Skocz do zawartości

Błąd podczas wyłączania połączenia sieciowego bezprzewodowego


shiris

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem i nie mam pojęcia jak sobie z nim poradzić. Dzisiaj chciałam wyłączyć połączenie sieciowe w panelu sterowania i moim oczom okazał się komunikat:: "W Tej chwili nie można wyłączyć połączenia. Być może to połączenie korzysta z jednego lub więcej protokołów nie obsługujących standardu Plug-and-Play lub zostało zainicjowane przez innego użytkownika lub konto systemowe." Nie mam pojęcia o co chodzi. Komputer jest regularnie sprawdzany MBAM i on nie znalazł żadnej szkodliwej modyfikacji. System operacyjny Windows XP z SP3. Zaraz przedstawię logi z Net - log. Proszę pomóżcie i powiedzcie co zrobić, żeby tego błędu nie było. Dziękuję za pomoc. Jestem połączona przez kartę bezprzewodową. Nie mam żadnego kabla. Czy jest taka możliwość, że jest to spowodowane jakimś problemem z routerem Livebox, bo kiedyś pamiętam, że mimo posiadania liveboxa mogłam wyłączyć to połączenie. Do tego komputer na dole ma problem z połączeniem się w liveboxem poparze kartę bezprzewodową D- link i ustanowił nowe połączenie, ale ono działa średnio. W zeszłą sobotę był u nas fachowiec od telewizji i ruszał także lliveboxa,to znaczy podłączał telewizję i stwierdził, że coś jest nie tak z routerem?

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Daj logi z OTL:

http://www.fixitpc.p...iguracji-sieci/

 

Net-log tu na nic, problem jest typowo systemowy, nie związany z siecią. Widziałem ten problem kilka razy, niestety nigdy nie znalazłem rozwiązania, także spróbujemy teraz, może się uda...

 

Jeżeli chcesz koniecznie wyłączać połączenie, to możesz siłowo wyłączać kartę sieciową z Menedżera urządzeń:

Windows+R -> wpisz: devmgmt.msc -> rozwiń: Karty sieciowe -> z menu kontekstowego karty WiFi: Wyłącz.

Włączanie karty analogicznie.

Odnośnik do komentarza

W raporcie z Net-log nie widzę żadnych problemów. Livebox nie odpowiada na komunikaty ICMP (co zresztą jest normalne), więc nie mogę wygenerować statystyk gubienia pakietów, ale to, co pokazuje tracert jest normalnie, stąd wniosek, że nie powinno być żadnych problemów.

 

Netstat pokazuje dwa dziwne procesy nasłuchujące komunikacji po UDP na portach 1025 i 1038:

 

 UDP	dellgx260:1025		 *:*									1892
 [gnotify.exe]

 UDP	dellgx260:1038		 *:*									1932
 [Launcher.exe]

 

Gnotify odpowiada za powiadomienia o nowych wiadomościach na Gmailu, nazwa Launcher.exe nie wyjaśnia pochodzenia procesu. Według mnie nie ma się czego obawiać, natomiast logi z OTL powinny wszystko wyjaśnić. Jeżeli NAT na Livebox działa poprawnie, a z logu widać, że działa, to te procesy i tak nie dostaną żadnych danych z Internetu, bo wytnie je Livebox, o ile nie masz skonfigurowanego na ten komputer DMZ. Jeżeli zaś nie dostaną "niezamawianych" pakietów z Internetu, to potencjalne niebezpieczeństwo z nich płynące jest praktycznie zerowe. Prawdopodobnie jakaś aplikacja wykorzystuje stos TCP/IP to lokalnej komunikacji.

 

Inną przyczyną mojej prośby o logi z OTL jest chęć zobaczenia, co jest wpięte w łańcuch Winsock.

Odnośnik do komentarza

Ten Launcher od France Telecom do obsługi Livebox się w ogóle do czegoś przydaje? Livebox jest routerem, który może normalnie pracować bez żadnej ingerencji z zewnątrz.

 

Prawdę powiedziawszy, nie wiem, czego się uczepić, gdyż log ten jest zupełnie czysty.

 

Zrobimy podstawowe resetowanie ustawień sieci w Windows:

 

Kliknij Windows+R, wpisz cmd i w otwartym oknie Wiersza poleceń komendy:

 

reg delete HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f

netsh winsock reset

ipconfig /flushdns

netsh firewall reset

netsh int ip reset C:\resetlog.txt

 

Jeżeli pojawiłyby się jakieś komunikaty o błędach, to zrób screen i wrzuć na forum. Widziałem problem z czyszczeniem bufora DNS w Net-log, stąd ta prośba.

 

Po wykonaniu uruchom ponownie komputer. Zamieść jako załącznik plik C:\resetlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Tak, O10 to wpisy Winsock, czyli takiego systemowego API służącego do ustanawiania połączeń sieciowych. Wszystko opisane tutaj: https://www.fixitpc.pl/topic/8870-naprawa-reset-katalogu-sieciowego-winsock/

 

Uszkodzenia Winsock potrafią generować różne dziwne objawy, ale w logu z OTL widzę tylko domyślne systemowe wpisy. Obszar Protocol resetuje polecenie netsh winsock reset, część NameSpace też możemy przywrócić do postaci domyślnej:

 

Pobierz: https://www.fixitpc.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=18382

 

Zmień rozszerzenie z .TXT na .REG i z menu kontekstowego wybierz Scal, potwierdź monit. Po wykonaniu zrestartuj system.

 

Co z pozostałymi komendami?

Odnośnik do komentarza

Nie no, ok. Jest tak jak być powinno:

 

O10 - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000001 [] - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000002 [] - C:\WINDOWS\system32\winrnr.dll (Microsoft Corporation)
O10 - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000003 [] - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)

 

Ten skrypt rejestru załatwił NameSpace...

 

O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000001 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000002 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000003 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000004 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000005 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000006 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000007 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000008 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000009 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000010 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000011 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000012 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000013 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000014 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000015 - C:\WINDOWS\system32\mswsock.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000016 - C:\WINDOWS\system32\rsvpsp.dll (Microsoft Corporation)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000017 - C:\WINDOWS\system32\rsvpsp.dll (Microsoft Corporation)

 

A Protocol jest resetowane przez netsh winsock reset. Wszystko jest ok.

 

Szczerze powiedziawszy, nie wiem, czemu wcześniej powiedziałem, że nic się nie wykonało. Zostawmy już to, Winsock nie jest tutaj raczej problemem.

 

Uruchom FSS, wybierz opcję Scan i zaprezentuj log.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia czemu, ale jak usunęłam nie miałam tej ikonki liveboxa i nie można było się połączyć z netem. Chyba że chodziło ci o usunięcie pliku launcher? Ten nie ma wpływu na sieć, natomiast conectivity menager i reszta jest potrzebna, bo inaczej net się zmywa. Więc brak mi już pomysłów. Według tego co dałam wszystko jest ok, ale jednak nie działa coś. bezprzewodowo kartą Belkin, to chyba wi- fi

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...