Skocz do zawartości

Nienaturalnie duży ping


Jagla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około tygodnia mam problem z moim ineternetem. Mam internet UPC 25mb/s "podzielony" na 3 komputery. Zawsze ping jest w granicach ~15 ms lecz od około tygodnia nie wiadomo skąd ping oscyluje w graniach ~120-400. Nie mam zielonego pojęcia czym jest to spowodowane, co prawda nie skanowałem komputera ale nie widzę, żadnych innych oznak zakażenia komputera ani też nie pamiętam, żebym robił coś co mogło by to spowodować(mam zainstalowanego antywirusa i nic nie wykrył jak do tej pory). Ping skacze, czasami jest ~400, czasami ~120 a zdarzają się też krótke epizody, że internet chodzi tak jak trzeba. Sprawdziłem ping do routera i wyszedł 1<ms. Patrzyłem niedawno też na inne komputery, to na nich ping również jest wysoki. Jak myślicie, co może powodować te problemy z internetem? Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Dodam, że jeżeli coś ściągam to ściąga sie z maxymalną prędkością tak jakby internet chodził bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jestem świeżo po formacie systemu i problem nie ustąpił, także już wiem że wina nie leży w moim systemie. Jeszcze mam 1 pytanie, bardziej z ciekawości, czy jakieś mechaniczne uszkodzenia (routera, kabla itd) mogą spowodować spowolnienie internetu ?? Czy raczej przy takich uszkodzeniach internet po prostu przestaje działać ?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...