Skocz do zawartości

Sagem F@st 800 niewykrywany na koncie ograniczonym


Kcurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie dalej jak 3 dni temu postanowiłem nareszcie poprzestawiać konta użytkowników w moim Win XP Home SP3. Stworzyłem nowe konto administracyjne oraz nowe konto użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami. Na koncie administracyjnym Neostrada przez modem Sagem F@st 800 działa prawidłowo (dokładnie tak, jak dotąd na starym koncie, również administracyjnym). Mam jednak problem z tym, że na koncie ograniczonym w ogóle nie mogę się połączyć. Dostarczony wraz z modemem program DSLMON na koncie administracyjnym pokazuje to:

bhxi8k.jpg

Na koncie ograniczonym zwraca on komunikat "modem nie jest podłączony", mimo, że de facto wszystko jest podłączone, a obie diody na modemie świecą światłem ciągłym, co oznacza prawidłowe połączenie ADSL. Jaka jest tego przyczyna?

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prawdopodobnie program próbuje wykonać coś, co może zrobić tylko administrator. W Windows XP nie ma prostej możliwości podniesienia uprawnień, jak robi to Vista/7/8 przez Kontrolę Konta Użytkownika.

 

Ja korzystam z systemowego polecenia runas, które wywołuje polecenie z odpowiednimi uprawnieniami (ale to wymaga podania hasła), ewentualnie NirCmd (stworzony przez NirSoft), który umożliwia dokładnie to samo, tylko można już w skrypcie podać login i hasło. Jak potem przelecisz ten skrypt programem Advanced BAT to EXE Converter, to dostaniesz binarkę, która będzie robiła dokładnie to samo, tylko bez prostej możliwości podglądnięcia hasła administratora przez użytkownika.

 

Oczywiście, nie jest to całkowicie bezpieczne, jakaś metoda na przechwycenie tego hasła na pewno jest, ja jej nie szukałem.

 

Inna sprawa, zauważ, że ten modem jest stary i nie obsługuje ADSL2+. Nie wiem, jaką masz możliwą do wykorzystania prędkość, ale ten modem tego na pewno nie ułatwia.

 

Sprawdź jeszcze dwie rzeczy:

http://www.insdar.pl/neostrada_sagem_monitor.htm

 

Jaki masz tryb USB i parametry ADSL. Poproszę o screeny wszystkiego z Administrative.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest moim zdaniem wymiana modemu na jakiś korzystający przy połączeniu z komputerem z Ethernet. Wtedy całe zarządzanie połączeniem spada na osobne urządzenie, a użytkownik komputera ma po prostu dostęp do Internetu. Żadnej konfiguracji. Podłączasz i zapominasz. Przy okazji możliwe, że wyciągniesz wyższą prędkość, a i pingi spadną o 5 - 10 ms (takie opóźnienia powoduje USB).

Odnośnik do komentarza

Źle mnie zrozumiałeś. Ja nie korzystam z tego modemu, tak samo jak z żadnego innego po USB. Wydaje mi się, że powody, które przedstawiłem, są wystarczające. Mam SpeedStream 4100, który otrzymuje 10/1 Mb/s z Neostrady, podaje Internet na MikroTik RB751G-2HnD, a stamtąd normalnie kablowo po Ethernet albo "powietrzem" dzięki WiFi rozchodzi się po komputerach.

 

Z runas korzystam, jak potrzebuję skorzystać z czegoś na koncie normalnego użytkownika. Załatwia to komenda runas /user:Administrator /noprofile "cmd", potem podaję hasło i dostaję Wiersz poleceń z uprawnieniami admina, z którego mogę już wszystko. Pamiętaj, że procesy dziedziczą uprawnienia z procesu wywołującego.

 

Nircmd ma zastosowanie, jak potrzebuję zrobić coś bezobsługowego, z czego korzysta osoba, która nie ma uprawnień admina. Ostatni przykład: resetowanie bufora wydruku na XP. Jak czasami zawiesza się printserver, to Windows nie może sobie poradzić, gdy już ten pierwszy wstanie i działa od nowa. Musiałem zostawić użytkownikom furtkę do resetowania bufora, żeby nie musieli uruchamiać ponownie komputera. A wyłączenie i włączenie usługi wymaga już uprawnień admina.

 

Miałem kiedyś SpeedTouch 330, ale to dawne czasy. Chyba działał przy samych sterownikach, bez programu od TP.

Odnośnik do komentarza
Sprawdź jeszcze dwie rzeczy:

http://www.insdar.pl...gem_monitor.htm

 

Jaki masz tryb USB i parametry ADSL. Poproszę o screeny wszystkiego z Administrative.

Na którym koncie wykonać screeny? Na administracyjnym czy ograniczonym?

Inna sprawa, zauważ, że ten modem jest stary i nie obsługuje ADSL2+. Nie wiem, jaką masz możliwą do wykorzystania prędkość, ale ten modem tego na pewno nie ułatwia.

(...)

Najlepszym rozwiązaniem jest moim zdaniem wymiana modemu na jakiś korzystający przy połączeniu z komputerem z Ethernet. Wtedy całe zarządzanie połączeniem spada na osobne urządzenie, a użytkownik komputera ma po prostu dostęp do Internetu. Żadnej konfiguracji. Podłączasz i zapominasz. Przy okazji możliwe, że wyciągniesz wyższą prędkość, a i pingi spadną o 5 - 10 ms (takie opóźnienia powoduje USB).

W takim razie poleć coś, co będzie bez komplikacji działać z neozdradą telekomunistyczną w opcji do 10 MB/s :)

 

Do autora: Co do modemu, kolega w innej miejscowości ma taki sam, więc za kilka dni zobaczę, czy będzie problem z połączeniem się na koncie ograniczonym. Używasz aplikacji dostępowej do Neostrady czy tylko zainstalowałeś sterowniki?

Na razie używam aplikacji dostępowej. Rozważałem reinstalację sterowników modemu z jednoczesnym usunięciem tej beznadziejnej aplikacji (która, tak btw, rozłącza połączenie z netem przy przełączeniu między kontami), ale na razie się za to nie brałem, gdyż postanowiłem zasięgnąć porady u Was. Czekam na informację, czy temu koledze działa (aczkolwiek to też musi być Win XP Home SP3, żeby wynik był miarodajny).

Odnośnik do komentarza

Parametry graniczne, wyższa prędkość Internetu przy nich nie pójdzie.

 

Speedstream 4101 ma nieco lepszy procesor od 4100, więc może obsługiwać pełne 20 Mb/s przy Neostradzie. 4100 jest w stanie obsłużyć jakieś 16 Mb/s (możliwe niewielkie odchylenia, to zależy od wielu czynników, zwłaszcza konfiguracji), na przesyłanie większej liczby pakietów nie starcza mocy obliczeniowej procesora. Tam się pojawia wiele czynności typu sprawdzanie sum kontrolnych, NAT (podmienianie adresów IP), podstawowy routing.

 

Nie potrzebujesz 4101, 4100 jest tańszy i łatwiej go dostać. Dzięki temu całe zarządzanie połączeniem spadnie na modem i nie będzie zależne od użytkownika, poza tym ping spadnie o jakieś 5 - 10 ms, co wynika z opóźnień generowanych przez USB między komputerem a modemem. Ethernet jest zdecydowanie szybszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...