Skocz do zawartości

Taktowanie kart graficznych


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ale zjechaliśmy z tematu, wiem, że powietrze jest w tych dziurkach, tudzież dlatego się je wypełnia pastą.

 

A swoją drogą, skoro te najwyższe parametry podane w sterownikach i specyfikacji są do uzyskania po OC, to nie są to nominalne parametry, Producenci podają za nominalne wartości po OC ?? WTF, wg specyfikacji karty powinienem mieć domyślnie te najwyższe po przesunięciu suwaków max w prawo

Odnośnik do komentarza

Ja się poddaje. Nie wiem o co chodzi. :wacko: Suwaczki ci sie nie podobają to sobie poprzesuwaj. Ta funkcja nawet nie jest aktywna i ba aktywna będzie tylko w trakcie pełnego obciążenia karty...albo przestaw sobie na 2GHz spal kartę....what ever wygrałeś. :wacko:

Punisher jak ci chodzi o te pola z cyferkami to pewnie są dla dokładnego ustawienia częstotliwości. MarekB ci wlepił obrazek co jest co. A dlaczego tam jest napisane tyle a nie inne to już pytanie dla producenta lub Boga.

Odnośnik do komentarza

Opcja Overdrive może być nieaktywna a suwaki i tak się da przesuwać i rzekomo służy do OC.

 

Ale mi chodzi o to: dlaczego nie jest tymi suwakami ustawiona domyślnie max wartość? Bo tę max wartość podaje producent w specyfikacji. Tak jest z każdą grafiką AMD jaką się spotkałem

 

Masz tego screena co chciałeś. Ja wiem co jest co, i program pokazuje to samo co sterowniki. Ustawione jest taktowanie mniejsze niż w specyfikacji. Nie mylę nic z profilami wydajności !!!!

post-172-0-59619800-1323343371_thumb.jpg

 

Edit:

 

Sorki, jednak to co ustawia suwak to wartości podane w specyfikacji, popieprzyło mi się z innym modelem o tym samym wyglądzie.

 

Do zamknięcia

Odnośnik do komentarza

Poprosiłem o odblokowanie tego tematu. I nie chodzi mi o dalsze przepychanki.

 

Opcja Overdrive może być nieaktywna a suwaki i tak się da przesuwać i rzekomo służy do OC.

+

Sorki, jednak to co ustawia suwak to wartości podane w specyfikacji, popieprzyło mi się z innym modelem o tym samym wyglądzie.

 

Opcja Overdrive musi być aktywna aby zmiany zostały wprowadzone.

Generalnie (to już pisano) wszystko zależy od producenta karty i jego Biosu.

 

Przykład z mojej karty:

 

 

 

 

To wcale nie znaczy, że karta osiągnie te parametry.

A to czy da się wycisnąć wartości maksymalne to już temat OC.

 

Zwykłe autodostrajanie w CCC powoduje, że karta pracuje stabilnie tak:

 

 

To tylko tytułem rozszerzenia info w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Poprosiłem o odblokowanie tego tematu. I nie chodzi mi o dalsze przepychanki.
To tylko tytułem rozszerzenia info w tym temacie.

 

Wieslaw531 z calym szacunkiem, ale tu nie bylo zadnego tematu. Nie wiem jaki sens mialy pytania tego kolegi, musialy miec tylko dla niego.

Nie ma zadnych podstaw do wyjasniania czegokolwiek. Nie spotkalem na pudelkach wartosci taktowania. Nie ma odstepstw od czestotliwosi pracy rdzenia i pamieci w specyfikacji oraz w wynikach rzeczywistych. Co za brednie w zdaniu - kazda karta- ?

Dlaczego karty graficzne mają domyślnie obniżone taktowania od tych podanych w specyfikacji?
tu nie ma zadnej logiki bo to po prostu nie prawda.

Rownie dobrze moglibysmy zapytac dlaczego kazdy chodzi, a nie biega?

Nie wiem czemu ten czlowiek zaklada takie i podobne tematy rozstrzasajace wyzszosc swiat wielkiej nocy nad swietami bozego narodzenia z glupoty ? czy z rzeczywistego wolnego myslenia? Nie chce nikogo obrazac, ale to nie pierwszy bzdurny temat kolegi Punisher2010.

Odnośnik do komentarza

@MarekB

 

Napiszę przewrotnie.

 

Być może temat @Punishera jest niezbyt szczęśliwie napisany.

Ale czy nie sądzisz, że temat jest ważny (w innej treści) dla wielu userów, którzy mają znikomą wiedzę i czytają tematy na forum jako źródło wiedzy i pomocy nawet bez zakładania konta.

Wielu działa na dziwnych ustawieniach i nawet o tym nie wie, że coś może być zmienione.

I nie chodzi mi tu o OC bo to temat dla znawców.

 

Może ktoś mógłby się pokusić o jakiegoś podstawowego tutka z podziałem na ATI i NV. Mogłoby to być odwołaniem do problemów z kartami.

Ale to tylko taka moja refleksja.

 

BTW

Co Ty mieszasz z tymi kocorami? Jeden na forum (Bonifacy) + jedna mysza (Mycha69) wystarczy :P . I to powinien być standard.

Odnośnik do komentarza

Nie wieslaw531, to nie jest nieszczesliwie napisany temat. Pierwsze zdanie sugeruje, ze wszyscy producenci (czyli oby dwa ;) ) oszukuja nas w 100%. To nie jest nauka to zamieszanie w glowach. Rownie dobrze mozna napisac , ze SATAII to oszustwo bo 300Mb/s nikt i nigdzie nie uzyskal na jednym dysku, ale to nic nie wnosi do tematu.

Nie wyplywa z tego nauka. Podane taktowanie zawsze i wszedzie zgadza sie z rzeczywistym, a oszczedzanie energi i profile zasialnia to oddzielna sprawa. Temat tak podany wprowadza w blad i bede zawsze stawal okoniem, bo to forum przynajmniej dla mnie jest inne niz dziecinne wypociny o wyzszosci np.; 3-klatek w takiej karcie nad 4-ma w innej.

 

Maj got, chcialem pokazac jak bardzo jestem leniwy i Bonifacy przyszedl mi z pomoca ;) za co niech mleko bedzie mu cieplym.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ale moja intencja była inna. Darujmy sobie nazwę tematu i inne takie.

 

Może jednak warto podzielić się wiedzą na forum w dziale Strefa Userów.

Dla wspólnego dobra społeczności globalnej. Życzę temu forum sukcesów i niech w miarę możliwości stanie się liderem.

To nie jest kadzenie. Obserwuję inne fora i to co tam się proponuje to tragedia.

 

Oczywiście wszystko zależy od wiedzy i chęci pomocy bezinteresownej. Wszak nikt z nas nie jest wieczny.

Może poszedłem po tzw bandzie ale nachodzą mnie takie przemyślenia.

Odnośnik do komentarza

Marek

 

Ale chyba tak będzie. Zwróć uwagę na fakt, że tzw młodsze pokolenie traktuje problemy i życie zbyt banalnie bo ma coraz większe możliwości dostępu do rozwoju technologicznego i nie musi myśleć (bez urazy dla młodych wiekowo userów).

I to chyba naturalnie pójdzie w tym kierunku mimo własnych subiektywnych odczuć.

I będą się pojawiać na forach coraz dziwniejsze pytania w stylu: Komputer przestał działać - POMOCY.

I tu jest pole do popisu dla doświadczonych osób.

 

Może to jest słuszny trend. Życie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...