Skocz do zawartości

Vista - strony ww się nie wyświetlają


krolikkrol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry/dobry wieczór/cześć

 

Od 2 dni borykam się z problem sieci na na windowsie Vista. Początkowo nie dało się nawet włączyć wi-fi.

Doprowadzono go do stanu w którym wi-fi się włącza, łączy się z domową siecią i po ręcznej zachęcie łączy się z internetem (trzeba za każdym razem konfigurować połączenie;/ - w sensie łączy się lokalnie i pisze "tylko lokalnie", jak się wejdzie i da się konfiguruj nowe połączenie/sieć i się skonfiguruje połączenie internetowe, to pokazuje się że internet działa (i tutaj też bym chciał radę co zrobić żeby to z automatu szło)).

Bardzo mnie to ucieszyło, jednak internet jest ale go nie ma, bo strony www się nie wyświetlają w ogóle. Taki skype np wydaje się działać.

 

Lokalnie wszystko wygląda ok, router przydziela IP, DNSy się ładnie ustawiają - jednak, nadal strony nie chodzą.

Brak mi już pomysłów co mogę zrobić, a ustawiałem na sztywno IP i DNSy, same DNSy - ale nic nie pomaga.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Doprowadzono go do stanu w którym wi-fi się włącza, łączy się z domową siecią i po ręcznej zachęcie łączy się z internetem

 

Co to znaczy "doprowadzono"? Co robiłeś, co już zdążyłeś sprawdzić?

 

Daj raport z Net-log:

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Oraz OTL:

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/

Odnośnik do komentarza

System bardzo mocno podupadł.

Trochę poczyściłem i jak już dało się coś robić okazało się, że wi-fi nie chodzi.

Zabrałem się ofc standardowo - sterowniki etc

Zgłosiło mi błędy winsocket wtedy:

Zresetowałem winsoc i winsoc2

Zresetowałem tcp/ip

Flushowałem DNS

 

I doprowadziłem do obecnego stanu w którym połączenie internetowe się na Viście zgłasza, jednak tak naprawdę połączenia nie ma. (łącze się poprzez router - który na 100% jest dobrze skonfigurowany).

Wczoraj jeszcze za poradami kolegi i kilku jedynie testach DNS doszedł on do wniosku, że DNS są i działają, pingują się, ale komputer - czyt. system - nie obsługuje ich, nie widzi albo jeszcze coś. Jednym słowem - coś w systemie nie bangla.

 

netlog: http://wklej.org/id/876393/

otl: http://wklej.org/id/876396/

extras: http://wklej.org/id/876397/

Odnośnik do komentarza

Niezabezpieczona sieć bezprzewodowa? No bez żartów... Włącz szyfrowanie WPA2-PSK, ustaw hasło i skonfiguruj połączenie na wszystkich komputerach. Teraz każdy może podłączyć się do Twojego połączenia internetowego i podsłuchiwać całą komunikację. To nie jest dobra konfiguracja. Zmień w miarę możliwości jak najszybciej.

 

Ustaw kanał WiFi, na jakiś inny, polecam 6. Aktualnie masz w pobliżu dwie sieci, które komunikują się na kanale 2, a to może powodować pewne zakłócenia z WiFi. Inna sprawa, postaraj się zmniejszyć odległość między routerem Linksys a Twoim komputerem, bo chociaż masz dobrą kartę, to pingi na poziomie 15 ms do bramy są za duże. Postaraj się zlikwidować wszelkie źródła zakłóceń na linii między lapkiem a routerem, czyli np. głośniki, kuchenki mikrofalowe itd.

 

Rozpoznawanie nazw hostów (czyli usługa DNS) nie działa, nie wiem czemu. Ustawione u Ciebie serwery DNS działają i odpowiadają poprawnie na zapytania DNS.

 

[2012-11-09 23:33:57 | 000,007,237 | -HS- | M] () -- C:\Users\Nati\Desktop\Folder.jpg
[2012-11-09 23:33:57 | 000,002,165 | -HS- | M] () -- C:\Users\Nati\Desktop\AlbumArtSmall.jpg

 

Znasz te pliki? Mają nałożone atrybuty ukryty+systemowy.

 

Końcowa konkluzja jest taka, że masz powywalane systemowe komponenty (patrz: "driver not found" w logu z OTL), a ja nie dysponuję materiałem do podstawienia tego, temat przerzucam do działu systemowego, najwyżej potem wrócimy do sieci.

Odnośnik do komentarza

Dawid, przerzucam.

 

 

Końcowa konkluzja jest taka, że masz powywalane systemowe komponenty (patrz: "driver not found" w logu z OTL), a ja nie dysponuję materiałem do podstawienia tego, temat przerzucam do działu systemowego, najwyżej potem wrócimy do sieci.

 

vs.

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\RTL8187.sys -- (RTL8187)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\nwlnkfwd.sys -- (NwlnkFwd)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\nwlnkflt.sys -- (NwlnkFlt)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ipinip.sys -- (IpInIp)

 

Z wyjątkiem pierwszego to klasyczny odczyt na systemie Vista. Prawie każdy system (włącznie z moim) zaraz po instalacji ma te usługi "not found". Nigdy ich nie ruszam przy usuwaniu OTL. Z zestawu zostaje więc Realtek, tu nie jestem pewna czy to istotne, ale ten odczyt też widuję w cudzych systemach (bez problemów sieciowych).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do sieci - musiała być nieszyfrowana bo jeden z komputerów nie obsługiwał... i musiałem poprzestać na filtrowaniu MAC. Ale szyfrowanie założę.

Wi-fi jak wcześniej wspomniałem to nie problem, co do pingów - to uważam że 3.5 metra do routera to jest wystarczająco blisko.

 

Laptop nie jest mój i tylko pomagam komuś w potrzebie, więc plików nie znam - dodatkowo aktualnie nie mam go przy sobie.

Jak tylko dostanę go w rączki z powrotem to dam skan.

 

Dodam że próbowałem naprawiać windows z płyty, ale coś tam pogmerał ale nadal nie działało.

Odnośnik do komentarza

Utworzony plik jest pusty ;/

 

Scan z tego wcześniejszego programu:

 

Farbar Service Scanner Version: 09-11-2012
Ran by Nati (administrator) on 22-11-2012 at 19:39:55
Running from "C:\Users\Nati\Desktop"
Windows Vista (TM) Home Premium Service Pack 1 (X86)
Boot Mode: Normal
****************************************************************
Internet Services:
============
Connection Status:
==============
Attempt to access Local Host IP returned error: Localhost is blocked: Other errors
LAN connected.
Attempt to access Google IP returned error. Other errors
Attempt to access Google.com returned error: Other errors
Attempt to access Yahoo IP returned error. Other errors
Attempt to access Yahoo.com returned error: Other errors

Other Services:
==============

File Check:
========
C:\Windows\system32\nsisvc.dll => MD5 is legit
C:\Windows\system32\Drivers\nsiproxy.sys => MD5 is legit
C:\Windows\system32\dhcpcsvc.dll
[2008-01-21 03:24] - [2008-01-21 03:24] - 0204288 ____A (Microsoft Corporation) 43A988A9C10333476CB5FB667CBD629D
C:\Windows\system32\Drivers\afd.sys
[2011-06-16 21:23] - [2011-04-21 14:16] - 0273408 ____A (Microsoft Corporation) 48EB99503533C27AC6135648E5474457
C:\Windows\system32\Drivers\tdx.sys => MD5 is legit
C:\Windows\system32\Drivers\tcpip.sys
[2010-08-12 11:10] - [2010-06-16 16:59] - 0898952 ____A (Microsoft Corporation) 782568AB6A43160A159B6215B70BCCE9
C:\Windows\system32\dnsrslvr.dll
[2011-04-14 21:03] - [2011-03-02 15:49] - 0086528 ____A (Microsoft Corporation) 4805D9A6D281C7A7DEFD9094DEC6AF7D
C:\Windows\system32\svchost.exe => MD5 is legit
C:\Windows\system32\rpcss.dll
[2009-06-18 10:16] - [2009-03-03 05:39] - 0551424 ____A (Microsoft Corporation) 301AE00E12408650BADDC04DBC832830

**** End of log ****

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...