Skocz do zawartości

Fax (udostępniony na Win7/64) nie chce się dodać do drukarek Visty32


AdamTko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z natury upierdliwych i być może banalnych. Nawet nie wiem w jakim dziale zamieścić pytanie, bo po trosze dotyczy Win7, po trosze Visty, zahacza też o zagadnienia sieciowe.

Otóż na win7/64 ULT zainstalowałem fax/modem. Zainstalowały się drivery bez problemu. Podłączyłem linię telefoniczną. Na win7 jest moduł faksowania MS. Między innymi posiada on "wirualną" drukarkę. Niestety, drukarki tej nie da się udostępnić - taki urok MS (Udostępnianie nie jesy obsługiwane dla tego typu drukarki).

 

Jednakże do modemu jest dołączone oprogramowanie faksowe Classic Phone Tools(producent BVRP/Avanquest). Oprogramowanie instaluje w systemie własną wirtualną drukarkę lokalną. Tę drukarkę da się już udostępnić. Oprogramowanie działa i zastępuje MSoftowego faksa. Wysyła i odbiera.

 

No to teraz już tylko pozostało zainstalowanie/podłączenie się do tej drukarki na laptopie (Vista32) . Dodaję drukarkę sieciową, podaję adres IP, elegancko się zgłasza i... zonk (patrz załącznik). Błąd

windows cannot connect to the printer. operation could not be completed (error 0x00000003)

google opisuje najczęściej jako brak dostępu do ścieżki. Były też sugestie co do ustawienia uprawnień/udostępniania katalogu C:\Windows\System32\spool\drivers i C:\Windows\System32\spool\PRINTERS. Udostępniłem. Nadałem też uprawnienia NTFS. Nie pomogło.

 

Kolejna sugestia - niezgodność driverów 64bit na serwerze z potrzebami Vista32. Niestety nie umiem nijak wyssać (odpowiedniego) sterownika drukarki z CD instalacyjnego.

 

Spróbowałem jeszcze zainstalować z CD lokalnie software/drukarkę i zmienić jej port - najpierw ręcznie na \\IP\Nazwadrukarki. Ale drukowanie nie idzie.

 

Potem jeszcze zgodnie z poradą na tej MS takiej sztuczki spróbowałem:

Run a command prompt and type the following:

net use LPT2: \\servername\printer

I też ni hu hu.

 

Się poddałem. Ale spróbowałem na lapku z WinXP. Sytuacja nieco inna - tu przynajmniej drukarka się dodała, ale próba wyświetlenia jej właściwości dawała komunikat o braku sterownika (a tego nie mam).

 

Testowo pościągałem inne pakiety do faksowania, one po zainstalowaniu też sobie dodawały lokalną drukarkę, ale dodanie jej do visty już dawało identyczny efekt jak w załączniku.

post-5633-0-16346800-1360153300_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Idea dobra. Same zapory są standardowe, MS. Różnią się między sobą znacząco. Na laptoki Vista 32 Home, na serwerze win7 64 Ult. Niestety, nie umiem sprawdzić co i dlaczego ew. się blokuje a tym bardziej co i jak odblokować. Jeśli chodzi o jakieś konkretne programy/porty to na Vista kiedyś mi się udało "przepuścić" jakieś zablokowane programy. Bodaj któryś VNC musiałem odblokować ręcznie. Ale drukarki... w dodatku na 2 komputerach - nie umiem wskazać, co mają fajerłole przepuścić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...