Skocz do zawartości

Blokada połączeń przychodzących z jednego IP


tsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu takiego problemu.

 

Chodzi mi o sposób na zablokowanie przychodzących połączeń z określonego ip ale żeby jednocześnie były akceptowane połączenia wychodzące do tego ip.

Sposób ten powinien być trasparentny dla firewall-a który działa w systemie tzn. powinien TYLKO blokować to ip i tylko to JEDNO ip bez ingerencji w pozostałe pakiety, nie może to być także inny firewall ponieważ jeden już funkcjonuje i niestety jego konfiguracja nie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie internetu przy opcji blokowania tego ip a jest świetny w rozwiązywaniu inego problemu (nie wnikając chodzi tu ogólnie o ataki DOS).

 

Nie chcę korzystać także z rozwiązań typu "wipf" "pktfilter" "ipsec" czy "netsh firewall".

Nie pomaga tu także "protowall" czy "peerblock" ponieważ nie można w nich blokować tylko połączeń przychodzących.

Najlepszym rozwiązaniem byłby tu darmowy, niewielki program/sterownik który można w miarę szybko uruchomić.

 

System operacyjny to Windows XP Home Edition.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Normalnie powiedziałbym po prostu iptables, ale że to jest Windows...

Dlatego szukam takiego narzędzia.

 

Nie wiem, co Ty na tym komputerze masz.

Pod względem wirusów itd. mam na 100% czysto więc nie ma sensu dawanie logów.

Konfigurację sieci też dobrą.

 

Pewne jest także to że na moje ip i całej podsieci przeprowadzane są ataki DOS - ale "administratorów"/"serwisantów" to wali tudzież wali i udają że nie widzą.

Odnośnik do komentarza
Ale po co chcesz to blokować? skoro coś z tego IP chcesz?

Ponieważ to ip jest niezbędne do funkcjonowania sieci, a z drugiej strony atakujący wykorzystuje je do odpytywania o obecność mojego komputera w sieci.

Jest też tak że w normalnych warunkach to ip nigdy samo pierwsze nie nawiązuje ze mną połączenia i tak właściwie jego pakiety zwrotne/odpowiedzi (icmp) mogę swobodnie ignorować/odrzucać.

 

Plik hosts nie pomoże ponieważ blokuje/zmyla tylko połączenia wychodzące.

 

Dzisiaj rano wpadłem na pomysł że możnaby może przy pomocy polecenia route przypisać pod fałszywe ip 1.1.1.1 to ip dla wychodzących i dla niego zezwalać a jednocześnie zablokować w firewall-u przychodzące dla tego ip rzeczywistego.

Odnośnik do komentarza
Skąd bierzesz takie bzdurne informacje?

To nic nie da. Zwracam uwagę, do czego służy hosts (mapowanie adresów mnemonicznych na IP).

 

Z doświadczenia, ale pewnie ty wiesz lepiej więc ci nie przeszkadzam :)

 

Ponieważ to ip jest niezbędne do funkcjonowania sieci, a z drugiej strony atakujący wykorzystuje je do odpytywania o obecność mojego komputera w sieci.

Jest też tak że w normalnych warunkach to ip nigdy samo pierwsze nie nawiązuje ze mną połączenia i tak właściwie jego pakiety zwrotne/odpowiedzi (icmp) mogę swobodnie ignorować/odrzucać.

 

Jak masz router z NAT to żadne połączenie nie jest nawiązywane z zewnątrz jeśli ty go nie zainicjiujesz ze swojego komputera. Poszukaj jeszcze w routerze wyłączenie/zablokowanie ping na wejściu WAN, coś koło tego:

 

55206922.png

 

27462712.png

 

74378211.png

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to, że w przypadku hosts blokowanie następuje tylko w przypadku wykorzystywania adresów słownych, np. google.pl. Ale jak wpiszesz w przeglądarkę 173.194.69.94 to i tak tam wejdziesz. Co więcej, hosts "blokuje", a właściwiej podstawia trefny adres dla żądań wychodzących.

Taka mała prośba do wszystkich: proszę o sprawdzanie w praktyce podawanych informacji.

 

PS Mam dzisiaj zły dzień. :)

Odnośnik do komentarza

No to nie ma problemu. Proszę wpisać blokowanie IP na routerze :) aka IP Filtering/Domain Filtering

 

Tylko jest mała niedogodność, że jeśli chce sie skorzystać z tego adresu to trzebo wejśc na router i skasowac go/usunąć/restart.

 

Ale dalej mam zagwozdkę, co autor posta ma na myśli jeśli chce korzystać z tego IP, a nie chce zezwalac na przychodzące?

 

Nie pomaga tu także "protowall" czy "peerblock" ponieważ nie można w nich blokować tylko połączeń przychodzących.

 

Autor postu sie za nadto bunkruje, peerblock? po co? Jak ma torrenta to niech w nim stosuje filter do blokowania np ipfilterX/X2

 

Sprawdzałem kiedyś jak to działa i jest tak, że choć włączony np. utorrent i nie włączone żadne zadania to peerblock pokazuje, ze coś tam blokuje, pewnie autorowi chodzi o to :)

Wrzuć tylko ipfiler do utorrenta i nie martw się zanadto.

 

Sposób ten powinien być trasparentny dla firewall-a który działa w systemie
Hmm, ale o co chodzi? Wiesz co to znaczy transparentny?
Odnośnik do komentarza
Nie pomaga tu także "protowall" czy "peerblock"

"Nie pomaga" oznacza że nie pomoże w takiej sytuacji.

 

Wiem co mam na myśli - """"proste"""" <_< ataki DOS.

 

Co do znaczenia słowa transparentny też nikt mnie nie musi uczyć - rozwiąząnie miało (bo jak na razie nikt mi nie pomógł oprócz siebie samego) być niezauważalne "przejrzyste - transparentne" dla innych programów i systemu.

 

Co do routera to jakbym chciał zrobić w taki sosób to zrobiłbym to wcześniej - zresztą co tu da byle router jeżeli nawet routery bramy domyślne pseudo-usługodawcy wymiękają.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...