Skocz do zawartości

Problem z instalacją XP oraz komunikat błędu pliku hal.dll


jojko86

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas startu systemu wyskakuje mi taki błąd:

 

http://obrazki.elekt..._1241366518.jpg

 

Więc wszedłem do Konsoli odzyskiwania i wpisałem bootcfg /rebuild, po chwili wyskoczył mi taki komunikat:

 

"Błąd: nie można pomyslnie skanować dysków w poszukiwaniu instalacji systemu Windows. Ten błąd może być spowodowany uszkodzeniem systemu plików, które iniemożliwia programowi Bootcfg pomyślne skanowanie. Uzyj porgramu chkdsk, aby wkryć błędy dysków."

 

i nie wiem o co chodzi.

 

Ktoś pomoże? Dysk C jest na pewno sformatowany gdyż pierw myślałem że zwykły format zadziała jednak w trakcie instalacji windowsa wyskoczył mi błąd typu instalator nie moze utworzyc folderu WINDOWS\Media i WINDOWS\java i każe mi zakończyć instalacje. I dopiero po tym robiłem to z tym bootcfg.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

teraz znowu nie moge nawet wejsc do konsolii. podczas instalowania sterownikow wyskakuje mi info plik isapnp jest uszkodzony instalacja sie nie powidla nacisnij enter by zakonczyc

 

EDIT:

zrobilem tak chkdsk /p /r C: ten drugi sposob nie zadzialal i teraz czekam az przeleca procenty co idzie bardzo wolno a potem co mam zrobic jak juz to sie skonczy?

Odnośnik do komentarza

Belfegor

 

To mu się nie wykona.

 

Powinno byc chkdsk c: /f /r

 

To Twoje się nie wykona. W Konsoli Odzyskiwania są inne przełączniki (chkdsk /p /r) niż w checkdisk z poziomu Windows (chkdsk /f /r).

 

 

jojko86

 

zrobilem tak chkdsk /p /r C: ten drugi sposob nie zadzialal i teraz czekam az przeleca procenty co idzie bardzo wolno a potem co mam zrobic jak juz to sie skonczy?

 

Mówiłeś:

 

Dysk C jest na pewno sformatowany gdyż pierw myślałem że zwykły format zadziała jednak w trakcie instalacji windowsa wyskoczył mi błąd typu instalator nie moze utworzyc folderu WINDOWS\Media i WINDOWS\java i każe mi zakończyć instalacje. I dopiero po tym robiłem to z tym bootcfg.

 

To co właściwie jest teraz na tym dysku? Częściowa nieukończona instalacja XP?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

jedna partycja jest sformatowana tam gdzie byl windows wgrany a druga czyli dysk d gdzie mam muzyke i reszte nie byla formatowana, w tej chwili mi sie robi ten chkdsk juz ponad 3h. jezeli mi sie to skonczy to co mam nastepnie zrobic ponownie bootcfg i potem instalacja windowsa?

 

czyli mi sie nie zrobila cala instalacja bo zaraz po tym jak wybieram dysk do formatowania i on mi sie formatuje i gdy wyskakuje kolejne okienko instalacji to mi wyskakuje ten blad z tym ze nie mozna utworzyc tego folderu winsows\media i windows\java i musze nacisnac enter i instalacja sie przerywa a komputer sie restartuje

Odnośnik do komentarza

chkdsk ukonczyl prace i wysoczyl mi komunikat takiej tresci:

 

CHKDSK znalazl i naprawil przynjamniej jeden blad na tym woluminie

 

a reszta komunikatow to same liczby oznajmiajace miejsce na dysku itp.

 

po raz kolejny wpisalem komende bootcfg /rebuild i dalej wyskakuje ten sam blad co wczesniej, sprubowalem tez jeszcze raz zainstalaowac windowsa ale dalej to samo. co mam robic?

 

wpisalem teraz komende expand f:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32 i wyskoczylo mi ze skompresowana 1 plik co teraz ?

Odnośnik do komentarza

Proszę naucz się korzystać z opcji Edytuj, jeśli nikt jeszcze nie odpisał, a chcesz uzupełnić informacje. Posty ponownie tu sklejam.

 

 

wpisalem teraz komende expand f:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32 i wyskoczylo mi ze skompresowana 1 plik co teraz ?

 

Moim zdaniem to, podobnież jak bootcfg /rebuild, nie ma tu zastosowania. To są komendy dla Windows już w pełni zainstalowanego, a z tego co rozumiem tu jest: sformatowane C + ledwie napoczęta instalacja XP, która w ogóle nie przechodzi.

 

Proponuję: zbootować zewnętrzny menedżer partycji typu GParted LiveCD, usunąć aktualną partycję C w całości, założyć nową partycję Podstawową i ustawić jako aktywną (flaga Boot w GParted) i ponowić instalację XP.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To nie jest trudniejsze niż instalacja XP z płyty. Tu masz ogólny tutorial na temat GParted, byś wstępnie się zorientował jak wygląda ten edytor partycji: KLIK. W Twoim przypadku jak mówię: usuwasz partycję, która jest odpowiednikiem C, z pustej przestrzeni tworzysz nową partycję typu Podstawowego i formatujesz w NTFS, partycję ustawiasz jako aktywną asygnując jej flagę Boot.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Mam problem :/ mianowicie robie formata z plyty win xp. Odpala mi się instalator ( ten na niebieskim tle, ładuje pliki, robi format, po czym tak jak zwykle, następuje ponowne uruchomienie kompa ). Po ponownym uruchomieniu zamiast pójść dalej i zacząć instalować Win, spowrotem odpala się ten "niebieski" instalator ;/ zaznaczę iż bootowanie jest z CD. Proszę o pomoc i tak w kolko juz 3 raz z rzedu mi sie tak robi
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...