Skocz do zawartości

Stracone dane z dysku


losu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bardzo duży problem, otóż miałem zepsutą karte graficzną więc podczas próby naprawienia no to się komputer parę razy wł/wył. Gdy już karta graficzna została wymieniona no to okazało się, że jak usiłowałem włączyć komputer to nie ma systemu- dysk pusty. I tu jest moje pytanie czy jest jakiś sposób aby odzyskać dane bo straciłem bardzo ale to bardzo ważne dla mnie dane. Mam wielką prośbę czy ktoś mógłby mi pomóc odzyskać dane (chociaż mieć dostęp na jakąś chwilę aby zapisać te najważniejsze dane).

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziwna sprawa, że po wymianie karty graficznej utraciłeś wszystkie dane.Równie dobrze to może być jakiś błąd na dysku uniemożliwiający ci uruchomienie systemu

Dla pewności możesz nagrać na płytę/pendrive hirens boot cd i za pomocą mini-xp sprawdzić czy są dane na tym dysku.Jakby były to to pozostało by ci tylko skopiowanie danych na inny nośnik

Jak nie ma to wtedy można próbować odzyskać dane

Odnośnik do komentarza

Pewien gostek 'informatyk' powiedział, gdy wł i wył komputer parę razy to mógł spowodować utracenie danych. Jak włączam komputer to mi wyskakuje coś takiego :

" Nie można uruchomić system Windows, ponieważ następujący plik nie zosatał znaleziony lub jest uszkodzony : \windows\system32\config\system.

Możesz podjąc próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalator systemu windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz 'r' na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie słyszałem ani nie doświadczyłem przypadku w którym ktoś poprzez wymianę karty graficznej bądź innego podzespołu komputera ktoś utracił dane co najwyżej mógł się przez to uszkodzić system i z tym mógłbym się zgodzić, ale do rzeczy.

Z tego co tutaj widzę to przez tamto "włączanie i wyłączanie" uszkodził ci się rejestr.Jest na to metoda w postaci artykułu Microsoftu:"support.microsoft.com/kb/307545/pl w którym wszystko jest dokładnie opisane krok po kroku co robić w tym przypadku,ale nie jestem pewien czy przez to nie stracisz konta użytkownika.... bo o dziwo sam doświadczyłem takiego przypadku.

Nie mniej jednak najpierw proponuję ci nagrać hirens boot cd na płytę/pendrive i go zbootować, a następnie uruchomić mini-xp i skopiować ważne dla ciebie dane na inny nośnik(np.Pendrive,Dysk przenośny) żeby potem nie było niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza

komar1993

 

jak usiłowałem włączyć komputer to nie ma systemu- dysk pusty.

 

Jeśli dysk jest rzeczywiście pusty, nie ma sensu przywracać rejestru.

 

 

losu

 

Mam wielką prośbę czy ktoś mógłby mi pomóc odzyskać dane (chociaż mieć dostęp na jakąś chwilę aby zapisać te najważniejsze dane).

 

W jaki sposób zdefiniowałeś "pusty dysk" = czym? W przypadku przetrzebienia całej zawartości może spróbuj wyszukać poprzednią wersję partycji za pomocą TestDisk uruchomionego z bootowalnej płyty.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso przepraszam źle się wypowiedziałem. Pojawił mi się kolejny problem pierwszy raz gdy odpaliłem bootowalny CD z mini-xp no to wszytko db poszło włączył się ten system ale podczas tam operacji na tym zaciął mi się ten system i musiałem restart zrobić i po tym nie może komputer odczytać płyty.. wyskakuje boot froom CD/DVD _ i czekam czekam i nagle albo się odpala komputer od początku albo wyskakuje komunikat ten co wcześniej że jest uszkodzony plik " Nie można uruchomić system... "

Odnośnik do komentarza

Jak włączam komputer to mi wyskakuje coś takiego :

" Nie można uruchomić system Windows, ponieważ następujący plik nie zosatał znaleziony lub jest uszkodzony : \windows\system32\config\system.

Możesz podjąc próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalator systemu windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz 'r' na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę.

 

Dwukrotnie przy XP z tym komunikatem korzystałem ze sposobu podanego w tym linku i za każdym razem udało mi się podnieść system:

http://190.pl/380-ni...32configsystem/

Odnośnik do komentarza

Powiem ci, że zasilacz to nie masz za dobry.Należy on do czarnej listy więc prawdopodobnie to przez niego mogła ci się uszkodzić karta graficzna.

Co do konsoli odzyskiwania to nagraj ją za pomocą programu WinToFlash(2 strona w google) w nim nie powinien ci wyskakiwać Blue Screen.Warunkiem nagrania konsoli odzyskiwnia

przez ten program jest posiadanie nagranej płyty z windowsem xp.

Mała uwaga:Uważaj żeby przy nagrywaniu płyty nie pomylić literki pendrive z innym dyskiem bo w ten sposób stracisz dane :).

 

 

P.S Mimo wszystko proponowałbym ci wymienić zasilacz(jak masz możliwość) na jakiś bardziej markowy np.Modecom z tego co widziałem nie są one drogie a

dzięki takiej wymianie miałbyś większą pewność, że znowu ci się nie uszkodzi karta graficzna lub inny komponent komputera.

Odnośnik do komentarza

Po prostu masz nagrać konsole odzyskiwania na pendrive :)

Jak nie wiesz jak to zrobić to postaram Ci wytłumaczyć krok po kroku jak to należy zrobić.

Na początku proponuję żebyś robił to na innym komputerze jeżeli masz taką możliwość

a więc do dzieła:

1.Pobierasz program WinToFlash,a następnie go wypakowujesz najlepiej na dysku c:(choć to tak na prawdę nie ma znaczenia)

2.Uruchamiasz go czekasz chwilę aż ci się włączy potem klikasz 2 razy next i exit jak ci się załaduje reklama.

3.Następnie klikasz na opcję advanced i z listy wybierasz windows xp recovery konsole.

4.Wyświetli Ci się okno z opcjami Windows files path i USB Drive a także literami dysków.

5.Pod Windows files patch wstaw literkę odpowiadająca twojemu napędowi cd/dvd wyświetlającym się w mój komputer(oczywiście najpierw włóż płytę z Windowsem do swojego napędu zanim rozpoczniesz nagrywanie konsoli odzyskiwania)

6.Natomiast pod USB Drive wstaw literkę odpowiadająca twojemu pendrive wyświetlającym się w mój komputer

 

Przypominam ponownie żebyś uważał przy wybieraniu liter dysków i napędu żebyś nie stracił danych.

Odnośnik do komentarza

Skoro zrobiłeś bootowalny pendrive za pomocą WinToFlash to wnioskuję, że masz płytę z windowsem xp łącznie z konsolą odzyskiwania więc z niej można reanimować system.

Jeśli nie wiesz jak uruchomić konsolę odzyskiwania to poniżej zamieszczam Ci instrukcję jak to zrobić:

  1. Włóż dysk CD systemu Windows XP do stacji dysków CD i ponownie uruchom komputer. Jeśli zostanie wyświetlony monit, wybierz opcje wymagane do uruchomienia (rozruchu) systemu z dysku CD.
  2. Gdy zostanie wyświetlona tekstowa część Instalatora, postępuj zgodnie z wyświetlanymi monitami. Wybierz opcję naprawy lub odzyskiwania, naciskając klawisz R.
  3. W przypadku komputera z konfiguracją uruchamiania jednego z kilku systemów operacyjnych wybierz instalację, do której chcesz uzyskać dostęp za pomocą konsoli odzyskiwania.
  4. Gdy pojawi się monit, wpisz hasło administratora.
  5. Następnie rób wszystko tak jak w tym artykule:http://support.microsoft.com/kb/314058/pl

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...