Skocz do zawartości

Polska lista zbędnych usług w Windows 7 SP1


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kolesia, który przedstawił tę listę

Jest ona niby z polskiego systemu, ale tylko częściowo jest po polsku. Zauważyłem iż na Windows 7 z SP1 te usługi są spolszczone w większości.

 

I tu moja prośba o przedstawienie tej listy w zgodności z 7 SP1

 

Mam też pytanie odnośnie 2 usług.

 

Czy wyłączyć usługi kryptograficzne i wstępne ładowanie do pamięci jeśli nie mam SSD ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Jest ona niby z polskiego systemu, ale tylko częściowo jest po polsku. Zauważyłem iż na Windows 7 z SP1 te usługi są spolszczone w większości.

 

Wnioskując po dacie posta, system pre-SP1, czyli starsze MUI. Co do pytania, mój system EN z doinstalowanym MUI PL (MUI instalowane po nałożeniu SP1) ma:

 

 

 

Po polsku te z listy podanej na obrazku:

  • Agent ochrony dostępu do sieci
  • Automatyczne konfigurowanie bezprzewodowej sieci WAN
  • Host systemu diagnostyki
  • Kolory w systemie Windows
  • Menedżer konfiguracji usług pulpitu zdalnego
  • Połącz teraz w systemie Windows — Rejestrator konfiguracji
  • Przekierowanie portu trybu użytkownika usług pulpitu zdalnego
  • Propagacja certyfikatu
  • Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP
  • Usługa biometryczna systemu Windows
  • Usługa inicjatora iSCSI firmy Microsoft
  • Usługa harmonogramu programu Windows Media Center
  • Usługa Odbiornik Windows Media Center
  • Usługi podstawowe modułu TPM
  • Usługa szyfrowania dysków funkcją BitLocker
  • Zdalne zarządzanie systemem Windows (WS-Management)

Nie przetłumaczone: BranchCache, Parental Controls, Quality Windows Audio Video Experience, WebClient, Windows CardSpace, Windows Search.

 

 

 

 

 

Tak przy okazji dziwi mnie Twoje kolekcjonowanie polskich nazw z tej listy, w sytuacji gdy osobnik z tematu wzoruje się na opracowaniu Black Viper's Windows 7 Service Pack 1 Service Configurations, tylko był dostatecznie "genialny", by umieć porównać listę ze swoim systemem PL. Strona anglojęzyczna, ale przecież:

- zajmujesz się budową tłumaczeń do Resource Hacker i TweakUI, co jest równoznaczne z ogólną umiejętnością tłumaczenia angielski > polski i w takich okolicznościach nie sztuka przełożyć to porównując z własnym polskim systemem.

- nawet jeśli istnieje jakiś problem z tłumaczeniem nazwy wyświetlanej / niepewnością na jej temat, to lista BlackViper dysponuje nazwami systemowymi usług (Service name (registry)), które są stałe niezależnie od języka. Wystarczy tylko uruchomić sobie szukanie na stronie na nazwę systemową pobraną z właściwości usługi w services.msc własnego systemu PL.

 

 

Czy wyłączyć usługi kryptograficzne i wstępne ładowanie do pamięci jeśli nie mam SSD ??

 

Obie tu wymienione usługi są zalecane na Automatyczne na stronie BlackViper, nawet w paranoidalnych konfiguracjach krojących do cna (w których mało co działa w systemie).

Kryptograficzne zostaw w świętym spokoju, jeśli nie chcesz mieć żadnych problemów z aktualizacjami i dziwnych wydarzeń.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ok, więc czemu niektórzy mówią, że usługi kryptograficzne można śmiało wyłączyć?

I co się stanie po wyłączeniu usługi wstępnego ładowania pamięci ? Czy obniży to wydajność znacząco ? (w Sunrise to jest chyba opcja Superfetch ?)

Co spowoduje wyłączenie usługi kolory.... ?

 

Wiesz Mścicielu, jak łatwo i bezboleśnie znajdziesz odpowiedzi na te pytania? Czy wiesz Mścicielu, że możesz rozwalać Windowsa7 (i każdego innego) do woli? Czy przyszło ci Mścicielu do głowy, że najprościej jest postawić wirtualny system i na nim testować najbardziej poronione pomysły?

Odnośnik do komentarza
Trzeba będzie testować na VHD, ale w dalszym ciągu interesuje mnie odpowiedź na moje pytania.
kurna gdzie tu logika, nie sądzisz, że jak postawisz system na virtualu i po testujesz te swoje poronione pomysły to w ten sposób uzyskasz odpowiedzi bez szkody dla właściwego systemu?
I czy jego lista wyłączonych usług jest prawidłowa? czy coś jest wyłączone co nie powinno być
kolejne bzdurne pytanie, ile razy @picasso pisała o tym, że w praktyce każdy system ma swoje niuanse i jest w istocie inny?

Zapytaj się jego czy ta lista jest prawidłowa.

@punisher - czy z łaski swojej możesz używać własnego mózgu zamiast eksploatować cudze? Musisz pamiętać, że narządy nie używane zanikają, jesteś na najlepszej drodze do warzywka.

Odnośnik do komentarza

Kolega @Punisher2010 chyba pisze książkę pod tytułem "Co głupiego może zrobić swojemu systemowi nierozgarnięty użytkownik".

 

A na to pytanie jest bardzo prosta, ogólna odpowiedź, wyłączyć można te usługi które odpowiadają funkcjom przez ciebie nieużywanym i jednocześnie nie rzutujące na prawidłowość działania samego systemu. A że dla każdego będzie to inna lista, no cóż, ja nie używam drukarki więc nie potrzebuję bufora wydruku ale czy można jego wyłączenie rekomendować innym. I jeszcze inna kwestia, co z funkcjonalnościami uruchamianymi przez "harmonogram"? Też nie każdy potrzebuje pełną/domyślną listę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Ok, więc czemu niektórzy mówią, że usługi kryptograficzne można śmiało wyłączyć?

I co się stanie po wyłączeniu usługi wstępnego ładowania pamięci ? Czy obniży to wydajność znacząco ? (w Sunrise to jest chyba opcja Superfetch ?)

Co spowoduje wyłączenie usługi kolory.... ?

 

- Nie wiem kto i gdzie to wypisuje. Usługi kryptograficzne zawsze były niezbędne do akcji skorelowanych z certyfikatami / podpisami cyfrowymi.

- Na temat SuperFetch i wyciągaj wnioski: KLIK / KLIK / KLIK

- System przestanie przetwarzać Profile urządzeń / mapowania gam kolorów WCS firm trzecich. Więcej o systemie kolorów: KLIK

 

 

I czy jego lista wyłączonych usług jest prawidłowa? czy coś jest wyłączone co nie powinno być

 

To punkty wyjściowe do wypracowania własnych konfiguracji (jest wyraźnie napisane na stronie, że brak gwarancji, oraz podany zarys która funkcjonalność mniej więcej jest utrzymana w danej prekonfiguracji z trzech podanych). Nie ma uniwersalnego układu, który spełnia zadanie na wszystkich systemach jak leci. Tak było na XP, tak jest i w Windows 7.

 

Jeśli chcesz to potestować "na żywo", jest aplikacja SMART, która automatycznie ładuje układy oparte na tych z BlackViper i pozwala to odkręcać jednym gestem.

 

 

 

Temat zamykam.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...