Skocz do zawartości

Zapamiętywanie widoków folderów


Max17b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam pewien problem z rejestrem a dokładnie z wyświetlaniem widoku folderów w systemie. Nie występuje on wszędzie, ale chciałbym sprawdzić sobie dane moje w rejestrze z kimś komu zmiana widoku wyświetlania folderów działa poprawnie.

Jeżeli możecie wklejcie swoje rejestry z ustawieniem widoku folderów w poprawny sposób.

Za waszą pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

 

A mój problem to :

Mam pytania związane z folderami w Windows 7.

Chodzi mi o to, że bardzo często korzystam z różnych widoków, w różnych folderach.

I mam dwa pytania odnośnie ustawień widoku w folderach:

1. Jak zapisać ustawienia widoku w danym folderze? (Jak dobrze pamiętam to starsze Windowsy robiły sobie ukryty plik z ustawieniami wewnątrz danego folderu.)

2. Często korzystam z widoku "Szczegóły" i gdy wybiorę sobie interesujące mnie szczegóły w danym folderze to po zamknięciu tego folderu system nie zapamiętuje, jakie szczegóły ma w nim wyświetlić i po ponownym otwarciu wyświetla znów te podstawowe, które mnie w ogóle nie interesują, lub całkiem inny tryb widoku np. duże ikony. Jak to zmienić?

 

PS

Tak sobie myślę i problem chyba tkwi w rejestrze. Jakąś wartość albo nawet sam klucz mam źle wpisany. Gdybym wiedział, który klucz jest odpowiedzialny za widok folderów to bym go poprawił i nadał mu poprawne wartości. Problem dosyć dziwny, bo przyszedł znikąd. Wcześniej wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wieslaw531 ---> W pewnym sensie to pomogło. Ikony wyświetlają się tak jak im narzucę, ale nadal nie mogę sobie dowolnie zmieniać widoku folderów. Jeżeli już jakiś zaplanuje to on zostaje.

Ten problem, który dzisiaj opisałem występował na moim poprzednim systemie Windows Vista. Specjalnie, aby problem ten ustąpił i kilka innych, ale także z samej wygody korzystania z Windows 7 kupiłem system. Zainstalowałem go jako upgrade z Visty do 7. I ten problem z poprzedniego systemu został wraz z jeszcze jednym problemem, którym to jest przerzucanie wszystkich ikon na pulpicie na jedną lewą stronę, nawet jak przestawię ikony, po odświeżeniu one i tak wędrują alfabetycznie w swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza

.................. przerzucanie wszystkich ikon na pulpicie na jedną lewą stronę, nawet jak przestawię ikony, po odświeżeniu one i tak wędrują alfabetycznie w swoje miejsce.

Wyłącz automatyczne rozmieszczania ikon

PPM na puplicie -> menu kontekstowe -> Widok -> Odznacz automatyczne rozmieszczanie ikon

Odnośnik do komentarza
Specjalnie, aby problem ten ustąpił i kilka innych, ale także z samej wygody korzystania z Windows 7 kupiłem system. Zainstalowałem go jako upgrade z Visty do 7.

 

Czemu jako upgrade a nie czystą instalację?

 

W kwestii widoku folderów

 

Jednak czy nie możesz ustawić widoku folderu - następnie Opcje folderów - Widok - Zastosuj do folderów?

 

i

 

W pewnym sensie to pomogło. Ikony wyświetlają się tak jak im narzucę, ale nadal nie mogę sobie dowolnie zmieniać widoku folderów. Jeżeli już jakiś zaplanuje to on zostaje.

 

To jest normalne zachowanie. Też tak mam. Funkcja Zastosuj do folderów obejmuje wszystkie foldery i podfoldery itd.

 

Natomiast widok, dajmy na to folderu Muzyka ustawiam na Szczegóły. I on zostaje zapamietany.

Ale jak wejde do folderu Obrazy i tam ustawiłem wcześniej duże ikony - mam duże ikony.

 

Czy u Ciebie tak jest? Czy po zmianie folderu widok, który wybrałeś jest zachowany?

Odnośnik do komentarza

W folderach obrazy i muzyka co ciekawe widok zastaje zapamiętany. Ale tylko tam, nie licząc narzucania widoku na foldery np. dysku C. Co do instalacji to czy mogę zrobić czystą mając zainstalowany system ? I czy mój aktualny klucz systemu zostanie zapamiętany (chodzi mi tutaj o aktywacje systemu), bo nie chce ponownie kupować systemu, żeby mieć klucz (wiem, że są inne metody ;) ale wolę mieć oryginalny system ).

Odnośnik do komentarza
W folderach obrazy i muzyka co ciekawe widok zastaje zapamiętany.

 

Sprawdź na innej partycji. Też powinien zostać zapamietany widok. Jest rzecza naturalną, że jak wejdziesz do Mój komputer i klikniesz np. na D i zmienisz ustwienie wyświetlania wg Opcji folderów. To wsyztkie katalogi i podkatalogi przyjmą opcję taką jak zmieniłeś. Natomiast jesli chcesz ustawić widok odrębny dla kazdego folderu musisz to robić odrębnie.

 

 

Co do instalacji to czy mogę zrobić czystą mając zainstalowany system ? I czy mój aktualny klucz systemu zostanie zapamiętany (chodzi mi tutaj o aktywacje systemu), bo nie chce ponownie kupować systemu, żeby mieć klucz (wiem, że są inne metody ;) ale wolę mieć oryginalny system ).

 

Co do czystej instalacji nie ma żadnych przciwskazań. Kupiłes system i mozesz go instalować od podstaw. W czasie instalacji trzeba sformatować partycję z obecnym Windowsem7 i kliknąć Install lub Instaluj. To wszystko. Klucz pozostaje ten który masz na nalepce. Wpisujesz go po instalacji systemu i aktywujesz online.

Ale najpierw sprawdź zapamietywanie widoku folderów. Moze wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
I mam dwa pytania odnośnie ustawień widoku w folderach:

1. Jak zapisać ustawienia widoku w danym folderze? (Jak dobrze pamiętam to starsze Windowsy robiły sobie ukryty plik z ustawieniami wewnątrz danego folderu.)

2. Często korzystam z widoku "Szczegóły" i gdy wybiorę sobie interesujące mnie szczegóły w danym folderze to po zamknięciu tego folderu system nie zapamiętuje, jakie szczegóły ma w nim wyświetlić i po ponownym otwarciu wyświetla znów te podstawowe, które mnie w ogóle nie interesują, lub całkiem inny tryb widoku np. duże ikony. Jak to zmienić?

 

Nie, "starsze Windows" w rodzaju XP nie tworzą żadnego pliku z ustawieniami folderu, pamiętanie widoków odbywa się na poziomie rejestru za pomocą tych samych kluczy Bags i BagMRU. Artykuł Microsoftu na temat nie zapamiętywania ustawień folderów: KB813711.

 

 

Zainstalowałem go jako upgrade z Visty do 7. I ten problem z poprzedniego systemu został wraz z jeszcze jednym problemem, którym to jest przerzucanie wszystkich ikon na pulpicie na jedną lewą stronę, nawet jak przestawię ikony, po odświeżeniu one i tak wędrują alfabetycznie w swoje miejsce.

 

Co do problemu ikon na Pulpicie, prócz powyższego artykułu, jeszcze może to: KLIK.

 

 

Co do instalacji to czy mogę zrobić czystą mając zainstalowany system ? I czy mój aktualny klucz systemu zostanie zapamiętany (chodzi mi tutaj o aktywacje systemu), bo nie chce ponownie kupować systemu, żeby mieć klucz (wiem, że są inne metody ale wolę mieć oryginalny system ).

 

Czy Ty aby nie przesadzasz? Na taką bzdurę reinstalacja całego systemu?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ok, zrobiłem to napisałeś picasso. I jeszcze coś po zainstalowaniu poprawki KB813711 system działał ok i wszystko było poprawnie. Jednak gdy ponownie uruchomiłem komputer wszystkie problemy powróciły, ale już było tak blisko ... Więc co dalej z tym pulpitem, bo tam jest napisane, żebym ponownie go uruchomił przez menadżera urządzeń dodając nowe zadanie i co dalej ...

Odnośnik do komentarza

Kwestie słownikowe: napisałam. Kwestie techniczne: czy zastosowałeś narzędzie Fix-it z pierwszego artykułu? Co w zasadzie zrobiłeś z artykułu dwa? Widzę tylko wzmianki o restarcie powłoki (Step 1), natomiast nic o uprawnieniach klucza w rejestrze co tam zastałeś (Step 2) i prowadzeniu kasacji klucza w rejestrze (Step 3).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Tak zastosowałem narzędzie Fix-it z pierwszego artykułu. Pomógł on we wszystkich problemach, ale tylko na chwilę. Po ponownym uruchomieniu wszystko działało tak jak przedtem.

2. Z artykułu drugiego zrobiłem do tego momentu

Step 1

Co mam tu zrobić :

Press Right-arrow, so that the focus is set to the power button.

 

Press and hold CTRL and SHIFT keys, and then press the Application key. This key has an image of a mouse pointer on a menu. Depressing this key will display the selected item’s shortcut window. This opens the Popup menu containing the Exit Explorer command. Press the X button on the keyboard to run the command.

 

Key sequence - Option #1: {CTRL} {ESC} {RIGHT} ({CTRL} {SHIFT}) {APPKEY} {X}

 

Key sequence - Option #2: {CTRL} {ESC} {RIGHT} ({CTRL} {SHIFT}) {F10} {X}

 

Perhaps you can try KiXtart or AutoIt to automate the above using SendKeys.

Jeszcze raz dziękuje za czynną pomoc :)

Odnośnik do komentarza

To Cię nie interesuje.

- Punkt pierwszy to miało być tylko wyłączenie powłoki explorer.exe w celu przeprowadzenia innych operacji w stadium gdy powłoka nie jest załadowana.

- Następnie przechodzisz do Step 2, CTRL+SHIFT+ESC i w menu Plik > Nowe zadanie > regedit, przechodzisz do podanego klucza i sprawdzasz uprawnienia, w razie czego korygujesz, a jeśli wszystko tu jest już prawidłowo:

- Przechodzisz do Step 3, usuwasz klucz z rejestru, w menu Plik > Nowe zadanie > explorer.exe, układasz ikony na Pulpicie i restart systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pokaż listę uprawnień kluczy. Pobierz MiniRegTool, z prawokliku na narzędzie "Uruchom jako Administrator", w oknie wklej:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1\Desktop
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\Bags
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\BagMRU
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags

 

Zaznacz opcję List permissions i klik w Go. Wynikowo powstanie log perms.txt.

 

 

 

 

.

 

Odnośnik do komentarza

MiniRegTool by Farbar

Ran by USHER (administrator) on 2012-05-28 at 22:16:01

 

===============================================

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell

 

Owner: ZARZ?DZANIE NT\SYSTEM

 

DACL(not_protected):

MAX-PC\USHER FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

ZARZ?DZANIE NT\SYSTEM FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

BUILTIN\Administratorzy FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

ZARZ?DZANIE NT\Z OGRANICZENIAMI READ ALLOW (PI)(CI)(OI)

 

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags

 

Owner: BUILTIN\Administratorzy

 

DACL(not_protected):

MAX-PC\USHER FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

ZARZ?DZANIE NT\SYSTEM FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

BUILTIN\Administratorzy FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

ZARZ?DZANIE NT\Z OGRANICZENIAMI READ ALLOW (PI)(CI)(OI)

 

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1

 

Owner: BUILTIN\Administratorzy

 

DACL(not_protected):

MAX-PC\USHER FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

ZARZ?DZANIE NT\SYSTEM FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

BUILTIN\Administratorzy FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

ZARZ?DZANIE NT\Z OGRANICZENIAMI READ ALLOW (PI)(CI)(OI)

 

 

ERROR: Parsing the SD of <HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1\Desktop> failed with: Nie mo?na odnale?? okre?lonego pliku.

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU

 

Owner: BUILTIN\Administratorzy

 

DACL(not_protected):

MAX-PC\USHER FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

ZARZ?DZANIE NT\SYSTEM FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

BUILTIN\Administratorzy FULL ALLOW (PI)(CI)(OI)

ZARZ?DZANIE NT\Z OGRANICZENIAMI READ ALLOW (PI)(CI)(OI)

 

 

ERROR: Parsing the SD of <HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\Bags> failed with: Nie mo?na odnale?? okre?lonego pliku.

 

ERROR: Parsing the SD of <HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\BagMRU> failed with: Nie mo?na odnale?? okre?lonego pliku.

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell

 

Owner: MAX-PC\USHER

 

DACL(NP)(AI):

MAX-PC\USHER FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

ZARZ?DZANIE NT\SYSTEM FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

BUILTIN\Administratorzy FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

ZARZ?DZANIE NT\Z OGRANICZENIAMI READ ALLOW (CI)(OI) (I)

 

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU

 

Owner: BUILTIN\Administratorzy

 

DACL(NP)(AI):

MAX-PC\USHER FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

ZARZ?DZANIE NT\SYSTEM FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

BUILTIN\Administratorzy FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

ZARZ?DZANIE NT\Z OGRANICZENIAMI READ ALLOW (CI)(OI) (I)

 

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags

 

Owner: BUILTIN\Administratorzy

 

DACL(NP)(AI):

MAX-PC\USHER FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

ZARZ?DZANIE NT\SYSTEM FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

BUILTIN\Administratorzy FULL ALLOW (CI)(OI) (I)

ZARZ?DZANIE NT\Z OGRANICZENIAMI READ ALLOW (CI)(OI) (I)

Odnośnik do komentarza

Tu się wszystko zgadza. Wprawdzie stosowałeś już Fix-It Microsoftu, ale zrób na wszelki wypadek jeszcze ręczną kasację kluczy z wejściami zapamiętanych folderów.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags]
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell]
"BagMRU Size"=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

2. Zabij explorer.exe. Przez Menedżer zadań uruchom regedit i z menu Plik zaimportuj FIX.REG.

 

3. Uruchom explorer.exe. Ustaw układ na Pulpicie. Zresetuj system.

 

Przy braku rezultatów mam kolejne pytanie: czy zmieniałeś wartość DPI?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy mam rozumieć, że nadal są oba problemy: niemożność przeorganizowania ikon Pulpitu oraz widoki w forlderach? Może pokaż raporty z OTL.

 

 

Jeżeli chodzi o rozdzielczość to nie zmieniałem. Od czasu zainstalowania nowych sterowników jest taka sama 1600 x 900.

 

Mówię o DPI: Panel sterowania > Wygląd i personalizacja > Ekran > Ustaw niestandardowy rozmiar tekstu (DPI).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...