Skocz do zawartości

Ciągłe pobieranie adresu sieciowego


siwy3461

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sobie swoją sieć bezprzewodową w domu, chwilowo mam też lapka z XP SP3, no i właśnie tu się pojawiają problemy.

 

Uprzedze tylko, że w google jest milion tematów na temat, ale 90% nie ma rozwiązania, a te 10 u mnie nie skutkuje.

 

Więc:

-Inne urządzenia łączą się bez problemu z moim routerem.

-DHCP na 100% włączone

-router na 100% nie włączone filtrowanie adresów MAC

-AV ani firewall nie przeszkadza, bo go nie ma.

-Sterownik do WLAN'u zainstalowany ponownie

-W opcjach TCP/IP ustawione, żeby pobierał wszystko automatycznie.

-Problem pojawia się wtedy gdy w oknie gdzie mogę wybrać, z którą siecią chce się połączyć, wybieram moją, wpisuje hasło, no i koniec "pobieranie adresu sieciowego" widnieje w nieskończoność po paru minutach rozłącza się sam i próbuje ponownie. W między czasie pojawia się komunikat o ograniczeniu łączności bądź jego braku.

-Ustawienie IP i reszty na sztywno skutkuje tylko tym, że wprawdzie uzyskuje status połączono, ale nic z tego nie wynika, przeglądarki nic, ping nic, żadne programy aktualizować się nie chcą.

-Brak wirusów(sprawdzane przy pomocy MBAM'a)

-Na kablu jest wszystko ok.

-we właściwościach sieci bezprzewodowych próbowałem usuwać moją sięć z sieci preferowanych - też bez skutku

-ipconfig /renew i ipconfig /release - zwraca błąd w postaci tego, że nie można skontaktować się z serwerem DHCP i upłynął limit czasu żądania - to zwraca /renew

/release zwraca to, że IP i maska to 0.0.0.0, a bramy nie ma.

-Te same zera i MAC widnieją w właściwościach sieci bezprzewodowej(w zakładce obsługa)

-Funkcja "napraw" też nie działa, zatrzymuje się na kroku "odnawianie adresu IP"

-Ipconfig /all w sekcji połączenia sieci bezprzewodowej pokazuje, że MAC'a, informuje, że DHCP i auto konfiguracja jest włączona, IP i maska wynosi 0.0.0.0, bramy nie ma, a serwer DHCP to 255.255.255.255.

-Na laptopie(tu mamy do czynienia z Win 7), który działa z moją siecią wygląda to tak:

IP: 192.168.1.4

Maska: 255.255.255.240(taką sobie w routerze ustawiłem)

Brama: 192.168.1.1

DNS: 192.168.1.1

-Kiedy próbowałem ustawiać wszystko na sztywno, próbowałem też dać inne adresy DNS(opendnsy) - również bez skutku.

Inne urządzenia w sieci (Telewizor, PS3, komp z win 7 - po kablu, Win 7 x86, Win 7 x64, telefon po przez wifi)działają prawidłowo.

 

 

Czy ktoś ma jakąś propozycje, co można jeszcze wymyślić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mówi się, "jak już wszystkie metody przestają działać, czas przeczytać instrukcje obsługi...lub włączyć do prądu" (w zależności od wersji). Może to głupie, co napiszę, ale zarazem spotykane - rozumiem, że masz komputer pdpiety do kabla, a inny chcesz połączyć na wi-fi...to czy na tym drugim (to laptok adaje się)przypadkiem nie wyłączyłeś sobie połączenia z siecią takim małym dinksem, który jest pewnie gdzieś z boku albo jako przycisk/sensor powyżej klawiszy? To się zdarza przy otwieraniu/zamykaniu laptoka, podczas czyszczenia ekranu czy klawiszy...

Odnośnik do komentarza

Kiedy próbuje wykonać krok:

"W karcie Logowanie ma być ustawione Logowanie jako: To konto: Usługa lokalna i podane hasło konta"

Wyskakuje błąd:

http://www3.zippyshare.com/thumb/10145370/file.html

 

Reszta wszystko się zgadza i jest tak jak być powinno.

A problem dalej nie rozwiązany.

Stos TCP/IP również zresetowany.

Tak się zastanawiam, bo po kablu system również korzysta z DHCP przecież... i tam wszystko działa sprawnie.

 

PS. Dziwne, w awaryjnym na wbudowanym koncie administratora wyskakuje od razu "brak połączenia" a na koncie użytkownika "pobieranie adresu sieciowego"

Odnośnik do komentarza

OMG, OMG możecie mi bić brawo i składać pokłony, zawracam wszystkim głowę od wczoraj a tu się okazało, że pomyłem jedną literkę w haśle do sieci zamiast dużego "L" wklepywałem małe...coś mnie podkusiło i sprawdziłem w konfiguracje routera różnica była tylko w tym jednym "L". Jakby nie mogło być komunikatu, że wpisałem błędne hasło... dlaczego? - zresztą mniejsza o to, problem rozwiązany.

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...