Skocz do zawartości

Wolny internet, niedostępna gra online


HashMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno pisałem na innym forum o wskazówki co do pomocy mojego problemu i pozwolę sobie wkleić mojego posta:

 

Chciałbym prosić o wskazówki i sprawdzenie logów w moim laptopie.

Na wstępie chciałbym podać kilka rzeczy które mi przeszkadzają w normalnym użytkowaniu mojej toshiby:

- Co jakiś czas (najczęściej po wznowieniu pracy ze stanu wstrzymania) nie działają mi wszystkie porty porty USB, po ponownym uruchomieniu komputera problem znika i po jakimś czasie ponownie powraca w najmniej chcianym momencie.

- Mam również problem z Bluetooth, mianowicie sprzęt sparowany poprzez HID po wznowieniu pracy komputera trzeba znów sparować, istnieje on jako zapisany i obecnie używany lecz niestety nie działa, mam na myśli w tym momencie mysz Prestige, dla ciekawostki po podłączeniu poprzednio używanej myszy Microsoft Mobile 5000 działa ona bez zarzutu.

- Do poprzedniego problemu mogę również dołożyć kolejną myszkę którą sprawdzałem - Microsoft Arc, tym razem wireless, problem ten sam, po wznowieniu brak widoczności myszy.

Wszystkie te 3 problemy objawiają się w podobny sposób i są spowodowane brakiem zasilania w portach USB bądź braku BT po wznowieniu kompa. Oczywiście sterowniki wszystkie najświeższe

 

- Od kilku uruchomień komputera nie ładował mi się pulpit (explorer), było tylko czarne tło i możliwość przełączania użytkownika z możliwość uruchomienia menadżera zadań, w menadżerze natomiast proces explorer.exe był uruchomiony i pobierał kilka kb. błąd ten również rozwiązywałem poprzez restart, ale później dodałem do rejestru klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run c:\windows\explorer.exe i problem chwilowo ustał. ale nie wiem czy jest to rozwiązanie dobre więc proszę o porady.

 

- Nie wiem czy ktokolwiek z Was korzysta z gier na portalach społecznościowych, jeżeli tak to bardzo bym prosił o pomoc w znalezieniu problemu z uruchomieniem gry na portalu Nk.pl

Mowa tu o grze Łowisko, gra ładuje się do 24% i dostaje odpowiedz od serwera że serwer jest niedostępny, ta sama gra na innych kontach używanych z mojego komputera działa bez problemu, a z mojego konta działa również na innych komputerach lecz nie na moim.

Co zrobiłem do tej pory:

- Wyczyściłem pliki pamięci podręcznej i cookies z chroma, wyczyściłem dane z flasha, zmieniałem przeglądarki.

 

Poniżej logi do sprawdzenia:

 

OTL: http://wklej.to/cxIYT

Extras: http://wklej.to/gWQPg

Malwarebytes: http://wklej.to/dcizX

 

00:57

Teraz zwiecha windowsa i nie moge go uruchomić, uruchamia się tylko bios. własnie robię bootowany USB aby wejsc w wiersz polecenia lub tryb awaryjny. masakra jakas, w ciągu jednego dnia komp przestał mi działać. czekam na pomoc

 

10:09

Niestety nie mogę nawet załadować systemu z bootowanego USB. Nie mogę rownież wejść do podmenu rozruchu aby wybrać tryb awaryjny. Czy ktoś potrafi mi pomóc ?

 

 

09-12-12 05:34

Zrobiłem format i postawiłem nowy system, nie mogłem się doczekać odpowiedzi i pomocy, szczerze trochę się zawiodłem. Temat do zamknięcia.

 

Niestety nikt mi nie pomógł a ja nie mogłem czekać ponieważ laptop jest mi potrzebny na co dzień.

Tak więc postawiłem nowy system (na recovery mam Viste) Win 7. Zainstalowałem wszystkie niezbędne sterowniki, oraz kilka dodatkowych z wyświetlonych w DriverMaxie. System działa wyśmienicie lecz internet jakby stał w miejscu, zainstalowałem kilka nowych programów i możliwe ze z którymś zainstalował mi się jakiś niechciany toolbar. Następnie postanowiłem ze zainstaluje Office 2013 i zaktywuje go "aktywatorem", office nie zaktywował się, po drugie nie podoba mi się wygląd więc postanowiłem na powrót do Office 2007, lecz nie mogę kompletnie usunąć plików po wersji 2013. Irytuje mnie plik C:\Windows\AutoKMS\autokms.exe.

 

Chciałbym usunąć wszystkie pozostałości po Office 2013 oraz niechciane programy aby odmulić "świeży" system.

Kolejną sprawą jest dziwna kwestia uruchomienia gry Łowisko na portalu NK.pl, nawet po przeinstalowaniu systemu błąd nadal występuje na moim komputerze. Natomiast z każdego innego mogę grać normalnie. Czy wiecie co może być problemem??

 

Poniżej logi obowiązkowe (po odinstalowaniu deamona):

log_GMER_09-12-12.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

freefixer-log.txt

mbam-log-2012-12-09 (16-01-42).txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Infekcji i adware brak, temat zmienia dział:

 

 

System działa wyśmienicie lecz internet jakby stał w miejscu (...) Kolejną sprawą jest dziwna kwestia uruchomienia gry Łowisko na portalu NK.pl, nawet po przeinstalowaniu systemu błąd nadal występuje na moim komputerze. Natomiast z każdego innego mogę grać normalnie. Czy wiecie co może być problemem??

 

Temat przenoszę do działu Sieci. Dostosuj się do wymogów działu: KLIK. Jeśli DawidS28 oceni temat w inny sposób, być może przeniesie temat do Windows.

 

 

zainstalowałem kilka nowych programów i możliwe ze z którymś zainstalował mi się jakiś niechciany toolbar

 

Brak takich oznak.

 

 

Zainstalowałem wszystkie niezbędne sterowniki, oraz kilka dodatkowych z wyświetlonych w DriverMaxie.

 

Na przyszłość: DriverMax jako doradca to niefortunna sprawa. Można sobie więcej napsuć niż polepszyć. Sterowniki należy typować i instalować ręcznie, nie dowierzając żadnym automatom. A w Dzienniku zdarzeń przewijają się błędy tego typu:

 

Error - 2012-12-09 00:16:33 | Computer Name = HashMan-PC | Source = atikmdag | ID = 52236

Description = CPLIB :: General - Invalid Parameter

 

Error - 2012-12-09 00:16:33 | Computer Name = HashMan-PC | Source = atikmdag | ID = 43029

Description = Display is not active

 

 

Następnie postanowiłem ze zainstaluje Office 2013 i zaktywuje go "aktywatorem", office nie zaktywował się, po drugie nie podoba mi się wygląd więc postanowiłem na powrót do Office 2007, lecz nie mogę kompletnie usunąć plików po wersji 2013. Irytuje mnie plik C:\Windows\AutoKMS\autokms.exe.

 

O jakich plikach Office 2013 mówisz? Komponent AutoKMS to jest część cracka a nie Office jako takiego. Po prostu przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\Windows\AutoKMS.

 

 

Chciałbym usunąć wszystkie pozostałości po Office 2013 oraz niechciane programy aby odmulić "świeży" system.

 

"Niechcianych" tu nie widać. Jeśli rzeczywiście jest problem z plikami Office 2013 (a nie cracka), to użyj to narzędzie Fix-it + instrukcję ręcznego usuwania: KB2739501. Jeśli system "muli", to podejrzany może być Avast, bo to najgrubsze co tu widać jako doinstalowane. Poza tym, system niezaktualizowany, brak SP1:

 

Ultimate Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

System świeżo postawiony więc sp1 jeszcze w logach nie było, teraz jest już zaktualizowany do sp1.

 

Czy AutoKMS po usunięciu nie pozostawia jakichś śmieci ? jeżeli nie, to ok, i instaluje office 2007.

 

Co do kwestii sterowników to nie instalowałem wszystkiego z DriverMaxa tylko szukałem niezainstalowanych urządzeń w menadżerze urządzeń po czym szukałem po identyfikatorze w drivemaxie i sciągałem z ich serwerów.

Chciałem się dowiedzieć czego dotyczą te wpisy:

 

Na przyszłość: DriverMax jako doradca to niefortunna sprawa. Można sobie więcej napsuć niż polepszyć. Sterowniki należy typować i instalować ręcznie, nie dowierzając żadnym automatom. A w Dzienniku zdarzeń przewijają się błędy tego typu:

 

Error - 2012-12-09 00:16:33 | Computer Name = HashMan-PC | Source = atikmdag | ID = 52236

Description = CPLIB :: General - Invalid Parameter

 

Error - 2012-12-09 00:16:33 | Computer Name = HashMan-PC | Source = atikmdag | ID = 43029

Description = Display is not active

 

 

w menadżerze znalazłem również taki "niezainstalowany" sterownik:

 

PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_FF1E1179&REV_12

PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_FF1E1179

PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_088000

PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_0880

 

W google wychodzi że to urządzenie bt ale mam juz zainstalowane stery i z windowsa i BT menager z supportu Toshiby, wszystko działa więc nie wiem czy mam się martwić.

 

 

Wracając do problemu niedziałającej gry, czy ktoś wie czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Wracając do problemu niedziałającej gry, czy ktoś wie czym to może być spowodowane?

 

Nie podałeś danych:

 

Dostosuj się do wymogów działu: KLIK.

 

 

A co do:

 

Czy AutoKMS po usunięciu nie pozostawia jakichś śmieci ? jeżeli nie, to ok, i instaluje office 2007.

 

Ten crack montuje usługę. Nie jest widoczna w raporcie OTL = wygląda na to, że został tylko katalog po tym śmieciu. Narzędzie Fix-it deinstalacji Office 2013 też możesz prewencyjnie zapuścić.

 

 

w menadżerze znalazłem również taki "niezainstalowany" sterownik:

 

PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_FF1E1179&REV_12

PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_FF1E1179

PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_088000

PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_0880

 

W google wychodzi że to urządzenie bt ale mam juz zainstalowane stery i z windowsa i BT menager z supportu Toshiby, wszystko działa więc nie wiem czy mam się martwić.

 

A wg tego to Ricoh Card Reader / Memory Stick Controller: KLIK / KLIK. Szukaj na stronie Toshiba pasującej paczki.

 

 

Chciałem się dowiedzieć czego dotyczą te wpisy

 

A jaka tu konkretnie wersja Catalyst siedzi? Nie wygląda na zbyt nową, bo na Twojej liście zainstalowanych figuruje pozycja pod starą marką "ATI Catalyst Install Manager" a nie "AMD Catalyst Install Manager". ATI to teraz AMD (KLIK) i nowe paczki instalują pozycję pod nazwą AMD. Plus z loga OTL daty komponentów (rok 2009):

 

========== Services (SafeList) ==========

 

SRV - [2009-07-29 23:54:10 | 000,176,128 | ---- | M] (AMD) [Auto | Running] -- C:\Windows\System32\atiesrxx.exe -- (AMD External Events Utility)

 

 

========== Driver Services (SafeList) ==========

 

DRV - [2009-07-30 12:06:30 | 004,994,560 | ---- | M] (ATI Technologies Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\atikmdag.sys -- (atikmdag)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Smieci po office 2013 posprzątane, dzięki fixowi. Nowy Office 2010 działa bezproblemowo.

 

Sterowniki do czytnika zainstalowane.

 

Sterowniki do grafiki zaktualizowane.

 

Nie rozumiem tylko o jakie dane pytasz? Problem opisałem i nie wiem jak mogę go opisać jeszcze/

 

- Nie wiem czy ktokolwiek z Was korzysta z gier na portalach społecznościowych, jeżeli tak to bardzo bym prosił o pomoc w znalezieniu problemu z uruchomieniem gry na portalu Nk.pl

Mowa tu o grze Łowisko, gra ładuje się do 24% i dostaje odpowiedz od serwera że serwer jest niedostępny, ta sama gra na innych kontach używanych z mojego komputera działa bez problemu, a z mojego konta działa również na innych komputerach lecz nie na moim.

Co zrobiłem do tej pory:

- Wyczyściłem pliki pamięci podręcznej i cookies z chroma, wyczyściłem dane z flasha, zmieniałem przeglądarki.

 

Kolejną sprawą jest dziwna kwestia uruchomienia gry Łowisko na portalu NK.pl, nawet po przeinstalowaniu systemu błąd nadal występuje na moim komputerze. Natomiast z każdego innego mogę grać normalnie. Czy wiecie co może być problemem??
Odnośnik do komentarza

Następne w kolejce do instalowania to Avast i Comodo Internet Security. Jak już to zrobisz, to daj nowe raporty z Net-log i ICSI Netalyzr.

 

Kliknij Windows+R, wpisz devmgmt.msc i w otwartym oknie Menedżera urządzeń znajdź swoją kartę sieciową. Z menu kontekstowego wybierz Właściwości, potem przejdź do karty Zaawansowane. Spisz wszystkie właściwości wraz z ustawionymi parametrami. Przejdź do karty Szczegóły, znajdź Identyfikatory sprzętu i wrzuć tutaj screen. Tak samo zakładki Sterownik.

 

Pobierz, zainstaluj i uruchom program inSSIDer:

http://www.metageek....ducts/inssider/

Zrób screen z listy sieci.

Odnośnik do komentarza

Następne w kolejce do instalowania to Avast i Comodo Internet Security. Jak już to zrobisz, to daj nowe raporty z Net-log i ICSI Netalyzr.

 

Witam,

Avast'a i Comodo miałem zainstalowane 09-12-2012 i już wysyłałem logi z Net-log i ICSI Netalyzr:

post-9152-0-26414000-1355769787_thumb.jpg

 

Logi:

 

http://n1.netalyzr.i...-a7c1-4d08-ae03

 

Prosiłbym o sprawdzenie logów.

 

Ale poniżej dodam nowe:

http://n2.netalyzr.i...-eac2-4a85-bfb4

net-log.txt

 

Kliknij Windows+R, wpisz devmgmt.msc i w otwartym oknie Menedżera urządzeń znajdź swoją kartę sieciową. Z menu kontekstowego wybierz Właściwości, potem przejdź do karty Zaawansowane. Spisz wszystkie właściwości wraz z ustawionymi parametrami. Przejdź do karty Szczegóły, znajdź Identyfikatory sprzętu i wrzuć tutaj screen. Tak samo zakładki Sterownik.

post-9152-0-55600200-1355769336_thumb.jpg

post-9152-0-67945100-1355769353_thumb.jpg

post-9152-0-03215600-1355769359_thumb.jpg

 

 

Pobierz, zainstaluj i uruchom program inSSIDer:

http://www.metageek....ducts/inssider/

Zrób screen z listy sieci.

post-9152-0-79554000-1355769701_thumb.jpg

 

Myślę, że zrobiłem wszystko jak należy, proszę o sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Avast'a i Comodo miałem zainstalowane 09-12-2012 i już wysyłałem logi z Net-log i ICSI Netalyzr:

 

Ale poniżej dodam nowe:

http://n2.netalyzr.i...-eac2-4a85-bfb4

net-log.txt

 

Właśnie chodzi o to, że chce mieć logi bez obecności Avasta i Comodo. We wszystkich przez Ciebie podawanych one ewidentnie są i działają.

 

zaawansowane.JPG

 

Tryb 802.11n ustaw na wyłączony. Ta karta sobie z nim zupełnie nie radzi, czego konsekwencją może być niska przepustowość połączenia przy innych sieciach bezprzewodowych, Twoja obecna jest w standardzie 802.11g, więc nie powinno być problemów, ale...

 

Tryb bezprzewodowy ustaw na 4. 802.11b/g, bardzo rzadko zdarza się mieć w domowych warunkach sieć 802.11a (na częstotliwości 5 GHz).

 

iden.JPG

ster.JPG

 

Zainstaluj paczuszkę:

http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/22116/eng/Wireless_15.3.1_Ds32.exe&lang=eng&Dwnldid=22116&DownloadType=Software+Applications&OSFullname=Windows+7+%2832-bit%29*

 

Potem restart.

Odnośnik do komentarza

A więc wprowadziłeś mnie w błąd, bo napisałeś:

 

Następne w kolejce do instalowania to...

 

Tymczasem odinstalowałem Avast!'a i Comodo (wraz z Dragonem).

Zainstalowałem paczkę Intel'a.

Wyłączyłem tryb 802.11n i ustawiłem Tryb bezprzewodowy na 802.11b/g

 

A oto logi:

http://n3.netalyzr.i...-2b6a-4d63-b663

net-log.txt

 

Czekam na odpowiedź.

 

Ps. Jaki antivirus i Firewall polecasz ?

Odnośnik do komentarza

Racja. Miało być "do odinstalowania".

 

W logach nie widzę nic interesującego, jednocześnie nie widzę rozwiązania dla problemu. Ponieważ dotyczy on jednej gry na jednym koncie, to proponuję skontaktować się z supportem NK.

 

Support NK?! Czy takie "coś" istnieje ?? Pisałem do nich wiele, wiele razy w różnych sprawach i nigdy nie odpisują. Pisałem bezpośrednio do producenta gry którym jest Drimmi.ru

 

Oto ich odpowiedz (po zaciętej dyskusji):

Witamy. Nie istnieje podobna możliwość. Oraz jest niemożliwe aby gra działała z tego samego komputera, z tym samym łączem internetowym, ale z innego konta. Inne gre używają innych serwerów. Jeżeli problem byl by po naszej stronie, to gra by nie działała w ogóle, też na innych komputerach. Ale jeżeli gra nie działa tylko na Pana komputerze, to jest problem lokalny i nie możemy go załatwić w żaden sposób. Jeżeli się nie uda znaleść problem na Pana komputerze, to wszystko co możemy zaproponować, to grać z innego komputera z innym łączen internetowym. Pozdrawiamy.

 

A więc nie są w stanie pomóc. Problem leży w tym że gra przypisuje dla każdego gracza (konta na profilu Nk.pl) numer identyfikacyjny (uid). Po zalogowaniu się z tego samego komputera (mam tu na myśli mojego) na inne konto, założyłem do tego celu kolejne gra odpala się i mogę grać, gdy chcę zalogować się dzięki swojemu kontu wyświetla się problem.

Producent to tłumaczy w ten sposób, że jeżeli gra nie działa to na wszystkich kontach (pliki cache, cookies, flash player - magazyn danych) i nie ma możliwości żeby gra nie działała tylko na jednym koncie. Dla ciekawostki dodam że logując się na moje konto z innego komputera z innej sieci gra na moim koncie o dziwo działa. Producent zaprzecza aby mógł blokować grę poprzez maca bądź ip dla mojego uid. więc gdzie leży problem ?

 

Dodatkowo dodam film z na którym widać owy problem, przed i po wyczyszczeniu plików gry i pamięci podręcznej:

 

P.S. Jaki program antywirusowy i firewall polecacie ??

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja nie widzę rozwiązania. Zależności, jakie podałeś (komputery, przeglądarki, konta), generalnie nie pozwalają na znalezienie jakiegoś wspólnego mianownika.

 

Mogę zaproponować coś, co raz robiłem, jak nie mogłem poradzić sobie z Adobe Dreamweaver CS4, który wyłączał się zaraz po starcie: robisz pełną kopię partycji systemowej, np. programem Macrium Reflect, spisujesz wszystkie programy jakie masz, stawiasz on nowa system i po każdym zainstalowanym programie sprawdzasz, czy gra działa. Jak znajdziesz winowajcę, to możesz wrzucić stary system z kopii, odinstalować problematyczny składnik i cieszyć się grą.

 

Jeden warunek: nie wolno Ci na nowy system przenieść żadnego backupu przeglądarki, bo to może zaburzyć wyniki.

 

Z darmowego oprogramowania zabezpieczającego, to jako antywirus Avira, a firewall: Comodo.

Odnośnik do komentarza

Ja nie widzę rozwiązania. Zależności, jakie podałeś (komputery, przeglądarki, konta), generalnie nie pozwalają na znalezienie jakiegoś wspólnego mianownika.

 

Mogę zaproponować coś, co raz robiłem, jak nie mogłem poradzić sobie z Adobe Dreamweaver CS4, który wyłączał się zaraz po starcie: robisz pełną kopię partycji systemowej, np. programem Macrium Reflect, spisujesz wszystkie programy jakie masz, stawiasz on nowa system i po każdym zainstalowanym programie sprawdzasz, czy gra działa. Jak znajdziesz winowajcę, to możesz wrzucić stary system z kopii, odinstalować problematyczny składnik i cieszyć się grą.

 

Jeden warunek: nie wolno Ci na nowy system przenieść żadnego backupu przeglądarki, bo to może zaburzyć wyniki.

 

Z darmowego oprogramowania zabezpieczającego, to jako antywirus Avira, a firewall: Comodo.

 

Próbowałem Twojego rozwiązania, a mianowicie postawiłem system na nowo i zaraz po pierwszym uruchomieniu odpaliłem IE i pierwsze co chciałem sprawdzić czy gra zadziała, i nie zadziałała. gdzie na drugim komputerze (stojącym obok-ta sama siec) gra ładowała się. więc problem leży po winie producenta gry, pisałem do nich lecz nie potrafią pomoc. Chciałem tylko zaznaczyć gra została wyposażona w sprzęt (w grze - wędki, itd; itp) jest warty dobrych kilkaset złotych, więc zalezy mi na tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...