Skocz do zawartości

Problem ze startem, brak grafiki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym prosić o pomoc w naprawieniu systemu.

Sprawa wygląda tak że komputer został wyłączony przez wyciągnięcie wtyczki, bo nie chciał się wyłączyć, no i teraz nie chce się uruchomić. Wygląda to tak że, ładuje się BIOS, później pokazuje się logo systemu, logo znika jest czarny ekran, widać że ładuje grafikę bo na moment przygasa, później pokazuje się kursor myszki znaczy się strzałeczka na czarnym tle i na tym koniec, wszystko działa jak by było wszystko dobrze tylko nie ma obrazu.

Próbowałem tu różnych rzeczy z naprawianiem systemu, doszedłem nawet do naprawiania z płyty systemowej, i w dalszym ciągu jest to samo, tryb awaryjny ma te same objawy, próbowałem w trybie VGA bo myślałem że to coś ze sterami grafiki, ale bez rezultatu.

Dało by się to jakoś naprawić?

A i jeszcze jedno, te same objawy są na karcie zintegrowanej i na zewnętrznej, więc myślę że jest to coś z systemem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Swoją drogą nie szukał bym tu usterki sprzętowej, wszystko działa sprawnie i szybko, suwaczek na ekranie logowania przechodzi tylko 3 razy i przechodzi dalej, obraz jest do momentu kiedy ma się uruchomić system, nawet kursor myszki się porusza po tym czarnym tle.

Z tego co wiem to ram był wymieniany na sprawny z innego kompa i nic to nie dawało, więc cały problem może tkwić w systemie.

Zrobiłem krótki reset BIOS-u przez wyjęcie bateryjki ale bez rezultatu.

Zrobiłem start w trybie logowania, wynika z niego że zatrzymuje się cały czas w jednym miejscu, na niezaładowaniu sterownika "jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI".

Chciałem tu załączyć tego loga ale coś nie mogę, gdzie go można wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Zrobiłem krótki reset BIOS-u przez wyjęcie bateryjki ale bez rezultatu.
Kurcze krótki reset to jest tylko i wyłącznie przez zwarcie odpowiedniej do tego celu zworki, reset porzez bateryjke to co najmniej 0.5h. Zdaję sobie sprawę, że może to nie pomóc, ale wyłaczenie kompa przez wyciągnięcie kabla jest szkodliwy nie tylko dla softu, a szczególnie dla twardziela.
Odnośnik do komentarza

Nie jestem przekonany czy wykonales cala procedure z konsoli odzyskiwania z poradnika. To -Chkdsk- bylo stosowane? Odlacz ten dysk i podepnij do zdrowego kompa z XP . Jesli sa bledy na dysku z automatu zostana naprawione. Robilem tak kilka razy kolegom nawet jak mieli Win7 u siebie.

Dziennik zdarzeń sprawdzałem
, ale jak sprawdzales? na nie startujacym systemie?

Jak masz w BIOS-ie ustawione opcje - ACPI

Odnośnik do komentarza

Checkdisk robiłem z poziomu ERD i z poziomu konsoli odzyskiwania, nie mam za bardzo gdzie go podłączyć do innego kompa.

Dziennik sprawdzałem również z poziomu ERD.

 

Edit2

W BIOS-ie z opcji ACPI znalazłem tylko "ACPI Save to RAM" ustawione na Enabled.:

 

Edit3

Bateryjka była wyjęta 16 godzin, nic niestety nie pomogło.

Będzie trzeba chyba zrobić instalację nakładkową, może ktoś wie jak to zrobić żeby nie robić nowego konta tylko pozostać na tym samym które już tam jest..

 

Edit4

Naprawianie z drugiego R instalatora z płyty systemowej nic nie daje.

Z płyty OTL wszedłem do Menadżera Urządzeń poinstalowałem prawie wszystkie sterowniki, podłączyłem drugi napęd i instalowałem z płyty systemowej, przy okazji przestało działać USB, a najgorsze że po restarcie okazało się że tych sterowników nie ma i system dalej nie działa, a co gorsze USB również nie działa.

Chyba jednak zainstaluje system na nowo nie usuwając starego może się nałoży jeden na drugi, potem zobaczę co się da z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Chyba jednak zainstaluje system na nowo nie usuwając starego może się nałoży jeden na drugi, potem zobaczę co się da z tym zrobić.

 

Znowu chcesz pójśc na skróty. OTLPE daje mozliwośc zrobienia kopi starego rejestru, ale jak jest uszkodzony nie widzę sensu. Postaw sytem od podstaw.

No chyba że wyciągniesz kopie rejestru zanim nastapiła awaria.

Odnośnik do komentarza
co by mi to dało że zrobił bym kopie i jak mógłbym to wykorzystać, robi się to dla mnie trochę skomplikowane

źle sie wyraziłem, chodziło mi o wyciagniecie kopii rejestru z czasu kiedy system działał sprawnie. A potem import danych. Przerabiałes temat już w innym wątku.

Zresztą, nawet bez instalacji nakładkowej czy normalnej możesz spróbować to zrobić teraz. Jak system nie wstanie to instaluj od nowa.

Przy nakładce, nie ma gwarancji że Windows sie nadpisze, a nawet jeśli to i tak bedziesz miał dziewiczy rejestr i czeka cie instalacja oprogramowania od nowa.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem, jeżeli chodzi o przywracanie systemu to już to robiłem z pod ERD i nie dawało to rezultatu.

Nie wiadomo co tu jest uszkodzone, mnie to wygląda na posiekany system, ale naprawa systemu z płyty systemowej wygląda tak że kopiuje on pliki a po restarcie nic się nie dzieje, przy następnej próbie naprawy instalator informuje że była już rozpoczęta próba naprawy.

Brakuje bardzo dużo sterowników systemowych, nie wiem dla czego one mi się nie zainstalowały, przed restartem bardzo ładnie to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
przy następnej próbie naprawy instalator informuje że była już rozpoczęta próba naprawy.

Brakuje bardzo dużo sterowników systemowych, nie wiem dla czego one mi się nie zainstalowały, przed restartem bardzo ładnie to wyglądało.

 

marcinkowski, fajny chłopak jesteś. Weź postaw tego Windowsa jak należy, zrób pełny format partycji systemowej. Nie szczyp się chłopie. Trzymam za ciebie kciuki.

Trudno i darmo czasem tak sie zdarza.

Odnośnik do komentarza

No dobrze, zrobiłem jak kazali, straciłem pół dnia na znalezienie sterów do audio, mówi się trudno, ale teraz potrzebuję jakieś zabezpieczenie, komputer jest starowaty i słabowaty więc potrzebuję czegoś niezbyt ciężkiego i prostego w obsłudze bo obsługuje go osoba nie bardzo kumata w sprawach komputerowych. Chciałem zainstalować Comodo IS, ale słyszałem że mocno obciąż komputer i za dużo pyta.

Odnośnik do komentarza
Nasz nadworny pisarz Belfegor

 

Zapamietam sobie Mareczku. :lol:

 

 

straciłem pół dnia na znalezienie sterów do audio

 

 

to teraz je zachowaj bo licho nie spi.

A licencje na programy to ostatnio dawał Bonifacy.

 

Bit Defender http://computelogy.com/2011/12/free-bitdefender-internet-security-2012-one-year-genuine-key-for-everybody/

nie wiem czy jeszcze mozna skorzystać, ale tam jest firewall. Osobiście strzeliłbym OnlineArmor a z opcji firewalla w Defenderze zrezygnował. W kazdym razie, mozesz spróbować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...