Skocz do zawartości

Brak obrazu z kamerki


donass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie ja wysiadam, tyle co juz narobiłem,

usuwanie sterów, usuwanie wpisow z rejestru, instalacja po 20 sterownikow roznych, sprawdzanie czy nie jest komp zainfekowany i nic.

i efekt ciagle taki sam, kamera swieci a obrazu brak , wciaz komunikat ze nie podlaczono kamery- stalo sie to nagle,

na innym komputerze kamera chodzi wiec jest sprawna.

 

pomozcie,

WALCZ DO KOŃCA, BEZ FORMATA!

trzymam sie tego ale juz poprostu wysiadlem.

 

Komp 764bit, kamera creative VF0415.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wieslaw531 zacznę od Ciebie-

 

w menedzerze zadan nie ma zadnego wykrzyknika (jesli o to Ci chodzi) , gdyby byl , umiescil stosowną informację.

nie instalowalem nic wielokrotnie, a chociaz jak by , to zawsze robie deinstalke poprzednich.

 

Belfegor - źle szukasz , producent wydał sterowniki pod Win 64bit.

i tak, na drugim komputerze jest rowniez Win 64bit na tych samych sterach chodzi idealnie.

Chodziła na tych sterownikach do nagłego zaniku obrazu przez 2 lata.

 

i pstrowsky - jak pisałem, takie rzeczy to ja po 100 razy wykonywałem i rowniez z tym ktory zapodales sterem i innym portem USB.

 

tu coś nie gra z samym kompem (rejestr?), tak mi sie wydaje a nie sprawa sterownikow skoro na innym hula az milo na tym samym.

 

Ciekawostkę dodam, że odpala tylko w jednym programie jakim jest VirtualDub.

Odnośnik do komentarza

1. Odinstaluj wszystko co związane jest z kamerą.

2. Odepnij kamerę fizycznie i restart.

3. Odpal soft do kamery.

4. Po monicie podłącz kamerę.

 

http://support.creat....aspx?sid=54825

 

I nie rugaj wszystkich, którzy chcą Ci pomóc.

Nikt nie wie co masz w kompie.

Pokaż przynajmniej obrazek z MU a nie MZ (jak piszesz) z rozwiniętą gałęzią Kontrolery dźwięku, wideo i gier oraz Urządzenia do zobrazowania.

Dołącz również logi z OTL (oba).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Prócz oprogramowania obsługującego kamerkę instalator pozostawia także sterownik Creative coś tam... driver czy on był usuwany? Wierzę, że robiłeś różne rzeczy ale czasem można coś przeoczyć. Tak na prawdę nie wiemy co się działo z Twoim sprzętem i od czegoś trzeba zacząć. Proponuję zastosować się do tego co napisał wiesław531 nic nie wiadomo na temat Twojego systemu i potrzeba więcej informacji. Może masz jakiegoś antywirusa z sandboxem albo jakimś innym modułem blokującym? Mnie nie raz Comodo zjadał rozmaite aplikacje, sterowniki itp.

Odnośnik do komentarza

1. Czy masz jakiś soft do konfiguracji kamerki (widziałem coś w C:\Windows)?

2. Usuń pozostałości po starej karcie grafiki (np. PhysX).

3. Tragiczny stan partycji

 

Drive C: | 188,42 Gb Total Space | 5,92 Gb Free Space | 3,14% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 97,56 Gb Total Space | 0,18 Gb Free Space | 0,18% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive E: | 179,69 Gb Total Space | 7,18 Gb Free Space | 4,00% Space Free | Partition Type: NTFS

 

4. Wg mnie masz również infekcję z pena i od tego powinieneś zacząć.

 

Zapoznaj się z zasadami działu Malware, dołącz stosowne logi i raportuj o przeniesienie tematu lub analizę sytuacji bo może wystarczy drobna korekta systemu (x64).

Odnośnik do komentarza
Wg mnie masz również infekcję z pena i od tego powinieneś zacząć.

 

Chyba jest lepiej. Mnie to pachnie trojanem. Niech poczeka na opinie biegłych.

 

C:\Users\PC\AppData\Local\c6bd7451\@
C:\Users\PC\AppData\Local\{A6702F23-5154-46F8-B084-D71EE52C0B57}
C:\Users\PC\AppData\Local\{A2C01D8C-FF4B-4DC1-86C5-5EE8E9D75EE3}
C:\Users\PC\AppData\Local\{5E5CDBDC-41DA-4A97-8D52-9D780FC37A11}
C:\Users\PC\AppData\Local\{C54246C5-7730-4FC5-B7FC-C6D706E4BCE6}

Odnośnik do komentarza

1. Czy masz jakiś soft do konfiguracji kamerki (widziałem coś w C:\Windows)?

2. Usuń pozostałości po starej karcie grafiki (np. PhysX).

3. Tragiczny stan partycji

4. Wg mnie masz również infekcję z pena i od tego powinieneś zacząć.

 

Zapoznaj się z zasadami działu Malware, dołącz stosowne logi i raportuj o przeniesienie tematu lub analizę sytuacji bo może wystarczy drobna korekta systemu (x64).

 

nie mam zadnego takiego programiku.

co do zajetosci na dyskach , to tez dziwne ale nic z tym nie moge zrobic, ale nie rozmowa o tym w tym temacie,, sztucznie mi ciagle zabiera duze poklady miejsca.. a danych mam malo :o

korekta czyli oczyszczenie z wirusów ? moze rzeczywiscie to wszystko przez to.

Odnośnik do komentarza

A ja tu nie widzę żadnej czynnej infekcji, jedynie śladowe odpadki. Ten folder w Local i polisa blokująca Centrum to resztówka po starym temacie (KLIK). W spoilerze korekta na te drobnostki i to tyle po stronie infekcji, a usunięcie nie będzie mieć żadnego wpływu na aktualny problem. Nie ma też potrzeby przenosić tematu nigdzie, nie w tym rzecz.

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / sktypt wklej:

 

:Files
C:\Users\PC\AppData\Local\c6bd7451
C:\Users\PC\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\893o585q.default\extensions\{33e0daa6-3af3-d8b5-6752-10e949c61516}
C:\Users\PC\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\b9kj0eli.Nowy 11 listopad nowinki blad\extensions\{33e0daa6-3af3-d8b5-6752-10e949c61516}
C:\Users\PC\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\bxuzni55.1111111111111111111111111swiezy grudzien\extensions\{33e0daa6-3af3-d8b5-6752-10e949c61516}
C:\Users\PC\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\omyrm5h9.28grudzien 2011\extensions\{33e0daa6-3af3-d8b5-6752-10e949c61516}
 
:OTL
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: HideSCAHealth = 1
O4 - HKU\S-1-5-21-946895887-3485042716-126150702-1000..\Run: [fsm]  File not found
IE - HKU\S-1-5-21-946895887-3485042716-126150702-1000\..\SearchScopes\{14B6DD3D-3B8D-4AD3-BF27-A5F8EB79494D}: "URL" = "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT1060933"
IE - HKU\S-1-5-21-946895887-3485042716-126150702-1000\..\SearchScopes\{C958A539-738F-4DD0-8177-3450E6DF870B}: "URL" = "http://search.daum.net/cgi-bin/nsp/search.cgi?w=tot&nil_ch=MSKR&q={searchTerms}"
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Po tym opcją sprzątanie.

 

 

 

PS. Te foldery C:\Users\konto\AppData\Local\{GUID} nie wyglądają na infekcję, też takie nieukryte posiadam w tym miejscu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonaj powyższe zalecenia.

 

nie mam zadnego takiego programiku.

 

W Menu Start nie masz żadnego katalogu lub programu Creativa? Ewentualnie w Panelu Sterowania.

Czy Skype też nie rozpoznaje kamerki?

 

co do zajetosci na dyskach , to tez dziwne ale nic z tym nie moge zrobic, ale nie rozmowa o tym w tym temacie,, sztucznie mi ciagle zabiera duze poklady miejsca.. a danych mam malo :o

 

Do tego użyj SpaceSniffer a opis masz tu KLIK p. 2

Odnośnik do komentarza

Nie mam pomysłu ale zrób to co w poście #7:

 

1. Odinstaluj wszystko co związane jest z kamerą.

2. Odepnij kamerę fizycznie i restart.

3. Odpal soft do kamery.

4. Po monicie podłącz kamerę.

p. 2 pokaż obrazek z MU

p. 3 pokaż jakiegoś screena z finalnego etapu instalacji.

p. 4 pokaż screena co się dzieje w Tray`u - czy jest jakiś komunikat o instalacji Hardware.

Odnośnik do komentarza

Może poprostu większość programów, tłumacząc na prosty rozum, nie może odnaleźć urządzenia po portach.

 

Zobacz, czy da rade przechwycić obraz z kamerki za pomocą programu VLC:

http://www.youtube.com/watch?v=5Z5c28rd5Wk

 

Dodatkowo możesz zrobić taką sztuczkę:

W menadżerze urządzeń, na komputerze, na którym działa kamerka możesz zobaczyć jakie pliki sterowników odpowiadają za jej obsługę.

Znajdujesz je, kopiujesz nadpisując u siebie i miejmy nadzieje, że to coś da ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie mam pomysłu ale zrób to co w poście #7:

 

 

p. 2 pokaż obrazek z MU

p. 3 pokaż jakiegoś screena z finalnego etapu instalacji.

p. 4 pokaż screena co się dzieje w Tray`u - czy jest jakiś komunikat o instalacji Hardware.

 

wiesław. #7 nic nie daje, MU jest czysty wstawilem w poscie #9:

 

 

etap instalacji creative koncowka:

 

post-3247-0-42259100-1341265347_thumb.png

 

 

a w zasobniku nic nie mam zadnej ikony wiec nie ma jakiego screena robic.

 

 

charliez- Przechwytywanie nie powiodło się:

VLC nie może korzystać z urządzenia "Live! Cam Video IM Ultra (VF0415)", ponieważ jego typ nie jest obsługiwany.

 

a z tymi sterownikami jak zrobic ?

jak skopiowac i wstawic je na tego kompa co nie dziala ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...