Skocz do zawartości

Karta telewizyjna - czego szukać ?


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się może trochę podłącze do tematu. Nie bardzo rozumiem z jakiej TV chcesz korzystać, czy z kablówki, czy z naziemnej, czy z tego dekodera. Dekoder służy tylko do oglądania programów w HD, raczej bym się do niego nie podłączał, jeżeli chodzi o naziemną to zależy od odległości do nadajnika i jego mocy no i lokalizacji mieszkania, jeżeli jest to osiedle to bloki mogą przysłaniać sygnał, najlepiej jest mieć antenę zewnętrzną, w mieszkaniu trzeba by zdobyć antenę pokojową taką z 36-46 dB, ze wzmacniaczem regulowanym (posiada zasilacz), u mnie w bardzo ekstremalnych warunkach lokalizacyjnych (bloki i bardzo niskie położenie, obniżenie terenu) wystarczyło 36 dB, śmigały wszystkie kanały z naziemnej cyfrowej. Jeżeli chodzi o kablówkę, nie ma u nas czegoś takiego jak DVB-C, nie brać tego pod uwagę, jest to płatna telewizja kablowa na specjalne karty. Trzeba ustawić w wyszukiwaniu na "all" wszystkie opcje. Z obrazków wynika że jednak coś tam znalazło ale chyba są to głównie dane a nie tv.

Z tego co myślę problem może być w kodekach, lub odtwarzaczu, jest tam może w opcjach przełączanie z kodowania sprzętowego na programowy, jeżeli jest to trzeba przetestować zmiany powinno być chyba programowe. Potestować również można inne odtwarzacze do tego typu sprzętu, widziałem również gdzieś odtwarzacz do TV IP, może to być przydatne w przypadku kablówki gdzie sygnał jest przydzielany tym samym kablem co internet i przydzielany dla abonenta po nr. IP.

Jeżeli chodzi o kodeki często jest to problem MPEG 2, niby one są ale programy ich nie wykrywają, kodeki te w sieci są płatne więc program powinien mieć je wbudowane.

 

http://allegro.pl/pokojowa-antena-dvb-t-mpeg4-46db-vivanco-tva-302-i2880208168.html

To jest przykład takiej anteny, w Realu są one tańsze. Oczywiście można popytać po znajomych, może ktoś ma pożyczyć potestować.

Edytowane przez marcinkowski
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja bym radził pozostać przy TV naziemnej. Jeśli jesteś w zasięgu MUX1, 2 i 3 to masz do dyspozycji 18 różnych kanałów (TVP1 i TVP2 powtarzają się w wersji HD i SD).Nie jestem zwolennikiem anten pokojowych ze wzmacniaczem. Ja będąc w odległości ok. 40 km od nadajnika korzystam z 20-letniej wieloelementowej anteny Yagi. Musiałem tylko wymienić kabel koncentryczny i usunąć przy okazji z toru antenowego niepotrzebną zwrotnicę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...