Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować sterowników drukarki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Windows 7 64-bit PL oraz drukarki: HP DeskJet 3515 i LaserJet 1020. Problem polega na tym, iż system nie chce przyjąć (zainstalować) sterowników w związku z czym nie mogę korzystać z drukarek, które są sprawne (sprawdzane na innym komputerze). System widzi drukarki podłączone do portu USB ale nijak nie mogę zainstalować sterowników i ich używać - ani z oryginalnej płyty ani z internetu sterowników zainstalować nie można.

 

 

 

8805468800_1393775448_thumb.jpg 3278754800_1393775449_thumb.jpg 9112265200_1393775452_thumb.jpg 5782793100_1393775453_thumb.jpg 7423323900_1393775456_thumb.jpg 6912748900_1393775458_thumb.jpg 6597695600_1393775458_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Proszę o pomoc w naprawieniu tego problemu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Właśnie odinstalowuję wszystko, co ma związek z drukarkami HP i z samą firmą.

Odinstalowuję też Avasta.

Usuwam również USB Printer Control od TP-Linka.

 

Jak to zrobię oczyszczę rejestr i dysk programem CCleaner, zrestartuję peceta, podłączę drukarkę do USB i zobaczę, co to da.

 

BTW- nie wiem, czy to ważne ale Windows Update mam ustawione "Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualne" ponieważ aktualizacja Windowsa prowadzi u mnie do niepowodzenia po restarcie komputera - cofanie zmian (przy bodajże 7%). Po tym pecet uruchamia się poprawnie.

Odnośnik do komentarza

Zrób to co wyżej.

 

A to:

 

BTW- nie wiem, czy to ważne ale Windows Update mam ustawione "Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualne" ponieważ aktualizacja Windowsa prowadzi u mnie do niepowodzenia po restarcie komputera - cofanie zmian (przy bodajże 7%).

 

Ważne i to kolejny problem kilku userów na W7.

Zakładam, że masz w systemie zainstalowany SP1.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem co napisałem wyżej, zrestartowałem peceta ale to nic nie pomogło - "X Nie można odnaleźć sterownika".

 

 

 

Ważne i to kolejny problem kilku userów na W7.

W takim razie pomóż mi naprawić to - myślę, że dzięki temu (aktualizacje z Windows Update) może uda się naprawić mój problem ze sterownikami drukarki/ek... Pomożesz?

 

 

EDIT:

sfc /scannow

nie wykazało żadnych błędów

 

6591207400_1393779511_thumb.jpg

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza

Dzięki, nie za bardzo się na tym znam. Mam dwa pliki: "WindowsUpdate" oraz "CBS" ale nie są one małe.

 

Wykonam teraz procedurę Fix WU Utility oraz Fix-It, ok?

 

 

 

EDIT:

Pierwsze wykonane a drugiego nie da się uruchomić bo wyskakuje taki błąd -

 

4873127200_1393781197_thumb.jpg

 

 

Dobra - ogarniam to inaczej MicrosoftFixit50202.msi <- to miało być i to robię...

 

8850044200_1393781422_thumb.jpg

 

 

 

Co teraz (zresetowałem peceta)?

 

 

Tak, teraz wykonuję to - Narzędzie dla Windows 7 64-bit, chyba to dobry kolejny krok, co nie?

 

Oto pliki wynikowe -

 

CheckSUR

 

=================================

Checking System Update Readiness.

Binary Version 6.1.7601.22471

Package Version 23.0

2014-03-02 19:01

 

Checking Windows Servicing Packages

 

Checking Package Manifests and Catalogs

 

Checking Package Watchlist

 

Checking Component Watchlist

 

Checking Packages

 

Checking Component Store

 

Summary:

Seconds executed: 506

 No errors detected

 

 

CheckSUR.persist

 

=================================

Checking System Update Readiness.

Binary Version 6.1.7601.22471

Package Version 23.0

2014-03-02 19:01

 

Checking Windows Servicing Packages

 

Checking Package Manifests and Catalogs

 

Checking Package Watchlist

 

Checking Component Watchlist

 

Checking Packages

 

Checking Component Store

 

Summary:

Seconds executed: 506

 No errors detected

 

 

 

 

Teraz wykonam ostatnią część, opisaną jako "RESET METADANYCH TRANSAKCJI"

 

2394733900_1393784720_thumb.jpg

 

Pozostaje mi teraz chyba tylko restart peceta, włączenia aktualizacji automatycznych i pobranie ich oraz zainstalowanie...

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza

Moment, uruchomiłem Windows Update, które wyszukuje mi aktualizacje. Jak je pobierze i zainstaluje oraz zrestartuje peceta to będę wiedział więcej i podam, co i jak.

 

7929243600_1393788228_thumb.jpg

 

5400911800_1393788708_thumb.jpg

 

To jedno.

 

A drugie - sterowniki do drukarki, ciągle jest to nie rozwiązany problem...

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza

Po wyszukaniu zobacz aktualizacje opcjonalne bo tego jest strasznie dużo. One nie zostaną zainstalowane bez akceptacji.

Możliwe, że tam będzie drukarka.

 

Dodatkowo problem drukarki może być związany z brakiem pewnych niezbędnych elementów systemu lub ich aktualizacji.

 

Widzę edycję. Rób restart. Tak to może wyglądać z powodu braku wielu wcześniejszych aktualizacji.

 

Nie zdziw się, że ponownie pojawi się masa innych aktualizacji i proces powtórzy się wiele razy.

Jeżeli nie to odpalaj WU i sprawdzaj dotąd aż zobaczysz komunikat - brak aktualizacji.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Niestety, nic to nie dało, instalacja poprawek doszła do 8% i nastąpiło wycofanie zmian z powodu niepowodzenia.

 

 

 

 

Już nie mam na to siły :unsure: :wacko: :confused:

 

Zastanawiam się, czy Reperacja nakładkowa by tu nie pomogła.

 

Lub przesiądę się na Windows 8.1, o czym już jakiś czas myślę. Wersja BOX kosztuje około 400zł, nie majątek.

Odnośnik do komentarza

Super. Wyłączyłem jakąś usługę i przestała działać mi karta sieciowa bezprzewodowa.

 

Zapewne automatyczne konfigurowanie sieci bezprzewodowej. Ja z takiej sieci nie korzystam.

Dlatego napisałem, że niektóre mogą nie dotyczyć. I wydaje mi się, że akurat takie usługi dla zaawansowanego usera na innych forach powinny być oczywiste.

Stąd tylko uwaga.

 

Kilka usług musi mieć stosowne ustawienia. Inaczej WU nie zadziała.

Oprzyj się na ustawieniach dla swojej wersji systemu - KLIK .

 

Plik zobaczę jutro wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Wrzuć jeszcze windowsupdate.log, który znajduje się w %windir%. Może tam będzie jakieś info odnośnie skąd te błędy.

 

 

Fakt, nie zauważyłem.

 

Mogę spróbować posiedzieć i pomęczyć temat, ale jeśli to coś poważnego - to potrzeba będzie fachowców. Na http://www.sysnative.com/forums/ jest ekipa od tego, czterech ziomków to ogarnia, wsrod nich byl kiedys Flavius.

 

Z reguły najprościej i najszybciej jest zrobienie uaktualnienie systemu. W niektórych wypadkach to wręcz jedyne wyjście.

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Mam na dzisiaj dość, pojawił się nowy problem - przy próbie uruchomienia "usługi", "Malwarebytes" czy nawet "OTL" i inne pojawia się taki oto komunikat: "Usługa nie może teraz zaakceptować komunikatów sterujących." Masakra. Szperam w sieci co z tym ale dzisiaj już pewnie nic nie poradzę...

 

3843103000_1393798480_thumb.jpg

 

EDIT:

Wrzuć jeszcze windowsupdate.log, który znajduje się w %windir%. Może tam będzie jakieś info odnośnie skąd te błędy.

Dałem go tu - https://www.fixitpc.pl/topic/21975-nie-mogę-zainstalować-sterowników-drukarki/?p=142271

 

Z reguły najprościej i najszybciej jest zrobienie aktualizacji systemu. W niektórych wypadkach to wręcz jedyne wyjście.

Masz na myśli format z ponowną czystą instalacją systemu czy jego upgrade, przejście z 7 na 8.1? Oba to jakieś rozwiązania, ku którym się coraz bardziej skłaniam... Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...