Skocz do zawartości

W7 IE9 i wyczyszczona lista odwiedzanych stron w oknie


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Historia mi nie znikła. Pod gwiazdką mogę znaleźć to gdzie byłem ostatnio.

Znikła mi lista. IEHV grzebie w tym co wyżej. To nie to.

 

Generalnie kiedyś na starszej wersji była możliwość zapisu (exportu) danych z IE włącznie z tym co mi znikło.

Robiłem to okresowo. Teraz jest tylko możliwość zapisu Ulubione, Pliki Cookie, Źródła.

Odnośnik do komentarza
Dzięki za próbę pomocy ale pierwszy załatwia Ulubione, które mam i mogę archiwizować w ramach IE.

Drugi archiwizuje historię, którą widzę.

 

W takim razie nie wiem o co ci chodzi. W FF historia to to samo co lista przeglądanych stron. Możesz jaśniej powiedzieć opisać czego tam nie masz? Co tak na prawdę pokasowałeś?

 

 

 

Czy masz pomysła jak wykonywać kopię (backup) na IE9 tego co straciłem.

 

 

Jak można wykonać kopię czegoś czego nie ma?

Odnośnik do komentarza

@Nuriel

To już było testowane wcześniej post #5.

 

Widzę, że się chyba nie rozumiemy więc wpis niestety będzie łopatologiczny (przepraszam).

 

W IE9 i pewnie w każdej przeglądarce jest pasek adresu, który można rozwinąć z tzw listą odwiedzanych stron - nie mylić z odwiedzonymi (te są w historii).

Ostatnio odwiedzona strona przechodzi na pierwsze miejsce. Usunięcie adersu krzyżykiem powoduje pojawienie się adresu 20 + 1.

Limit to chyba 20 stron. To są adresy, które często odwiedzam. To nie jest HISTORIA.

Na tej liście nie pojawiają się adresy wybierane z Ulubionych.

 

I właśnie te dane mi wcięło przy zaznacznej historii.

 

Z prawej strony mam Gwiazdkę i po kliknięciu mam do wyboru: Ulubione, Źródła i HISTORIĘ.

Ulubione są (nie były zaptaszkowane), w źródłach brak danych, w historii są strony włącznie z tymi, które przeglądałem przed czyszczeniem ułożone chronologicznie w kolejności otwierania.

 

I IEHV grzebie tylko w tej historii.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

O ile dobrze rozumiem, Tobie chodzi o ten górny fragment listy. Te dane są nagrywane w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TypedURLs

 

Odzysk tego równy jest wyszukaniu wstecznej kopii rejestru w cieniu woluminu, a konkretnie starszej postaci pliku rejestru użytkownika C:\Users\Konto\NTUSER.DAT, z której wyekstraktujesz ten klucz do importu. Ta kopia istnieje pod warunkiem, że nie wyłączyłeś "Ochrony systemu" na dysku systemowym, oraz że został nagrany cień z odpowiedniego okresu. Jak dostać się do kopii cieniowej selektywnie (bez używania całego Przywracania systemu):

- Jeśli masz odpowiednio "wysoką" edycję Windows 7, prawoklik na tło folderu C:\Users\Konto > Właściwości > Poprzednie wersje > wybierasz dostatecznie starą (o ile będzie) > Otwórz.

- Jeśli system nie ma tej opcji, zainstaluj ShadowExplorer i za jego pomocą wygrzeb plik.

 

Gdy wyszukasz odpowiednio stary plik, kopiujesz go z cienia np. na Pulpit, uruchamiasz regedit i z menu Plik opcją "Załaduj gałąź rejestru" tymczasowo montujesz w celu eksportu tego klucza, plik REG edytujesz w Notatniku w celu dopasowania ścieżek i import do systemu.

 

 

 

 

,

Odnośnik do komentarza
Odpaliłem regedit w trybie admina i "Załaduj ..." jest nieaktywne.

 

Nie wskazałeś prawidłowo miejsca do montowania. Należy zaznaczyć jedną z master gałązek np. HKEY_USERS (to wskazówka, że montujesz tutaj) i dopiero wtedy opcja jest aktywna > wskazujesz NTUSER.DAT > wklep dowolną nazwę roboczą np. TEST (plik zamontuje się w ścieżce HKEY_USERS\TEST) > nawigujesz do klucza i eksport > następnie podświetlasz TEST i z menu Plik Zwolnij gałąź rejestru. W Notatniku otwierasz REG i poprawiasz ścieżkę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki serdeczne. Mam to co znikło. :cheer:

Jednocześnie dzięki tej poradzie wiem jak zrobić kopię.

 

Jedyna rzecz, która jest dla mnie niezrozumiała to Zaptaszkowanie Historii usuwa te dane a nie usuwa historii.

Pewnie jak zwykle modyfikacja klucza rejestru niezbyt dokładnie odzwierciedlana jest w wersji językowej.

 

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...