Skocz do zawartości

Neostrada mnie oszukuje...


Crezer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zwykle, nie zwracałem na to uwagi, ale...

Mam net (Bynajmniej tak piszę) 54mb/s.

Z neostrady.

Pliki pobiera mi góra 124kb/s!!!!

Byłem bardzo zdenerwowany, więc zrobiłem test na speedtest, i wyszło, że pobieram 1mb/s!?

A pobiera mi góra 124kb/s!

Z pingiem, pisało mi tam, że 30, a mam około 70-100!?

Bardzo proszę o pomoc.

Net: http://www.speedyshare.com/vmxNB/netwolny.bmp

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie jest oszustwo...

 

Masz bezprzewodowy internet, jesteś połączony z Liveboxem po WiFi, określone dokładnie przez standard IEEE 802.11g. Maksymalna szybkość takiego połączenia (bezprzewodowego) z Liveboxem to właśnie 54 Mb/s.

 

Potem pojawia się kwestia mylenia bita z bajtem.

1 B (bajt) = 8 b (bitów). Więc 124 kB/s = 8 * 124 kb/s = 998 kb/s = 0,975 Mb/s

 

A to by wskazywało, że masz podpisaną umowę z TP na 1024 kb/s = 128 kB/s = 1 Mb/s, czyli wszystko jest w normie.

Odnośnik do komentarza

Mało kto na to zwraca uwagę na infolinii TP, o ile Cię głos nie zdradza, bo wtedy duża szansa, że zostaniesz potraktowany... hmm... nieco mniej poważnie.

 

Możesz przekazać, że szybkość połączenia według http://www.orange.pl/speedtest.phtml (oni temu wierzą) jest inna, niż szybkość podawana na Liveboxie, który łapie synchronizację ADSL na wyższą prędkość. Poza tym, te parametry wskazują, że masz na łączu jakąś niestandardowe ustawienia, ktoś to w TP musiał ręcznie zmieniać - nie ma normalnej Neostrady oferowanej z takimi parametrami. Mam wrażenie, że po prostu stan łącza nie pozwalał na pełne 6 Mbps w Neostradzie i technik ograniczył pasmo, żebyś mógł na Liveboxie synchro złapać. Najlepiej sprawdź, co jest wpisane w umowie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...