Skocz do zawartości

Win7 się wiesza (zamraża)


swiro84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy aczkolwiek przeglądałem to forum już niejednokrotnie... Szukałem takiego tematu jak mój, ale nie znalazłem albo przegapiłem więc postanowiłem postawić następujący topic... A mianowicie:

Mój problem polega na tym, że win7 x64 ultimate wiesza się co jakiś czas (nieregularnie) od różnych czynności (serfowanie po necie, używanie programów etc.) Komputer mam już przeszło 2 lata i przez okres około roku chodziło wszystko jak należy. Później zaczęły się zwiechy i nie wiem do dzisiaj od czego...

Przykład: Odpalam kompa, wchodzę na przeglądarkę fx i po chwili (dłuższej bądź krótszej) zwis i na pasku pokazuje się (brak odpowiedzi) (dioda czerwona świeci w tym czasie nieprzerwanie obok przycisku power na obudowie) po czym po kilku sekundach albo (częsciej) po kilku minutach wszystko wraca do normy (na Operze i IE to samo) i tak co jakiś czas (wchodząc na jakąkolwiek partycję w poszukiwaniu czegoś czy otwierając program efekt jest taki sam - oczywiście jak już pisałem - od czasu do czasu). Jest to już niezmiernie frustrujące, a odpowiedzi na to jeszcze nie znalazłem. Przeglądałem już przeróżne fora i robiłem przeróżne `tricki`, ale mimo wszystko nic nie pomogło. Wina jakiegokolwiek syfu odpada na 100% gdyż stawiałem już system kilkakrotnie i na świeżo te same obiawy... Parametry komputera raczej są tu zbędne bo jak pisałem powyżej przez około roku było wszysko w porządku, a nie zmieniałem żadnych podzespołów (komp przystosowany do obsługi architektury 64bit - składany przez kolegę programistę z Techlandu). Robiłem standardową diagnostykę fx i nic to nie dało. Sprawdzałem pamięć memtestem86 około 6-8h i wszysko niby ok (0 błędów). Dyst twardy bez bad sektorów. Temperatura podzespołów w normie. Sterowniki były aktualizowane do najnowszych ze stron producentów i nie tylko (DriverMax). W środku przedmuchiwałem praktycznie wszytko już kilka razy sprężonym powietrzem. Kondensatory w porządku, bez żadnych wybrzuszeń etc. Antywirus też odpada, bo po stawieniu na nowo systemu zwiechy były mimo, iż antywira nie wgrywałem od razu, by ewentualnie taka opcję wykluczyć (Avira). Robiłem również jeszcze sporo innych rzeczy, których nie jestem już w stanie sobie przypomnieć, by je tu wymienić i nic nie pomaga...

Macie jakieś pomysły bądź (najlepiej by było ;] )rozwiązanie tego przygnębiającego problemu :( ?

Jeśli uda mi się rozwiązać ten problem z Waszą pomocą, to będę dozgonnie wdzięczny aczkolwiek po tylu już próbach załamuję ręce...

Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc drodzy forumowicze.

P.S. Pisząc tego posta miałem właśnie pod koniec jedną krótką zwiechę :(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Pokaż obrazki z Zarządzania dyskami, Menadżera Urządzeń.

2. Spróbuj włączyć Menadżer zadań i kliknij w % użycia CPU tak aby na górze pojawiały się największe wartości i obserwuj co się pojawia w czasie zamrażania.

3. Zrób próbę z services.msc i Zatrzymaj a następnie wyłącz Usługę Indeksowania - czy występuje poprawa.

4. Dodatkowo podaj oba logi z OTL.

Odnośnik do komentarza
1. Pokaż obrazki z Zarządzania dyskami, Menadżera Urządzeń.

Nie bardzo wiem o jakich obrazkach mówisz... Jestem w tych sprawach laikiem. 118304zrzut.jpg

 

2. Spróbuj włączyć Menadżer zadań i kliknij w % użycia CPU tak aby na górze pojawiały się największe wartości i obserwuj co się pojawia w czasie zamrażania.

klikałem w % i nic się nie działo (chyba, że klikałem nie tam gdzie trzeba...). Wszedłem w zakładkę procesy i kliknąłem procesy CPU (pod zakładka?)

3. Zrób próbę z services.msc i Zatrzymaj a następnie wyłącz Usługę Indeksowania - czy występuje poprawa.

Wszedłem w services.msc, ale nie wiem co dalej - o jaką próbę chodzi... Nie mam tam usługi indeksowania (są przeróżne, ale z indeksowaniem nie widzę)

4. Dodatkowo podaj oba logi z OTL.

Log http://wklej.org/id/710819/

Extras http://wklej.org/id/710800/

Odnośnik do komentarza

Menadżer urządzeń - OK.

Ilość wolnego miejsca na dysku - OK.

W temacie indeksowania - czy masz Usługę Windows Search (Ja mam wyłączone indeksowanie dysków więc nawet ta usługa nie występuje).

Ponieważ to blaszak wyłącz hibernację:

Start - Akcesoria - Wiersz poleceń - PPM - Uruchom jako administrator - Enter

W oknie wklep: powercfg -h off Enter + Restart.

 

O1 - Hosts: 127.0.0.1 validation.sls.microsoft.com

Czy system jest legalny i nie modyfikowany?

 

Error reading Event Logs: The Event Service is not operating properly or the Event Logs are corrupt!

W jakim stanie masz w usługach Dziennik zdarzeń systemu Windows?

 

Te logi OTL mi się nie podobają ale ponieważ to x64 to nie czuję się kompetentny do poprawnej oceny.

Odnośnik do komentarza

wieslaw531

 

W jakim stanie masz w usługach Dziennik zdarzeń systemu Windows?

 

Te logi OTL mi się nie podobają ale ponieważ to x64 to nie czuję się kompetentny do poprawnej oceny.

 

Ta niemożność odczytu Dziennika przez OTL nic jeszcze nie oznacza, wiele systemów to ma przy całkowicie sprawnym Dzienniku.

 

 

swiro84

 

Przykład: Odpalam kompa, wchodzę na przeglądarkę fx i po chwili (dłuższej bądź krótszej) zwis i na pasku pokazuje się (brak odpowiedzi) (dioda czerwona świeci w tym czasie nieprzerwanie obok przycisku power na obudowie) po czym po kilku sekundach albo (częsciej) po kilku minutach wszystko wraca do normy (na Operze i IE to samo) i tak co jakiś czas (wchodząc na jakąkolwiek partycję w poszukiwaniu czegoś czy otwierając program efekt jest taki sam - oczywiście jak już pisałem - od czasu do czasu).

(...)

Wina jakiegokolwiek syfu odpada na 100% gdyż stawiałem już system kilkakrotnie i na świeżo te same obiawy... (...) Antywirus też odpada, bo po stawieniu na nowo systemu zwiechy były mimo, iż antywira nie wgrywałem od razu, by ewentualnie taka opcję wykluczyć (Avira).

 

Dostarcz pełne Dziennniki zdarzeń. Przekopiuj na Pulpit folder C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs, spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i dostarcz tu link.

 

 

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza
W temacie indeksowania - czy masz Usługę Windows Search (Ja mam wyłączone indeksowanie dysków więc nawet ta usługa nie występuje).

W services.msc mam Windows Search i jest typ uruchomienia automatyczny.

Na partycjach mam wyłączone indeksowanie poza partycją systemową (C:)...

Ponieważ to blaszak wyłącz hibernację:

Start - Akcesoria - Wiersz poleceń - PPM - Uruchom jako administrator - Enter

W oknie wklep: powercfg -h off Enter + Restart.

Zrobione.

Czy system jest legalny i nie modyfikowany?

Nie jest modyfikowany.

W jakim stanie masz w usługach Dziennik zdarzeń systemu Windows?

To wkleję tak jak napisała Pani picasso

 

Karolek

 

Sprawdz kartę sieciową.

Jak mam to zrobić? Internet mam.

 

picasso

 

Dostarcz pełne Dziennniki zdarzeń. Przekopiuj na Pulpit folder C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs, spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i dostarcz tu link.

http://77407.file4u....w.file4u.pl.rar

 

Właśnie przeglądam Dziennik zdarzeń -> widoki niestandardowe -> zdarzenia administracyjne i tylko dzisiaj jest 4 ostrzeżenia i 8 błędów... 3 błędy (Źródło: WMI) i 5 błędów (Źródło: Service Control Manager).

5 błędów i 1 ostrzeżenie jest z teraz jak włączyłem komputer po powrocie z roboty (nocka), a reszta jest po północy do 3 rano (może ojciec siedział na kompie, ale wątpię, bo on godzina 22-23 i śpi, a ja byłem w pracy - czy jest możliwe, by te błędy i ostrzeżenia powstały przy wyłączonym komputerze?)

Łączna liczba zdarzeń 351, a świeży system stawiałem teraz - wtorek albo środa...

Odnośnik do komentarza
Parametry komputera raczej są tu zbędne bo jak pisałem powyżej przez około roku było wszysko w porządku, a nie zmieniałem żadnych podzespołów (komp przystosowany do obsługi architektury 64bit - składany przez kolegę programistę z Techlandu). Robiłem standardową diagnostykę fx i nic to nie dało. Sprawdzałem pamięć memtestem86 około 6-8h i wszysko niby ok (0 błędów). Dyst twardy bez bad sektorów. Temperatura podzespołów w normie. Sterowniki były aktualizowane do najnowszych ze stron producentów i nie tylko (DriverMax).

- parametry zbedne, wszystko sprawdziles, a sprzet nie dziala. Dobra robota.

- dysk sprawdzony - osobiscie chcialbym zobaczyc wyniki sprawdzenia dysku, czym to bylo robione

- jaka byla i czy byla wczesniej inna karta graficzna i jaka jest teraz

- DriverMax to swietny sposob na problemy

Tyle na poczatek.

 

Otl -

Error reading Event Logs: The Event Service is not operating properly or the Event Logs are corrupt!

< End of report >

pokazuje, a wlasciwie nie pokazuje, a byloby fajnie poznac te bledy.

Odnośnik do komentarza

MarekB

- parametry zbedne, wszystko sprawdziles, a sprzet nie dziala. Dobra robota.

Jeśli to tak ważne to mogę podać parametry, a czy wszystko sprawdziłem to wątpię, bo inaczej bym nie pisał już na tym forum odnośnie pomocy gdybym wiedział, że zrobiłem już wszystko...

- dysk sprawdzony - osobiscie chcialbym zobaczyc wyniki sprawdzenia dysku, czym to bylo robione

Nie pamiętam już dokładnie jaki to był program, ale coś na zasadzie HD Tune albo i nawet nim. (Defragmentacja całego dysku również była, a w zasadzie tylko partycji D: bo tylko ona wymagała defragmentacji).

- jaka byla i czy byla wczesniej inna karta graficzna i jaka jest teraz

Pisałem powyżej w pierwszym poście - "a nie zmieniałem żadnych podzespołów" (karta graficzna to GeForce 240 GT (MSI N240GT-MD512-OC/D5) `Była od początku i jest do tej pory jak i wszystko inne`

- DriverMax to swietny sposob na problemy

Użyłem go, by zaktualizować wszystkie sterowniki do najnowszych żeby sprawdzić czy to coś pomoże (niby wykrył 8 nieaktualnych), ale to było przed formatem. Teraz go nie instalowałem.

Odnośnik do komentarza

W dziale hard jest informacja jak zrobic SMART dysku. Znajdz ja i przedstaw smart co najmniej w crystal disk info. Nieaktualny/e Flash playery. Sciagnij program Driver swepper i uzywajac w trybie awaryjnym zaptaszkuj opcje z AMD. Jak cos znajdzie usun. Popraw rejestr Cclinerem. Tyle na poczatek.

118406smart1.jpg

118407smart2.jpg

Nieaktualny/e Flash playery.

w fx w dodatkach sprawdzałem Flash playera i pokazuje, że jest aktualny

Sciagnij program Driver swepper i uzywajac w trybie awaryjnym zaptaszkuj opcje z AMD. Jak cos znajdzie usun. Popraw rejestr Cclinerem.

program nic nie wykrył. Ccleanerem przejechałem (stosunkowo często czyszczę ccleanerem)

 

Karolek

Odłącz urzadzenie korzystające z sieci i "przetestuj" komputer.

Przetestuje jak posprzątam mieszkanie. Jeśli będzie poprawa to dam znać.

Odnośnik do komentarza

Parametr 03 - do monitorowania (jesli za jakis czas wzrosnie - zmieni wartosc - moze to oznaczac poczatek klopotow.

Parametr C7 - wyjasniony w poscie nr.13 - najlepiej wymienic kabel na nowy. Pewne jest , ze Kopernik byla kobieta. Moglo to spowodowac np. uszkodzenie plikow na dysku i w skrajnych przypadkach np. bad sektory. To co widzimy aktualnie nie powinno po wymianie tasmy sprawiac klopotow.

 

w fx w dodatkach sprawdzałem Flash playera i pokazuje, że jest aktualny
wchodzisz na strone http://helpx.adobe.c...er-windows.html i sprawdzasz wersje. Znajdziesz tam narzedzia do deinstalacji w razie potrzeby.

 

@dit

"Mozilla Firefox 10.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 10.0.2 (x86 pl)

to nie jest przegladarka ktora wspiera system x64 , mialem z nia ciagle problemy i wywalilem na zbity pysk. Pieknie chodzi za to na drugim PC z XP. Do tego jest juz wersja 11.

 

Do IE masz

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

o ile sie nie myle.

Odnośnik do komentarza

Parametr 03 - do monitorowania (jesli za jakis czas wzrosnie - zmieni wartosc - moze to oznaczac poczatek klopotow.

Parametr C7 - wyjasniony w poscie nr.13 - najlepiej wymienic kabel na nowy. Pewne jest , ze Kopernik byla kobieta. Moglo to spowodowac np. uszkodzenie plikow na dysku i w skrajnych przypadkach np. bad sektory. To co widzimy aktualnie nie powinno po wymianie tasmy sprawiac klopotow.

 

wchodzisz na strone http://helpx.adobe.c...er-windows.html i sprawdzasz wersje. Znajdziesz tam narzedzia do deinstalacji w razie potrzeby.

W takim razie wymienię ten kabel.

wchodzisz na strone http://helpx.adobe.c...er-windows.html i sprawdzasz wersje. Znajdziesz tam narzedzia do deinstalacji w razie potrzeby.

11.1.102.63 Windows 7 (64-bit) <- pokazuje mi na tej stronie... Więc wychodzi, że jest aktualny pod winde

Odnośnik do komentarza

Może to być problem z niezbyt dokładnym wetknięciem kabla sygnałowego zarówno od strony dysku jak i od strony gniazda na płycie.

O tym świadczy wartość parametru C7 w SMART. Masz trzy przypadki wystąpienia błędu sumy kontrolnej.

Po przeczytaniu Twojego posta #13 odkręciłem obudowę, wyjąłem kabel z płyty jak i dysku, przedmuchałem sprężonym powietrzem końcówki kabla jak i sloty (czy jak to się nazywa) na dysku i płycie, wpiąłem ponownie i testuję :) Na razie bez zwiechy, ale to dopiero 10 minut może.

 

@dit

No i właśnie się zawiesił :/ a konkretniej fx jak wszedłem na o2 żeby pośmigać po informacjach dla testu...

 

Z jakiej przegladarki?

fx

W Ccleanerze w sekcji narzędzia też widnieje wersja 11.1.102.63

Odnośnik do komentarza
"Mozilla Firefox 10.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 10.0.2 (x86 pl)

to nie jest przegladarka ktora wspiera system x64 , mialem z nia ciagle problemy i wywalilem na zbity pysk. Pieknie chodzi za to na drugim PC z XP. Do tego jest juz wersja 11.

To jaką proponujesz? Na Operze, Chromie i IE (na próbę) miałem to samo. Fx zaktualizowałem do wersji 11. IE nie używam.

Do tego gdzieś wyczytałem, że nie warto korzystać - póki co - z przeglądarki x64 bo wiele stron może nie obsługiwać czy jakichś tam pierdół dzięki czemu może się krzaczyć i dlatego jest zalecane korzystanie z x86.

Na lisku jadę już x lat i nie było takich ekscesów (nawet na początku - około roku - na tym komputerze i na tym systemie).

 

@dit

Zaktualizowałem flasha w IE i następna zwiecha... Włączyłem menedżer zadań i też sypnął chwilowo (brak odpowiedzi).

Odnośnik do komentarza

Nie twierdze, ze przegladarki powoduja zawieszanie. FF wywalilem bo wieszal sie na moim x64. Uzywam IE od 1.5 roku i jestem zadowolony. Nie uzywanie IE nie oznacza, ze system nie korzysta - i owszem pelna geba.

Nie zawiesil mi sie na zadnej stronie IE nawet z golymi b...mi :) , bez urazy piekne panie.

Temat jest bardzo szeroki. Na poczatek zatem proponuje test OCCT - Power Supply przez co najmniej 30 min. Znajdziesz tutorial w dziale hardware.

Wykluczysz tym samym problemy sprzetowe z duzym prawdopodobienstwem.

Odnośnik do komentarza

Jak by mi się wieszał na fx od początku jak kupiłem ten komputer, to też bym przerzucił się na inną przeglądarkę tylko, że wcześniej chodziło wszystko ok. Do IE jestem zrażony komentarzami, testami etc. już od bajtla ;]

Jak zrobię zabieg tym OCCT (wcześniej o nim nie słyszałem i muszę się najpierw z nim zapoznać), to dam znać.

Odnośnik do komentarza

Na systemie Windows IE MUSI być zawsze aktualizowany.

Wracam do postu #3 p.2.

Skoro masz problem ze wszystkimi przeglądarkami to zrób tak:

 

 

i obserwuj czy coś się pojawi w obszarze zielonym z wartościami powyżej 00 w momencie zwiechy.

Po ustawieniu w opcjach obrazek zawsze powinien być widoczny i ustaw mu rozmiar niezbędny a lokalizację okna wg uznania.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...