Skocz do zawartości

Dokupienia pamięci RAM


Michal222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem dokupić do swojego komputera dodatkową pamięć RAM, posiadam teraz:

 

Crucial A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition

 

Płyta główna to Gigabyte MA790XT-UD4P, czyli max. do 16GB można rozbudować z tego co sprawdzałem, a system Windows 7 Ultimate.

 

Chciałbym się doradzić jaką pamięć RAM najlepiej dołożyć do swojego komputera, szukałem takich samych ale nigdzie nie mogę znaleźć już do kupienia. A chciałbym żeby dobrze działały, a nie widziało np 6GB i też nie wiem czy lepiej wziąć 1x4GB czy 2x2GB? Do jakiej kwoty nie pisze ponieważ nie jest to aż tak drogie. Myślę że do 8GB spokojnie mi wystarczy, więcej pamięci nie potrzebuję.

 

Macie jakieś propozycję?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiemy oczywiście jaki jest procesor i czy obsłuży 1600, bo bez sensu kupować, nie wiemy również czy kości pracują w dualu ale wygląda na to że tak, więc najlepszym wyjściem było by chyba kupienie o tej samej częstotliwości taktowania 1333 dwóch kości w dualu, dołożenie szybsze pamięci mogą być spowalniane przez te wolniejsze, więc tu wchodziło by w grę wymiana wszystkich na nowe.

Odnośnik do komentarza

A co ma procesor do pamięci? Ważna jest płyta główna i jej specyfikacje.

 

DDR3 1666+ is supported with combination of AM3 processors and qualified memory modules, please refer "Memory Support List" for detail memory support information.

Znaczy tyle co:

 

DDR3 1666 + są wspierane w połączeniu z procesorami AM3 i wysokiej jakości pamięci, patrz "Lista Memory Support" dla pamięci szczegółowych informacji wsparcia

Źródło: http://www.gigabyte.com

Odnośnik do komentarza

@Aux

Nie wiem czy widziałeś tą listę pamięci, otóż są tam podane kości wielkości 1 i 2 GB a płyta obsługuje 16 GB mając 4 sloty, nie wiem jak to wykombinować, po za tym właśnie w manualu jest podane że 1666 przy OC, nie wiem dokładnie o co chodzi ale jest tam coś takiego podane w nawiasie.

Support for DDR3 1666(O.C.)/1333/1066 MHz memory modules

 

Edit:

Procesor obsłuży ale może być tak że kości 1666 będą pracować na szynie 1333, więc bezsensowne jest wstawianie takich kości, nie biorąc pod uwagę faktu tego co pisałem wyżej że kości wolniejsze będą spowalniać te szybsze, nie jestem tego pewien, możliwe że jest to uzależnione od kolejności ich zamontowania w slotach.

Odnośnik do komentarza

Nie zaczyna się zdania od "ale" dlatego pytam poważnie, co Ci da ta zmiana pamięci?

Nie napisałeś w pierwszym poście dlaczego chcesz zmieniać/dokładać pamięć, chyba jest jakaś konkretna przyczyna?

Jeśli nie ma to dokup sobie więcej tej samej pamięci którą już posiadasz, bo 1333 czy 1666 nie daje żadnej różnicy,

no może jakieś lepsze przyspieszenie o pi razy kciuk = 0,5%

Odnośnik do komentarza

Dlaczego chcę dołożyć pamięci? Bo np jeśli chodzi o grę w której spełniam wszystkie maksymalne wymagania, ale gra wymaga 4GB pamięci, to chodź spełniam te wymagania to jednak gra nie będzie miała dla siebie tych 4GB bo jeszcze jest system itd. Chyba że się mylę.

 

Spróbuje kupić 1333 i CL7 z takimi samymi parametrami 2x2GB i zobaczę co i jak.

 

Ogólnie dzięki za porady, już wiem dużo więcej :)

Odnośnik do komentarza

Trzeba było od razu napisać że chodzi o gry, dlaczego?

Ponieważ w grach jest w 90% przypadków karta graficzna winna temu, że gry słabo chodzą.

Oczywiście jeśli karta graficzna jest najnowszej generacji to mogą dochodzić takie faktory jak problemy z innym Hardware'm,

albo problemami z ogólną konfiguracją komputera nie wykluczając infekcji wirusem itp.

Odnośnik do komentarza

Ok jest tak:

 

 

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 256bit

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition

Dysk: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II

Płyta główna: Gigabyte MA790XT-UD4P

Napęd: LG GH22NS50

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Quad-Core 3.2GHz

Zasilacz: Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...