Skocz do zawartości

Wysoki Ping


Richter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i pisze tu z powodu takiego jaki jest napisany w Tytule. No wiec od grudnia 2012 zostalem ofiara wysokiego pingu ktory lapal mnie on 2 razy na dzien, zmienilem dostawce internetu z mysla ze ich sie pozbede jednak ze nie udalo sie.

Zrobilem rowniez format komputera i to tez nie poskutkowalo, nie mam pojecia jak to naprawic wiec chcial bym was prosic o jaka kolwiek wzkazowke, informacje albo link do podobnego tematu z odpowiedzia. Kazde informacje ktore beda potrzebne podam.

 

 

Jezeli to jest zly dzial prosze admina o przeniesie mnie.

 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam za zwloke i za ostatni post, zamieszczam wszystkie potrzebne dane ktore sa w powyzszym linku dla mnie.

 

Net-log:

Zalacznik.

 

OTL:

Zalacznik.

 

Farbar Service Scanner:

Zalacznik.

 

ICSI Netalyzr:

http://n3.netalyzr.i...-f44e-46ae-a8ef

 

Dane Karty Sieciowej:

Zdjęcia

 

Spisane wszystkie zaawansowane wartosci mojej karty sieciowej:

  • &Priorytet i VLAN - "Priorytet wlaczony"
  • Adres sieciowy - nic nie mam
  • Bufory odbioru - 256
  • Bufory Transmisji - 256
  • Duzy pakiet - 1514 bajtow
  • Energy star - "Wlaczone"
  • Funkcje wznawiania - "Pakiet Magic i dopasowanie do wzorca"
  • Lagodzenie przerwan - "Wlaczone"
  • Maks. IRQ na sekunde - 5000
  • Odciazanie sumy kontrolnej protokolu IPv4 - "Wysylanie i odbieranie wlaczone"
  • Odciazanie sumy kontrolnej protokolu TCP(IPv4) - "Wysylanie i odbieranie wlaczone"
  • Odciazanie sumy kontrolnej protokolu UDP(IPv4) - "Wysylanie i odbieranie wlaczone"
  • Odciazanie wysylania duzej ilosci danych (IPv4) - "Wlaczone"
  • Rejestruj komunikaty stanu - "Komunikat stanu"
  • Sterowanie przeplywem - "Wysylanie i odbieranie wlaczone"
  • Szybkosc i dupleks - "Autonegocjowanie"

Dostawca internetu:

"Talk-Talk" United Kingdom.

Unlimited Download Boots 3,5mb.

 

Wczesniejszy dostawca internetu :

 

Virgin Media United Kingdom.

Unlimited Broadband 20mb.

 

Model Modemu:

Nazwa: Broadband Wireless N150 ADSL2+ Router

Model: HUAWEI HG523a

 

Modem oczywiscie jest podpiety do mojego sprzetu, do zadnego innego nie, procz 1 laptopa przez Wi-Fi.

 

Dodam tez ze podczas skokow mojego ping, nie uzywam zadnego programu typu "uTorrent", zazwyczaj jest to jakas MNORPG gra i przegladarka internetowa (Google Chrome).

 

Jezeli bedzie co kolwiek jeszcze potrzebne, sluze pomoca.

net-log.txt

Extras.Txt

FSS.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Tak, wiem dokladnie pod jakim adressem jest dostep do konfiguracji modemu dlatego pytam co dokladnie potrzebujesz tera zeby wiedziec na czym stoisz.

 

I czy jestes pewien ze to wina modemu? Bo jak wspomnialem w 1 poscie ja mam ten problem od grudnia kiedy mialem jeszcze innego neta z inna predkoscia i calkiem innym modemem.

Odnośnik do komentarza

Hm. Czas połączenia ADSL i czas działania modemu nie zgadzają się, co oznacza, że jakieś 80 godzin temu połączenie zostało zerwanie i zestawione ponownie. Na razie to nie jest problem, połączenie trzyma się stabilnie od prawie 4 dni, czyli pod tym względem jest ok.

 

Zwraca uwagę dosyć wysokie tłumienie (ponad 50 dB na downstream) i niski SNR Margin (po 6 - 7 dB). Przy tych parametrach wyższego pasma na tym łączu nie da się uzyskać, a i obecne może działać nie do końca stabilnie.

 

Połączenie z komputera do modemu masz poprawne, ping na poziomie 1 ms jest idealny:

 

  1    <1 ms	 1 ms    <1 ms  192.168.1.1
 2   100 ms    92 ms    91 ms  host-89-243-32-1.as13285.net [89.243.32.1]
 3    60 ms    88 ms    65 ms  xe-11-2-0-bragg002.bre.as13285.net [78.151.225.41]
 4   154 ms   114 ms    95 ms  host-78-151-225-204.static.as13285.net [78.151.225.204]

 

Ale zaraz dalej zaczyna się problem, zwłaszcza, że wartości skaczą. Jest to związane ze złym stanem linii (albo jej długością, 51 dB przekłada się średnio na około 4 km kabla), złą siecią w domu albo wreszcie uszkodzonym modemem. Zwróć uwagę, że żadnego z tych problemów nie jesteś w stanie wyeliminować przez zmianę dostawcy: zazwyczaj to dostawcy wynajmują porty na centralce od innego ISP, więc jesteś podłączony cały czas do tego samego miejsca, czyli masz ten sam problem.

 

Która z tych trzech rzeczy zawiodła ciężko będzie ustalić. Według mnie ranking prawdopodobieństwa wygląda tak:

1. Problem z instalacją w domu

2. Problem w infrastrukturze dostawcy.

3. Uszkodzony modem.

 

Należy pamiętać, że Twoje obecne parametry ADSL są na granicy stabilnego działania i mogą pojawiać się problemy, a Huawei nie należy do dobrych marek.

Odnośnik do komentarza

Aktualny skok pingu.

 

Ale mozliwe jest to, ze internet zainstalowany w moim domu, ktory zostal zainstalowany calkiem inaczej niz ten 1 co mialem? Bo 1 internet byl podlaczony jakims czarnym kablem takim samym jak sie podlacza do satelity telewizyjnego i on byl podpiety do kostki ktora mi instalowali, a ten, aktualny jest zrobiony z lini telefonicznej czyli normalnie, dodam tez ze ten 1 net mialem 2 lata i nie bylo zadnych problemow az do grudnia zeszlego roku.

Kiedy dzwonilem do obu dostawcow internetu oni mi sprawdzili wszystkie pingi i powiedzieli ze to jest nie mozliwe zeby to od nich bylo. Szczerze mowiac nie mam pojecia co to moze byc, slyszalem tez o tym ze virus jakis moze sie gdzies w grysc plabe dysku twardego i wlasnie robic takie problemy.

 

post-10056-0-75347100-1362240890_thumb.png

 

Normalny ping po 10 minutach od ostatniego postu.

 

post-10056-0-86034900-1362241611_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Ale tutaj to naprawdę wygląda na problem za modemem, ewentualnie na samym modemie, a nie na Twoim komputerze. Zbieżność wysokiego pingu z problemami u poprzedniego dostawcy moim zdaniem przypadkowa. Ponieważ teraz stwierdzasz, że ping skacze okresowo, to proponuję zgłosić dostawcy usterkę, bo prawdopodobnie u niego się ona znajduje.

Odnośnik do komentarza

Do sprawdzania stabilności pingów o wiele lepiej nadaje się http://pingtest.net

 

Testowanie połączenia względem Wirtualnej Polski z UK ma tę wadę, że pakiety muszą trochę przebyć i opóźnienia mogą powstawać nie z winy Twojego dostawcy czy Twojej własnej. Serwer WP stoi gdzieś w okolicach Gdańska (tyle mówi traceroute). Proponuję testować względem czegoś, co jest na miejscu. Speedtest wybiera sobie swój własny serwer, do którego ma najlepszy ping, żeby był blisko. Co nie zmienia faktu, że pingi są zdecydowanie za wysokie, co widać po raporcie z Net-log.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...