Skocz do zawartości

Dyski zewnętrzne USB niewidoczne w Eksploratorze Windows


vika6

Rekomendowane odpowiedzi

@picasso

Czy masz jakieś wymagania do sposobu deinstalacji ?

Ja robiłam to dotąd przez Revo Pro, ale Wiesio sugerował Programy i funkcje w Panelu sterowania

Revo oprócz wykorzystywania orginalnego deinstalatora programu, którym posługuje się narzędzie systemowe, robi jeszcze dodatkowe porządki (stąd wiem ile jeszcze tego często orginalne deinstalatory zostawiają) więc zawsze wydawało mi się, że to skuteczniejsza metoda, mimo ze i Revo potrafi to i owo zostawić.

Reasumując, którego narzędzia użyć : systemowego czy Revo ? To może szczegół, ale chce wiedzieć na przyszłość.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto zaległy SystemLook. Coś jednak jeszcze zostało, chociaż powiem Ci, że już sama po deinstalacji ręcznie pozbywałam się różnych elementów tego paskudztwa, gdy tylko je gdzieś zobaczyłam.

 

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff

Log created at 19:36 on 17/02/2013 by Administrator

Administrator - Elevation successful

 

========== regfind ==========

 

Searching for "RVSystem"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\BackupRestore\FilesNotToBackup]

"Returnil Communication Service"="C:\ProgramData\Returnil\RVS3\RVSYSTEM.CCH"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\BackupRestore\FilesNotToSnapshot]

"Returnil Communication Service"="C:\ProgramData\Returnil\RVS3\RVSYSTEM.CCH"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\RVSystem]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\RVSystem]

"ImagePath"="system32\Drivers\RVSystem.sys"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\RVSystem]

"DisplayName"="RVSystem"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\BackupRestore\FilesNotToBackup]

"Returnil Communication Service"="C:\ProgramData\Returnil\RVS3\RVSYSTEM.CCH"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\BackupRestore\FilesNotToSnapshot]

"Returnil Communication Service"="C:\ProgramData\Returnil\RVS3\RVSYSTEM.CCH"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\RVSystem]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\RVSystem]

"ImagePath"="system32\Drivers\RVSystem.sys"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\RVSystem]

"DisplayName"="RVSystem"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005\Control\BackupRestore\FilesNotToBackup]

"Returnil Communication Service"="C:\ProgramData\Returnil\RVS3\RVSYSTEM.CCH"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005\Control\BackupRestore\FilesNotToSnapshot]

"Returnil Communication Service"="C:\ProgramData\Returnil\RVS3\RVSYSTEM.CCH"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005\Control\Class\{71A27CDD-812A-11D0-BEC7-08002BE2092F}]

"UpperFilters"="RVSystem timounter hotcore3"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005\services\RVSystem]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005\services\RVSystem]

"ImagePath"="system32\Drivers\RVSystem.sys"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005\services\RVSystem]

"DisplayName"="RVSystem"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\BackupRestore\FilesNotToBackup]

"Returnil Communication Service"="C:\ProgramData\Returnil\RVS3\RVSYSTEM.CCH"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\BackupRestore\FilesNotToSnapshot]

"Returnil Communication Service"="C:\ProgramData\Returnil\RVS3\RVSYSTEM.CCH"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\RVSystem]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\RVSystem]

"ImagePath"="system32\Drivers\RVSystem.sys"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\RVSystem]

"DisplayName"="RVSystem"

 

-= EOF =-

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"W tym przypadku" czy w ogóle radzisz mi porzucić Revo. Chcę mieć jasność.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miałam do tej pory kilka programów Paragona instalowanych ma licencji GiveAwayOfTheDay (GOTD).

Większość z nich chciałam wypróbować (P.Backup&Recovery -> używam zwykle Acronisa) lub miały mi się ew. przydać w przyszłości: P.Drive Copy i P.Migrate OS to SSD. Tak naprawdę używałam tylko P.Partition Managera.

 

Czy teraz mam usunąć je wszystkie ?

Odnośnik do komentarza
"W tym przypadku" czy w ogóle radzisz mi porzucić Revo. Chcę mieć jasność.

 

Chodzi mi o ten konkretny przypadek programu a nie całkowite porzucenie Revo. Aczkolwiek zaznaczę, że Revo w niektórych sytuacjach cudów nie czyni i są wymagane konkretne specjalizowane programy czyszczące. Chodzi zwłaszcza o antywirusy (do tego są firmowe deinstalatory) czy czyszczenie danych po odinstalowanym programie opartym o Instalator Windows (do tego jest specjalny czyściciel MS: KLIK, uwaga: usuwa dane instalacyjne, ale nie program per se).

 

 

Miałam do tej pory kilka programów Paragona instalowanych ma licencji GiveAwayOfTheDay (GOTD).

Większość z nich chciałam wypróbować (P.Backup&Recovery -> używam zwykle Acronisa) lub miały mi się ew. przydać w przyszłości : P.Drive Copy i P.Migrate OS to SSD. Tak naprawdę używałam tylko P.Partition Managera.

 

Nie mam pewności które komponenty od której edycji ani czy filtry na dysku nie są przypadkiem współdzielone między programami. W związku z tym odinstaluj wszystkie kopie Paragona.

 

 

Doedytowałaś dane i podałaś log z SystemLook. Zajmę się tym po otrzymaniu również skanu OTL. Dodatkowo, podaj mi jaka jest zawartość klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Select

 

I ile widzisz gałęzi:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet00X

 

Nieaktualne konfiguracje będzie można wywalić.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

O tym że do programów bezpieczeństwa nalęzy uzywać dedykowanych in stalatorów - to wiem. Ale reszta informacji bardzo cenna. Dziękuję.

Zaraz się zajme reszta poleceń.

Nie, nie mogę dalej działać, bo logi mam zrobić po deinstalacji - napisz więc co mam zrobić z Paragonem (patrz mój popoprzedni post).

 

Następna sprawa - jednak potrzebuję jakiegoś zewnetrznego programu do robienia kopii bezpieczeństwa (obrazów), bo systemowa funkcja w x64 nie działa prawie od pierwszych dni.

W związku z tym będę chciała reinstalować albo Acronisa True Image albo Paragona B&R (mimo, że to GOTD mam klucz i plik instalacyjny). Który z tych 2 byś wolała, abym reinstalowała ?

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza
Nie, nie mogę dalej działać, bo logi mam zrobić po deinstalacji - napisz więc co mam zrobić z Paragonem.

 

Ale ja już doedytowałam powyżej, gdy zobaczyłam Twoją edycję.

 

 

Następna sprawa - jednak potrzebuję jakiegoś zewnetrznego programu do robienia kopii bezpieczeństwa (obrazów), bo systemowa funkcja w x64 nie działa prawie od pierwszych dni.

W związku z tym będę chciała reinstalować albo Acronisa True Image albo Paragona B&R (mimo, że to GOTD mam klucz i plik instalacyjny). Który z tych 2 byś wolała, abym reinstalowała ?

 

Najpierw uporządkujmy w systemie pewne sprawy, potem będziemy rozważać jaki program alternatywny. Nie wiem czy gdzieś w temacie pisałaś (wybacz, długi temat i ja nie wszystko czytałam) o jakim błędzie Kopii zapasowej Windows mowa, bo może to się da też tu rozwiązać. I ogólnie mi uściślij czy są jakieś problemy w Windows aktualnie, bo się nieco pogubiłam.

 

 

PS. Teraz się oddalam z forum i być może dopiero jutro odpiszę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłam. Już je wywalam.

...............................................................................................................................................................................

...............................................................................................................................................................................

Paragon wywalony, choć w Programy i funkcje na liście został P.Partition Manager. Jego deinstalacja tamże dochodzi do prawie 100% po czym sie wolno cofa. Z ciekawości sprawdziłam też listę w Revo : tu na liście ostały się aż 2 programy : w/w i P.Drive Copy. Wygląda więc na to, że czystka nie była pełna.

.................................................................................................................................................................................

Universal Image Mounter zniknął całkowicie z MU.

....................................................................................................................................................................................

Zawartość klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Select:

 

post-2-0-66704600-1361229004_thumb.png

 

Gałęzi klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet00X to 001, 002, 005, czyli 3.

....................................................................................................................................................................................

nowy OTL:

 

OTL.Txt

.....................................................................................................................................................................................

O różnych mniejszych niedomogach Win.7 x64 napiszę jutro. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
PODZIĘKOWANIA RÓWNIEŻ DLA WIESIA I ... BELFEGORA, KTÓRY TROCHĘ POMAGAŁ, A TROCHĘ MĄCIŁ

 

I tym optymistycznym akcentem zkończyłaś Naszą przyjaźń. Nie kto inny tylko Belfegor usuwał filtr od Acronisa.

 

Jeśli ktoś tu mącił, to jedynie autorka tematu.

 

PS. Cały temat powstał na skutek wielkiej i slepej miłości do softu. Miłości tak wielkiej i ślepej, że oslepiła nawet system, który od bliżej niekreslonego czasu przestał widzieć dyski wymienne.

Zapewne miłość powodowana modą na testowanie różnych aplikacji jest, (a w zasadzie była) głownym powodem tego wątku. A moda, podobnie jak głupota jest darem bożym - tyle że mniejszym. (J. Pilch Miasto utrapienia)

Odnośnik do komentarza

@ Belfegor

 

...... ?!

 

Jak mówiłam, moim zdaniem problem dysków USB wynikał z filtrowania urządzeń przez nieistniejący sterownik Returnil. Inne filtry były ściągane zbiorowo przy okazji, bo już Acronis był zdewastowany (deinstalacja).

 

No właśnie - usuwałeś filtr do Acronisa, a to nie Acronis, a pozostałości po Returnilu były przyczyną problemu - nie czytałeś tego posta Picasso ?

W ten sposób ja zostałam pozbawiona użytecznego programu, a Picasso ma teraz dodatkową robotę przy czyszczeniu zdewastwanego programu.

 

A na marginesie - moja refleksja :

Wszystko się zgadza : Acronis miałam zainstalowany w obu systemach, a Returnil tylko w x64. To wyjaśnia dlaczego problem dotyczył TYLKO systemu x64 i dowód, że wywalanie Acronisa nie miało znaczenia dla rozwiązania problemu..

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza

vika6

 

Zamykając sprawy czyszczenia:

 

1. Filtry dawno ściągnięte, możesz w bezpieczny sposób w Autoruns usunąć te już nieaktywne sterowniki:

 

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:12:04 | 000,285,280 | ---- | M] (Acronis) [File_System | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\afcdp.sys -- (afcdp)

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:11:58 | 001,263,200 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\tdrpm273.sys -- (tdrpman273)

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:11:56 | 000,970,336 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\timntr.sys -- (timounter)

DRV:64bit: - [2011-05-20 09:28:18 | 000,277,088 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\snapman.sys -- (snapman)

DRV:64bit: - [2010-09-03 12:26:22 | 000,566,864 | ---- | M] (Paragon) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\Uim_IMx64.sys -- (Uim_IM)

DRV:64bit: - [2010-07-13 11:57:16 | 000,037,392 | ---- | M] (Paragon Software Group) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\hotcore3.sys -- (hotcore3)

 

Po ich usunięciu dokasuj ręcznie z dysku pliki punktowane usługami. C:\Windows\SysNative w OTL = C:\Windows\system32 w rzeczywistym systemie.

 

2. Szczątki Paragon na liście:

 

Paragon wywalony, choć w Programy i funkcje na liście został P.Partition Manager. Jego deinstalacja tamże dochodzi do prawie 100% po czym sie wolno cofa. Z ciekawości sprawdziłam też listę w Revo : tu na liście ostały się aż 2 programy : w/w i P.Drive Copy. Wygląda więc na to, że czystka nie była pełna.

(...)

Universal Image Mounter zniknął całkowicie z MU.

 

vs.

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{DBCF0030-9149-11DE-B8B6-005056C00008}" = Paragon Drive Copy™ 10 Personal SE

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{986A654F-F1E4-11DD-9FCA-005056C00008}" = Paragon Partition Manager™ 11 SE Personal

"{CD79CE4F-A5E5-11DF-AD00-005056C00008}" = Paragon Backup & Recovery™ 10 Home Special Edition

 

Urządzenia zniknęły, więc wygląda na to, że ostały się tylko wejścia rejestracyjne. Paragon w bazie wiedzy sam podsuwa narzędzie do usuwania danych MSI (KLIK), ale stare. W związku z tym uruchom nowy diagnostyk MS (KLIK), wybierz tryb nieautomatyczny i sprawdź czy widać obie pozycje Paragon na liście usuwania.

 

3. Szczątki Returnil punktowane przez SystemLook. Od razu nałóż inne poprawki, bo w Twoim logu OTL (z pierwszego posta) widzę drobne śmieci / szczątki. Nie ruszam wpisów wyłączonych przez Autoruns i SystemExplorer. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\..\SearchScopes\{EEE7E0A3-AE64-4dc8-84D1-F5D7BAF2DB0C}: "URL" = "http://slirsredirect.search.aol.com/slirs_http/sredir?sredir=2685&query={searchTerms}&invocationType=tb50winampie7"
IE - HKU\S-1-5-21-392863465-1235368472-401103835-1001\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = "http://search.babylon.com/web/{searchTerms}?babsrc=browsersearch&AF=55555"
IE - HKU\S-1-5-21-392863465-1235368472-401103835-1004\..\SearchScopes\{8C6AD3F0-57FA-487E-A8F9-CFC1ADB82D7B}: "URL" = "http://search.daum.net/cgi-bin/nsp/search.cgi?w=tot&nil_ch=MSKR&q={searchTerms}"
FF:64bit: - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF64_11_5_502_149.dll File not found
FF:64bit: - HKLM\Software\MozillaPlugins\@java.com/DTPlugin,version=10.9.2: C:\Windows\system32\npDeployJava1.dll File not found
FF:64bit: - HKLM\Software\MozillaPlugins\@java.com/JavaPlugin: C:\Program Files\Java\jre6\bin\new_plugin\npjp2.dll File not found
FF:64bit: - HKLM\Software\MozillaPlugins\@java.com/JavaPlugin,version=10.9.2: C:\Program Files\Java\jre7\bin\plugin2\npjp2.dll File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@java.com/DTPlugin,version=10.9.2: C:\Windows\SysWOW64\npDeployJava1.dll File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@java.com/JavaPlugin,version=10.9.2: C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\plugin2\npjp2.dll File not found
O2:64bit: - BHO: (no name) - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - Disabled:{d2ce3e00-f94a-4740-988e-03dc2f38c34f} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {10EDB994-47F8-43F7-AE96-F2EA63E9F90F} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {C55BBCD6-41AD-48AD-9953-3609C48EACC7} - No CLSID value found.
O8:64bit: - Extra context menu item: &Winamp Search - Reg Error: Value error. File not found
O8:64bit: - Extra context menu item: Translate this web page with Babylon - res://C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll/ActionTU.htm File not found
O8:64bit: - Extra context menu item: Translate with Babylon - res://C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll/Action.htm File not found
O8 - Extra context menu item: &Winamp Search - Reg Error: Value error. File not found
O8 - Extra context menu item: Translate this web page with Babylon - res://C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll/ActionTU.htm File not found
O8 - Extra context menu item: Translate with Babylon - res://C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll/Action.htm File not found
O16:64bit: - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_24-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
O16:64bit: - DPF: {CAFEEFAC-0016-0000-0024-ABCDEFFEDCBA} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_24-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
O16:64bit: - DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_24-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
[2010-07-24 22:48:58 | 000,000,358 | ---- | M] () -- C:\Users\Zuza\AppData\Roaming\mozilla\firefox\profiles\n513ljd6.default\searchplugins\winamp-search.xml
[2010-10-26 11:24:03 | 000,002,226 | ---- | M] () -- C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
[2010-09-16 04:21:23 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Grace II\AppData\Roaming\ProgSense
[2010-08-12 23:25:24 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Zuza\AppData\Roaming\ProgSense
[2011-12-13 21:41:12 | 000,000,104 | -HS- | C] () -- C:\Users\Zuza\AppData\Local\00000021
[2013-02-03 11:10:46 | 000,001,024 | ---- | M] () -- C:\Windows\SysWow64\%TMP%
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\BackupRestore\FilesNotToBackup]
"Returnil Communication Service"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\BackupRestore\FilesNotToSnapshot]
"Returnil Communication Service"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\RVSystem]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

4. Co do kopii konfiguracyjnych, są tylko trzy. ControlSet001 (do której punktuje CurrentControlSet) to bieżąca i ta tu była edytowana, ControlSet002 to Ostatnia poprawna (nie trzeba edytować, aktualizowana przy kolejnym bootowaniu). ControlSet005 to martwa konfiguracja Failed nie używana już przez system, nie ma sensu jej edytować. Co najwyżej można "kosmetycznie" ją w całości usunąć i zresetować licznik Failed.

 

 

I odpowiedz mi na te pytania:

 

Nie wiem czy gdzieś w temacie pisałaś (wybacz, długi temat i ja nie wszystko czytałam) o jakim błędzie Kopii zapasowej Windows mowa, bo może to się da też tu rozwiązać. I ogólnie mi uściślij czy są jakieś problemy w Windows aktualnie, bo się nieco pogubiłam.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@Picasso

Twoje zalecenia odebrałam i już biorę się do roboty. Dzięki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

p.1./ zrobiony

p.2./ widać tylko Paragon Partition Manager.

Miałam sprawdzić, czy widać i to zrobiłam Teraz warto by pozwolić temu narzędziu na próbę deinstalacji. Nie chcę jednak nic robić BEZ wyraźnej dyspozycji.

Proszę więc POTWIERDŹ uruchomienie deinstalatora.

p.3 / Siedzę na koncie Administratora ze względu na nieskończoną zabawę z deinstalatorem microsoftu (p2.).

Dlatego p.3 wykonałam z poziomu tego konta, ale znów literalnie, tzn okienko "Wszyscy użytkownicy" pozostało nie zaznaczone.

Czy tak miało być ? Jeśli nie to napisz. --> czyli wykonane OK.

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza
p.2./ widać tylko Paragon Partition Manager.

Miałam sprawdzić, czy widać i to zrobiłam Teraz warto by pozwolić temu narzędziu na próbę deinstalacji. Nie chcę jednak nic robić BEZ wyraźnej dyspozycji.

 

Usuń ten wpis narzędziem MS. Natomiast ten drugi, który był widzialny tylko w Revo, możesz po prostu usunąć Revo.

 

 

p.3 / Siedzę na koncie Administratora ze względu na nieskończoną zabawę z deinstalatorem microsoftu (p2.).

Dlatego p.3 wykonałam z poziomu tego konta, ale znów literalnie, tzn okienko "Wszyscy użytkownicy" pozostało nie zaznaczone.

Czy tak miało być ? Jeśli nie to napisz.

 

Te ustawienia nie mają znaczenia przy wykonywaniu skryptu. To są ustawienia dla opcji Skanuj a nie Wykonaj skrypt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dotyczy dalszej części realizacji zadań z Twojego postu #256:

 

p..3

Oto raport jaki wyprodukowało narzędzie FixIt z MS w sprawie deinstalacji softu Paragona:

 

post-2-0-97964500-1361228570_thumb.png

 

W Panelu sterowania jest już czysto, a Revo pokazuje już tylko jeden program Paragona - Drive Copy.

W trakcie deinstalacji Revo pokazuje ostaniec w postaci:

 

post-2-0-83329700-1361229807_thumb.png

 

Zaznaczam Usuń i niby jest usuwany, ale po restarcie Revo Drive Copy dalej jest na liście, a w procesie deinstalacji pojawia się ta sama pozycja. A więc revo jej nie jest w stanie usunąć. Czy próbować coś jeszcze ?

Dla Twojej informacji w Partition Manager Revo jednak dał radę usunąc podobnie wyglądający klucz:

 

post-2-0-37397900-1361229809_thumb.png

 

p. 4.

Czy mam usunąć cały folder (po lewej stronie w regedit) gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005?

A jak zresetować licznik FAILED??? To dla mnie czarna magia. :P

.....................................................................................................................................................................................................................................

 

I jeszcze zaległe info o błędzie kopii zapasowej.

A więc zaraz po zainstalowaniu Win 7 x64 (czerwiec 2010) udało mi się zrobić pierwszą kopię (obraz) systemu - narzędziem zawartym w samym Windows.

Przy już drugiej kopii nie mogłam bodaj (wybacz, ale było to tak dawno) ustawić parametrów wykonywania tych kopii w regularnych odstępach czasu, a Centrum Akcji bez przerwy zaczęło wyświetlać mi w zasobniku systemowym flagę z tarczą zegara "trwa wykonywanie kopii zapasowej". Oczywiscie sprawdziłam, że zadne nowe kopie nie były tworzone.

Wtedy :

1. zainstalowałam komercyjny soft do robienia kopii zapasowej (Acronis True Image),

2. ponieważ mój W 7 to wersja Box, więc przysługuje mi bezpłatny pełen serwis od MS.

Zadzwoniłam do nich. Efekt był taki, że ok. 25 min. rozmowy nabili mi na samym potwierdzaniu moich praw do tej pomocy, a jak już połączono mnie z odpowiednim technikiem, to wyłgał się następująco : "Ma pani soft Acronisa ? To radzę by go pani dalej używała, bo to lepsze rozwiązanie niż kopia z Windows." Na tym uznał, ze mój problem jest już rozwiązany.

 

Dlatego nie miałam wyboru - wyłączyłam tylko komunikat o trwającej kopii zapasowej z zasobnika i zostałam przy Acronisie.

 

Nasępny problem zaczął się dopiero, kiedy kupiłam dysk zewnętrzny i tam umieściłam partycje z Backupem. Okazało się - co już znasz z tego wątku - że x64 widzi dyski zewnętrzne bez liter, a tym samym nie ma ich w Win.Explorerze.

Zastępczo radziłam sobie w ten sposób, że kopie zapasową obu systemów robiłam tylko z poziomu x32.

[ tu przy okazji pytanie : co jest warty obraz x64 zrobiony z poziomu x32 ? czy jest on porównywalny do obrazu wykonywanego z płyty bootowalnej ? ]

 

Sytuacja obecna :

Tu masz screen z Centrum Akcji x64:

 

post-2-0-61632900-1361228545_thumb.png

 

Obecnie nie można się nawet dostać do ustawień kopii zapasowej, nie mówiąc już o jej rzeczywistym wykonywaniu...

Odnośnik do komentarza

Że używanie softu od Paragon'a uzależnia - to wiem to po sobie. Moi aktualni ulubieńcy :P - http://zapodaj.net/6bd2d54edfd26.png.html

W miejsce wyciętego Paragon Backup & Recovery™ 10 Home Special Edition proponuję Ci Paragon Backup & Recovery™ 2012 Free - http://www.paragon-software.pl/products/free/id,257 (na dole manual po polsku)

Pobrać ten soft i popatrzeć na zrzuty ekranu możesz tu - http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/Paragon-Drive-Backup-Express.shtml Sądzę, że w zupełności wystarczy do robienia kopii partycji czy też całego HDD.

Strona do uzyskania wcześniej seriala - http://www.paragon-software.com/registration/br2012free.html jakbyś chciała instalować program offline. Systemową kopię zapasową odpuść sobie, aczkolwiek błąd wart wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza

Bonifacy

 

O softach to sobie pogadacie jak naprawię wszystko. Co dopiero wymęczona została ich deinstalacja (i ściąganie filtrów) i jeszcze nie ukończone zadania.

 

 

vika6

 

W trakcie deinstalacji Revo pokazuje (...)

Zaznaczam Usuń i niby jest usuwany, ale po restarcie Revo Drive Copy dalej jest na liście, a w procesie deinstalacji pojawia się ta sama pozycja. A więc revo jej nie jest w stanie usunąc. Czy próbować coś jeszcze ?

 

Klucz Paragon machnę w pliku FIX.REG.

 

 

Sytuacja obecna :

Tu masz screen z Centrum Akcji x64. Obecnie nie można się nawet dostać do ustawień kopii zapasowej, nie mówiąc już o jej rzeczywistym wykonywaniu...

 

Paradoksalnie problem martwych odnośników pewnie z winy Acronisa, który integruje się z Panelem sterowania i nie potrafi odkręcić modyfikacji. Problem wersji Acronis True Image Home 2011 (taką posiadałaś) i jej wad integracji opisuje artykuł w bazie wiedzy: KLIK. Nie sugeruj się formą artykułu, tu chodzi o to, że Acronis manipuluje w kluczu klasy Kopii zapasowej i wymazuje powiązanie z systemowym narzędziem, co m.in. skutkuje martwicą linków w Panelu sterowania. Proponowany tam naprawiacz (winintegrationfix.zip) zawiera plik REG przywracający skierowanie na bibliotekę sdcpl.dll Windows:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}\Instance\InitPropertyBag]
"ResourceID"=dword:00000014
"ResourceDLL"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,\
  00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,\
  73,00,64,00,63,00,70,00,6c,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00

 

Nie podano jednak wszystkich wymaganych kroków. Ten klucz jest zablokowany przez uprawnienia i przed importem należy odblokować pole. Dodatkowo, proponuję zresetować wszystkie ustawienia kopii zapasowej, by osiągnąć komunikat "nie skonfigurowano". Czyli rozszerzona wersja naprawy:

 

1. Uruchom regedit jako Administrator. Prawoklik na klucz:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}

 

Pobierz Uprawnienia. W karcie Właściciel przestaw z TrustedInstaller na Administratorów, zaznacz "Zamień Właściciela dla podkontenerów i obiektów", zatwierdź. W karcie Uprawnienia podświetl grupę Administratorzy, zaznacz im Pełną kontrolę, zaznacz "Zastąp wszystkie uprawnienia obiektów podrzędnych...".

 

Prawoklik na klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsBackup

 

Przestaw Właściciela z SYSTEM na Administratorów. Administratorzy już mają tam Pełną kontrolę.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}\Instance\InitPropertyBag]

"ResourceID"=dword:00000014

"ResourceDLL"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,\

00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,\

73,00,64,00,63,00,70,00,6c,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00

 

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsBackup]

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsBackup]

 

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{DBCF0030-9149-11DE-B8B6-005056C00008}]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

3. Zresetuj system. Powiedz mi co się dzieje z konfiguracją Kopii zapasowej Windows oraz czy Revo nadal wykrywa Paragon Drive Copy.

 

 

Czy mam usunąć cały folder (po lewej stronie w regedit) gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005 ?

A jak zresetować licznik FAILED ??? To dla mnie czarna magia.

 

Nie rozpisałam tego uznając za nieistotne. Jeśli chcesz to zrobić, uruchom regedit na uprawnieniu konta SYSTEM za pomocą Process Hacker (wersja x64), usuń cały klucz ControlSet005, a w kluczu Select dwuklik w wartość Failed i zastąp aktualnie figurujący numer 5 przez 0.

 

Uruchomienie jako SYSTEM po to, by dało radę ciachnąć wszystko. ControlSet00X mają masę kluczy z Odczytem i musi być podniesienie uprawnień, najprędzej przez zmianę całego kontekstu uruchomionego konta na to, które ma z pewnością Pełną kontrolę.

 

 

PS. Topik nieco "skróciłam", kompaktując niektóre posty razem.

 

.

Odnośnik do komentarza

@ Picasso

Punkty 1 - 3 wykonane z zastrzeżeniem :

Import z p.2 nie do końca się udał bo pewne pliki były otwarte ... itd.

Spróbowałam więc tego samego w trybie awaryjnym.. Rezultat jednak był ten sam.

Po restarcie - nie widzę żadnych zmian :

1. w zasobniku dalej radośnie siedzi ikonka "Trwa wykonywanie kopii zapasowej"

2. linki w Centrum Akcji też nie działają.

Odnośnik do komentarza
Punkty 1 - 3 wykonane z zastrzeżeniem :

Import z p.2 nie do końca się udał bo pewne pliki były otwarte ... itd.

Spróbowałam więc tego samego w trybie awaryjnym.. Rezultat jednak był ten sam.

 

To sugeruje, że import w kluczu CLSID się nie udał. Ten błąd jest charakterystyczny także dla braku uprawnień. Czy widziałaś jakiś błąd przy resecie uprawnień? Czy na pewno przetworzyłaś klucz rekursywnie? Podaj mi co jest w ogóle w kluczu {B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}. Do SystemLook wklej:

 

:reg
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD} /s

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Błędów chyba nie było. Sprawdziłam znaczenie słowa rekursywnie, ale słabo przekładam tą definicję z Wikipedii na rzeczywistość mojego zadania. Musiałabyś mi napisać kilka słów wyjaśnienia.

Przy "obróbce" drugiego klucza - istotnie - miałam pewne watpliwości, czy dobrze zaznaczam opcje.

Jeżeli by to pomogło mogę powtórzyć operację robiąc screeny, aby nie było niejasności

 

Oto log z SystemLook :

 

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff

Log created at 17:47 on 19/02/2013 by Administrator

Administrator - Elevation successful

 

========== reg ==========

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}]

@="Backup And Restore"

"System.Software.TasksFileUrl"="Internal"

"InfoTip"="@%SystemRoot%\System32\sdcpl.dll,-100"

"LocalizedString"="@%SystemRoot%\System32\sdcpl.dll,-101"

"System.ApplicationName"="Microsoft.BackupAndRestore"

"System.ControlPanel.Category"="5"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}\DefaultIcon]

@="%SystemRoot%\System32\sdcpl.dll,-1"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}\InProcServer32]

@="%SystemRoot%\System32\shdocvw.dll"

"ThreadingModel"="Apartment"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}\Instance]

"CLSID"="{328B0346-7EAF-4BBE-A479-7CB88A095F5B}"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}\Instance\InitPropertyBag]

"ResourceID"= 0x0000000064 (100)

"ResourceDLL"="C:\Program Files (x86)\Acronis\TrueImageHome\acronis_backup_cpl.dll"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}\ShellFolder]

"Attributes"= 0x00a0000000 (-1610612736)

"WantsParseDisplayName"=""

 

 

-= EOF =-

Odnośnik do komentarza

Moje podejrzenie się sprawdziło, import rejestru nieudany (uprawnienia nie zostały dobrze przestawione), Acronis nadal zintegrowany z Panelem sterowania, dlatego nie działają linki. Daj mi moment na ponowne rozpisanie instrukcji.

 

Sprawdziłam znaczenie słowa rekursywnie, ale słabo przekładam tą definicję z Wikipedii na rzeczywistość mojego zadania. Musiałabyś mi napisać kilka słów wyjaśnienia.

Przy "obróbce" drugiego klucza - istotnie - miałam pewne watpliwości, czy dobrze zaznaczam opcje.

 

Chodzi o pierwszy klucz, drugi został zresetowany. Rekursywnie: od góry klucza w dół, czyli opcje "Zamień Właściciela dla podkontenerów i obiektów" + "Zastąp wszystkie uprawnienia obiektów podrzędnych...". No właśnie, czy te opcje na pewno użyte i czy na pewno nie było błędu?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Teraz rozumiem i już odpowiadam :

Moja wątpliwość przy IIgim kluczu dotyczyła m.in. właśnie zaznaczenia tych podkontentów... (bo o nich wspominałaś przy pierwszym kluczu, a przy drugim nie). Ostatecznie postanowiłam trzymać się literalnie instrukcji i nie zaznaczyłam ich --> czyli nie zrobiłam rekursywnie !!

Przepraszam Cię, ale moja wiedza jest ciągle za mała i czasem robię coś na tzw "małpę" (czysto mechanicznie) - stąd gafy !

Picasso - może zrobię to jeszcze raz, skoro juz wiadomo gdzie zrobiłam bład ?

Odnośnik do komentarza

Powtórz to (drugi klucz nas nie interesuje, z nim skończyłyśmy):

 

1. Uruchom regedit jako Administrator. Prawoklik na klucz:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}

 

Pobierz Uprawnienia. W karcie Właściciel przestaw z TrustedInstaller na Administratorów, zaznacz "Zamień Właściciela dla podkontenerów i obiektów", zatwierdź. W karcie Uprawnienia podświetl grupę Administratorzy, zaznacz im Pełną kontrolę, zaznacz "Zastąp wszystkie uprawnienia obiektów podrzędnych...".

 

Po tej akcji prawoklik na podklucz:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B98A2BEA-7D42-4558-8BD1-832F41BAC6FD}\Instance\InitPropertyBag

 

Pobierz Uprawnienia, sprawdź co widać jako bieżący Właściciel i czy Administratorzy mają Pełną kontrolę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...