Skocz do zawartości

Programy nie łączą się z internetem


Kurzu

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że aplikacje takie jak: Steam, uTorrent itp. Nie łączą się z internetem. Skype oraz GG działają prawidłowo. Do tego dochodzi jeszcze niemożność grania w gry online. Podczas próby łączenia się z serwerem, czy to poprzez steam, czy jakąś grę online, wyskakuje komunikat informujący o tym, że nie jestem podłączony do internetu, choć jestem.

Infekcja systemu została wykluczona.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

O jakich grach mówisz?

Wymagają przekierowywania portów?

 

W uTorrent masz funkcję "Dodaj wyjątek Zapory". Musisz tego użyć, zwłaszcza, że dostałeś polecenie resetowania Zapory systemu Windows w dziale wirusowym (siedzi w skrypcie do OTL), co wywaliło z niej wszystkie wyjątki.

 

Steam wymaga połączenia, więc sytuacja jest analogiczna, ale ponieważ z niego nie korzystam, to nie powiem, jak dokładnie ustawić.

 

Masz jakiś inny firewall / zaporę?

 

Wejdź z uprawieniami admina w Wiersz poleceń, wpisz:

netsh int ip reset reset.log

 

Po wykonaniu się komendy uruchom ponownie komputer.

Odnośnik do komentarza

Sprawa wygląda tak, że mam teraz nowy komputer, a problem nadal jest. Nie mam żadnego innego firewalla/zapory. Aktualnie mam "goły" windows.

Gry jakie próbowałem odpalić to: Battlefield 3, Call of Duty MW 3, Counter-strike ( poprzez steam ). Problem pojawia się na każdym komputerze podłączonym do mojej sieci. Nie ważne czy jest to połączenie przez kabel czy wifi.

Nie znam się na tym, ale może mam poblokowane jakieś porty, czy coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza

Musisz przekierowac porty na Liveboksie dla programow tego wymagajacych (uTorrent, eMule, gry on-line multiplayer):

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/livebox2/przek_portow/

 

Numer portu dla uTorrenta masz w jego ustawieniach. Odznacz losowanie numeru portu przy starcie, inaczej bedziesz musial za kazdym razem zmieniac regulke.

 

Informacje, jakich portow potrzebujesz dla danych programow mozesz znalezc tutaj:

http://portforward.com/cports.htm

 

Hmm... ale to by wskazywalo, ze albo cos namieszales w ustawieniach, albo nowe Liveboksy nie obsluguja UPnP. To drugie jest standardem na domowych routerach od ladnych paru lat. Kolejny minus dla TP.

Odnośnik do komentarza

Był u mnie parę tygodni temu informatyk który coś się tam bawił, konfigurował internet w komputerach, telewizorze i dekoderze. Pewnie on coś tam namieszał, ustawiał coś na "stałe" z tego co pamiętam i w sumie to tak od tego czasu są problemy. Ciężko mi zdefiniować czy to po jego robótce czy po włączeniu usługi, bo to trochę na siebie naszło.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przed chwilą to robiłem, i sam nie wiem. Nie zadziałało mi ani razu, ale nie wiem, czy ja coś źle robię, czy po prostu nie działa. Nie wiem zbytnio jak i co tam mam wpisywac. Niby patrzę na ta stronę niby coś tam wpisuje ale nie jestem pewien czy to jest dobrze. Mógłbyś to napisać dokładnie jak mam to wszystko tam powpisywac na przykładzie STEAM ? tak będzie najszybciej to sprawdzić czy działa.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o pokazywanie krok po kroku. Tylko nie rozumiem, gdzie mam powpisywać te liczby. Przykładowo STEAM: "UDP 27000 to 27015 inclusive (Game client traffic)"

I teraz, gdzie mam wpisać 27000 a gdzie 27015. Kompletnie nie rozumiem co do czego. Portem wewnętrznym będzie 27000 a zewnętrznym 27015 czy obojętnie jakie wartości wpiszę, ważne żeby były od 27000 do 27015. ?

Odnośnik do komentarza

Na razie nie daję do żadnych gier, gdyż jak wspominałem, mam "gołego" windowsa więc gier żadnych nie mam. Pobrałem steam'a i chcę go uruchomić, zeby sprawdzić czy juz to wszystko działa. Klikam na ikonke steam na pulpicie no i włącza mi sie elegancko od razu update. Tyle, że update w ogóle nie rusza. Wyłącza się po 20sekundach po czym pojawią się informacja, że musze mieć dostęp do internetu, który przecież mam.

Nazwa komputera śmieszna, nie mam pojęcia dlaczego tak się nazywa, ale ip się zgadza.

post-3912-0-22259600-1330461839_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...