Skocz do zawartości

lenovo y550 one key recovery windows 7


ayra

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej było to wykonać programem GParted, bo on przenosi dane i jest w miarę bezpieczny. Żałuję, że w ogóle wspomniałem o PTEDIT32, bo choć nim ustawiałem sektory partycji, to jednak on w żaden sposób nie chroni, nie przenosi danych. Przypuszczam, ze tablica partycji zostala usunieta. Mam nadzieję, że wykonałaś kopię \ obraz partycji recovery, o której wcześniej wspominałem, przy okazji poprzednich działań? Jeśli nie, wtedy kiepsko to widzę. Najlepiej nic nie ruszaj, nie nagrywaj na ten dysk, aby danych tych nie nadpisać. Być może uda się je odzyskać. Myslę, że w tej sytuacji najlepiej prosić o radę, pomoc Picasso.

 

Gwarancja nie obejmuje odtworzenia systemu przywracania?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

kopii oczywiście nie posiadam....

 

partycja recovery jest, dane na niej też ale nie sprawdziłam czy wszystko nie wiem też czy dane nie są uszkodzone podejrzewam że partycja nie chciała wcześniej odpalić bo już wtedy było coś uszkodzone ale nie wiem aż tak "wtajemniczona" nie jestem

 

jeśli chodzi o resztę partycji to dane zostały już nadpisane, niestety laptop jest mi niezbędny w pracy, obawiam się że już chyba nic nie da się zrobić a gwarancja niby nie obejmuje odtworzenia systemu przywracania ale jeszcze doczytam

Odnośnik do komentarza

Napisałem na prv do Picasso, aby zaglądnęła tutaj. Mam nadzieję, że może ona doradzi coś rozsądnego...

 

partycja recovery jest, dane na niej też
- tzn. masz jej zawartość? Jeśli tak, to super. Postaraj się wszystkie możliwe dane odzyskać i skopiować na jakiś nośnik zewnętrzny.

Jeśli będziesz mieć zawartość partycji przywracania, to wszystko jeszcze jest do odzyskania. Strukturę, układ partycji, można odtworzyć. Szczegóły dotyczące setorów początkowych znajdują się w Info.ini w OKRBackup.

Odnośnik do komentarza

ok mam całą partycje na płytach dvd co dalej? wyczyścić dysk, ustawić partycje tak jak w info.ini i skopiować dane? ale czy to pomoże bo skoro partycja nie chciała bootowac to coś jest chyba nie tak z danymi na niej? czy to wina samej partycji?

 

nie idzie jakoś zainstalować samego systemu z pliku OS.okr albo przerobić go na wsi? wtedy można by wypalić płytę do odzyskiwania z obrazem

Odnośnik do komentarza

A nie wydaje się wam, że to info.ini do czegoś służy?

Jeżeli backup w celach recovery tworzy taki plik to można zakładać, że będzie on użyty podczas odtwarzania.

Recovery powinno zadziałać nawet wtedy kiedy pozostałe partycje są uszkodzone lub w ogóle nie istnieją inaczej o kant.. - wiecie co - takie recovery.

Poczytałem trochę o recovery na lenovo i rzeczywiście to partycja nr 4 powinna być tą z identyfikatorem 12, w takim razie to ona musi spełniać warunki własciwe dla partycji systemowej w świetle nomenklatury MS, niestety u @ayry nie spełnia ponieważ BCD nie ma prawidłowych wpisów co wynika z listingów, do tego nawet jeżeli wpisy sesji {bootmgr} byłyby właściwe to wpisy dla ramdysku nie są no i w ogóle nie ma wpisu uruchamiającego lrs.wim.

Z powyższego bezpośrednio wynika drugi fakt, skoro 4 służy stricte do recovery to 1 służy tylko do botowania systemu więc właściwe identyfikatory partycji to 07 dla #1 i 12 dla #4 a atrybut 80 dla #1, oczywiście właściwy bootsektor powinny posiadać obie w przypadku zainstalowanego systemu ale jak już napisałem recovery powinno być niezależne od istnienia działającego systemu podstawowego (a do jego zadziałania wg mnie powinien wystarczyć katalog OKRBackup z właściwymi plikami i oczywiście winpe z pliku lrs).

 

@ayra

Nadal apeluję o udostępnienie pliku lrs.wim, wtedy będę mógł zweryfikować czy on w ogóle funkcjonuje, wersja którą sprawdzałem ze strony Lenowo raczej nie była tą samą którą posiadasz - sugeruje to inny format plików z obrazem do którego się odwołuje.

 

Wydaje mi się, że poszliście trochę pod górkę w swoich próbach (sam się pewnie do tego przyczyniłem) co spowodowało zapętlenie się pewnych błędów a w efekcie brak efektów.

Proponuję ułożyć schemat i wg niego dojść do rozwiązania:

 

1. Weryfikujemy poprawność działania pliku lrs.wim

2. Jeżeli powyższe ok ustawiamy partycje 4 (tutaj mamy co prawda małe zamieszanie z numeracją ws kolejność ale myślę, że damy radę) jako botującą (aktywną) na razie z identyfikatorem 07, budujemy BCD z odpowiednimi wpisami na tej właśnie partycji (możemy użyć istniejącego jako szablonu ale proponuję zbudować od podstaw)

3. Jeżeli to się powiedzie dopiero wtedy zmieniamy jej id na 12 a jako aktywną ustawiamy #1 i sprawdzamy działanie klucza.

 

Proponuje nie mieszać nic w układzie partycji, rozmiarów itd zanim nie zadziała sam okr bo to jest niepotrzebne zboczenie w kierunku który na tym etapie nie prowadzi do żadnego rozwiązania a tylko od niego oddala (jeżeli właściwe winpe nie zadziała nie ma sensu tracenie czasu na nic innego).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ayra - spróbuj uruchomić jeszcze OKR z partycji przywracania \OneKey\OKR\OKR.exe i wybrać opcję Utwórz dysk odzyskiwania. Partycje przywracania odkryj ustawiając dla niej id=07. Udało mi się tak wypalić płyty recovery. Sprawdź to, a nóż się uda.

 

niestety nie da rady wyskakuje błąd "program nie może znaleźć partycji usługi, ta funkcja jest obecnie niedostępna"

Odnośnik do komentarza

Miałem taki sam komunikat, ale po skopiowaniu katalogów OneKey oraz OKRBackup na alternatywną partycję D - uruchomiło się poprawnie. Partycję recovery miałem ukrytą. Wybacz, że troszkę na oślep radzę, ale minął już jakiś czas od wypalenia tych płyt. Przed chwilką to sprawdziłem i było ok.

 

to samo

Odnośnik do komentarza

Niestety nic tutaj nie wymyślę więcej. Myślę, że pozostaje ustawić odpowiedni układ partycji za pomocą GParted i wykonac działania nakreslone przez maggrega. Jeśli potrzebujesz, to mogę napisać jakiś prosty tutorial dotyczący poustawiania tych partycji? Jaki masz w ogóle układ w tej chwili (zrzut z ptedit)?

 

Być może modyfikując sektory początkowe w pliku Info.ini, nie będziesz musiała odtwarzać oryginalnego układu, koniecznego do przywrócenia. Jednak pewności nie mam, trzeba to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

oryginalny układ nie jest chyba niezbędny do samego startu partycji, kiedyś miałam układ 200mb ok.100 gb ok.180 gb i 15gb (recovery nie ruszanej) i samo okr startowało. Czekam na odpowiedź od maggreg ale chyba pozostaje mi już kupno nowego systemu na płycie opcja z serwisem jest mało opłacalna tym bardziej że są takie problemy z tym narzędziem

Odnośnik do komentarza
chyba pozostaje mi już kupno nowego systemu na płycie opcja z serwisem jest mało opłacalna tym bardziej że są takie problemy z tym narzędziem

 

Przepraszam że sie wtrącam, ale czy nie masz możliwości pożyczyć od kogoś płyty z systemem? Wpisanie twojego klucza gwarantuje aktywacje. Tylko wersja powinna sie zgadzać. Przy okazji możesz płytke skopiować i masz swoja Winde.

Odnośnik do komentarza

wśród znajomych niestety nikt nie ma wersji win7 hp dla lenovo bo do normalnej wersji mój klucz nie pasuje, a wątpię żeby ktoś z użytkowników w internecie mi taka wersję mi udostępnił

 

Znaczy sie sprawdzałaś że Twój klucz nie pasuje? Bo coś mi tu nie gra.

 

wersji win7 hp dla lenovo

Pierwsze słyszę, żeby była wersja systemu dla określonego producenta laptopa. Ale moge nie mieć stosownej wiedzy.

Odnośnik do komentarza

Znaczy sie sprawdzałaś że Twój klucz nie pasuje? Bo coś mi tu nie gra.

 

Piersze słyszę, żeby była wersja systemu dla określonego producenta laptopa. Ale moge nie mieć stosownej wiedzy.

 

tak sprawdzałam na pożyczonej płycie win 7 hp takiej jak można kupić w każdym markecie typu mm i mój klucz nie pasuje

no jednak coś takiego istnieje

nawet na naklejce z kluczem jest napisane win 7 hp oa lenovo

Odnośnik do komentarza

Późno już więc napiszę tylko, że tak jak przypuszczałem to lrs jest zupełnie inną wersją niż to co wcześniej pokazywałem.

Ale WinPE odpala się bezproblemowo

windows720101121033551.th.png

W moim przypadku odpala się tylko konsola a to dlatego, że w tym lrs system jest bardzo uproszczony i wszystko co robi to uruchamia program LRSBoot.exe który to szuka odpowiednich programów na odpowiedniej partycji (u mnie oczywiście nie znajduje stąd konsola), towarzyszy mu plik konfiguracyjny "LRS-Config-Org.xml" który jak przypuszczam uruchamia po kolei następujące programy: OKAV.exe > OKR.exe > DI.exe > ST.exe, mniejsza o to, ważne że działa co daje pole do dalszych manewrów, wyjaśnię też sprawę kluczy bo strasznie namieszaliście :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Trzeba odtworzyć oryginalny układ partycji na dysku, wtedy nie pojawi się konsola, a odpali OKR. Podobnie u mnie było, gdy miałem zmieniony układ.

tak, tylko tak jak cały czas mówię u mnie nic się nie pojawia nie startuje OKR w ogóle czyli konsola też się nie pojawia to nie ma nic wspólnego z układem pozostałych partycji

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...