Skocz do zawartości

Problem z uruchamianiem (czarny ekran) i widocznością napędu DVD


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Instalację przeprowadziłam z płyty neostrady, bo wolę mieć to całe "okienko"

 

tpsa.jpg

 

Jeśli bym ściągnęła sterownik ze strony to chyba miałabym znowu coś takiego :

 

neostrada.jpg

 

 

Nie wiem tylko, czy zachowując to wcześniejsze "okienko" mogę teraz np. zaktualizować sterownik ze strony, czy tak nie da rady i albo biorę z płyty albo ściągam z netu ?

 

Ponadto - link do sterowników nie zadziałał - i poniżej zjawisko, które od czasu do czasu się powtarza :

 

bdwczytywaniestrony.jpg

 

 

 

Sprawdziłem jaką wersję sterownika ja mam do mojego modemu Sagem. Okazuje się, że po instalacji paczki SAGEM_Fast800_v3_0_4b.zip wersja jest taka sama jak u Ciebie

zainstalowana z płyty Neostrady, tj wersja 2.2.10.20 z datą 2.03.2004. Aktualizacja nie ma tu więc sensu.

Instalacja z płyty daje właśnie to małe, niebieskie okienko które "wolisz mieć", ale - moim zdaniem - powoduje ono wyświetlanie się u Ciebie (dalej?) komunikatu:

"własna nazwa Użytkownika przekracza 9-krotnie limity" i ma to chyba jakiś związek ze skrzynką pocztową Neostrady (przez okienko można się połączyć z pocztą).

Instalacja sterownika z w/w zipa daje okienko takie samo jakie miałaś w poprzednim modemie, ale bez tak dziwnych komunikatów.

Jeśli nie masz już tego komunikatu, to zostaw sterownik w spokoju. Jeśli się pojawia, to możesz odinstalować ten firmowy od Neo i w jego miejsce zainstalować

sterownik SAGEM_Fast800_v3_0_4b.zip (Twój wybór) - nowy link:

http://www.currybeast.com/ftp/Drivers/SageM/

Okienko "Połączenie zostało zresetowane..." pojawia się wtedy, kiedy link jest niewłaściwy (a tu wcześniej był dobry!) lub zerwane zostało połączenie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Instalacja z płyty daje właśnie to małe, niebieskie okienko które "wolisz mieć", ale - moim zdaniem - powoduje ono wyświetlanie się u Ciebie (dalej?) komunikatu:

"własna nazwa Użytkownika przekracza 9-krotnie limity" i ma to chyba jakiś związek ze skrzynką pocztową Neostrady (przez okienko można się połączyć z pocztą).

 

podpisuje sie pod tym obiema rękami. Całkowicie zbędny programik.

Najlepszym wyjsciem bedzie instalacja czystych sterowników do modemu i reczna konfiguracja połaczenia.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to co masz zainstalowane to Twoja ostateczna wersja, bo już nie mam siły skakać po tematach i czytać wszystko od nowa.

 

Instalacja z płyty daje właśnie to małe, niebieskie okienko które "wolisz mieć", ale - moim zdaniem - powoduje ono wyświetlanie się u Ciebie (dalej?) komunikatu:

"własna nazwa Użytkownika przekracza 9-krotnie limity" i ma to chyba jakiś związek ze skrzynką pocztową Neostrady (przez okienko można się połączyć z pocztą).

Instalacja sterownika z w/w zipa daje okienko takie samo jakie miałaś w poprzednim modemie, ale bez tak dziwnych komunikatów.

 

Najlepszym wyjściem będzie instalacja czystych sterowników do modemu i ręczna konfiguracja połączenia.

 

Kolejność była taka:

1) modem USB ZXDSL 852 v1 NEOSTRADA TP zainstalowany z płyty z "okienkiem"

2) potem była instalacja czystych sterowników ZXDSL 852 v1 ręczna konfiguracja połączenia

3) już po instalacji sterowników do procesora, płyty głównej i dźwięku ( za radą @Belfegor - ponieważ błędy mojego dziennika zdarzeń wskazywały na problem z netem ) - odinstalowywałam te sterowniki i instalowałam modem ZXDSL 852 NEOSTRADA TP - znowu z płyty

4) no i teraz na koniec odinstalowałam powyższe i ostateczna wersja to modem Sagem F@st 800 USB zainstalowany z płyty od TPSA

 

@300

Co do błędu 619 - to właściwie w necie można tylko znaleźć doraźne środki zaradcze typu restart, zmiana portu USB czy instalacja od nowa - a nie wyjaśnienie przyczyny.

 

@Belfegor, @Bonifacy

Myślę, kwestie przeinstalowywania netu, zmiany instalacji z płyty na czystą instalację sterowników i zmiany modemów - moglibyśmy już zostawić - już to tyle razy przerabiałam i wydaje mi się, że nie w tym problem - inaczej mogę tak w nieskończoność.

 

Przy poprzednim modemie ZXDSL 852 v1 - sprawdziłam zarówno instalację z płyty jak i czystych sterowników - i naprawdę nie odczułam różnicy , jeśli nawet instalacja czystych sterowników przyspiesza łączenie z netem, to różnice są tak niewielkie, że nieistotne, a jak się nie chciało nawiązać połączenie - to w obu przypadkach problem występował - niezależnie, czy użyłam płyty czy ściągnęłam stery .

Z okienkiem Neostrady uruchamia mi się tylko poczta w Outlook - więc chyba nie stanowi to dużego obciążenia - może gdybym wykorzystywała pozostałe funkcje w stylu konfiguracji połączenia z ulubionym programem i opcję zapisywania "moich plików" to połączenie byłoby "cięższe" i wolniejsze.

 

Tak na moją logikę - gdyby problemy leżały tylko w modemie i sposobie instalacji lub po stronie TPSA - to jeśli wychodzę z Neostrady, a potem łączę się od nowa - to w końcu połączenie powinno się ustanowić bez restartu .

Ponadto dzisiaj np. zaraz po włączeniu komputera ok. 23.13 - pomimo, że wcale nie próbowałam łączyć się z netem - od razu na wejściu był ten błąd w dzienniku zdarzeń:

Service Control Manager

Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adildr.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

komunikat nie przeszkodził w nawiązaniu za chwilę połączenia,

ale, generalnie, skoro komputer czasem wymaga restartu by nawiązać połączenie, pomimo, że jest świeżo uruchomiony - to wygląda dla mnie to na problem nie z modemem tylko z systemem, jakby nie wszystko się ładowało przy każdym uruchomieniu - i raz się system załaduje dobrze, a innym razem źle ....

no bo jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że nie zmieniałam portu USB, nie zmieniałam instalacji na czystą ze sterów - a po restarcie systemu od razu bez problemu nawiązało się połączenie pomimo wcześniejszego błędu ?

 

 

@Bonifacy

moim zdaniem "okienko Neostrady" ma się do komunikatu:"własna nazwa Użytkownika przekracza 9-krotnie limity" i skrzynki pocztowej Neostrady - jak piernik do wiatraka ;)

 

Komunikat dotyczy przydziału miejsca na dysku C poszczególnym użytkownikom - i nie ma nic wspólnego z moją nazwą użytkownika wpisywaną w trakcie konfiguracji połączenia internetowego, ani tym bardziej ze skrzynką pocztową TPSA w Outlook.

To przekroczenie przydziału dotyczy nazwy USER 2010 - a to jest nazwa mojego/naszego jedynego profilu na prawach administratora - z tą nazwą otwieram komputer,

i ten przydział dotyczy miejsca na dysku C

 

mam tam ograniczenie 1GB - a poniżej grupa Administratorzy ma bez ograniczeń - może powinnam w tym miejscu sobie samej też zwiększyć przydział miejsca na dysku bez ograniczeń, bo to wygląda tak , że USER 2010 to Administrator i jedyny użytkownik komputera =właściciel plików, a jednocześnie ma bardzo mało przestrzeni

 

przydzianadysku2.jpg

 

 

może to też skutek uboczny wcześniejszych działań - bo ten dysk C jest systemowy - ale jak walczyłam jeszcze z podwójnym katalogiem WINDOWS i WINDOWSS - to miałam pozostawione różne stare katalogi użytkowników po poprzednich instalacjach i z poprzedniego komputera, chcąc to posprzątać i zlikwidować miałam odmowę dostępu , więc poprzejmowałam w trybie awaryjnym (teraz już mam dostęp do tej zakładki dzięki toturialom) na własność katalogi podając jako właściciela aktualnego użytkownika - USER 2010...

 

aktualnie jak sprawdzam, to część katalogów w tym WINDOWS, Documents and Settings to własność grupy Administratorzy, a Progam Files - własność USER 2010 - może z tymi właścicielami mam coś nie tak :confused:

 

 

wasno.jpg

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

Modemy na USB w ogóle są problematyczne jak diabli, dlatego też uważam, że najlepszym wyjściem jest przesiadka na router, lub modem podłączany pod wejście ethernetowe, ale to niestety wiąże się z kosztami.

Problemy nie wynikają z winy systemu (a przynajmniej nie tylko), ale z dwóch innych rzeczy. Pierwsza to jakość sterowników do tego modemu, która jest żałosna, a druga to jakość samego modemu. Istotnie błędu 619 chyba nikomu nie udało się rozwiązać na stałe inaczej niż poprzez zmianę urządzenia. Możesz popróbować instalacji różnych sterowników do modemu oraz do płyty głównej i być może jakieś połączenie będzie działać jak należy, jednak może być z tym sporo zabawy, a efekt może być żaden.

Odnośnik do komentarza

Tak na moją logikę - gdyby problemy leżały tylko w modemie i sposobie instalacji lub po stronie TPSA - to jeśli wychodzę z Neostrady, a potem łączę się od nowa - to w końcu połączenie powinno się ustanowić bez restartu..

ale, generalnie, skoro komputer czasem wymaga restartu by nawiązać połączenie, pomimo, że jest świeżo uruchomiony...

Chcesz uniknąć restartów komputera gdy modem nie chce "zaskoczyć" i nawiązać połaczenia? Ja używam do tego USBDeview. Wrzuć go na pulpit + ewentualnie spolszczenie:

http://portable.info.pl/index.php/2010/11/usbdeview-portable-1-83/

Podświetlasz urządzenie - różowe USB Device (USB ADSL WAN adapter) --->PPM i klikasz na "Wyłącz i włącz wybrane urządzenie". Zrestartuje sam modem. Restart kompa niepotrzebny!

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że z tego modemu nic nie będzie i należy go po prostu wymienić. Ten modem ma po prostu słaby chipset i najlepiej jest go wymienić. Nie ma też NAT-u więc nasz komputer jest otwarty dla szkodników. Można kupić coś takiego http://www.komputronik.pl/index.php/product/52987/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL_Wi_Fi_54Mb-s_TD_W8901G.html lub http://www.komputronik.pl/index.php/product/60777/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL_4_port_TD_8840T.html jeżeli nie ma potrzeby korzystania z WIFI. Można też zawsze zadzwonić do TP SA na infolinię może coś poradzą :)

Odnośnik do komentarza

Chcesz uniknąć restartów komputera gdy modem nie chce "zaskoczyć" i nawiązać połaczenia? Ja używam do tego USBDeview.

wypróbuję :)

 

Wydaje mi się że z tego modemu nic nie będzie i należy go po prostu wymienić. Ten modem ma po prostu słaby chipset i najlepiej jest go wymienić. Nie ma też NAT-u więc nasz komputer jest otwarty dla szkodników. Można kupić coś takiego http://www.komputronik.pl/index.php/product/52987/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL_Wi_Fi_54Mb-s_TD_W8901G.html lub http://www.komputronik.pl/index.php/product/60777/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL_4_port_TD_8840T.html jeżeli nie ma potrzeby korzystania z WIFI. Można też zawsze zadzwonić do TP SA na infolinię może coś poradzą :)

 

No właśnie wymieniłam modem na Sagem F@st 800 USB Neostrada, bo miał być lepszy niż dopiero co odinstalowany ZTE ZXDSL 8521 KLIK - i raczej się już z nim przemęczę, nie mogę przecież w kółko wymieniać modemu. Z lepszym rozwiązaniem poczekam kilka miesięcy do odnowienia umowy z TPSA, bo tylko wtedy można coś dostać po korzystnej cenie, w trakcie trwania umowy nic nie oferują.

 

Zmieniając temat -

nadal zastanawia mnie to moje przekroczenie przydziału na dysku dla konta-administratora

możecie mi powiedzieć jak to u Was wygląda ? - czy dla własnego konta administratora ograniczenie przydziału na dysku do 1 GB jest prawidłowym ustawieniem, czy powinno się też zrobić przydział bez ograniczeń ?

 

administrator2.jpg

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

Sterowniki to raczej nie mają za zadanie zwiększać prędkość netu tylko jego stabilność, a właściwie poprawność pracy urządzenia. Te, które Ci podałem w poście #75 są z 2007 r. i to są ostatnie jakie są dostępne na podanej tam stronce...

 

 

nadal zastanawia mnie to moje przekroczenie przydziału na dysku dla konta-administratora

możecie mi powiedzieć jak to u Was wygląda ? - czy dla własnego konta administratora ograniczenie przydziału na dysku do 1 GB jest prawidłowym ustawieniem, czy powinno się też zrobić przydział bez ograniczeń ?

A może po prostu to wyłącz i się tym nie przejmuj? Wklej poniższą linijkę do paska przeglądarki. I prześledź lekturkę przed ewentualnym wyłączeniem...

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc785661(WS.10).aspx

 

Może Ci się przyda, patrz post #2 pkt. 2. Komentarze do Dziennika zdarzeń:.

https://www.fixitpc.pl/topic/2134-spowolnienie-i-zwisy-komputera/page__view__findpost__p__16393

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

A może po prostu to wyłącz i się tym nie przejmuj?

no właśnie nie byłam pewna, czy mogę tam ingerować - ale dzięki, przestaję się tym przejmować i coś tam wykombinuję ;)

 

Może Ci się przyda, patrz post #2 pkt. 2. Komentarze do Dziennika zdarzeń:.

https://www.fixitpc.pl/topic/2134-spowolnienie-i-zwisy-komputera/page__view__findpost__p__16393

 

przydało się - wykorzystałam i przynajmniej wiem, że to normalne

Odnośnik do komentarza

Czy w czasie tych kilku dni komputer zaliczył jakieś restarty, czarne ekrany, BSOD-y bądź wyłącznia(nie wliczamy problemów z internetem)? Jestem po prostu ciekawy jak sprawuje się komputer z nowym zasilaczem

Do dnia dzisiejszego :

- samoczynnych restartów

- czarnych ekranów

- BSOD-ów

nie zanotowałam

 

jedyne restarty- to ingerencja użytkowników, gdy jest problem z nawiązaniem połączenia lub zawieszeniem ( w trakcie korzystania z netu lub w trakcie gier np. u córki : w trakcie gry w Simsy, jakas gra na Facebooku itp)

 

zastanawiam się jeszcze - bo oglądałam jakąś starą ankietkę na temat modemów TPSA - czy nie spróbować jeszcze SpeedTouch 330 USB - a ankiecie zajął miejsce przed Sagem, a mam taki modem, ponieważ dwa razy przymierzałam się do skorzystania z Neostrady i tej pierwszej umowy po prostu nie uaktywniłam, a modem został mi i go właśnie wygrzebałam z piwnicy - co myślicie ?

Odnośnik do komentarza

Proponuję przejść się po serwisach lub popytać znajomych... może ktoś ma zbędny modem-ruter adsl. Będziesz wiedziała czy warto się w to pchać czy może raczej powinnaś zacząć od... format C: i dopiero podjąć walkę.

 

BTW

Działa u Was jakaś TV kablowa z internetem np. Vectra lub UPC? Niekoniecznie trzeba od nich brać pakiet... wystarczy sam internet. Co do tpsa to jeśli masz zamiar w przyszłości podłączyć więcej kompów to może... livebox? Choć przyznam, że nie wiem jak to się spisuje.

Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem modemy od Telekomunikacji to zło :) Nie brać a jak się ma to kupić inny np http://www.komputronik.pl/index.php/product/60777/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL_4_port_TD_8840T.html Livebox też jest gorszy od modemów które można kupić za 20 zł więcej niż ten do którego dałem linka. Modemy Neosradowe tak mają (zwisy, problemy z synchronizacją ADSL) więc naprawdę nie zastanawiać się i kupić jakiś prawdziwy modem.

Odnośnik do komentarza

mycha69 - zanim przejdziemy do kwestii updejtu biosu proponuję najpierw zrobić test pamięci memtest'em, w tym celu przechodzisz na tę stronę: http://www.memtest.org/ następnie klikasz na "-= Download (Pre-built & ISOs) =-" , po otwarciu kolejnej strony klikasz na: "download - pre-compiled bootable ISO (.zip) i ściągasz to na dysk, rozpakowujesz (można w tym samym katalogu ten niewielki plik) i wypalasz botowalną (można to zrobić programem nero) płytę z tym jednym rozpakowanym plikiem, komputer odpalasz z tej spreparowanej płyty i uruchamiasz test (nie musisz się martwic różnymi zmiennymi) po prostu uruchom test i poogladaj sobie jakiś dłuuuuuuuuuuugi film, najlepiej taki co ma ładnych kilka godzin. jeśli nic niepokojącego się nie ujawni wtedy przejdziemy do aktualizacji biosu. Teoretycznie można najpierw zaktualizować bios a potem przetestować pamięć, ale chciałbym uniknąć sytuacji że komp się wyłoży podczas tej operacji. Na razie tyle.

:)

Test wypadł OK (#59), więc... pod 'How to Update' jest instrukcja z obrazkami... Ale może zaczekaj na jakieś praktyczne wskazówki. :rolleyes:

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ALiveNF6P-VSTA&o=BIOS

 

A ponieważ pewno nie spoczniesz póki się nie dowiesz...

jak się robi tę zmianę ustawień BIOS-u i gdzie ?

http://www.asrock.com/mb/manual.asp?Model=ALiveNF6P-VSTA

Pobierasz User Manual. Patrz str. 45, pierwszy screen.

Do BIOS-u wchodzisz F2 przy starcie kompa (wg str. 30 manuala). Jeśli jakimś innym klawiszem, to widać to na ekranie (coś w stylu Press F2 to enter setup).

Odnośnik do komentarza

Modemy na USB w ogóle są problematyczne jak diabli, dlatego też uważam, że najlepszym wyjściem jest przesiadka na router, lub modem podłączany pod wejście ethernetowe, ale to niestety wiąże się z kosztami.

Wydaje mi się że z tego modemu nic nie będzie i należy go po prostu wymienić. Ten modem ma po prostu słaby chipset i najlepiej jest go wymienić. Nie ma też NAT-u więc nasz komputer jest otwarty dla szkodników

Moim skromnym zdaniem modemy od Telekomunikacji to zło :) Nie brać a jak się ma to kupić inny (...) Modemy Neosradowe tak mają (zwisy, problemy z synchronizacją ADSL)

Proponuję przejść się po serwisach lub popytać znajomych... może ktoś ma zbędny modem-ruter adsl. Będziesz wiedziała czy warto się w to pchać czy może raczej powinnaś zacząć od... format C: i dopiero podjąć walkę. (...) Działa u Was jakaś TV kablowa z internetem?

 

W temacie połączenia z siecią -

wychodzi na to, że jedyna droga poprawienia komfortu korzystania z sieci to albo zmiana modemu, albo rezygnacja z "plików Neostrady" na rzecz instalacji "czystych" sterowników, albo aktualizacja sterowników, albo kupno porządnego modemu lub przesiadka na router itp. - w takim razie, skoro nie mogę nic tutaj ulepszyć poprzez jakieś ustawienia przy tym sprzęcie, który mam to "ulepszenia" i porządniejsze zakupy zostawiam na bliżej nieokreśloną przyszłość ,

@300

Kablówkę mam - Cyfrowa Telewizja Kablowa East&West - ale nie chcę korzystać u nich z internetu, obawiam się, ze byłoby to jeszcze gorsze rozwiązanie niż TPSA, a Znajomi, których częściej widuję też mają modem, a tych, z którymi nie mam czasu przez 2-3 lata umówić się i spotkać nie zapytam ni z tego ni z owego o router, a poza tym w moich kręgach towarzyskich komputer nie jest tematem rozmów, więc jest jak jest ...

 

TEST DYSKU

 

Zrobiłam jednak ten scan dysku testem MHDD , robiąc przy tym wielkie oczy :D - poniżej wyniki i proszę o jakieś wnioski, bo mi oczywiście nic te wyniki nie mówią :)

<3ms : 2223031

<10ms: 223106

<50ms:5393

 

xUNC:1

 

scan dysku

 

scan1on.jpg

 

 

s.m.a.r.t.

 

smarth.jpg

 

 

dorzucam test z Victorii

 

victoriahv.jpg

 

 

dodaję jeszcze dzisiejszy S.M.A.R.T z Victorii - z prośbą o jakąś ocenę - nie wiem jakie to ma znaczenie, ale w stosunku do S.M.A.R.T z 15.11.2010 #23 atrybut 187 wzrósł z 8 do 65547

 

smartvictorianowy.jpg

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

Atrybut 187 oznacza ilość błędów, z którymi nie poradziła sobie korekcja błędów dysku.To nie jest krytyczny parametr, ale tak duży skok może niepokoić. Przede wszystkim zrób backup istotnych danych, które znajdują się na dysku.

MHDD znalazł jeden bad, ten sam bad cały czas widać w S.M.A.R.T. i tu może być problem. Można wymusić remap. By to zrobić uruchom MHDD, wciśnij F4, kursorami zjedź na opcję Remap i kliknij Enter (powinna się ona zmienić z Off na On). Następnie naciśnij F4. Rozpocznie się skanowanie dysku, jeśli program napotka bady, to je przeniesie.

Odnośnik do komentarza

Atrybut 187 oznacza ilość błędów, z którymi nie poradziła sobie korekcja błędów dysku.To nie jest krytyczny parametr, ale tak duży skok może niepokoić. Przede wszystkim zrób backup istotnych danych, które znajdują się na dysku.

MHDD znalazł jeden bad, ten sam bad cały czas widać w S.M.A.R.T. i tu może być problem. Można wymusić remap. By to zrobić uruchom MHDD, wciśnij F4, kursorami zjedź na opcję Remap i kliknij Enter (powinna się ona zmienić z Off na On). Następnie naciśnij F4. Rozpocznie się skanowanie dysku, jeśli program napotka bady, to je przeniesie.

 

trochę to trwało, ale musiałam poczekać na dłuższą chwilę spokoju, a nie chciało mi się dla MHDD poświęcać nocy ;)

 

Uruchomiłam dzisiaj MHDD z włączoną opcją REMAP - scan zatrzymał się na dłuższą chwilę na tym ekranie :

 

mhddpierwszyekran.jpg

 

po czym pojawiło mi się coś takiego :

 

ekranmhddkoncowy.jpg

 

i teraz nie wiem czy tak jest OK,

bo na tym ekranie wszystko się zatrzymało, czekałam dość długo , potem wyszłam z domu , wróciłam po godzinie - ekran bez zmian ,

przez restart zakończyłam pracę programu - nie wiem czy dobrze, czy powinnam czekać nadal :rolleyes:

 

po tych działaniach zrobiłam SMART Victorią - zdaje się, że ten niestabilny sektor już się nie pojawia - czy w związku z tym mogę zakładać, że program MHDD zrobił swoje (pomimo, że zawisł w pewnym momencie) i stan dysku się poprawił w wystarczającym stopniu ?

 

smartvictorianowy091220.jpg

 

 

TEST z Victorii wygląda tak :

 

testvictoria09122010.jpg

 

zmiany w stosunku do poprzedniego scanu to

w pozycji warnings - wzrost z 3 do 6

w pozycji errors - zmiana z 1 na 0

 

BTW - zmieniłam po raz kolejny modem TPSA na "stary", który leżał gdzieś w piwnicy - SpeedTouch 330 i mam wrażenie, że jest lepiej, a w połaczeniu z zastosowaniem tej rady :

Może Ci się przyda, patrz post #2 pkt. 2. Komentarze do Dziennika zdarzeń:.

https://www.fixitpc.pl/topic/2134-spowolnienie-i-zwisy-komputera/page__view__findpost__p__16393

to już jest czwarty dzień, kiedy w DZIENNIKU ZDARZEŃ dla Systemu nie ma żadnego nowego błędu :)

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

zmiany w stosunku do poprzedniego scanu to

w pozycji warnings - wzrost z 3 do 6

Tym się proszę nie sugerować. To są przekłamania w wynikach (skanie). Najistotniejszy jest ten bad sektor.

Możliwe, że został relokowany. Miałem kiedyś podobny przypadek. Atrybut o którym pisał Sevard, jest tutaj powiązany.

Powtórz skan mhdd, to raptem ~13 minut = sprawdź czy się znowu zawiesi na tym sektorze.

Odnośnik do komentarza

Powtórz skan mhdd, to raptem ~13 minut = sprawdź czy się znowu zawiesi na tym sektorze.

 

zrobiłam pełny skan, teraz znowu z REMAP na OFF - przeszedł do końca i nie wyrzucił już tego sektoru

scan z 10.12.2010

 

scanxn.jpg

 

 

dla porównania - scan z 02.12.2010

 

scand0.jpg

 

 

trochę zmniejszyły mi się liczby przy <10ms i <50s , a wzrósł wynik przy <3ms - czy to normalne, czy też jest to jakiś wskaźnik pogarszania się jakości dysku ?

 

i na dokładkę znowu s.m.a.r.t. z 10.12.2010

 

smartq.jpg

 

Odnośnik do komentarza

zrobiłam pełny skan, teraz znowu z REMAP na OFF - przeszedł do końca i nie wyrzucił już tego sektoru

scan z 10.12.2010

Czyli wygląda na to, że problem z dyskiem mamy z głowy. W razie czego obserwuj jeszcze przez jakiś atrybut 187, tak w razie czego.

trochę zmniejszyły mi się liczby przy <10ms i <50s , a wzrósł wynik przy <3ms - czy to normalne, czy też jest to jakiś wskaźnik pogarszania się jakości dysku ?

To jest normalne. Dwóch identycznych wyników raczej nigdy nie będziesz miała, drobne różnice mogą się zdarzyć. Sektory <3 ms to te w najlepszym stanie.

i na dokładkę znowu s.m.a.r.t. z 10.12.2010

Jedno, co mnie dziwi, to to, że niestabilny sektor znikł, a nie ma informacji o realokacji (atrybut 05 ma wartość 0). W takim przypadku można przypuszczać, że ten niestabilny sektor tak naprawdę badem nie był, ale to tym lepiej.

 

Innymi słowy dysk wydaje się być całkowicie sprawny.

Odnośnik do komentarza

Czyli wygląda na to, że problem z dyskiem mamy z głowy. W razie czego obserwuj jeszcze przez jakiś atrybut 187, tak w razie czego.

OK, dzięki :)

 

Jedno, co mnie dziwi, to to, że niestabilny sektor znikł, a nie ma informacji o realokacji (atrybut 05 ma wartość 0). W takim przypadku można przypuszczać, że ten niestabilny sektor tak naprawdę badem nie był, ale to tym lepiej.

to pewnie dlatego MHDD zawisł w momencie gdy miał przeprowadzić realokację

 

mycha69 - zanim przejdziemy do kwestii updejtu biosu proponuję najpierw zrobić test pamięci memtest'em

(...)

jeśli nic niepokojącego się nie ujawni wtedy przejdziemy do aktualizacji biosu

jeszcze chciałabym wrócić do powyższego ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...