-
Postów
135 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Bezpieczny Rozruch — jak włączyć i czy to bezpieczne w moim komputerze?
Max17b odpowiedział(a) na Max17b temat w Windows 11
W zasadzie wszystko się udało. Byłem kupić Pendrive, pobrałem najnowszy BIOS i wszystko zainstalowałem. Chciałem się pochwalić ;) BIOS najnowszy, Resizable BAR włączony i bezpieczny rozruch aktywowany. Podrzucam zrzuty z potwierdzeniem :) Dzięki wielkie za wszystko i że mnie namówiłeś na tę aktualizację BIOS-u. Teraz w końcu mogę spać spokojnie. Jeszcze raz dzięki. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam. -
Bezpieczny Rozruch — jak włączyć i czy to bezpieczne w moim komputerze?
Max17b odpowiedział(a) na Max17b temat w Windows 11
Ogólnie z tego, co podesłałem wszystko niby działa poprawnie (Bezpieczny rozruch nie wymaga nowszego BIOSu). Obecny BIOS też działa bez problemu, a po co psuć coś, co dobrze działa — komputer działał optymalnie. A ten najnowszy BIOS ma małą literkę, co chyba oznacza betę? W takiej sytuacji lepiej zostać na obecnej wersji BIOS (skoro nie ma już potrzeby aktualizacji)? -
Bezpieczny Rozruch — jak włączyć i czy to bezpieczne w moim komputerze?
Max17b odpowiedział(a) na Max17b temat w Windows 11
No to ciekawa zmiana sytuacji. Szukałem w internecie, jak mogę zaktualizować BIOS i coś mnie tykło bym jeszcze raz sprawdził zabezpieczenia systemu. Teraz wygląda to tak: Czyli co, wychodzi na to, że wszystko ok? Nie muszę aktualizować BIOSu (wszystko działa bardzo dobrze na obecnym, więc wolałbym nie)? -
Bezpieczny Rozruch — jak włączyć i czy to bezpieczne w moim komputerze?
Max17b odpowiedział(a) na Max17b temat w Windows 11
Udało mi się włączyć Bezpieczny rozruch, ale otrzymałem taki komunikat: Wygląda na to, że muszę zaktualizować BIOS. Jak przeprowadzić aktualizację BIOSU dla płyty głównej Gigabyte Z390 GAMING X-CF (rev. 1.0; BIOS: F10 z Nov 29, 2021)? Znalazłem na stronie znacznie nowszą wersję BIOS z 2025 roku: https://www.gigabyte.com/pl/Motherboard/Z390-GAMING-X-rev-10/support#Support-Bios -
Bezpieczny Rozruch — jak włączyć i czy to bezpieczne w moim komputerze?
Max17b odpowiedział(a) na Max17b temat w Windows 11
-
Bezpieczny Rozruch — jak włączyć i czy to bezpieczne w moim komputerze?
Max17b opublikował(a) temat w Windows 11
Witam. Tak jak w wątku sprawdziłem ostatnio, czy mam włączony bezpieczny rozruch. Okazało się, że nie a Microsoft w czerwcu 2026 roku (Link: https://www.gry-online.pl/newsroom/gracze-pc-tez-powinni-sprawdzic-secure-boot-windows-11-ma-mniej-n/z130ef3) wprowadzi zakończenie zabezpieczania starych kluczy. Mam pytanie, jak mam włączyć taki bezpieczny rozruch i czy jest on możliwy na moim komputerze? Złączam zrzut ekranu plus specyfikację mojego PC: Zasilacz Corsair TX850M 850W Obudowa Phanteks Eclipse P600S Silent Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe Procesor Intel Core i5-9600K, 3.7 GHz, 9 MB, BOX Płyta główna Gigabyte Z390 GAMING X-CF (rev. 1.0; BIOS: F10 z Nov 29, 2021) Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB, 3000MHz, CL16 ASUS GeForce RTX 3090 TUF GAMING OC 24GB GDDR6X Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X AE-5 -
Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam serdecznie Sławek
-
Załączam log z FRST. Czy po ostatnich skanowaniach antywirusami Malwarebytes, AdwCleaner, Windows Defender (szybkie skanowanie, pełne skanowanie oraz Windows Defender Offline) — data skanowania: 06.05.2026, wyczyszczeniu programów skanujących kprm (20260506182524), usunięciu wszystkich danych z przeglądarki Firefox oraz załączeniu loga z FRST możesz stwierdzić, że nie mam żadnych wirusów na komputerze? Fixlog.txt
-
Dzisiaj jeszcze raz wykonałem skanowania w razie czego. Załączam raporty. Usunąłem też dodatkowo wszystkie dane w przeglądarce, z której korzystam (Firefox). Zrobiłem też dodatkowo szybkie skanowanie, pełne skanowanie oraz Windows Defender Offline — wszystko za pomocą Windows Defender. Tylko nie chce nic niepotrzebnego kliknąć FRST, dlatego napisz mi tylko co mam po kolei zrobić ze skopiowaną zawartością. Malwarebytes Raport z pełnego skanowania 2026-05-06 181829.txt AdwCleaner[S01].txt kprm-20260506182524.txt
-
Max17b zmienił(a) swoje zdjęcie profilowe
-
Witam. Dzisiaj podczas przeglądania strony X (Twitter) wyświetlił mi się post, który się automatycznie włączył (jakiś film). Kliknąłem, żeby go wstrzymać, co natychmiast otworzyło linka w nowej karcie. Ekran mignął na chwilę, jakby próbował przełączyć się na nowo otwartą kartę, ale potem wrócił do zakładki z Twitterem. Druga zakładka się nie włączyła. Teraz nie wiem, czy to mógłby być jakiś wirus? Zrobiłem skanowanie Microsoft Defender (pełne, offline i szybkie), nic nie wykrył. Usunąłem wszystkie dane z przeglądarki Firefox i sprawdziłem, czy coś zostało pobrane, ale nic się nie pobrało. Czy mam się czym przejmować? Komputer działa bez problemu. Proszę o odpowiedź i rady. W załączniku pliki FRST. Wykonałem skanowanie ADWCleaner. Plik wynikowy w załączniku. Dodatkowo przesyłam raport z MalwareBytes MBAM 5 w załączniku. Usunąłem programy oczyszczające programem KPRM. Przesyłam plik wynikowy. Addition.txt Shortcut.txt FRST.txt AdwCleaner[S00].txt Malwarebytes Raport ze skanowania 2026-05-05 062144.txt kprm-20260505083446.txt
-
Witam. Dzisiaj podczas przeglądania strony X (Twitter) wyświetlił mi się post, który się automatycznie włączył (jakiś film). Kliknąłem, żeby go wstrzymać, co natychmiast otworzyło linka w nowej karcie. Ekran mignął na chwilę, jakby próbował przełączyć się na nowo otwartą kartę, ale potem wrócił do zakładki z Twitterem. Druga zakładka się nie włączyła. Teraz nie wiem, czy to mógłby być jakiś wirus? Zrobiłem skanowanie Microsoft Defender (pełne, offline i szybkie), nic nie wykrył. Usunąłem wszystkie dane z przeglądarki Firefox i sprawdziłem, czy coś zostało pobrane, ale nic się nie pobrało. Czy mam się czym przejmować? Komputer działa bez problemu. Proszę o odpowiedź i rady. Pozdrawiam