Skocz do zawartości

lenovo y550 one key recovery windows 7


ayra

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem BCD LENOVO_PART i to miałem na myśli.

Na marginesie zapytam, cży masz ten sam układ partycji jak @ayra, tzn 4szt.

 

A przy okazji @ayra nie przejmuj się tak samym układem, ważna jest kolejność partycji a nie ich wielkość oraz ważne są atrybuty (rozumiem, że dysk jest MBR nie GPT i wszystkie 4 partycję są partycjami podstawowymi), powinnaś raczej zlikwidować tą lukę która się wdarła między drugą a trzecią partycję.

Należy też ustalić która partycja jest partycją aktywną oryginalnie, wcale nie jest powiedziane, że musi to być partycja pierwsza.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wyniki skryptu

 

filelist

 

bcd

 

czyli dokładna wielkość partycji powinna być taka:

boot: 200 mb

c: 252.89 gb

lenovo: 30,25 gb

recovery: 14,75 gb

 

K3RTO: masz jakiś numer do lenovo? ja się dobijam i nie mogę się dodzwonić - wszystkie numery które podali na stronie są nie aktualne, a słyszałam że problemy z One Key Recovery ma bardzo wiele osób i wysyłają kuriera który wszystko naprawia od reki, chyba że nasz problem jest o wiele bardziej skomplikowany

 

PLoP Boot Manager działa tylko partycja lenovo nie bootuje pojawia się podkreślnik i tyle....

Odnośnik do komentarza

@ayra twoje BCD wydaje się prawie kompletne, spróbujmy je uzupełnić o brakujące wpisy (ew trochę wyczyścić bo jak podejrzewam pojawia ci się menu z wyborem systemów którego nie potrzebujesz).

zróbmy po kolei (możesz też wykonać to jako skrypt)

 

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} device ramdisk=[\device\harddisk0\partition4]\OneKey\PE\lrs.wim,,{352a2068-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233}

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} osdevice ramdisk=[\device\harddisk0\partition4]\OneKey\PE\lrs.wim,,{352a2068-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233}

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} path \windows\system32\boot\winload.exe

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} description "Windows Setup"

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} locale Pl-pl

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} systemroot \windows

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} detecthal Yes

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} winpe Yes

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} vga No

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} quietboot Yes

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} ems Yes

 

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {bootmgr} custom:0x54000002 {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233}

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {bootmgr} custom:0x54000003 {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233}

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {bootmgr} custom:0x54000004 {352a2064-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233}

 

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {bootmgr} customactions 0x100003c000001 0x54000002 0x100003d000001 0x54000003 0x100003e000001 0x54000004

 

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /delete {352a2065-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233}

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /delete {352a2063-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233}

 

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {default} description "Windows 7 Home Premium"

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {352a2067-e2e3-11df-bf0a-95dddc81a233} description "Windows Recovery Environment"

 

 

uff, mam nadzieję, że nie zrobiłem nigdzie błędu, większość to kopiuj/wklej ale różnie bywa.

 

Ponieważ forum pozawijało wiersze więc na wszelki wypadek wrzucam też na wkleja:

 

ayrabcd.cmd

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

W ogóle WinPE z OKR nie startuje? Wyświetlane są jakieś informacje? W gwoli ścisłości, OKR zawiesi się, ale przy próbie przywracania, jeśli wielkości partycji odbiegają znacznie od oryginalnych, jednak sam WinPE powinien wystartować. Najważniejsze jest dobre ustawienie partycji boot oraz wielkość partycji OS, co jest potrzebne przy samym już przywracaniu.

Odnośnik do komentarza

czy po wykonaniu tego skryptu partycja powinna bootować? jeśli tak to niestety nie bootuje

 

układ partycji musi być jak najbliższy oryginalnemu bo niestety OKR zawiesi się przy odzyskiwaniu jeśli będzie inny układ....

 

Nie bardzo rozumiem, wszystkie operacje były wykonywane na partycji nr 1 która uruchamia (uruchamiała system) więc nic w tym zakresie nie powinno się zmienić, natomiast skrypt powinien dodać wpis dla winpe z partycji czwartej i przypisać mu odpowiednie klawisze (nie wiem czy zadziała klawisz fabryczny ale powinny zadziałać od F2 do F4 - czy są w jakiejkolwiek koniunkcji z klawiszem fabrycznym tego nie zgadnę).

Oczywiście zakładam, że to partycja nr 1 jest partycją aktywną, jeżeli jest inaczej to układ partycji jest dla mnie całkowicie nielogiczny.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

@maggreg

 

Czy mógłbyś podać mi jaką postać powinna mieć komenda, która zmieni wpis dla {bootmbr} w device na \Device\HarddiskVolume1 ?

 

Próbowałem coś takiego, ale nie działa:

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {bootmbr} device partition=\device\harddiskvolume1

 

"partition=\device\harddisk0\partition1"

 

W takiej postaci powinno zadziałać, zresztą jest wygodniejsze w zastosowaniu bo kolejność jest stała przy założeniu, że dyski liczymy od 0 a partycje od 1 (tą samą numerację mamy w diskpart).

 

harddiskvolume1 prawdopodobnie nie zadziałało bo brakuje dla tego wpisu punktu montowania w rejestrze (czyli nie był w systemie nigdy zamontowany).

 

zamiennie można użyć urządzenia boot (nie partition=boot jak sugerują niektóre dokumenty na sieci, nawet w wykonani MS).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

bcdedit /store \\?\GLOBALROOT\device\harddisk0\partition1\boot\bcd /set {bootmbr} device partition=\device\harddisk0\partition1

Określony typ elementu danych jest nierozpoznany lub nie ma zastosowania względem określonego wpisu.

Uruchom polecenie bcdedit /?, aby wyświetlić pomoc wiersza polecenia.

Nie można odnaleźć elementu.

Niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza

witam

winpe z okr nie startuje nadal pojawia się czarny ekran i podkreślnik i na tym koniec, niezależnie od ustawień czy to partycja pierwsza czy druga czy czwarta(okr) jest partycja aktywną, w przypadku kiedy aktywna jest pierwsza od razu pojawia się czarny ekran i podkreślnik w innych przypadkach gdy używam przycisku lub klawiszy f3-f11 (f2 przypisany automatycznie do biosu i f4 przypisany do wyboru urządzenie które ma jako pierwsze bootowac) pojawia się czarny ekran i podkreślnik a następnie startuje Windows

Odnośnik do komentarza

Jedno mi nie daje spokoju, dlaczego po przywróceniu OS za pomocą OKR nie działa NOVO key? Przecież OKR przywraca OS wraz z partycją BOOT, a na BOOT mamy plik BCD, wcześniej kilkakrotnie przywracałem system i przycisk Novo zachowywał swoją funkcjonalność, a teraz jest inaczej, choć partycja Recovery, jak i układ pozostałych partycji, ma tą samą postać jak na początku. Wydaje mi się, że problemem nie może być pliku BCD, bo za każdym przywróceniem OS, jest nadpisywany. Prędzej skłaniałbym się do tego, że po usunięciu tablicy partycji, mogły ulec zmianie jakieś identyfikatory partycji, mimo przywrócenia obrazu partycji Recovery.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, partycja ma ustawione ID=0x12. Aktywną jest Boot.

 

Układ partycji: http://wstaw.org/m/2010/11/05/2.JPG

 

PTEDIT32: http://wstaw.org/m/2010/11/05/3_JPG_750x750_q85.jpg

 

Przed modyfikacją układu partycji zrobiłem obraz partycji Recovery i wypaliłem jej kopię na płyty DVD. Niestety miałem wtedy problem z wykonaniem płyt przywracania z ustawniemai fabrycznymi (pojawiał się błąd) za pomocą OKR, stąd też skorzystałem z Paragon Drive Backup 9.0 Express. Potem zacząłem "zabawę" z układem partycji (m.in. zainstalowałem Ubuntu, potem usunąłem wszystkie partycje, tablicę partycji). Zdecydowałem jednak wrócić do ustawień fabrycznych. Przywróciłem obraz partycji Recovery za pomocą Paragona, następnie ustawiłem ją jako aktywną i odtworzyłem układ pozostałych partycji tj. boot, OS, Lenovo, i przywróciłem system za pomocą OKR. Wszystko wyglądało dobrze poza klawiszem Novo.

 

Symptom: po naciśnięciu przycisku NOVO ładuje się O/S zamiast WinPE z OKR.

 

Spróbowałem ponownie wypalić za pomocą OKR płyty przywracania do ustawień fabrycznych i udało się. Wyczyściłem dysk oraz przywróciłem system i układ partycji za pomocą OKR z płyt DVD, ale również klawisz Novo nie działa jak powinien.

 

Nie wiem naprawdę, gdzie leży bezpośrednia przyczyna tego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza

1_JPG_600x400_q85.jpg

 

 

Info.ini

 

A czy któreś z waszej dwójki próbowało przywrócić bosektor z pliku Boot.okr, jak już wcześniej pisałem wygląda to na dokładną kopię sektora botującego sądząc po rozmiarze.

Jak to zrobić? OKR, podczas przywracania OS, automatycznie przywraca boot i mbr, przynajmniej ta mi się wydaje. Nie ma w OKR wyboru każdego pliku z osobna. Po prostu zanzacza się przywracanie do ustawień początkowych, fabrycznych i OKR przywraca.

Odnośnik do komentarza

Info.ini sugeruje, że plik Boot.okr zawiera obraz całej partycji boot, ja wcześniej zasugerowałem się, że plik ma wielkość 8KB ale na twoim zrzucie widzę, że jest to 8MB, ponadto w pliku Info mamy podane dokłądne rozmiary poszczególnych partycji. O ile dobrze dedukuję to narzędzie powinno ustawić dysk właśnie na podstawie tego pliku, następnie przywrócić mbr (z plku mbr.okr) potem przywrócić partycję boot i partycję system.

Czwarta partycja (a nominalnie trzecia) jak rozumiem jest w gestii użytkownika.

 

Cały czas mam wrażenie, że klawisz fabryczny jest w jakiś sposób związany botsektorem inaczej nie powinien przestawać działać po ingerencjach użytkownika.

 

Następna rzecz to ten pusty identyfikator w BCD u ciebie

Moduˆ ˆadujĄcy rozruchu systemu Windows
---------------------------------------
Identyfikator              {b3f604c8-c00e-11df-998e-705ab64cff25}

 

który sugeruje, że w tym przypadku nie mamy swobody wyboru ale to nie tłumaczy dlaczego później otrzymujesz identyfikator typu

{7619dcc9-fafe-11d9-b411-000476eba25f}

dla setupu.

 

Oczywiście można to zbudować od podstaw i musi zadziałać, można to też podłączyć pod klawisze F ale jakie warunki należy spełnić aby zadziałał klawisz fabryczny to pewnie wie tylko serwis lenovo.

 

W ogóle nachodzi mnie taka dygresja, od jakiegoś czasu obserwuje różne zestawy recovery stosowane przez producentów i coraz częściej mam wrażenie, że prześcigają się oni w tym jak najbardziej utrudnić użytkownikom życie mimo, że wbudowane w system narzędzia pozwalają stworzyć taki zestaw w banalny sposób (co zresztą pokazałem myślę w wątku tutorialowym).

Na niektórych zestawach są wręcz programy które nic nie wnoszą do tematu, mają tylko za zadanie upewnić się czy aby odtwarzamy system na uprawnionym komputerze, co za skarby tam niby są do cholery, że mielibyśmy się na to połasić.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

A czy któreś z waszej dwójki próbowało przywrócić bosektor z pliku Boot.okr, jak już wcześniej pisałem wygląda to na dokładną kopię sektora botującego sądząc po rozmiarze. Do tego mamy też kopię mbr-a (mbr.okr).

Podajcie proszę jeszcze listing pliku \OKRBackup\Factory\Info.ini, być może zawiera coś ciekawego.

 

pzdr

 

właśnie jakim sposobem przywrócić wszystko za pomocą tych dwóch plików? Jeśli nie działa nam to nieszczęsne narzędzie?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...