Skocz do zawartości

Anonim2

Użytkownicy
 • Postów

  536
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Anonim2

 1. Nie chodzi o okopywanie się. Po prostu antywirusy są niewydolne i bardzo zawodne. Dlatego warto zastosować wygodny w użyciu bloker, Auto Sandbox i firewall, a antywirus najlepiej w chmurze.
 2. @ichito Ludzie są inteligentnymi istotami, które potrafią wiele zrozumieć jeżeli się im w tym pomoże. Nie róbmy z milionów użytkowników kompletnych idiotów. Nie ignoruję antywirusów, ale wkurza mnie głupota lub też celowe działanie osób specjalizujących się w testowaniu aplikacji zabezpieczających. Nie ma najmniejszych przeszkód w tym, aby oprócz testowania skanerów on-demand, sprawdzić także ochronę proaktywną, dynamiczną heurystykę, blokowanie stron oraz piaskownice. Przecież na tym polega kompletna, nowoczesna i najskuteczniejsza ochrona antywirusowa.
 3. Dla ciebie jest odpowiedni emot: http://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/vogel.gif
 4. AV-C, czy inne tego typu laby testujące, to niereformowalne twory, które utrwalają dominacje zawodnych, tradycyjnych rozwiązań antywirusowych, opartych na sygnaturach i statycznej heurystyce (dynamicznej się w tych testach nie sprawdza, podobnie jak ochrony proaktywnej i wirtualizacji)
 5. Niestety ale większość labów i portali testujących aplikacje zabezpieczające, sprawdza jedynie wykrywalność on-demand. Nie jest to rzetelny sposób sprawdzania możliwości ochrony, ponieważ oprócz dynamicznej heurystyki, wiele programów posiada także HIPS-y, autosandboxy, sandboxy oraz blokady szkodliwych stron. Tak więc te słupki nie wiele pokazują, tym bardziej, że test wygrał płatny antywirus, który DB udostępnia w darmowej, 180-dniowej promocji.
 6. Zgadza się! Ashampoo Antivirus, zwycięzca testu, nie jest bezpłatnym programem antywirusowym, tylko Shareware. Musieli zapłacić za promocję
 7. Może dla niego trudno, ale dla niektórych nie: http://www.anti-malw...protection_2011 http://www.youtube.com/watch?v=6qavxbIK2rk&feature=channel_video_title
 8. http://www.dobreprog...l,28720,15.html Niestety nie testowano programów typu HIPS oraz piaskownic. Najciekawsze jest jednak to, że Ashampoo Antivirus nie jest bezpłatnym programem antywirusowym
 9. Comodo tak, ale nie cały pakiet (antywirus mocno przymula), tylko firewall z piaskownicą, Defense+ i antywirusem w chmurze (skanuje tylko nierozpoznane - uruchamiane pliki). Ja używam go na blaszaku (Athlon 1.8 Ghz, 1 gb ram) i jest nieodczuwalny. Propozycja konfiguracji: http://forums.comodo.com/polski-polish/optymalna-konfiguracja-comodo-internet-security-premium-t60227.0.html
 10. Po prostu może się zdarzyć, że wirus przebije się przez wirtualizację do fizycznego systemu i go zainfekuje. Do tej pory zetknąłem się tylko z jednym takim przypadkiem. Rozwiązaniem które zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo jest wirtualna maszyna z systemem Windows postawiona na Linuksie.
 11. Prawdopodobieństwo jest, lecz bardzo minimalne. Idealnym rozwiązaniem jest wirtualny Windows na Linuksie.
 12. Najważniejszy w życiu jest kierunek, a nie sztywne trzymanie się zasad.
 13. Znamy się z Zordem i z Ichito od dawna. Nie odróżnisz ożywionej dyskusji na argumenty od agresji. Tobie także życzę więcej życzliwości i wyrozumiałości. Także dla nas..
 14. Nie znam historii testów AV-C i coraz mniej mnie to interesuje. Wykrywanie on-demand przez archaiczne AV nie ma dla mnie większego znaczenia. Są firmy które obcykały metodologię i przypuszczam, że są doinformowane. To jest biznes. Dla mnie największe znaczenie ma przede wszystkim zapobieganie, a nie zawodne wykrywanie. Fajnie się z Tobą Zord dyskutowało. Szczęśliwego Nowego Roku.!
 15. Artykuł znajduje się na oficjalnej stronie Meliha. Demaskuje machloje związane z testami antywirusowymi na które nabiera się wielu naiwnych userów. Generalnie Comodo Internet Security to nie tylko dobry program, lecz znakomita aplikacja zabezpieczająca, a o jej wizerunek nie musisz się martwić. Konkurencja już się bardzo martwi, czego jesteś najlepszym przykładem
 16. Przeczytaj uważnie ten artykuł, to zrozumiesz dlaczego został ujawniony. Nie ma to nic wspólnego z wyciekiem danych użytkowników Comodo, ponieważ on nie istnieje.
 17. Przecież tam nic nie ma o wycieku. Jest to rozmowa szefów Comodo i AV-C na temat testu. Rozpaczliwie Zord szukasz dziury w całym.
 18. Ostrożny i doświadczony user, przy odrobinie szczęścia i zaporze w routerze, nie potrzebuje żadnej ochrony w tym także szajsowatego MSE
 19. Przypuszczam Waluś, że potrafisz logicznie myśleć oraz korzystać z wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Dlaczego więc pytasz, czy DrWeb posiada firewalla? Antywirusy nie posiadają firewalli, tylko pakiety zabezpieczające. Tak więc Dr.Web Anti-virus nie posiada zapory seciowej, tylko Dr.Web Security : http://www.drweb32.pl/ Płatny antywirus Dr.Web charakteryzuje się stosunkowo słabą wykrywalnością, ale należy do czołówki pod względem umiejętności usuwania wirusów. GData to ciężki antywirus korzystający z dwóch skanerów, Avasta i BitDefendera. Należy do ścisłej czołówki pod względem wykrywalności (szczególnie od-demand) ale jak wszystkie AV jest bardzo zawodny, szczególnie jeśli chodzi o najnowsze zagrożenia..
 20. Zapytałeś co pełny pakiet zabezpieczający powinien zawierać, więc Ci odpowiedziałem. Moi faworyci, to CIS oraz KIS. Przeskanuj ten plik na VirusTotal
 21. Zainstaluj Comodo, przetestuj dokładnie przez dłuższy czas, to może zrozumiesz. Używam od dłuższego czasu firewalla z D+ w trybie nauki, autosandboxem, sandboxem do testowania i chmurą (bez klasycznego AV). Nie mam najmniejszych problemów z wirusami, wyciekiem danych, szpiegowaniem, atakami sieciowymi, a wysłużony blaszak z jedno-rdzeniowym Athlonem chodzi jak rakieta. Za darmo, lekko, wygodnie i bez upokarzających ograniczeń! Zaproponuj mi lepszą ofertę "ekspercie".
 22. Comodo funkcjonuje na rynku od lat, zapewniając ochronę także renomowanym organizacjom i firmom. Zdarzały się przypadki z certyfikatami, co wynikało z nieuczciwości partnerów. Nigdy jednak nie zetknąłem się z jednym chociażby przypadkiem wycieku prywatnych danych wśród użytkowników Comodo. Z goła odmienna sytuacja jest, jeśli chodzi o userów, którzy nie stosują Comodo. Cały szum na forach robią głupcy oraz ludzie handlujący płatnym badziewiem zabezpieczającym.
 23. Pełen pakiet zabezpieczający powinien zawierać zaporę sieciową, program typu HIPS, piaskownicę, antywirus, antyspam oraz ochronę rodzicielską. Przykładem takiego pakietu jest Kaspersky Internet Security. Avast jest programem antywirusowym o niezbyt wysokiej wykrywalności. Z darmowych antywirusów bardziej polecam Avirę.
 24. Spróbuj Comodo Firewalla wg mojej konfiguracji (możesz zainstalować AV, jeżeli nie będziesz się czuł zbyt pewnie), a jeżeli Ci nie spasuje, to Avira.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...