Skocz do zawartości

Nie działa internet


dzacek16

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mój komputer został zaatakowany przez wirusa o nazwie weelsof. Poradzilem sobie z odblokowaniem komputera lecz nie wiem dlaczego nie dziala mi przez to internet (neostrada - modem zte) normalnie sie laczy ale mam brak dostepu do sieci. Prosze o pomoc.

Edytowane przez picasso
Wadliwe załączniki usunięte. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

dzacek16, skoro napisałam Ci wyraźnie na PW, że rozdzielam temat a nie kasuję (argumentując, że nie chcę śmiecić sobie bazy danych), po kiego grzyba zakładasz kolejny.

 

Następnie: logi z OTL są nieprawidłowo zrobione, zbyt duże, bo źle ustawiłeś opcję Pliki utworzone w przeciągu = dałeś Wszystkie, a ma być Młodsze niż. Wróć do konfiguracji programu: KLIK. Robisz nowe logi, podmieniasz w pierwszym poście i zaczniemy rozmawiać.

 

 

Poradzilem sobie z odblokowaniem komputera lecz nie wiem dlaczego nie dziala mi przez to internet (neostrada - modem zte) normalnie sie laczy ale mam brak dostepu do sieci.

 

Jednocześnie "zapomniałeś" wspomnieć, że do odblokowania używałeś ComboFix (a zasady działu wyraźnie mówią, by o tym opowiedzieć). O używaniu tej aplikacji: KLIK. Tak więc brak sieci to skutek tych działań.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc, mój komputer został wczoraj zaatakowany przez wirusa Weelsof, zrobiłem backup systemu lecz juz od wczoraj nie działał mi internet. Dopiero dzisiaj poczytałem troche na google.pl i próbowałem cos wykminić, ale niestety nic to nie dało. ;( Dzisiaj cos probowałem z ComboFix ale tez nic(rada nauczyciela od Systemów)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Zaczynam się denerwować. Znów dopisałeś post w cudzym temacie. Przekleiłam go tu do Twojego tematu.

 

 

mój komputer został wczoraj zaatakowany przez wirusa Weelsof, zrobiłem backup systemu lecz juz od wczoraj nie działał mi internet.

 

Wątpliwe, by uszkodzenie sieci pochodziło od infekcji Weelsof, ta infekcja nie prowadzi takich działań. Tu musiało wystąpić coś innego. Mówisz "zrobiłem backup systemu" = co to oznacza, jakie działania dokładnie prowadziłeś, co to był za backup i skąd? Być może to backup zawinił.

 

2. W Dzienniku zdarzeń występuje taki błąd:

 

Error - 2012-10-30 15:32:25 | Computer Name = Komp | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Agent zasad IPsec zakończyła działanie; wystąpił następujący

błąd: %%10044

 

Skopiuj na Pulpit katalog C:\Windows\system32\winevt\Logs, zapakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do paczki.

 

2. Na Pulpicie leży jakiś plik FIX.REG. Skąd go brałeś?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj, a nie pisanie posta pod postem. Dwa posty powyżej sklejam.

 

 

w tym pliku , o ktory pytasz sa jakies klucze odnoszace sie do rejestru

 

Oczywiście, że klucze rejestru, przecież to plik rejestru. Ja pytam: co jest w pliku. Przeklej jego zawartość.

 

 

Nie wiem jak mam Ci przedstawic ten dziennik

 

Przecież wysłałeś mi katalog Logs ... Ten błąd w Dzienniku zdarzeń wygląda w następujący sposób:

 

Usługa Agent zasad IPsec zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd: 

Obsługa podanego typu gniazda nie istnieje w tej rodzinie adresów.

 

Spróbuj zresetować protokół TCP/IP i Winsock.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
netsh winsock reset
netsh int ip reset c:\resetlog.txt
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT

 

Kliknij prawym na plik i wybierz Uruchom jako Administrator.

 

2. Zresetuj system.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Do sprawdzenia jeszcze:

 

1. Konfiguracja ręczna sieci. Panel sterowania > Sieć i Internet > Centrum sieci i udostępniania > Zmień ustawienia karty sieciowej > prawoklik na konkretne połączenie i pobierz Właściwości > podświetl Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i klik we Właściwości > do sprawdzenia konfiguracja opozycyjna do aktualnie tam widzianej (jeśli jest wszystko na auto, to ustawić na sztywno ręcznie, jeśli jest coś wpisane, to z kolei przestawić na auto). Po zmianach reset systemu.

 

2. Reinstalacja urządzeń sieciowych. Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > odinstaluj wszystkie obiekty związane z siecią i zresetuj system.

 

I jak mówię, to nie wygląda na skutki Weelsof. Przywracałeś obraz dysku (to zastępuje całkowicie zawartość). Prędzej wina w obrazie, który trzyma nieodpowiednią konfigurację sieci, być może między czasem gdy powstał obraz dysku a teraźniejszym nastąpiła jakaś zmiana w urządzeniach.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...