Skocz do zawartości

Problem z zamykaniem systemu


korni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam laptopa Lenovo S10-3 z systemem Windows 7 Starter. Od paru dni system się nie zamyka tzn. przez ok. 10 min. wyświetla się "Trwa zamykanie…" a później następuje restart, robi się niebieski ekran, potem czarny z opcjami wyboru uruchomienia. Wybieram w trybie normalnym no i wszystko ok, do momentu zamykania. Myślałam, że to jakiś problem z aktualizacjami, więc chciałam zrobić przywracanie systemu, ale to przestało działać (Przywracanie nie odpowiada) . Na tym kompie nic praktycznie nie było, więc bez żalu uruchomiłam OneKey Rescue. Usunęło mi wszystko, zainstalowało ponownie Windowsa, ale niestety problem nie zniknął. Nadal system się nie wyłącza.

Po uruchomieniu pokazuje mi, że jest to problem:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.11

Identyfikator ustawieñ regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 9f

BCP1: 00000004

BCP2: 00000258

BCP3: 85D7AD48

BCP4: 81D2EB24

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 768_1

 

Pliki pomagaj¹ce opisaæ problem:

C:\Windows\Minidump\041512-15787-01.dmp

C:\Users\Kornelia\AppData\Local\Temp\WER-40279-0.sysdata.xml

 

Proszę pomóżcie. Jeśli mam podać więcej info., to proszę piszcie dokładnie co i jak mam zrobić, bo zwyczajnie się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie chce cie martwić ale problemem jest dysk. Ostatni obrazek i wartość Rellocated Event Count. Ale na ocene własćiwą tych danych poczekaj na kogoś kto ma większe pojecie.

Natomiast są problemy z usługą Windows Update. System nie jest zaktualizowany brak ServicePacka1

Pobierz paczke windows6.1-KB976932-X86.exe i zaktualizuj system. http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=5842

Odnośnik do komentarza

Jeśli ten dysk ma ponad 1000 remapowanych sektorów, to możesz go już spokojnie wyrzucić, chociaż poczekajmy na skan z MHDD. Na przyszłość, do sprawdzania odczytów S.M.A.R.T. najlepszy jest także MHDD (podgląd włączany przez F8), ponieważ eliminuje pośrednictwo systemu operacyjnego, a znam kilka przypadków fałszowania odczytów przez oprogramowanie wysokopoziomowe, takie jak CrystalDiskInfo.

Odnośnik do komentarza

 

Albo

Ściągnij wedle tego http://www.pendrivel...m-a-usb-device/ UBCD i tam jest MHDD (to bedzie nawet prostsze).

 

Zrobiłam wg tej instrukcji, tylko że jak próbuje uruchomić z USB (robię to tak: wchodzę w boot menu czyli F12 przy uruchamianiu i wybieram USB.... i enter. Dobrze to zrozumiałam?) to nic się nie dzieje, jest czarny ekran, w lewym górnym roku miga kursor i tyle.... pendrive się świeci.

Odnośnik do komentarza

Sformatuj pena jako FAT (musi miec mniej niż 8GB). Czasami tak bywa że nie działa. Ewentualnie jak masz weź małego pena do 2G.

Jeżeli nie da rady spróbuj tego http://www.sarducd.it/ w Utility zaznaczasz UBCD i samo ściąga i wypala na pena tylko go musisz najpierw podać (ikona pena po prawej i wybrać).

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...