Skocz do zawartości

Dobre obyczaje a regulamin forum


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Wywalono mój post przed chwilą w imie regulaminu. Nie wiem kto pociągnal za spust (Landuss, a może inny mod). Ale idąc tym tropem, co chwile skarżac się że nie macie czasu, że nawał roboty, powinniscie wywalić jeszcze ten temat. Szkoda tylko że skończony

 

https://www.fixitpc.pl/topic/11341-problemy-z-internet-explorer-service-pack-3/page__fromsearch__1

 

Nie oczekuje odpowiedzi. Powiem więcej, nawet nie chce odpowiedzi. Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem kto pociągnal za spust (Landuss, a może inny mod).

 

Ja nie mam uprawnień do jakichkolwiek akcji w dziale diagnostyki infekcji.

 

Ale idąc tym tropem, co chwile skarżac się że nie macie czasu, że nawał roboty, powinniscie wywalić jeszcze ten temat. Szkoda tylko że skończony

 

http://www.fixitpc.p...__fromsearch__1

 

Pozwolę sobie zacytować (kolorek pochodzi ode mnie):

 

Czy w ogóle nie wolno tu nic napisać? Nie. Istnieją różne wyjątki od reguły. Jest dozwolona wypowiedź w obszarze nieinwazyjnym, tzn. spoza zakresu analizy infekcji. Można udzielać cennych rad apropos zabezpieczenia komputera, wydać opinię o określonym programie, nakierować w takiej aplikacji na opcje, pomóc w rozwiązaniu problemu systemowego, który nie jest związany z analityką infekcji (np. link do sterowników, lokalizacja opcji, tweak ustawień etc.)

 

Odnośnik do komentarza
Trzymajcie się.

 

Mam nadzieję, że te słowa nie oznaczają tego, co mi się nasuwa na myśl.

 

Pozwolę sobie zacytować (kolorek pochodzi ode mnie)

 

@DawidS28

Z całym szacunkiem, ale pouczając publicznie Belfegora o treści Regulaminu działu chyba nie rozumiesz rangi tego tematu i słów "trzymajcie się". Dla mnie to kolejne już pożegnanie "wyrobnika" , któremu odechciało się dalszego darmowego udzielania na tym forum - mam nadzieję, że się mylę ... i znowu chodzi o liczenie się z czyimś zdaniem i traktowanie.

 

Chyba nie sądzisz, że Belfegor mógłby nie znać zasad działu, a te kolorki to już totalne przegięcie ?

 

Nie traktuje się ludzi, którzy są w czołówce osób z największym wkładem jesli chodzi o faktycznie udzieloną tu pomoc i mają sprawdzoną wiedzę jak pierwszego lepszego gówniarza i nie przywołuje się ich "do pionu" wg uznania.

 

Niektórzy zasłużyli sobie na to, żeby z nimi rozmawiać (zawsze), a nie podsuwać przed nos regulamin, w końcu wykonują "dobrą robotę" dla Fixitpc.

Odnośnik do komentarza
w końcu wykonują "dobrą robotę" dla Fixitpc
co to dokladnie oznacza?

Podkreslilem kolorkiem to co mnie ...no wlasnie, smieszy?

To forum (czyli jego wlasciecielka - z calym szacunkiem) calkowicie olewa tematy i dzialy nie dotyczace infekcji lub konfiguracji OS-ow. Taka jest polityka i nic juz tego nie zmieni. Moderatorzy innych dzialow ...nieczynni... :) , a przewrazliwienie w ....czynnych.... jak widac na przykladzie Belfegor-a na poziomie Mount Everest-a. Stwierdzam tu fakty. Mi to juz rybka. Napisano juz nie raz (przynajmniej dano do zrozumienia i jeden niepokorny skorzystal), nie podoba sie to do widzenia.

Dobra robota dla fixi polega na tym, ze starajac sie pomagac pod tym szyldem uzyskujemy satysfakcje, ze dzialamy na czyms szczegolnym (bo jest to szczegolne miejsce dowodzone przez picasso w dziele infekcji wzorowo i pomocnie i nic tego nie zmnieni) i podswiadomie podnosimy swoje EGO. Nie widzicie tego? To podpowiadam wlasnie.

Nie ma szans na zmiane postrzegania "pomocoszkodnikow" :D :lol: bo wisza administratorom kalafiorem. Nie Ty to inny i taka jest kolej rzeczy.

Nikt nikogo nie zmusza - juz to wiemy, ale jest pewien problem. Jesli nie wiadomo jaki to......no wlasnie - nic mi do tego nawet jak wiem o co chodzi. :P

Mysza - wyluzuj dziewczyno, pozdrawiam Ciebie i Belfegor-a.

Odnośnik do komentarza

Uprzejmie proszę o zachowanie spokoju. Moją intencją napisania posta była pomoc. Taką poradą w dziale Infekcji jest skrypt. Kto wie, może autor tematu był szybszy niż mod i zdażył wykonać skrypt :lol:

Mam oczy i widze, co sie dzieje. Nie wiem natomiast, jak szybko pojawią się odpowiedzi osób uprawnionych. Napisałem - skasowano. Nie ma co strzępić języka.

Nie odejde z forum - na złośc modom. :D

 

 

pomóc w rozwiązaniu problemu systemowego, który nie jest związany z analityką infekcji

 

 

 

Przepisy, prawo, regulaminy, zarządzenia - nigdy nie idą w parze z życiem. Nie da się rozwiązać problemu nie analizując logów. I to nie tylko w dziale infekcji.

A jak komuś sie spieszy z odblokowaniem kompa to prosze na PW. Ja w przeciwieństwie do innych udzielę pomocy. Taki mam kaprys :D

Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem, ale pouczając publicznie Belfegora o treści Regulaminu działu chyba nie rozumiesz rangi tego tematu i słów "trzymajcie się". Dla mnie to kolejne już pożegnanie "wyrobnika" , któremu odechciało się dalszego darmowego udzielania na tym forum - mam nadzieję, że się mylę ... i znowu chodzi o liczenie się z czyimś zdaniem i traktowanie.

 

Chyba nie sądzisz, że Belfegor mógłby nie znać zasad działu, a te kolorki to już totalne przegięcie ?

 

Nie pouczam. Przynajmniej ja tego tak nie odbieram.

 

Ten tzw. "regulamin" ma kilka stron, sam go nie znam na pamięć. Nie widzę w tym nic złego, w szczególności w cytowaniu go czasem. Zwłaszcza, że nie odnosiło się to do usuniętego postu, tylko do zlinkowanego tematu, który - zresztą zgodnie z tym "regulaminem" - nie został skasowany. Nie ja te zasady układałem (chociaż się z nimi zgadzam, a w serwisach typu Bleeping Computer czy Tech Support Forum są one standardem), ergo nie zamierzam za niego ponosić konsekwencji. Od działu diagnostyki infekcji trzymam się raczej z daleka, z prostej przyczyny: nie znam się na tym.

 

Skasowanej wiadomości nie widziałem, dlatego też nie zamierzam się o niej wypowiadać.

 

bo wisza administratorom kalafiorem.

 

Chciałoby się sparafrazować pewien cytat i napisać, że nikt nie jest administratorem na własnym forum. :P

 

Admin ma dużo roboty, której z zewnątrz nie widać. IPB (jak i żaden inny) nie jest skryptem, który po prostu postawisz i działa. Trzeba to ciągle łatać, aktualizować, poprawiać błędy. Efekty zostawienia forum samemu sobie widzieliśmy na SE. Ktoś się musi tym zająć. Nikt inny, tylko admin(i).

 

To forum (czyli jego wlasciecielka - z calym szacunkiem) calkowicie olewa tematy i dzialy nie dotyczace infekcji lub konfiguracji OS-ow. Taka jest polityka i nic juz tego nie zmieni.

 

Szefowa już o tym pisała na SE i jest to moim zdaniem normalne. Nikt nie jest wszechwiedzący. A jeśli jednak jest, to prawdopodobnie nie starczyłoby takiej osobie czasu, by terminowo odpowiadać na wszystkie tematy.

Odnośnik do komentarza

Popieram zdanie @Belfegor'a.

Proszę spojrzeć, ile tematów w dziale diagnostyki zostało porzuconych przez Użytkowników przez ostatnie 2 tygodnie. Czekali zbyt długo na pomoc. Nie trzeba być mędrcem, by wiedzieć, że czekanie dłuższe nić 6 godzin nie ma sensu, bo w tym czasie można spokojnie sformatować dysk, i wgrać wszystko od nowa. Oczywiście nie wszyscy, którzy porzucili temat, sformatowali dysk, bo część, po kilku godzinach czekania tu, napisała na innych forach, i tam dostała pomoc, bo do usuwania infekcji "Ukash" nie musi być specjalistą/ką, wystarczy, że ktoś potrafi pomóc w usunięciu tej infekcji. Niektórzy pisząc na innych forach nie ukrywali, że napisali najpierw tu; inni napisali ukrywając ten fakt, pisali nawet pod inymi nickami, ale wystarczyło porównać logi, które najpierw pojawiły się tu, a potem tam, by wiedzieć, że trafili tam stąd.

@Belfegor chciał zrobić dobrze nie tylko dla Użytkownika, ale i dla Forum, bo Ci Użytkownicy, ktorzy tu porzucają temat, na pewno nie polecą tego Forum innym.

Odnośnik do komentarza

Popieram zdanie @Belfegor'a.

Proszę spojrzeć, ile tematów w dziale diagnostyki zostało porzuconych przez Użytkowników przez ostatnie 2 tygodnie. Czekali zbyt długo na pomoc. Nie trzeba być mędrcem, by wiedzieć, że czekanie dłuższe nić 6 godzin nie ma sensu, bo w tym czasie można spokojnie sformatować dysk, i wgrać wszystko od nowa. Oczywiście nie wszyscy, którzy porzucili temat, sformatowali dysk, bo część, po kilku godzinach czekania tu, napisała na innych forach, i tam dostała pomoc, bo do usuwania infekcji "Ukash" nie musi być specjalistą/ką, wystarczy, że ktoś potrafi pomóc w usunięciu tej infekcji. Niektórzy pisząc na innych forach nie ukrywali, że napisali najpierw tu; inni napisali ukrywając ten fakt, pisali nawet pod inymi nickami, ale wystarczyło porównać logi, które najpierw pojawiły się tu, a potem tam, by wiedzieć, że trafili tam stąd.

Uśmiałem się do bólu przepony. To nie jest komercyjna pomoc techniczna gdzie płacisz i masz SLA. Picasso i Landuss robią to hobbystycznie w ramach wolontariatu. Aktualnie jest taki zalew infekcji UKASH (a to jest WINA USERóW!! bo nie aktualizują systemów etc..) to podziwiam ich że im się jeszcze chce bo ja już dawno bym wyrwał wtyczkę ze ściany. Jak się tak komuś spieszy to niech sobie załatwi płatną pomoc w usuwaniu wirusów a nie biadoli że musi czekać no ludzie!

 

@Edyta

Co do podejścia Picasso że tylko certyfikowani ludzie mają prawo usuwać infekcję to się z nim zgadzam i podpisuje się nogami i rękoma. Bo to jest zdrowe podejście i naturalne :) jak na wytrawnego admina ;))

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

jessico osób które chciałby pomagać napewno pare by się znalazło także ja.

welsoff+live security platinum,+trojan sirefef to dla mnie codzienność.

 

A co jeśli ktoś przyjdzie z welsoffem ale dodatkowo będzie miał inne trojany/rootkity na których już tak dobrze się nie znasz? Pomożesz mu się pozbyć jedynie namolnego ukasha a za miesiąc jakiś spec odkopie ten temat via google i napisze że forum wypuszcza ludzi z czynnymi infekcjami, a co gorsza taka osoba może mieć przez to poważniejsze kłopoty bo dziś większość malware powstaje dla kasy czyli numery kart i tego typu rzeczy.

 

Ktoś kto chce pomagać w dziale antywiusowym to na początek powinien wejść w 50 a nie zaszkodzi i 150 już rozwiązanych tematów-problemów (z różnych typów infekcji), przeanalizować początkowe logi bez czytania ciągu dalszego i jeśli będzie miał wszystkie trafnie zdiagnozowane to może zacząć o czymś myśleć. Natomiast dopuszczenie forumowiczów z małą albo wąską wiedzą do pomagania w tym dziale = zaniżenie poziomu, a poziom jest dobry więc po co go zaniżać.

Odnośnik do komentarza

Co do podejścia Picasso że tylko certyfikowani ludzie mają prawo usuwać infekcję to się z nim zgadzam

 

To jest dziewucha -_- Chodzi w obcasach i ma wisiorki na rękach <_< Pojechała na Przystanek Woodstock do Kostrzyna, dziś ostatni dzień festiwalu. :cheer: Laptopa nie wzieła bo stwierdziła ze kolor obudowy nie pasuje do kreacji JEj spódniczek :blink:

 

 

 

Moi drodzy państwo temat zszedł na inny temat, który był już wałkowany. Znowu toczy sie rozmowa o osobach, które nie są w stanie się obronić bo ich aktualnie nie ma, nie ładnie to tak wykorzystywać. Do powortu Picasso temat zamykam, jak się pojawi udzieli odpowiedzi.

Z mojej strony koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...