Skocz do zawartości

Laptop - cały czas działa na baterii


wyga

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno lapka Toshiba TECRA A6. Problem polega na tym, że po podpięciu ładowarki do laptopa działa dalej na baterii. Diody jak i system pokazuje, że ładowarka jest podpięta ale wciąż na baterii. W końcu bateria pada laptop się wyłącza i trzeba ładować w spoczynku baterię przez pare godzin.

 

System w laptopie win xp. Pozmieniałem opcje zasilania ale nic to nie dało.

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sugestie jakby proste.

Masz sygnalizację ładowania w lapku?

Prąd jest w gniazdku? Wtyczki OK?

A najprawdopodobniej jest tak: wtyczka ma metalowe bolce krótkie, wciskasz wtyczkę zbyt głęboko do gniazdka, wysuń lekko.

Ewentualnie uszkodzenie na płycie w miejscu połączenia wtyku z płytą. Spróbuj poruszać wtykiem i zobacz czy coś się dzieje.

 

Oczywiście walnięty może być zasilacz.

Odnośnik do komentarza

Z gniazdem raczej nie ma problemów. Bo tak jak napisałem wpinam i bez problemu dioda ładowania świeci, w systemie w opcjach zasilania automatycznie pokazuje Bieżące źródło zasilania: Prąd przemienny (AC), pod baterią ładowanie, a mimo wszystko poziom baterii cały czas spada.

Jeżeli chodzi o zasilacz, nie widać, żeby był uszkodzony w gnieździe siedzi ciasno.

 

Ruszanie wtykiem nic nie daje

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe.

Jak na złość wczoraj po napisaniu posta zaczął ładować się normalnie 1 raz od kilku dni. No ale nic potestuje jeszcze i zobaczymy. Na szczęście sprzedający daje 7 dni gwarancji rozruchowej więc może się z nim jeszcze dogadam.

 

Faktycznie coś jest widocznie z wtykiem, bądź z gniazdem. Nie wiem jak ja to wczoraj sprawdzałem ale tak jak mówicie wtyk nie łączy bądź coś w gnieździe. W każdym bądź razie nie zamierzam ryzykować. Pewnie go oddam.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...