Skocz do zawartości

Nie startują usługi Grupy domowej i Zapory Windows


brysio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Bardzo proszę o pomoc, na sieci niczego podobnego nie udało mi sie znaleźć, a moja wiedza jest niestety niewystarczająca.

 

Windows 7, wersja 64-bit, zainstalowany Norton Internet Security.

 

Objawy pojawiły się jakieś 1,5 - 2 tygodnie temu i jest ich kilka.

0. Internet w zasadzie działa, nie ma problemu z łączeniem się z żadnymi stronami, nie zauważyłem żadnego wyraźnego spowolnienia, przekierywawania stron itp.

1. Przestały działać przekierowania portów z routera.

2. Grupa domowa - działa przez chwilę potem przestaje, po opuszczeniu grupy domowej znajduje grupę stworzoną na innym komputerze, można wprowadzić hasło nie ma żadnego błędu jednak przy ponownym "wejściu" w grupę komunikat mówi, że to jedyny komputer w grupie. Serwis "Usluga nasłuchująca grup domowych" nie startuje. Pojawia się błąd: System Windows nie może uruhomić usługi Usluga nasłuchująca grup domowych na komputerz Komputer lokalny. Aby uzyskać więcej informacji, przejrzyj dziennik zdarzeń systemowych... kod błędu -2147023143. W dzienniku jest błąd: Usługa Usługa nasłuchująca grup domowych zakończyła działanie; wystąpił specyficzny dla niej błąd %%-2147023143.

3. Inny błąd w dzienniku, który się regularnie powtarza dotyczy Zapory Windows: Usługa Zapora systemu Windows zależy od następującej usługi: mpsdrv. Ta usługa może nie być zainstalowana.

Próba startu Zapory daje: System Windows nie może uruchomić usługi Zapora systemu Windows na komputerze Komputer lokalny. Błąd 1075: Usługa zależności nie istnieje lub została oznaczona do usunięcia. To samo jak zrobię disable smart firewalla Nortona.

4. Na innych komputerach wprawdzie komputer widać, ale nie widać żadnych udostępnionych zasobów. Próba "wejścia" daje komunikat: System Windows nie może uzyskać dostępu do ... "Sprawdź pisownię nazwy. Możliwe, że wystąpił problem z siecią. Aby spróbować zidentyfikować i rozwiązać problemy z siecią, kliknij przycisk Diagnozuj. Diangnozuj nie potrafi niczego rozwiązać ani na komputerze zdalnym ani na lokalnym: Nie można zidentyfikować problemu w ramach rozwiązywania problemów. Zmiana zaawansowanych ustawień udostępniania: dla grupy domowej wszędzie włączone i zezwalaj.

5. Próba uruchomienia msert.exe mówi, że Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niepoprawna. Więcej szczegółów można znaleźć w dzienniku zdarzeń aplikacji lub przy użyciu narzędzia wiersza polecenia sxtrace,exe.

6. Próba naprawienia Windows 7 z płyty instalacyjnej nie udała się.

7. sfc /scannow daje Funkcja Ochrona zasobów systemu Widows nie może uruchomić usługi naprawczej.

8. Reszta komputerów w sieci (zarówno Win 7 i Win XP) działa poprawnie.

 

Załączam:

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.31

Windows 7 x64 (UAC is enabled)

Internet Explorer 9

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Norton Internet Security

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

TuneUp Companion 2.2.7

Java™ 6 Update 30

Adobe Flash Player 11.1.102.55

Adobe Reader 9 Adobe Reader out of date!

Mozilla Firefox (10.0.1)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Norton ccSvcHst.exe

PLAY ONLINE OnlineUpdate ouc.exe

``````````End of Log````````````

 

Z góry dzięki za pomoc i mam nadzieję, że obejdzie się bez reinstalki.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
3. Inny błąd w dzienniku, który się regularnie powtarza dotyczy Zapory Windows: Usługa Zapora systemu Windows zależy od następującej usługi: mpsdrv. Ta usługa może nie być zainstalowana.

Próba startu Zapory daje: System Windows nie może uruchomić usługi Zapora systemu Windows na komputerze Komputer lokalny. Błąd 1075: Usługa zależności nie istnieje lub została oznaczona do usunięcia. To samo jak zrobię disable smart firewalla Nortona.

 

Błąd mówi, że została skasowana z rejestru usługa Sterownik uwierzytelniania Zapory systemu Windows (mpsdrv). Odtwarzaj klucz mpsdrv bazując na tutorialu: KLIK. Zresetuj system i podaj rezultaty.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Błąd mówi, że została skasowana z rejestru usługa Sterownik uwierzytelniania Zapory systemu Windows (mpsdrv). Odtwarzaj klucz mpsdrv bazując na tutorialu: KLIK. Zresetuj system i podaj rezultaty.

 

Jak dla mnie to jesteś genialna :). W zasadzie pobieżne sprawdzenie wszystkich opisanych przeze mnie w pierwszym poście problemów zniknęła (przekierowanie portów, grupa domowa, udostępnianie zasobów już działa).

 

Wprawdzie check dał trochę niepokojące wyniki:

 

C:\Windows\system32>sfc /scannow

 

Rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

 

Rozpoczynanie fazy weryfikacji w skanowaniu systemu.

Weryfikowanie ukończone w 100%.

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie

może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku

CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład

C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

 

przejrzenie logu pokazuje dwa błędy:

 

2012-02-13 05:34:08, Info CSI 000001be [sR] Cannot repair member file [l:68{34}]"System.IdentityModel.Resources.dll" of system.identitymodel.resources, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture = [l:10{5}]"pl-pl", VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-02-13 05:34:09, Info CSI 000001c0 [sR] Cannot repair member file [l:68{34}]"System.IdentityModel.Resources.dll" of system.identitymodel.resources, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture = [l:10{5}]"pl-pl", VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-02-13 05:34:09, Info CSI 000001c1 [sR] This component was referenced by [l:172{86}]"Microsoft-Windows-NetFx3-OC-Package~31bf3856ad364e35~amd64~pl-PL~6.1.7601.17514.NetFx3"

 

i drugi:

 

2012-02-13 05:38:52, Info CSI 000002e1 [sR] Cannot repair member file [l:68{34}]"System.IdentityModel.Resources.dll" of system.identitymodel.resources, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture = [l:10{5}]"pl-pl", VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-02-13 05:38:52, Info CSI 000002e3 [sR] Cannot repair member file [l:68{34}]"System.IdentityModel.Resources.dll" of system.identitymodel.resources, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture = [l:10{5}]"pl-pl", VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-02-13 05:38:52, Info CSI 000002e4 [sR] This component was referenced by [l:172{86}]"Microsoft-Windows-NetFx3-OC-Package~31bf3856ad364e35~amd64~pl-PL~6.1.7601.17514.NetFx3"

 

 

Nie wiem czy warto to jakoś naprawiać? Nie widzę żadnych "efektów" tych błędów.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki i gratuluję (a także po cichu zazdroszczę) gigantycznej wiedzy.

Odnośnik do komentarza

Nie zgadza się suma kontrolna tych wystąpień i plik jest obliczony jako zerobajtowy:

 

[2009-07-14 18:55:10 | 000,000,000 | ---- | M] () MD5=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E -- C:\Windows\assembly\GAC_MSIL\system.identitymodel.resources\3.0.0.0_pl_b77a5c561934e089\System.IdentityModel.Resources.dll

[2009-07-14 18:55:10 | 000,000,000 | ---- | M] () MD5=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E -- C:\Windows\winsxs\msil_system.identitymodel.resources_b77a5c561934e089_6.1.7600.16385_pl-pl_cc3f6cd931aa3724\System.IdentityModel.Resources.dll

 

Dla porównania z mojego systemu:

 

[2009-06-08 10:41:12 | 000,065,536 | ---- | M] () MD5=E21AF27C50539251D69B016E76C73144 -- C:\Windows\assembly\GAC_MSIL\system.identitymodel.resources\3.0.0.0_pl_b77a5c561934e089\System.IdentityModel.Resources.dll

[2009-06-08 10:41:12 | 000,065,536 | ---- | M] (Microsoft Corporation) MD5=E21AF27C50539251D69B016E76C73144 -- C:\Windows\winsxs\msil_system.identitymodel.resources_b77a5c561934e089_6.1.7600.16385_pl-pl_cc3f6cd931aa3724\System.IdentityModel.Resources.dll

 

 

Tu ode mnie poprawna kopia pliku System.IdentityModel.Resources.dll: KLIK. Plik wstaw gdzie należy zamieniając wadliwy. Zamiana plików będzie wymagać przemiany uprawnień pliku zamienianego: KLIK. Po wykonaniu tej akcji ponów sfc /scannow dla pewności, że nie jest już widziany ten błąd.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ten drugi podmieniłem.

Z pierwszym mam niestety problem. Początkowo miałem wogóle problem z wyświetleniem listy katalogów z katalogu assembly ale podmapowałem go jako dysk sieciowy i udało się wyświetlić katalogi/pliki. Mimo, że właścicielem pliku i katalogu są Administratorzy i mają pełną kontrolę to jednak nie mogę podmienić pliku ponieważ "nie mam uprawnień do wykonania tej operacji"

Odnośnik do komentarza

I problem mamy z głowy. Wszystko zrobione poprawnie, wystąpienia w Assembly nie trzeba indywidualnie podmieniać, gdyż tu są łącza symboliczne, plik jest jeden. Przywróć oryginalne uprawnienia podmienionego pliku, takie jak były przed zamianą. Nawiasem mówiąc: zawartość Assembly nie jest owszem widzialna w Windows Explorer, ale w cmd komendą DIR tak.

 

Jeżeli nie ma już więcej widocznych problemów, daj sygnał do zamknięcia tematu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak nie są symboliczne bo długość tego pliku wynosi 0KB. Jeżeli by to był tylko link do tego który podmieniłem to pokazywałby właściwą długość. Zresztą w ostatnim sfc.txt widać, że jest jakiś błąd.

 

Ale nieważne, na razie wszystko co chciałem mi działa, więc proszę o zamknięcie tematu.

 

Jeszcze raz dziękuję i podziwiam posiadaną wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Chyba jednak nie są symboliczne bo długość tego pliku wynosi 0KB.

 

Dla świętego spokoju powtórz skanowanie w OTL na poprzedni warunek, tylko przypominam o ustawieniu wszędzie Brak+Żadne (poprzednim razem nie odznaczyłeś szukania plików...).

 

 

Zresztą w ostatnim sfc.txt widać, że jest jakiś błąd.

 

Ale popatrz na daty ... Błąd jest z wczorajszego uruchomienia. Z dziś nie ma żadnego, i logiczne, że nie miałbyś komunikatu "Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.", gdyby był widziany błąd.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, tam jest nadal zero. To przekopiuj plik do pliku z poziomu środowiska zewnętrznego (WinRE). F8 przy starcie > Napraw komputer > Wiersz polecenia i wklep komendę:

 

copy C:\System.IdentityModel.Resources.dll C:\Windows\assembly\GAC_MSIL\...\System.IdentityModel.Resources.dll

 

Pierwsza ścieżka zakłada, że pobraną ode mnie kopię pliku umieściłeś bezpośrednio na C:\, by skrócić męki z wpisywaniem długiej ścieżki, a w drugiej kropki wypełnij. Zaś litera C tu jest użyta w ścieżkach pro forma. W środowisku zewnętrznym dysk z Windows może zostać zmapowany pod dalszą literą. Liternictwo sprawdzisz poprzez trik z Notatnikiem: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sorry, małe urwanie głowy. Taką operację będę mógł zrobić dopiero w weekend, jak będę miał fizyczny dostęp do komputera. Teraz działam zdalnie.

Myślę, że to do końca rozwiąże problem, a nie chciałbym trzymać sprawy "otwartej", więc jeszcze raz dziękuję za pomoc i poszę o zamknięcie tematu.

Edytowane przez picasso
W razie kłopotów poproś o otworzenie tematu. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...