Skocz do zawartości

explorer nie startuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem polega na tym, że po jakiś alertach wirusowych nie wchodzi mi explorer. Jest zlokalizowany we właściwym miejscu, ma też właściwy wpis w rejestrze - ale przy starcie systemu po ekranie wyboru użytkownika wchodzi czarny ekran (kilka procesów urochomionych). Muszę używać menadżera zadań a potem wszystko wygląda OK. Co ciekawe, przy tym starcie systemu na czarnym ekranie czasem wyświetlany jest podgląd jednego katalogu (który kiedyś miałem otwarty przy zamykaniu systemu).

 

Załączam raporty OTL i ShelExView i katalog LOG. Przeskanowanie GMERem nie dało żydnych malwarów.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

raporty - http://www.okiem.pl/pliki/okiem.zip

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

w logu masz:

 

O4 - HKLM..\Run: [crrss] C:\Windows\system32\crrss.exe File not found

O20 - HKLM Winlogon: TaskMan - (explorer.exe) - C:\Windows\explorer.exe (Microsoft Corporation)

O4 - HKU\S-1-5-21-3118087889-2303048493-1506528142-1000..\Run: [winlogon] C:\Users\toperz\winlogon.exe File not found

O20 - HKU\S-1-5-21-3118087889-2303048493-1506528142-1000 Winlogon: Shell - ("C:\Users\toperz\winlogon.exe") - File not found

 

to też wydaje mi się podejrzane:

 

[3 C:\Windows\System32\*.tmp files -> C:\Windows\System32\*.tmp -> ]

 

+

@Alternate Data Stream - 128 bytes -> C:\Windows:nlsPreferences

Bo o ile wiem na C:\Windows ADS-ów nie powinno być choćby najmniejszych

 

Temat raczej do działu wirusów.To chyba coś podobnego do tego

 

http://www.youtube.com/watch?v=NKc9Js3soZU

Odnośnik do komentarza

Flavius

 

to też wydaje mi się podejrzane:]

 

Pierwsze: to obliczenia ile plików tymczasowych leży w katalogu Windows, pod komendę [emptytemp].

Drugie: strumień Nalpeiron Licensing Service (KLIK). Ma to w logu:

 

[2012-02-27 15:10:06 | 000,063,488 | ---- | C] (Nalpeiron Ltd.) -- C:\Windows\System32\nlssrv32.exe

 

SRV - [2011-04-15 13:10:20 | 000,063,488 | ---- | M] () [Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\\nlssrv32.exe -- (nlsX86cc)

 

 

 

okiem

 

Temat przenoszę do działu Malware.

 

 

Mój problem polega na tym, że po jakiś alertach wirusowych nie wchodzi mi explorer. Jest zlokalizowany we właściwym miejscu, ma też właściwy wpis w rejestrze - ale przy starcie systemu po ekranie wyboru użytkownika wchodzi czarny ekran (kilka procesów urochomionych). Muszę używać menadżera zadań a potem wszystko wygląda OK. Co ciekawe, przy tym starcie systemu na czarnym ekranie czasem wyświetlany jest podgląd jednego katalogu (który kiedyś miałem otwarty przy zamykaniu systemu).

 

Infekcja, która ostatnio jest tu w co drugim temacie w dziale Malware. Winę ponosi już zamalony przez Flaviusa dodany wtórnie wpis Shell w gałęzi HKCU (domyślnie Shell to ten w HKLM).

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"winlogon"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"crrss"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Taskman"=-
 
:Commands
[emptytemp]

 

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami.

 

2. Wygeneruj nowy log z OTL opcją Skanuj (bez Extras), log dołącz jako załącznik posta. Dorzuć i log z wynikami usuwania pozyskany w punkcie 1.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
1.04.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...