Skocz do zawartości

Dziwna praca komputera.


98Kondziu98

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano 26 marzec 2012 - 20:08

Witam, mam lapka z windows 7 i pewien problem który zaczął się tak. Grałem sobie w cs i zachciało mi sie na neta, wiec wyłączam cs i wchodzę na chroma, i strony się nie ładują wiec patrze na neta, jest ok wszystkie kreski, patrze na Hamachi jest analizowanie, to myślę sobie ze mam neta ale nie mam neta smile.png . Wyłączam kompa i mam updaty, jak zawsze, potem po update laptop się odpala i widzę ze jakieś sprawdzanie dysku C, chciałem je zostawić a się odrazą pokazało, że przerwane, jest pulpit i patrze na neta to na paskach jest kółko a na Hamachi konfiguracja, chce coś odpalić to komp się zawiesza i muszę zasilanie odłączać żeby go wyłączyć, raz jak zostawiłem tak kompa to było coś ze explorator windows nie działa a za drugim razem nie działał menedzer okien pulpitu. Takowy jest mój problem, wiec chciałbym was prosić o pomoc. Jeżeli napisałem ten temat w złym dziale to przepraszam ale nie wiedziałem gdzie mam to umieścić a ktoś mi mówił, że w OTL widać dużo błędów systemowych. Chciałbym dodać jeszcze, że gdy używam chroma to wyświetla mi się na dole chrome.exe - Corrupt File i w niektórych miejscach na kompie mam jakieś folder deskop.ini, gdy używam OTL też mam corrupt file a gdy go przeskanowałem programem kaspersky virus removal tool to nic nie znalazło.

 

Linki do OTL.

 

OTL.Txt

http://wklej.to/pMaQ3

 

Extras.Txt

http://wklej.to/MNtpc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chciałbym dodać jeszcze, że gdy używam chroma to wyświetla mi się na dole chrome.exe - Corrupt File i w niektórych miejscach na kompie mam jakieś folder deskop.ini, gdy używam OTL też mam corrupt file a gdy go przeskanowałem programem kaspersky virus removal tool to nic nie znalazło.

 

No są błedy w Dzienniku np takie:

 

Error - 2012-03-26 14:37:48 | Computer Name = Kleina-PC | Source = Application Error | ID = 1005

Description = System Windows nie może uzyskać dostępu do pliku C:\Windows\System32\shell32.dll

z jednej z następujących przyczyn: problem z połączeniem sieciowym; problem z dyskiem,

na którym jest przechowywany plik; problem ze sterownikami magazynu zainstalowanymi

na tym komputerze; brak dysku. System Windows zamknął program Eksplorator Windows

z powodu tego błędu. Program: Eksplorator Windows Plik: C:\Windows\System32\shell32.dll

Wartość

błędu jest wyświetlona w sekcji Dodatkowe dane. Akcja użytkownika 1. Otwórz plik

ponownie. Ta sytuacja może być przejściowym problemem, który sam się rozwiąże po

ponownym uruchomieniu programu. 2. Jeśli nadal nie można uzyskać dostępu do pliku

i - jest w sieci, administrator sieci powinien sprawdzić, czy nie ma problemu z siecią

i czy można skontaktować się z serwerem. - jest na dysku wymiennym, na przykład

dyskietce lub dysku CD-ROM, sprawdź, czy cały dysk jest włożony do komputera. 3.

Sprawdź i napraw system plików, uruchamiając program CHKDSK. Aby uruchomić program

CHKDSK, kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie CMD,

a następnie kliknij przycisk OK. W wierszu polecenia wpisz polecenie CHKDSK /F,

a następnie naciśnij klawisz ENTER. 4. Jeżeli problem nie ustąpi, przywróć plik

z kopii zapasowej. 5. Ustal, czy można otworzyć inne pliki na tym samym dysku. Jeśli

nie, dysk może być uszkodzony. Jeśli jest to dysk twardy, skontaktuj się z administratorem

komputera lub dostawcą sprzętu komputerowego, aby uzyskać dalszą pomoc. Dodatkowe

dane Wartość błędu: C0000185 Typ dysku: 3

 

Error - 2012-03-27 11:18:24 | Computer Name = Kleina-PC | Source = Application Error | ID = 1000

Description = Nazwa aplikacji powodującej błąd: rundll32.exe_gcswf32.dll, wersja:

6.1.7600.16385, sygnatura czasowa: 0x4a5bc637 Nazwa modułu powodującego błąd: gcswf32.dll,

wersja: 11.1.102.63, sygnatura czasowa: 0x4f4c35fe Kod wyjątku: 0xc0000005 Przesunięcie

błędu: 0x001cb5d4 Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x740 Godzina uruchomienia

aplikacji powodującej błąd: 0x01cd0c2cd00cd414 Ścieżka aplikacji powodującej błąd:

C:\Windows\system32\rundll32.exe Ścieżka modułu pow

 

Wykonaj sprawdzenie dysku czyli sugerowane polecenie chkdsk

 

natomiast odnośnie błedu drugiego z plikiem Nazwa modułu powodującego błąd: gcswf32.dll poczytaj ten temat

http://www.fixitpc.p...ji/page__st__20

 

Dodatkowo odinstaluj Babylon Toollbar i wykonaj sprawdzenie integralności systemowych plików poleceniem sfc/scannow.

Odnośnik do komentarza

Co do CHKDSK /F to jak to wpisuje to mam, że wolumin jest używany przez inny proces i czy wolumin ma być sprawdzany po ponownym odpaleniu kompa, ten gcswf32.dll to poczytałem i tam było na początku żeby tą wtyczkę wyłączyć to jej tam nie było, babylon to w rozszerzeniach mam tylko trzy TheBflix 5.0 Bflix browser extension, a integralność nie ma naruszeń

Odnośnik do komentarza
jak to wpisuje to mam, że wolumin jest używany przez inny proces i czy wolumin ma być sprawdzany po ponownym odpaleniu kompa

 

ten komunikat jest normalny. Powinieneś wykonać restart. Polecenie powinno wyglądać tak:

 

chkdsk c: /f /r

 

Pobierz sobie AdwCleaner i wykonaj nim skan z opcji Search. Przedstaw raport.

http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner

 

Czy wykonałeś komende sfc/scannow?

Odnośnik do komentarza

Ja muszę używać trybu awaryjnego bo normalny się zawiesza więc po restarcie odpala się normalny tryb i nie mogę zrobić tego chkdsk, link do Adwcleaner http://wklej.to/reqDO,

 

a integralność nie ma naruszeń

 

już pisałem, że nic nie wykryło ale dla pewności zrobiłem drugi skan i wyszło to samo "Funkcja ochronna zasobów systemu windows nie znalazła naruszeń integralności"

Odnośnik do komentarza

Uruchom AdwCleaner i skorzystaj z opcji Delete.

 

Ja muszę używać trybu awaryjnego bo normalny się zawiesza więc po restarcie odpala się normalny tryb i nie mogę zrobić tego chkdsk

 

Gdzie tu logika? Musisz uzywać awaryjnego a po restarcie odpala się normalny?

W trybie normalnym masz uruchomić wiersz polecenia jako administrator, wpisać komendę chkdsk C: /f /r , potwierdzic komunikat wpisując literkę T > Enter i wykonać restart. Po restarcie czekasz aż pojawi się sprawdzanie systemów plików na woluminie C.

 

Jesłi bedą problemy, testowo odinstaluj PC Tools i ponów operację chkdsk

 

Jeśli są kłopoty z dyskiem (czego nie mozna wykluczyć), należy wykonać diagnostykę dysku programem MHDD, HD Tune, Crystal Disc i podać wyniki.

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...