Skocz do zawartości

Tworzenie więcej niż 1 punktu przywracania


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Zauważyłem, że w Windows 7, przy tworzeniu każdego nowego pkt-u przywracania zastępuje on poprzedni. Lecz czasem przy instalacji / deinstalacji np. jakiegoś programu - tworzy on dodatkowe pkt-y przywracania, zastępując poprzedni, dodając też nowe.

 

W normalnych warunkach nic się "nie zastępuje" na zasadzie, że jest tworzony punkt, a poprzednie giną:

 

sysrestore.png

 

Windows 7 może jednak skasować wszystkie poprzednie punkty w następujących okolicznościach:

- Przywracanie systemu nie ma miejsca i uwalnia magazyn od starszych punktów. Więcej: KB2506576.

- Silna fragmentacja pagefile.sys. Więcej: KB2533911.

- Do dysku z Windows 7 ma dostęp mechanizm starszego systemu (dual boot np. z XP czy start z płyty opartej na silniku XP). Mechanizm niekompatybilny, dlatego następuje wymazanie wszystkiego, dysk z 7 musi zostać ukryty przed starszymi systemami, by nie dochodziło do tej usterki.

- Instalowano SP1 do Windows 7. Instalacja SP1 wymazuje wszystkie poprzednie punkty, zostawiając tylko punkt utworzony przez własny proces.

 

 

A jak użytkownik może zrobić kilka pkt-ów przywracania?

 

W związku z powyższymi odpowiedź: nie da się przetrzymać starszych punktów, jeśli wdraża się proces, który je usuwa.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Żadne z powyższych niema u mnie miejsca.

 

Wygląda na to, że jednak ma:

 

Czy możliwe, że dzieje się tak u mnie dlatego iż mam przydzielone miejsce na przywracanie na minimum? Z drugiej strony minimum to 200 MB

 

Czyli zapewne punktowane jako możliwość "Przywracanie systemu nie ma miejsca i uwalnia magazyn od starszych punktów.". 200MB? W XP może takie coś ale nie w Windows 7 dla cieniowania woluminu, przy założeniu że chcesz mieć wiele punktów w sekwencji.

Tu nie ma reguły, a im więcej przyznane na magazyn, tym więcej punktów jest przetrzymywanych. Oczywiste. Krótko powiem: przy sporym dysku z Windows 7 nie ma zbytniego sensu wydziwiać (Przywracanie jest poważną funkcją ratunkową i działa w kompletnie innej technice niż to w XP), zostawia się domyślnie dobrane przez system parametry. Ścibolenie odchodzi na małych dyskach z archaicznym XP.

 

 

a skoro inne programy tworzą kilka, to czemu jak sam robię ręcznie to stare znikają ?

 

Nie wiem (może: ilość zaistniałych zmian), ale czego Ty się spodziewasz na takiej przestrzeni....

 

 

Podbij poprzeczkę procentową suwakiem w ustawieniach i się sam przekonaj czy chodzi o obszar przyznany na magazyn.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Eh pomyliłem minimum z XP (tam było 200 MB) w 7 to 381.45 MB i faktycznie zbyt mała ilość tego miejsca była przyczyną problemu. W takim razie jakim cudem niektóre aplikacje potrafią w nie wcisnąć więcej pktów ?

 

Edit: Wyczyściłem wszystkie pkty i zrobiłem na nowo minimum. Utworzyłem z powodzeniem aż 2 pkty :) jednocześnie (więcej nie robiłem)

 

Do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Eh pomyliłem minimum z XP (tam było 200 MB) w 7 to 381.45 MB

 

Nie wiem skąd masz te informacje: KLIK. Chyba odnosisz się do tego co Ci pokazuje suwak w kontekście Twoich proporcji dysku (u każdego proporcje inne). Tu sprawę z "minimum" można zaobserwować w przykładowym scenariuszu testowym: dysk 20GB > magazyn całkowicie wypróżniony i suwak ustawiony na 1% (co daje 203.78MB) > mimo zatwierdzenia tego (pozornie opcja jest na 1%) ponowne otworzenie konfiguracji pokazuje, że suwak automatycznie skoczył na 2% (320MB).

 

I to nie zmienia faktów, że przy takim zakresie wiele się nie można spodziewać.

 

 

W takim razie jakim cudem niektóre aplikacje potrafią w nie wcisnąć więcej pktów ?

 

Widocznie zachodzą tu jakieś różnice w tworzeniu punktów i punkty nie są tożsame z tymi tworzonymi ręcznie.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...