Skocz do zawartości

Problem ze startem systemu + dyski usb


pajkul

Rekomendowane odpowiedzi

Procedura nr 1 trwała 90 minut. Czy to nie jest przypadkiem zbyt długo? Po zakończeniu chkdsk nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo, a po uruchomieniu systemu i podpięciu pendrive czekałem jakieś 2 minuty, zanim system zakontaktował, że to zrobiłem.

 

Punkt 2.: Po uruchomieniu wiersza polecenia jako administrator wpisalem co trzeba i dostaje to co nastepuje:

Nazwa 'signtool' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.

 

Rozumiem, że muszę zainstalować to: http://msdn.microsof...r/bb980924.aspx ?

 

Tak a propos: czy możliwe jest, że w przypadku gdy rzeczywiście jest coś nie tak z hardwarem, po wykonaniu checkdisku system ladowal sie troche wolniej?

 

 

Z drugiej strony, gdyby dysk padał to problem nie występowałby od ponad roku, bo już by padł, albo przynajmniej odczułbym fakt, że coś jest z nim nie tak w jakiś inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dobra, poradziłem sobie. Oto wyniki, idę sprawdzić, czy cokolwiek się zmieniło.

 

edit: Nic.

 

Przypomnę tylko, że po zainstalowaniu tej aktualizacji: http://support.micro....com/kb/2778344 system uruchamia się każdym razem o tą prawie minutę dłużej, niezależnie od tego czy jest podpięty pendrive. Ale za to jak już się system uruchomi, to włożonego pendrive'a wykrywa natychmiast. Dlatego odinstalowałem ją i ukryłem w windows update.

 

Mogę zrobić log z zainstalowaną aktualizacją i potem przywrócić system. Chociaż nie jestem pewien czy to by coś dało, jeśli nawet nie wiemy co wydłuża "walidację plików .cat".

post-2554-0-83580300-1362608601_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Taka drobna propozycja:

 

@pajkul

Pokaż z podglądu zdarzeń zdarzenie Wininit nr 1001 i dolną zawartość okna. Zobaczymy wynik działania chkdsk. Oczywiście zwróć uwagę na datę i czas.

 

@mgrzeg

Ponadto, z logu wynika, że w Twoim systemie plik C:\Windows\System32\drivers\USBSTOR.SYS ma rozmiar 110592 bajtów (potwierdź to, proszę), a wygląda na to, że ten plik w tej wersji (6.1.7601.17577) powinien mieć 91648 bajtów. Dalej, zgodnie z logiem podpis pliku znajduje się w pliku "Package_1_for_KB982018~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.3.2.cat", choć wydaje mi się, że powinien w "Package_3_for_KB982018~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.3.2.cat", ale przy tym nie będę się upierał.

 

Czy to nie jest przypadkiem skutkiem błędów cache info sterowników?

Jeżeli tak to proponowałbym w Menadżerze Urządzeń - Kontrolery USB - PPM na każdą gałąź wewnętrzną i odinstaluj.

Absolutnie nie wolno robić restartu tylko wybierać opcję uruchom ponownie później.

Po wykonaniu wszystkiego należy wybrać ZAMKNIJ a nie Uruchom ponownie.

 

Wcześniej należy zaopatrzyć się w jakiegoś linuksa i ponownie uruchomić kompa z płyty linuksowej.

 

Z poziomu linuksa należy usunąć plik \Windows\System32\DriverStore\INFCACHE.1

Po tej operacji restart normalnego systemu. Wszystko zostanie odbudowane włącznie z Gałęzią Kontrolery USB oraz INFCACHE.1

Oczywiście powinny być komunikaty o znalezieniu nowego sprzętu.

 

To tylko moja propozycja ponieważ jest niezgodność USBSTOR.SYS w logach i w systemie.

Odnośnik do komentarza

EventData

Sprawdzanie systemu plików na C: Typ systemu plików to NTFS. Zaplanowano sprawdzenie dysku. System Windows sprawdzi teraz dysk. CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 5) Przetworzone rekordy plików: 455424. Ukonczono sprawdzanie plików. Przetworzone rekordy duzych plików: 810. Przetworzone rekordy uszkodzonych plików: 0. Przetworzone rekordy atrybutów rozszerzonych: 0. Przetworzone rekordy ponownej analizy: 77. CHKDSK sprawdza indeksy (poziom 2 z 5) Przetworzone wpisy indeksu: 572884. Ukonczono weryfikacje indeksów. Przeskanowane pliki nieindeksowane: 0. Odzyskane pliki nieindeksowane: 0. CHKDSK sprawdza deskryptory zabezpieczen (poziom 3 z 5) Przetworzone deskryptory zabezpieczen/identyfikatory plików: 455424. Oczyszczanie 1680 nieuzywanych wpisów w indeksie $SII pliku 0x9. Oczyszczanie 1680 nieuzywanych wpisów w indeksie $SDH pliku 0x9. Porzadkowanie 1680 nieuzywanych deskryptorów zabezpieczen. Ukonczono sprawdzanie deskryptorów zabezpieczen. Przetworzone pliki danych: 58731. Trwa sprawdzanie dziennika Usn... Przetworzone bajty numerów USN: 35970168. Zakonczono sprawdzanie poprawnosci dziennika Usn. CHKDSK sprawdza dane pliku (poziom 4 z 5) Przetworzone pliki: 455408. Zakonczono sprawdzanie danych pliku. CHKDSK sprawdza wolne miejsce (etap 5 z 5) Przetworzone wolne klastry: 18733227. Zakonczono sprawdzanie wolnego miejsca na dysku. CHKDSK wykryl wolne miejsce oznaczone jako przydzielone w mapie bitowej glównej tabeli plików (MFT). CHKDSK wykryl wolne miejsce oznaczone jako przydzielone w mapie bitowej woluminu. System Windows wprowadzil poprawki do systemu plików. 184549375 KB calkowitego miejsca na dysku. 108854064 KB w 395469 plikach. 195308 KB w 58732 indeksach. 0 KB w uszkodzonych sektorach. 567091 KB uzywanych przez system. 65536 KB zajetych przez plik dziennika. 74932912 KB dostepnych na dysku. 4096 bajtów w kazdej jednostce alokacji. 46137343 ogólem jednostek alokacji na dysku. 18733228 jednostek alokacji dostepnych na dysku. Informacje wewnetrzne: 00 f3 06 00 45 ee 06 00 c2 d5 0b 00 00 00 00 00 ....E........... 0d 08 00 00 4d 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ....M........... 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................ System Windows zakonczyl sprawdzanie dysku. Zaczekaj na ponowne uruchomienie systemu.

Odnośnik do komentarza

Proponuję zrobić to co napisałem wyżej ale widzisz, że konieczny jest jakiś linuks z możliwością boot aby ukończyć poprawnie działania. Musisz usunąć wskazany plik.

Dodatkowo po pełnym restarcie Windows sprawdź w MU - Kontrolery USB - PPM na gałęziach - Zarządzanie energią - Odptaszkuj - Zezwalaj komputerowi na oszczędzanie energii jeżeli jest zaznaczone.

 

To nie powinno w żaden sposób wpłynąć na działania zalecane przez @mgrzega chciaż wiem, że podane Mu przez Ciebie logi nie będą aktualne.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli tak to proponowałbym w Menadżerze Urządzeń - Kontrolery USB - PPM na każdą gałąź wewnętrzną i odinstaluj.

Absolutnie nie wolno robić restartu tylko wybierać opcję uruchom ponownie później.

Po wykonaniu wszystkiego należy wybrać ZAMKNIJ a nie Uruchom ponownie.

 

Co dokładnie mam usunąć z "Kontrolerów USB"? Wszystko?

Odnośnik do komentarza

Tak. Wewnątrz tej gałęzi - każdy element indywidualnie. I dalej to co napisałem wyżej.

 

Jak już odpalę ubuntu z płyty, to co mam wpisać w terminalu żeby ten plik prawidłowo usunąć? Jak już to zrobię, to po prostu restart systemu i start windowsa, wszystko samo powinno sie zregenerowac? Przypominam, że jest to system fabrycznie instalowany przez producenta, nie mam płyty, jest tylko partycja recovery, która nie zawsze działa jak powinna (nie wiem czy działa u mnie, nie grzebalem w niej, ale spotkalem sie z przypadkiem, że próba odtworzenia stanu fabrycznego nie powiodła się, bo kreator recovery uznał, że partycja odzyskiwania jest uszkodzona (laptop był prawie nowy, miał może 1 miesiąc, nikt nic nie grzebał w partycjach ani nie instalował oprogramowania nadmiernie ingerującego w system).

Odnośnik do komentarza
Jak już odpalę ubuntu z płyty, to co mam wpisać w terminalu żeby ten plik prawidłowo usunąć?

Masz dokładnie zrobić tak jak napisałem w poście #28.

Usuwasz wszystkie gałęzie wewnątrz Kontrolery USB (Odinstaluj).

Restart kompa z obowiązkowym startem z płyty ubuntu (uwaga na sprawdzenie w BIOS sekcji BOOT czy jako pierwszy jest CD).

 

Niestety nie znam ubuntu. Powinieneś usunąć dokładnie plik który Ci podałem z pełną ścieżką.

Jeżeli jednak nastąpi restart Windows to powtarzasz procedurę z usuwaniem Kontrolery USB.

Po usunięciu pliku - normalny start Windows (wcześniej wyjmij płytę z ubuntu).

 

Jak już to zrobię, to po prostu restart systemu i start windowsa, wszystko samo powinno sie zregenerowac?

Tak dokładnie i nie obawiaj się sam to robiłem, radziłem innym i zawsze działa.

 

O problemach z recovery - później. Będzie potrzebny obrazek z Zarządzania dyskami.

Odnośnik do komentarza
Niestety nie znam ubuntu. Powinieneś usunąć dokładnie plik który Ci podałem z pełną ścieżką.

Jeżeli jednak nastąpi restart Windows to powtarzasz procedurę z usuwaniem Kontrolery USB.

 

nie szkodzi > jeśi płyta z linuchem jest dobrze nagrana wystaruje linux > potem tylko wejście w dysk z systemem > znaleźć plik Infcache1 i usunąć > reboot i po sprawie.

 

Wiesiu przyspiesz naukę z linuxem bo to nic nie kosztuje a pliczków na dysku to ja ci chłopaczku naruszyć nie dam :lol:

Odnośnik do komentarza

1. Menadżer Urządzeń - czy nie występują wykrzykniki.

2. To samo - Kontrolery USB - PPM na poszczególne gałęzie - Właściwości - Zarządzanie energią - jeśli jest ptaszek przy Zezwalaj komputerowi na wyłączanie - to go usuwasz.

3. Robisz ponownie i linkujesz nowe logi jak w poście #20.

 

Nie wiem, czy jest sens się w to bawić, jeśli schodzimy na poziom, który wymagałby znajomości kodu źródłowego systemu.

W tych działaniach nie ma takich elementów. Wykorzystuje się narzędzia diagnostyczne przeznaczone do takich celów.

Normalnie nieznane przez zwykłego użytkownika.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Po prostu tylko odznaczyc te ptaszki i restart systemu?

Tak jeżeli ptaszki były w Kontrolery USB - Zarządzanie energią.

 

Robię ponownie logi, a nie całą procedurę z usuwaniem pliku z poziomu linuxa?

Tu masz tylko zrobić nowe logi zgodnie z tutkiem @mgrzega i dać linka do nich (boot.etl - bez pena i boot1.etl z penem). Post #20.

Chodzi o sprawdzenie jakie zmiany nastąpiły po operacjach w MU.

Odnośnik do komentarza

Windows robi sobie ze mnie jaja.

 

Właśnie zabierałem się za robienie logów, wkładam pendrive, a on działa od razu. Resetuję kompa, startuje normalnie, bez opóźnień, z włożonym pendrive i wszystko jest tak jak należy. Jedyne co robiłem, to: 2 dni temu podpialem pendrive, gdy robilem cos na ubuntu z plyty; wczoraj zainstalowalo sie 11 aktualizacji systemu (system aktualizowany na bieżąco, być może jedna z nich nadpisała coś w systemie, co nie było zmieniane od dawna i stanowiło problem). W sumie mogę przywrócić system do stanu sprzed tych aktualizacji i zobaczyć, czy nadal wszystko będzie działało.

Odnośnik do komentarza

Przywróciłem system do stanu sprzed 3 dni, czyli przed aktualizacjami: problem z pendrive wrócił.

 

Powróciłem spowrotem do stanu z dzisiaj - problem zniknął.

 

Pytanie, czy możliwe jest, że w momencie podpięcia pendrive, gdy uruchomione było ubuntu z płyty linux coś przykombinował. Słyszałem już, co linux potrafi nagrzebać w dźwięku windowsowym i innych sterownikach, więc może tym razem był pożyteczny?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...