Skocz do zawartości

Problem z otwieraniem stron (różne przeglądarki)


magdagd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z połączeniem się z wybranymi stronami internetowymi. Po wyczyszczeniu przeglądarki firefox (ciasteczka, historia) pojawił się nage problem z otwieraniem wybranych stron, w tym np. weeb.tv. Strona ładowała się jako "tekst" a kliknięcie w jakikolwiek link prowadził do komunikatu o błędzie

Nieprawidłowe przekierowanie

Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.

Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

EDIT: Po kliknięciu w jakikolwiek link wtej tekstowej wersji okna pojawia się w adresie kilkakrotnie "REQUESTED_PROTOCOL"

Analogiczna sytuacja (ale bez komunikatu) na operze (zainstalowanej specjalnie do sprawdzenia) i na IE.

Teraz również problem z zalogowanie na FB

Dodam, że na drugim komputerze wszystko śmiga, aż miło :confused:

Może też trochę wolniej startuje system....ale trudno mi to jednoznacznie ocenić

 

Z tego co zrobiłam do tej pory to:

Całkowicie od nowa instalowany Fife Fox (odinstalowany wraz z plikami użytkownika)

Próba uruchomienia FireFox w trybie prywatnym z dodaniem w/w stron do wyjątków z opcją Zezwalaj

Skan Eset Smar Seciurity - nic nie znalazł

Skan AdwCleaner z opcją DEL - w raporcie nic nie było

 

Logi:

OTL: http://www.wklejto.pl/txt149405

Extras: http://www.wklejto.pl/txt149407

GMER log: http://www.wklejto.pl/txt149408

 

EDIT:

Żeby mnie rozweselić, to 3 minuty pojawił sie niebieski ekran na monitorze, jakies odliczanie co 5 do 100 z napisem "dumpling" (chyba)

Zrobiłam screena z oknem, jakie wyświetlilo się po uruchomieniu komputera (po 60 s logowania do systemu :()

Kliknełam mu, aby spróbował wyszukac rozwiązanie - i nic się nie pokazało

OTL.Txt

Extras.Txt

LOG_gmer.txt

post-9976-0-81721300-1360796782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziekuję. Zaraz zapoznam się z zasadmi i przygotuję niezbędne info

 

No i rzeczywiście może chodzić o NODa, bo wczoraj zaktualizowałam wersję ESET Smart Seciurity z wersji 5.... do nowej wersji 6.0.306.7

 

Objawy: jak opisałam wyżej

Komputer: Dell INSPIRON N5050 (bez zmian w sprzecie)

Sterowniki: w tej chwili nie podaję, bo wydaje mi się, ze nie w nich tkwi problem, skoro inne strony otwieraja sie jak należy

Dostawca: Hmmmm, powiem tak, w tej chwili przebywam służbowo za granicą, łącze sie kablowo posiadając login i hasło (sieć uniwersytetu)

 

Wynik NetAnalyzr: KLIK

W zalączeniu plik po skanie Netlog

 

EDIT: Dołączam jeszcze info o stronie, ktora nie chce sie otworzyć (załącznik) + okienko, gdzie widac ten "dopisek" requested protocol

 

EDIT2: No to teraz narobiłam :D Zmieniłam w ustawieniach (zaptaszkowałam) to, co zaznaczone na żółto, zresetowałam komputer i DZIAŁA stronka.

Przeszłam do linka logowania i co....i znowu klops - nie działa :/ Przeczyszczę jeszcze ciasteczka i historie

 

EDIT3: nie byłabym soba gdybym jeszcze nie pogrzebała...przeinstalowałam NODa od zera i problemu teraz nie ma. Mam jednak prośbę. Czy moglibyśmy jeszcze przez kilka dni nie zamykać. Pochodzi sobie net i dam znać, czy wszstko jest OK. Mam nadzieję, że problem nie wróci.

Po południu wrzucę nowe skany z net-loga i NetAnalyzr (bo widziałam, że zaznaczyl mi tam cos na czerwono)

 

EDIT4: za szybko sie ucieszyłam - znowu nie ładuje tej strony :/ Poddaje się chwilowo i czekam na poradę

EDIT5: teraz otworzył...juz sama nie wiem, o co chodzi

net-log.txt

post-9976-0-62501300-1360838950_thumb.jpg

post-9976-0-44351000-1360839296_thumb.jpg

post-9976-0-08884200-1360839748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Wywalić NOD-a i testować. Uważam, że to jest przyczyna.

 

Co do tego żółtego. To są trzy różne typy uwierzytelniania użytkownika w celu dostępu do sieci, w której uwierzytelnianiem zarządza serwer RADIUS. W teorii to ustawienie nie powinno mieć wpływu na działanie stron WWW, w praktyce: nigdy nie spotkałem się, żeby miało jakikolwiek wpływ. Proponuję udać się do administratora sieci i zapytać, która metoda uwierzytelniania ma być stosowana. Zwracam szczególną uwagę, że PAP przesyła dane uwierzytelniające (login i hasło) czystym tekstem i nie powinien być stosowany, a CHAP robi prawie to samo - hashuje przy pomocy MD5 hasło i "coś jeszcze", a potem to wysyła w świat. Serwer robi dokładnie to samo i porównuje wyniki. Z wielu względów na serwerze nie powinno znajdować się hasło użytkownika zapisane czystym tekstem albo jakimkolwiek kodowaniem odwracalnym. Ułatwia to ataki. Ktoś, kto uzyska dostęp do serwera, ma dostęp do logowania do wszystkich kont. W miarę bezpieczny z tej trójki jest dopiero MS-CHAP v2, zwłaszcza przy stosowaniu certyfikatów, a nie loginu i hasła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...