Skocz do zawartości

Komputer traci łącze z internetem


EsCuDo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w moim przypadku jest możliwe ADSL2+? Musiałbym się dowiadywać w punkcie Orange? Konkretniej zależy mi na dobrej jakości sygnału, szybkim necie i ładnym pingu. U mnie w pobliżu nie ma żadnych super hakerów ani hakerów, gdyż po prostu każdy ma internet. Potrzebuję szybko sprawnego internetu...

Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Musisz zadzwonić do Orange i zapytać, czy jest możliwość przełączenia Cię na DSLAM-ie na port obsługujący ADSL2+. Teraz już większość centralek takie ma i nie powinno być z tym poważniejszego problemu, chociaż na przykład u mnie (5 km na północ od granicy Krakowa) jest tylko ADSL.

 

Nie wiem, ile będziesz w stanie z tego łącza wyciągnąć. Na ADSL zwykłym może być problem nawet z 6 Mb/s, jak teraz widzisz. Jeżeli przełączą Cię na ADSL2+, to powinno być osiągalne coś w zakresie 8 - 10 Mb/s, pod warunkiem, że SNR Margin nie będzie niestabilny. Ciężko tutaj polegać na konsultantach Błękitnej Linii, często podają dane zupełnie niezgodne z rzeczywistością. Musisz sam sprawdzać albo ściągnąć ekipę techników, którzy przyjadą do Ciebie i sprawdzą parametry połączenia. I mieć nadzieję, że mają jakiś dobry miernik, np, EXFO CableShark. Nie mam pojęcia, czy monterzy Eltel Networks (partner Orange/TP, jeżdżą do klientów jako serwis) posiadają na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza

Nie. Chodzi o to, że nigdzie w Orange Ci żaden konsultant nie powie, jakie są rzeczywiste możliwości łącza. Oni mają specjalną aplikację, do której wpisują numer telefonu albo indentyfikator Neostrady i na podstawie tego program magicznie zwraca informacje o dostępnych usługach. To samo masz tutaj: http://www.orange.pl/prt/service_availability_check

 

U mnie w tym momencie pokazuje możliwe 20 Mb/s, chociaż centralka jest ponad dwa kilometry dalej i nie ma możliwości, żeby to działało.

 

W celu uzyskania wiarygodnych informacji musisz ściągnąć technika z Orange/TP do domu. Niech on sprawdzi łącze. Albo kupić nowy router (i tak to musisz zrobić) i prosić na infolinii technicznej (801 505 505) o stopniowe podnoszenie prędkości Internetu i sprawdzać, co się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Funkcjonalny (bardzo!) jest MikroTik, bezprzewodówka bardzo dobra, nadajnik o mocy 1 W (polskie normy dopuszczają 100 mW, ale ci...). Czy ładnie wygląda? Według mnie nie, ale to kwestia gustu. Tylko, że MikroTik nie ma wbudowanego modemu ADSL, musisz mieć osobny, np. podawany przeze mnie SpeedStream.

 

NetGear DGN2200 ma wszystkie potrzebne funkcje, sieć WiFi w miarę dobrą (na pewno słabszą od MikroTika, ale lepszą niż Livebox) i wbudowany modem ADSL, który dosyć dobrze działa.

 

TP-Linka żadnego nie polecę.

Odnośnik do komentarza

Te Siemensy są wręcz legendarne. Sprzęt stabilny jak skała, bardzo dobrze radzą sobie z ADSL/ADSL2+. Możesz jeszcze kupić SpeedStream 4100, tylko przez zakupem upewnij się, czy ma firmware oryginalne od Siemensa, a nie to okrojone od Efficient Networks, które nie obsługuje ADSL2+.

 

Nie nalegam na Siemensa, może być NetGear i od razu załatwisz wszystko za jednym zamachem. Od razu mówię, że jego konfiguruje się 10 razy łatwiej, niż MikroTika, ale to MT udostępnia naprawdę wiele funkcji.

Odnośnik do komentarza

Anex "B" nie nadaje się do neostrady.

Poza tym MT w warunkach domowych, to jak strzelanie z armaty do wróbla. Nie wykorzystasz 10% możliwości. To już lepiej weź tego NetGear albo zainteresuj się Linksysem.

Przynajmniej będzie zasięg na cały dom.

On ma Annex B. Zadzwoń na Błękitną Linię i zapytaj, czy masz Annex A, czy Annex B na łączu (to jest charakterystyka częstotliwości, z jakich korzysta ADSL). Na 99% będziesz mieć Annex A, ale lepiej sprawdzić.

Zrobię to.

 

EDIT1. Gdzie mogę kupić ten zestaw Siemens +MT?

Odnośnik do komentarza

Normalnie, kablem Ethernet. Podłączasz Siemensa do linii telefonicznej, konfigurujesz PPPoA, ustawiasz, że uwierzytelnianie loginem i hasłem do Neostrady odbywa się na Siemensie, przekazujesz publiczne IP do MikroTika (robisz tzw. half-bridge), podpinasz kabel Ethernet do Siemensa, a z drugiej strony do MikroTika do portu 1 (tego podpisanego PoE). Połączenie sieciowe MT-Siemens powinno zadziałać od razu, potem ustawiasz sieć bezprzewodową: http://mikrotik.net.pl/wiki/Tworzenie_prostego_bezprzewodowego_AP

Odnośnik do komentarza

Ten ostatni pracuje w Annex B (patrz na S/N, pierwsza litera ostatniego członu identyfikuje Annex). Nie nadaje się do Neostrady. TP/Orange korzysta z Annex A (inny rozkład częstotliwości), Annex B jest wymuszany przez linie cyfrowe ISDN. To operator decyduje, z jakiego Annexu korzysta, Netia, Dialog mają Annex B. Orange na analogowych liniach - Annex A. W teorii można by na cyfrowych liniach z ISDN (Annex B zatem) puszczać ADSL, ale TP/Orange robi to bardzo niechętnie.

 

EDIT

 

Jeżeli nie chcesz czekać na innego SpeedStreama, to poszukaj NetGear DG834G v4 albo NetGear DGN2000.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...