystko na tym lapku zawsze chodziło i się bez problemu instalowało. Nawet teraz też za wyjątkiem tego Orange Free z tym dziwniastym interfacem.

Myślenie trochę błędne. Ja też musiałem czasem coś sobie doinstalować po paru latach uzytkowania danego komputera bo akurat ten jeden "nowy" program wymagał czegoś czego wcześniej nie miałem a wszystko pozostałe mi chodziło. ;)

 

Aha, i jeszcze mnie jakoś zastanawiają te ikonki jakie masz po prawej stronie na taskbarze - tam są dwie z krzyżykiem (brak netu) ale jedna jest "normalna" jakby wykrył jakąś sieć. Może jest jakiś konflikt "sterowników" czy coś? Szczerze mówiąc nie znam sie na tym na tyle aby to jakoś rozsądnie zinterpretować.

Odnośnik do komentarza

Czy mozesz zapodać screena jak to GUI na drugim lapku wygląda?

Popieram.

Moje pomysły:

1. Może to gui jest zrobione we flashu i potrzebny jest flashplayer.

2. Może wyłącz antywirusa który może blokować np. ActiveX.

3. Jeżeli jest tak że instalator otwiera się w IE jako strona HTML, sprawdź jaką masz ustawioną domyślną przeglądarkę, która również może coś blokować.

 

Jak kliknę "Więcej informacji to dostaję: "Ten problem może mieć różne przyczyny, w tym następujące: Łączność z Internetem została utracona."

 

Dla mnie to bzdura, bo wiadomo, że NIE MAM połączenia bo po to właśnie kupiłam Orange Free aby dopiero je mieć.

Nie wiem dokładnie jak to z tym jest, ale przecież musisz tam gdzieś podać swoje dane do logowania i wysłać, ofline tego nie sprawdzą.

Może tu chodzi o kolejność instalowania, sterowników modemu i oprogramowania, ale myślę że robisz to prawidłowo wg. instrukcji.

Odnośnik do komentarza

Nie mam WiFi. Na virtualbox-ie (windows server 2008 enterprise sp2 evaluation) i xp pro sp3 procedurka instalacji oprogramowania wygląda następująco (poza ostatnim screenem):

 

of01.th.png of02.th.png of03.th.png of04.th.png of05.th.png

of06.th.png of07.th.png of08.th.png of09.th.png of11.th.png

 

Na którym etapie wywala Ci się instalator? Pytanie, oczywiście, czy odłączyłaś wcześniej modem? Powyłączałaś wszystkie działające programy w szczególności antywira itp. oraz firewall? - to sugeruje instalator jak i wskazówki na stronce tpsa/orange.

 

Mogę Ci jedynie zaproponować "cichą" metodę instalacji jak to widać na ostatnim screen-ie (zerknij też na ostatni z powyższych). ;)

 

1. Wypakowujesz instalator (tzn. wypakowany plik .exe), np. winrarem. PPM na pliku > Wypakuj tutaj (Extract Here).

2. Wchodzisz do wypakowanego folderu. Plik instalatora nazywa się BESSInternet-PL-IEW.exe - oczywiście nazwę możesz zmienić na dowolną (byle bez polskich ogonków i spacji). Procedurka jest opisana w pliku BESSInternet-PL-IEW_customfile.ini - w tymże wypakowanym folderze.

3. Start > Uruchom... i poprzez Przeglądaj... (Browse...) wskaż ścieżkę do wypakowanego instalatora (najlepiej, żeby nie zawierała spacji.) i przeedytuj wpis (o przełączniki i parametry).

 

[ścieżka]\nazwa_instalatora.exe /s /custom .\customfile.ini
4. OK (lunb enter) i czekasz. Powinno się zamknąć okienko command prompt po zakończeniu instalacji.

 

customfile.ini być może znajdziesz na kompie, gdzie ta aplikacja działa/jest zainstalowana. Przykład ze screen-a pochodzi z lokalizacji C:\Program Files (x86)\OrangeBS\BEWInternet-PL-IEW\Installation\Detect\CurrentOS (już po instalacji tej aplikacji). Tak czy siak w ten sposób i tak zostaną zainstalowane wszystkie *.ini - tak mi się wydaje (oczywiście o ile instalka przejdzie). To może trochę potrwać, więc nie zamykaj okienka... Aaa... plik customfile.ini (chyba możesz zmienić nazwę tego przekopiowanego pliku, albo użyć jej w wywołaniu instalatora) kopiujesz do folderu, gdzie w/w instalator. Chociaż najprawdopodoniej jako plik customfile.ini powinnaś użyć pliku, który jest w folderze po wypakowaniu pakietu instalatora - tj. wspomniany wcześniej BESSInternet-PL-IEW_customfile.ini.

 

W przykładowym pliku .ini widać ciąg znaków VID_12D1&PID1003...

Wartość dla swojego modemu możesz sprawdzić w menedżerze urządzeń... patrz post #14 poniżej.

https://www.fixitpc.pl/topic/1696-sterowniki-mx7120-gateway/#12617

A potem pozostaje Ci wyszukać odpowiedni plik .ini z tych "zainstalowanych" na innym kompie. Chyba, że spróbujesz z pierwszym lepszym. Lub BESSInternet-PL-IEW_customfile.ini.

 

Przedostatnia linijka... tak wyglądało wywołanie instalacji z pendrive'a (dysk E).

of10.th.png

 

Uciekło mi... nie jestem pewien powyższego z tym plikiem nazwa_modelu_modemu.ini (z przykładu) bo jak widać po jego zawartości odwołuje się do (wypakowywanych pewno) plików *.aec. Możliwe, że chodziło bardziej o ten plik BESSInternet-PL-IEW_customfile.ini, który był zawarty w instalce. Ale o to możesz pomęczyć BOK Orange. :rolleyes:

 

Oczywiście odłączasz wcześniej modem, zamykasz otwarte aplikacje, w szczególności antywira i firewall.

 

BTW

Tak a propo eventid.net - to też mi to nic nie mówi, ale (w tym wypadku) klikając na link Comments and links for event id 1000 from source Application Error przechodzisz do b. szczegółowszego opisu gdzie często zamieszczane są także komentarze użytkowników. Nie zawsze jest to użyteczne bo część komentarzy odsyła do artykułów dostępnych tylko dla subskrybentów... Cóż, tak jak wspomniałem wcześniej = to jest tylko pierwszy strzał gdzie można zerknąć.

Odnośnik do komentarza

Czy mozesz zapodać screena jak to GUI na drugim lapku wygląda?

Najpierw jest to: http://img217.imageshack.us/i/12950775.jpg i to się grzecznie wyświetla na obu a następnie...

powinno być to: http://img525.imageshack.us/i/81696912.jpg

ale niestety na tym problemowym jest to: http://img560.imageshack.us/i/84849407.jpg

 

Jeśli to kwestia instalatora to moze potrzebna jest najnowsza wersja Windows Installera żeby ruszyło? Najnowszą jest o ile pamiętam 4.5 - mozna ją ściagnąć ze strony Microsoftu.

Mam wszystkie aktualizacje. Dziś podpięłam go kablem w firmie. Weszło ok 40 nowych, w tym różne SP do .NETów oraz cały .NET 3,5. Mimo usilnych prób nie chciały tylko na nim wejść dwie: KB 978601 i KB979309

 

Wersja 3.5 jest dlatego taka duża bo zawiera w sobie juz komponenty 2.0 i 3.0 - jeśli ją zainstalujesz nie trzeba instalować dwóch poprzednich. Ja sam jak do tej pory nie spotkałem się z czymś co by wymagało 3.5 ale z drugiej strony jest ona na tyle już "stara" (najnowszą wersją jest bodajze 4.0) że specjalisci z Orange mogli jej uzyć. Więc może warto spróbować mimo wszystko ściągnać i zainstalować?

Patrz j/w.

 

Myślenie trochę błędne.

To nie myślenie. Sygnalizowałam jedynie, że jest to lapek, na którym do czasu tego problemu nie było żadnych innych. Po prostu bzykał i tyle.

 

Aha, i jeszcze mnie jakoś zastanawiają te ikonki jakie masz po prawej stronie na taskbarze - tam są dwie z krzyżykiem (brak netu) ale jedna jest "normalna" jakby wykrył jakąś sieć. Może jest jakiś konflikt "sterowników" czy coś? Szczerze mówiąc nie znam sie na tym na tyle aby to jakoś rozsądnie zinterpretować.

Skoro się nie znasz, to po co pytasz? Nie ma konfliktu. Połączony jest tam Ethernet crossem do drugiego lapka. A te z krzyżykiem to FireWire i WiFi.

 

Moje pomysły:

1. Może to gui jest zrobione we flashu i potrzebny jest flashplayer.

2. Może wyłącz antywirusa który może blokować np. ActiveX.

3. Jeżeli jest tak że instalator otwiera się w IE jako strona HTML, sprawdź jaką masz ustawioną domyślną przeglądarkę, która również może coś blokować.

1. Przeczytaj z należytym zrozumieniem mój pierwszy post, szczególnie pierwszy jego akapit.

2. ActiveX jest włączony. Przyjrzyj się dobrze http://img560.imageshack.us/i/84849407.jpg i odpowiedz gdzie Ty tam widzisz antywirusa? :-)) Odinstalowałam go, by przypadkiem nie przeszkadzał.

3. Firefox, zawsze i wszędzie. Nigdy to niczemu do tej pory nie przeszkadzało. Na drugim lapku też jest FF identycznie skonfigurowany i jak już pisałam, tam instalacja idzie jak po maśle.

 

Nie wiem dokładnie jak to z tym jest, ale przecież musisz tam gdzieś podać swoje dane do logowania i wysłać, ofline tego nie sprawdzą.

To jest Orange Free via GSM, więc żadnych danych. Wklepujesz PIN po zainstalowaniu tego softu i wetknięciu do USB modemu z kartą SIM i wio...

 

Może tu chodzi o kolejność instalowania, sterowników modemu i oprogramowania, ale myślę że robisz to prawidłowo wg. instrukcji.

Kolejność nie ma znaczenia. Sterowniki samego modemu można instalować zarówno przed jak i po instalacji tego softu (choć zalecają przed). Sprawdziłam to na 2 inny kompach, w tym jednym stacjonarnym i na lapku. BTW sterowniki instalują się na felernym lapku bez najmniejszych problemów.

 

Na którym etapie wywala Ci się instalator?

Masz na screenach wyżej. Dokładnie na odpowiedniku Twojego 2 screena. Pierwszy idzie wszędzie i wszystko gra. A tam gdzie trzeba coś zrenderować, to na tym lapku wysiada i mamy to: http://img560.imageshack.us/i/84849407.jpg a w dzienniku zdarzeń:

Aplikacja powodująca błąd installgui.exe, wersja 1.1.2.0, moduł powodujący błąd installgui.exe, wersja 1.1.2.0, adres błędu 0x00026dbc.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft....link/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

ID Zdarzenia: 1000

Źródło: Application Error

 

Mogę Ci jedynie zaproponować "cichą" metodę instalacji jak to widać na ostatnim screen-ie (zerknij też na ostatni z powyższych)

O! Super! To może być dobry pomysł na obejście problemu. Wprawdzie nie zostanie on rozwiązany, ale może da to jakiś efekt. Powalczę z tym w ten sposób jutro, bo dziś już padam na cycki ;-)

 

Ale o to możesz pomęczyć BOK Orange.

Chyba nie doczytałeś. W trzech salonach Orangowi spece nad tym siedzieli i wymiękli, a co dopiero jakiś tam BOK ;-) Przecież oni o tym pojęcia nie mają, bo takich rzeczy ich nie uczą.

 

Tak a propo eventid.net - to też mi to nic nie mówi, ale (w tym wypadku) klikając na link Comments and links for event id 1000 from source Application Error przechodzisz do b. szczegółowszego opisu

Czytałam... http://eventid.net/display.asp?eventid=1000&eventno=1475&source=Application%20Error&phase=1 Jest tam coś takiego jak niżej, ale nie wiele mi to nowego podpowiada.

 

"This is a very generic error and it doesn't tell much about what caused it. Some applications may fail with this error when the system is left unstable by another faulty program. Usually, a reboot is recommended when this type of error is showing up. If the error is persistent, then one can start digging further (i.e. update the application that is listed in the event), install latest hotfixes, check for viruses and so on.

If the application is iexplore.exe and you cannot do "New window" without crashing the browser, then see M316593 (there used to be another article, M272322 but it was removed from Microsoft's support site).

This may also occur if the application is not compatible with the operating system. For example, trying to run games designed for Windows 9x/ME on Windows 2000/XP.

According to M967227, an application that uses the RPCRT4.dll module on a computer that is running Windows Vista SP1 or Windows Server 2008 may stop and generate this message. A hotfix is available from Microsoft."

 

Jak macie jeszcze jakieś pomysły, to walcie śmiało bo mnie nerwica przez ten udziwniony francuski instalator już bierze.

Byle bym tylko nie musiała wam ciągle pisać w kółko tych samych rzeczy, że jest flash, wszystkie niezbędne .nety, redist c++ itd, itp. Zwyczajnie, nie lubię się powtarzać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz IE7 lub niższą zaktualizuj do IE8 niezależnie od tego czy jej używasz czy nie. Co prawda w wymaganiach tej aplikacji którą próbujesz zainstalować wg plików pomocy zawartych w instalatorze stoi IE 5.5 lub wyższa, ale różnie to bywa. IE jest komponentem, który jest dość mocno zintegrowany z systemem. Ups, przepraszam. Nie popatrzałem dokładnie. :)

 

Możesz zlikwidować plik HOSTS, który może wchodzić w kolizję z usługą Klient DNS.

 

 

 

O1 HOSTS File: ([2010-12-08 15:37:56 | 004,402,375 | R--- | M]) - C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

O1 - Hosts: 127.0.0.1 revouninstallerpro.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 creatives.livejasmin.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 www.revouninstallerpro.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 localhost

O1 - Hosts: 127.0.0.1 ___id___.c.mystat-in.net

O1 - Hosts: 127.0.0.1 _218_.justcounter.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 0.r.msn.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 0.start.bz

O1 - Hosts: 127.0.0.1 00.0bid.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 000dom.revenuedirect.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 000info.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 000webhost.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 000x.us

O1 - Hosts: 127.0.0.1 001.adsenser.cn

O1 - Hosts: 127.0.0.1 001.hitgraph.jp

O1 - Hosts: 127.0.0.1 00175.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 001x.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 002.hitgraph.jp

O1 - Hosts: 127.0.0.1 005.free-counter.co.uk

O1 - Hosts: 127.0.0.1 006.free-counter.co.uk

O1 - Hosts: 127.0.0.1 007.free-counter.co.uk

O1 - Hosts: 127.0.0.1 007arcadegames.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 007guard.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 007software.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 008.free-counter.co.uk

O1 - Hosts: 148802 more lines...

 

 

 

Start > Uruchom > wklej polecenie:

 

Notepad C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

 

I lecąc od dołu usuń wszystkie wpisy z wyjątkiem 127.0.0.1 localhost (albo taki wpis tylko dodaj/pozostaw). Zapisz zmiany w pliku. Oczywiście jeśli uważasz, że ten plik jest Ci niezbędny możesz go skopiować i później podmienić.

 

Utwórz plik tekstowy o dowolnej nazwie (w tej samej lokalizacji co wypakowany plik instalatora), wklej do niego poniższy fragment (zakładam standardowe nazwy instalatora w wersji 8.0.7). Zapisz. Zmień rozszerzenie na .bat - uruchom plik dwuklikiem. Sprawdź czy instalator wywala się z jakimś błędem. Polecenie pause powinno wyświetlić komunikat Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować... Jeśli chciałabyś edytować plik .bat to tylko PPM na nim > Edytuj...

 

.\BESSInternet-PL-IEW.exe /s /custom .\BESSInternet-PL-IEW_customfile.ini

pause

ewentualnie

 

.\BESSInternet-PL-IEW.exe

pause

of12.th.png

 

BTW

Przydałby się też log z Extras. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Ten lapek to jakiś staruszek (chyba), zaktualizuj mu może świeże drivery: grafiki, chipsetu, zainstaluj kodeki.

Jeśli pana zdaniem 4 letnia przyzwoita Toshiba dosłownie prawie nie używana w stanie wręcz igła i z pamięcią 512 MB (jutro może będzie już 2 GB, DDRy w drodze), to jakiś staruszek, to proszę może już więcej nie pisać w tym wątku. Śpieszę też dodać, że drivery grafiki, chipsetu oraz kodeki nie mają raczej związku z w/w problemem. Obecnie są zainstalowane najnowsze dostępne wersje wraz z najnowszym biosem. Bardzo dziękuję za pana wkład i pomoc, ale proponuję sugestie na takim poziomie pozostawić na przyszłość dla siebie.

 

Możesz zlikwidować plik HOSTS, który może wchodzić w kolizję z usługą Klient DNS.

Nie wchodzi i nigdy nie wchodził, a używam tego od lat, bo bardzo sobie cenię SpyBot'a SD. Oczywiście usługę klienta DNS zawsze mam w trybie Ręcznym, wtedy nie ma żadnych nieprzyjemnych zamuleń.

 

Utwórz plik tekstowy o dowolnej nazwie (w tej samej lokalizacji co wypakowany plik instalatora), wklej do niego poniższy fragment (zakładam standardowe nazwy instalatora w wersji 8.0.7). Zapisz. Zmień rozszerzenie na .bat - uruchom plik dwuklikiem. Sprawdź czy instalator wywala się z jakimś błędem. Polecenie pause powinno wyświetlić komunikat Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować...

Dobrze zakładasz, używam właśnie instalatora 8.0.7. Poprzednie też próbowałam ale to samo...

Po odpaleniu nie ma żadnego błędu. Trwa wszystko może z minutę i później mamy już tylko prompta od komendy pause

Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować...

 

W bebechach tej instalki jest plik installgui.exe, który ona odpala (znajdziesz go w temp'ach podczas instalacji). To po jego zainicjowaniu się to dzieje.

 

Jeśli chciałabyś edytować plik .bat to tylko PPM na nim > Edytuj...

Spoko, podstaw mi nie musisz wykładać. Ja jestem baba jeszcze ze starej dobrej szkoły, gdzie znajomość poleceń DOS'a i command.com'a była niemal obowiązkowa ;-)

 

Przydałby się też log z Extras.

Ups! Przepraszam. Bardzo późno to robiłam i przeoczyłam. Zaraz zrobię nowy...

 

BTW ktoś mi powie co to są za dwie poprawki KB978601 i KB979309, które za choinkę nie chcą mi się zainstalować?

extras.txt

Odnośnik do komentarza

Coś mi się stało z przeglądarką, nie potrafi odszyfrować pliku extras. :)

Pewno ten myk znasz, ale... Nagraj sobie cały proces instalacji narzędziem Process Monitor. Przy wywaleniu się instalatora zakończ nagrywanie klikając lupkę (powinna być przekreślona). I pokaż to ekspertom z http://www.forumorange.net/ - może na coś ciekawego wpadną (czytaj - odeślą do analizy deweloperom). A możesz też nagrać proces instalacji na innym kompie i je sobie porównać. A nuż widelec... Nie mam pojęcia o co mogłoby chodzić.

 

W logu OTL widać taki wpis:

 

MOD - [2010-08-23 17:12:53 | 001,054,208 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\WinSxS\x86_Microsoft.Windows.Common-Controls_6595b64144ccf1df_6.0.2600.6028_x-ww_61e65202\comctl32.dll

 

a do czego służy biblioteka comctl32.dll można łatwo sprawdzić = KLIK. Czy ma ona jakiś wpływ na Twój przypadek... nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam panią bardzo, najmocniej przepraszam, ale czy nie próbowała pani skonfigurować połaczenia recznie? Skoro sterowniki do modemu instaluja sie bez problemu, nic nie stoi na przeszkodzie żeby uruchomic sieć. Przypuszczam, że ten programik Orange jest potrzebny tylko zeby wpisac PIN. A to mozna zrobic uzywajac bezinstalacyjnego TopNetInfo lub utworzyc plik bat o nastepujacej treści:

 

 @echo off

echo at+cpin="xxxx">pin

print /d:com6 pin>nul

del pin>nul

ping 127.0.0.1>nul

rasdial/d|rasdial ^

Internet GPRS /phone:*99#>nul
w miejsce xxxx wpisujemy PIN

 

w linijce print /d:com6 pin>nul wpisujemy numer portu, na którym funkcjonuje modem.

szczegółowe dane dla konfiguracji w Orange dostępne TUTAJ

Odnośnik do komentarza

Jeśli pana zdaniem 4 letnia przyzwoita Toshiba dosłownie prawie nie używana w stanie wręcz igła i z pamięcią 512 MB (jutro może będzie już 2 GB, DDRy w drodze), to jakiś staruszek, to proszę może już więcej nie pisać w tym wątku. Śpieszę też dodać, że drivery grafiki, chipsetu oraz kodeki nie mają raczej związku z w/w problemem. Obecnie są zainstalowane najnowsze dostępne wersje wraz z najnowszym biosem. Bardzo dziękuję za pana wkład i pomoc, ale proponuję sugestie na takim poziomie pozostawić na przyszłość dla siebie.

Chociaż znany jestem z ciętego jęzora i z racji iż jesteś ponoć kobietą powinienem zostawić to bez komentarza, tylko dlaczego :confused: postaram się więc w miarę łagodnie, zachowujesz się jak feministka więc będziesz traktowana po "chłopsku" czyli ze wszystkimi "honorami" i konsekwencjami. Najpierw trzeba było napisać, że masz zespół SMS, a czytanie ze zrozumieniem przychodzi ci z wielkim trudem, nie produkowałbym się wcale. W poście, który wywołał takie oburzenie jest jedno kluczowe słowo, a jakie to spróbuj użyć to co masz w czaszce między uszami, wskaż więc miejsce, w którym jasno zaznaczyłaś, że drivery masz świeże. Rzucasz się po forach jak rozkapryszona małolata obrażając ludzi wkoło mając przy tym nadzieję, że ludzie uznają to jako "nauka od geeka" a fakty są takie że piszą do nooba, bo ile można wałkować ten sam temat i odrzucać jasne sugestie aby skorzystać z czegoś innego.

 

PS. chcesz być traktowana jak równorzędna rozmówczyni to weź sobie na wstrzymanie, a jako przykład bierz @picasso - to jest jedna z niewielu kobiet na forach do których człowiek jeśli się nawet z nią się nie zgadza (tylko w kwestiach formalnych, bo w kwestiach IT nie śmiałbym się z nią nawet porównać) to żadne inwektywy nawet przez palce nie chcą przejść, żeby nie wspomnieć, że przez myśl, więc czytaj, patrz i ucz się dziecino jak zachowuje się prawdziwa DAMA, albo zgódź się z tym, że będziesz tak samo jak ty sama to robisz traktowana. Ciekawe czy cokolwiek z tego zrozumiesz, czy we krwi już masz rzucanie jadem w około.

Odnośnik do komentarza

@Anissa

 

Czytam ten temat i mocno się zastanawiam co chcesz osiągnąć. W większości swoich postów obrażasz osoby udzielające porad lub próbujące dociec w czym tkwi problem.

Skoro posiadasz odpowiednią wiedzę (wg Ciebie) to tego nie jestem w stanie zrozumieć.

 

Proponuję określić swój poziom wiedzy w skali 1-5 na poziomie np. 4 i poprosić o porady osoby powyżej czwórki.

 

Piszesz, że lapek zawsze był OK i wszystko działało OK - ZAWSZE.

Jednocześnie jedziesz równo po propozycji zaktualizowania driverów, sterowników itp.

To by sugerowało, że system jest aktualny. Przypominam również swój post:

 

To, że na innym lapku jest inaczej nie jest argumentem (różnice sprzętowe, drivery, zainstalowane oprogramowanie itd).

A jednocześnie jest taki wpis:

 

Mam wszystkie aktualizacje. Dziś podpięłam go kablem w firmie. Weszło ok 40 nowych, w tym różne SP do .NETów oraz cały .NET 3,5. Mimo usilnych prób nie chciały tylko na nim wejść dwie: KB 978601 i KB979309

Pamiętaj, że kolejność aktualizacji (instalacji) nie jest wcale obojętna. Przy tak dużej paczce mogły wystąpić problemy. Przed aktualizacją również.

 

EDYTA

 

Skoro na drugim lapku z takim samym systemem program instaluje się bez problemu to zastanów się o czym to świadczy. Mam nadzieję, że dzięki swojej wiedzy wydedukujesz.

 

Podam Ci prosty przykład z zamierzchłych czasów.

Kiedyś były takie maszyny jak FIAT 126P. Używałem przez 17 lat. Sam go naprawiałem. Ale pewnego dnia nie chciał mi odpalić (zima).

Jeździło się rzadko. Dwa tygodnie wcześniej zauważyłem wyciek oleju spod pokrywy zaworów. Więc dokręciłem śruby.

 

Prosiłem o porady różne osoby. Pomysły były dziwne ale sprawdzałem to (włącznie z pęknięciem jednego cylindra).

Rozbierałem ten silnik na czynniki pierwsze dwa razy i nie znalazłem ŻADNEGO powodu.

Przy trzecim razie składałem etapami. Nie założyłem pokrywy zaworów i odpaliłem silnik. Cykał aż miło.

Obejrzałem pokrywę i zobaczyłem ślad po uderzeniu. To popychacz zaworu od jednego cylindra walił we wzmocnienie pokrywy co powodowało ciągłe uchylenie zaworu.

 

Może to śmieszne ale nawiązując do Twojego problemu temat może być podobny.

Odnośnik do komentarza

To są aktualizacje zabezpieczeń

Dziękuję. Ściągnęłam je solo i spróbuję później wtłoczyć je ręcznie.

 

Pewno ten myk znasz, ale... Nagraj sobie cały proces instalacji narzędziem Process Monitor

Dziękuję. Super pomysł! Porównam na obu jak to leci krok po kroku, może coś tam zauważę.

 

do czego służy biblioteka comctl32.dll można łatwo sprawdzić = KLIK. Czy ma ona jakiś wpływ na Twój przypadek... nie wiem.

Słusznie... Myślę, że podmienię na ją na wersję "czystą" z jakiejś instalki, może to da jakiś efekt.

 

czy nie próbowała pani skonfigurować połaczenia recznie?

Pomysł dobry, ale dla mnie niestety nie do przyjęcia. Aplikacja OF ma bardzo wiele dodatkowych cennych funkcjonalności i dlatego mi na niej zależy. Jest tam wiele różnych możliwości z auto obsługą SMS, zliczaniem ilości wysłanych/odebranych danych, wyborem trybu połączenia Edge 3G UMTS HSDPA itd. itp...

 

masz zespół SMS, a czytanie ze zrozumieniem przychodzi ci z wielkim trudem

Zespół SMS ??? Człowieku, po prostu LOL2!

A prosiłam wcześniej wyraźnie. Takie mądrości zostaw dla siebie i nie pisz proszę już więcej, bo jedynie ośmieszasz się własną niewiedzą.

Wpisz w szukajkę PMS i się trochę dokształć, bo wiesz o nas doprawdy niewiele.

 

jedziesz równo po propozycji zaktualizowania driverów, sterowników itp. To by sugerowało, że system jest aktualny

Dobrze sugerowało. Bo jest, z dokładnością do aktualizacji systemowych mikro-miękkiego. Pisałam wyraźnie, że lapek nie ma netu (bo mu go dopiero właśnie zakładam - ten nieszczęsny Orange Free), ale wszystko to co nie trzeba robić przez autoupdate, ma zainstalowane z palca i to zwykle w najnowszych odsłonach. Zresztą w zamieszczonych plikach wyraźnie widać jakie są na nim wersje części softu.

 

Pamiętaj, że kolejność aktualizacji (instalacji) nie jest wcale obojętna.

Jeśli mi na to po zdalnej analizie mojego kompa zezwala sama witryna aktualizacji MS, to skąd ja mam niby wiedzieć na co mam jej pozwolić, a na co nie?? Mam być mądrzejsza niż sam producent systemu?

 

Przemieliłam na wszelki wypadek kilka razy w kółko z restartami aktualizacje update i jak przestało cokolwiek tam nowego dochodzić, dałam spokój. Dwie wymienione nie chciały za nic wejść i tyle. W końcu to nie ja analizuję przez ten update cudze kompy i to nie mój algorytm proponuje ich właścicielom takie a nie inne updaty. Mogę być odpowiedzialna za to by je mieć w miarę aktualne i się o nie jakoś postarać, ale sprawa kolejności ich instalacji to bardziej problem MS. Po to mieli moim kompem kilka minut przed updatem, by wiedział czego mi w systemie potrzeba, a co mogę dopiero dorzucić po kolejnym restarcie.

 

Skoro na drugim lapku z takim samym systemem program instaluje się bez problemu to zastanów się o czym to świadczy.

LOL! A ty myślisz, że ja jeszcze tego nie zrobiłam?

Odnośnik do komentarza

Pomysł dobry, ale dla mnie niestety nie do przyjęcia. Aplikacja OF ma bardzo wiele dodatkowych cennych funkcjonalności i dlatego mi na niej zależy. Jest tam wiele różnych możliwości z auto obsługą SMS, zliczaniem ilości wysłanych/odebranych danych, wyborem trybu połączenia Edge 3G UMTS HSDPA itd. itp...

Podałem o wiele lepszą alternatywę w postaci programu TopNetInfo, który zawiera wszystkie wymienione funkcje i jeszcze kilka innych. A ponad to nie wymaga instalacji....ale widać, że nawet tego pani nie sprawdziła. Tak wygląda próbka jego możliwości

 

topsx.png

 

 

Ale skoro lubi się pani kopać z koniem.....pani sprawa.

Odnośnik do komentarza

Podałem o wiele lepszą alternatywę w postaci programu TopNetInfo, który zawiera wszystkie wymienione funkcje i jeszcze kilka innych.

Było napisać tak wcześniej. Znajdę chwilkę jutro, to looknę na tę lepszą alternatywę. Jestem otwarta na wszystko co ma interesujące mnie funkcjonalności i jest lepsze niż ten kłopot z france telecom. Już kiedyś ćwiczyłam od nich u znajomych instalator Neostrady, bo też im nie szła. Istna tragedia. Po kilku wizytach magików z TP i 2 reklamacjach okazało się, że wcisnęli im wersję 2 Mbit, a stara centrala i łącza puszczają tam maks. 512 kbit. Oni zawsze coś muszą udziwnić, jak to tpsa.

 

Dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy cokolwiek z tego zrozumiesz, czy we krwi już masz rzucanie jadem w około

A jednak nie pomyliłem się, quano rozumiesz.

 

Zespół SMS ??? Człowieku, po prostu LOL2!

A prosiłam wcześniej wyraźnie. Takie mądrości zostaw dla siebie i nie pisz proszę już więcej, bo jedynie ośmieszasz się własną niewiedzą.

Wpisz w szukajkę PMS i się trochę dokształć, bo wiesz o nas doprawdy niewiele.

w kwestii PMS jestem niemalże ekspertem, doświadczenie czyni mistrza, :rolleyes: natomiast masz jak widzę kłopoty z tą reklamowaną szukajką, więc ci pomogę znaleźć to o czym piszę drogie dziecko, wpisz sobie w szukajkę termin medyczny: zespół Smith-Magenis (w skrócie SMS), cóż w połączeniu z ADD i megalomanią to naprawdę trudne masz życie.

 

temat w prostej linii zmierza do zamknięcia. :cheer: Na razie to trzecie (mi znane) forum na którym się rzucasz, na dwóch innych od 12.10 robisz taki sam zamęt. Niebawem wpadnie tu pewnie @picasso i połowę wyciacha, spiesz się więc aby pokazać co jeszcze potrafisz,tymczasem dno do potęgi i metr mułu.

Odnośnik do komentarza

Jestem otwarta na wszystko co ma interesujące mnie funkcjonalności i jest lepsze niż ten kłopot z france telecom.

Miło słyszeć. Szkoda, że nie napisała pani o tym, zakładając temat.

 

Znajdę chwilkę jutro, to looknę na tę lepszą alternatywę.

Problem w tym, że nie ma za bardzo na co looknąć. Zwyczajny folder ZIP. Pobrać rozpakować do dowolnego katalogu na dysku. (link do programu podałem w poście nr16)

 

Prosiłbym o obrazek przecudnej urody, jak poniżej z Menedżera urządzeń

 

modyz.png

 

Chciałbym looknąć, czy modem jest zainstalowany. Potem możemy przejść do konfiguracji połączenia za pomocą TopNetInfo.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim pomocnikom. W ramach Świąt, tym którzy zamiast pomagać woleli osobiste wycieczki i wymądrzanie się także.

W szczególności podziękowania należą się 3oo bo jego pomysł wprawdzie nie wyleczył przyczyny, ale rozwiązał częściowo problem oraz koledze Belfegor.

 

Instalator Orange'a już działa. Pomogła dwukrotna instalacja, raz w trybie cichym (bez tego spieprzonego interface instalatora Orange Free). Musiałam zainstalować to badziewie 2 razy. Po pierwszej wyczyścić wszystko co było w gałęziach France Telecom, no i po drugiej takiej instalacji i doinstalowaniu driverów modemu normalnie już odpaliła się zainstalowana aplikacja. Podałam PIN i wio...

 

Niestety przy próbie połączenia dostaję to co widać na screenie poniżej: "Błąd połączenia 720" i koniec.

Obrazek z obecnym błędem

 

W Orange na ten temat oczywiście milczą, a przycisk pomocy wyświetla podręcznik aplikacji, w którym próżno szukać czegoś o błędach. Wygooglałam coś takiego: http://support.microsoft.com/kb/810979/pl z Microsoftu, ale nie wiem czy to do końca tego dotyczy, bo nie mam czegoś takiego jak "Połączenie lokalne" a we właściwościach nowo utworzonego połączenia Orange Free w zakładce Sieć/Protokół TCP/IP przycisk Odinstaluj jest nieakywny, więc nie mogę odinstalować tego protokołu jak tam radzą. Widzę, że te porady MS zmierzają w kierunku odinstalowania protokołu TCP i zainstalowania go ponownie. Jakby co, to dysponuję na lapku rodziców zainstalowanym i dobrze działającym Win XP Prof PL, a ten mój jest na XP Home PL. Mogę w razie potrzeby skopiować jakieś pliki czy biblioteki, ale nie mam pojęcia które, bo nie rozumiem w czym tkwi istota błędu 720.

 

Jestem coraz bliżej celu, ale niestety problemu błędu 720 nie umiem póki co skutecznie rozwiązać.

 

Maciej może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...