Skocz do zawartości

Czytnik kart na USB


gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ostatnio na znanym portalu aukcyjnym wewnętrzny czytnik kart pamięci. Po podłączeniu do wewnętrznego portu USB urządzenie jest widoczne zarówno w oknach Zarządzanie dyskami, Mój komputer, jak też w Menadżerze urządzeń.

czytnik1.png

Niestety na tym kończą się dobre informację - brak dostępu do włożonych kart SD (innych nie próbowałem). Nie świeci się również dioda sygnalizująca:

czytnik2.png

 

Sprawdzone na 2 komputerach i 2 kartach SD: 2 GB i 128 MB.

Domyślam się, że czytnik jest niesprawny, bo czego oczekiwać po sprzęcie za niecałe 10 zł z wysyłką :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma w tym chyba nic dziwnego jest to czytnik kart SM (Smart Media).

Odnośnie karty MS, nie włożyłeś czasem tam karty M2, czytnik wygląda jak by był tylko do MS, na zdjęciu trudno określić wielkość ale może MS Pro może by przeszły, są trochę krótsze.

A wracając do tematu, jeżeli podłączyłeś to urządzenie do płyty głównej to może w BIOS-ie trzeba włączyć obsługę tego złącza.

Odnośnik do komentarza

W BIOS-ie kontroler USB ustawiony oczywiście na ENABLE. Zresztą, gdyby było inaczej, to chyba czytnik nie pojawiłby się np. w zarządzaniu dyskami (patrz powyżej).

Smart Media - rzeczywiście nie znałem tego typu kart i chyba nie będę już miał okazji z nim się zapoznać (max pojemność 128 MB).

Zasilanie z portu USB tak jak czytniki zewnętrzne, tyle, że podłączony bezpośrednio do złącza na płycie głównej.

 

 

Temat rozwiązany! Pomogło zainstalowanie IC Card Reader Driver

Dodatkowo, oprócz poprawnej obsługi kart dostałem w bonusie ładne ikonki i już nie trzeba się domyślać, który wolumin jest kartą SD, a który CF czy MC :)

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...