Skocz do zawartości

Czarny ekran podczas instalacji Windows 7


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Naprawdę przepraszam ,że się nie odzywałem moje parametry to

Typ karty :Nvidia GeForce 9800 GTX/9800 GTX +

Typ konwertera DAC: Integrated RAMDAC

Ciąg karty : GeForce 9800 GTX/9800 GTX +

Informacje o systemie BIOS: Version 62.92.62.0.10

Całkowita dostępna pamięć graficzna: 2559 MB

Dedykowana pamięć wideo : 1024 MB

Systemowa pamięć wideo: 0MB

Udostępniona pamięć systemowa: 1535

 

wieslaw531

1)Jeśli chodzi ci na którym dysku instaluje to powiem ci ,że na C a mam 4 patrycje

2) Teraz próbowałem na viste i nic a wcześniej nie na viste a moja wersja windows 7 to Windows 7 Home Premium 64bit

3)Była

4)Nie występuje jako pierwsze urządzenie

Odnośnik do komentarza

A wcześniej pisałeś, że ta partycja była formatowana!

Obawiam się, że bruździ tu zainstalowana Vista na partycji C:.

Tak czy inaczej po zainstalowaniu systemu musisz od nowa zainstalować cały soft.

 

1. W BIOS w sekcji BOOT ustaw kolejność 1 - CD, 2 - HDD.

2. Z partycji C: i D: przenieś wszystkie istotne dane na partycje E: i F:.

3. Ponieważ domyślną partycję dla systemu C: masz na końcu dysku (najgorsze parametry) i tam jest pewnie Vista wraz z plikami rozruchowymi to należy ją usunąć.

4. Aby to zrobić (po wykonaniu p. 1, 2 i 3) odpalasz płytę z W7.

5. Wybierasz opcję Niestandardowa i dalej Opcje dysku (Zaawansowane).

6. Klikasz partycję C: (166 GB) i ją usuń.

7. Następnie klikasz partycję D: (100 GB) i wybierasz Formatuj (pełne formatowanie NTFS). Ewentualnie przypisujesz jej literę C:.

8. Dalej i kontynuujesz instalację.

9. Po instalacji i wszystkich potrzebach związanych z aktualizacjami tworzysz nową partycję na miejscu tej usuniętej.

 

P. 6 i 7 najkorzystniej byłoby zrobić podpinając ten dysk do innego działającego kompa z Vistą lub W7.

 

Jeśli coś nie jest jasne - pytaj.

Odnośnik do komentarza

W katalogu windows/panther tworzy się log instalacji oraz ew. logi błędów setupact.log i setuperr.log, jeżeli ten drugi jest większy od zera to setup napotyka błąd który jest wpisany do loga, jeżeli jest zerowy możesz zobaczyć w tym pierwszym na jakim etapie znajduje się instalacja (czyli co może produkować problem).

Dodatkowo w katalogu tworzy się szczegółowy log setup.etl, co prawda jest to plik binarny ale łatwo można go przekonwertować na postać bardziej zjadliwą:

 

tracerpt setup.etl -o "ścieżka do pliku\logfile.csv"

 

 

Czy na tym "czarnym" ekranie setup jest reagentny (tzn. czy można uruchomić konsolę przez SHIFT + F10).

Często setup zatrzymuje się kiedy do komputera podpięty jest drugi wyświetlacz (zwłaszcza przez HDMI), czasami problem sprawiają też urządzenia massstorage USB (widzę na screen-ie, że masz czytnik kart, spróbuj na czas instalacji go odłączyć/dezaktywować).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...