Skocz do zawartości

Zawieszenie systemu przy oglądaniu YouTube i BSOD watchdog.sys


SargonAnkro

Rekomendowane odpowiedzi

Houk.

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z własnym komputerem. Głównie dotyczy to przegląania YouTube'a w Firefox'ie. Gdy odpalam filmik, cały komputer nagle staje w miejscu. Nie dzieję się to za każdym razem, raz na jakiś czas. Gdy system stoi, co jakiś czas słychać BEEP z głośniczka komputerowego i nie można nawet ruszyć myszką czy zrobić CTRL+ALT+DEL. To BEEP ze zwiechami pojawia się bodajże w regularnych odstępach czasu. Czasami się zdarza że po paru takich BEEP komputer się odblokowuje, ale wtedy Firefox zuzywa 50% CPU. Zabicie procesu natomiast kończy się zwiechą totalną i wtedy tylko reset komputera trzeba zrobić (czasami nawet komputer się w ogóle nie odblokowuje, zatem reset jest tu musem). Niekiedy też jest tak, że po paru takich BEEP pojawia się BSOD z komunikatem oraz nazwą pliku WATCHDOG.SYS, który to spowodował zawieszenie systemu.

Dzieje mi się tak od jakiegoś czasu (połowy września). Wcześniej tego typu zachowanie nie występowało.

 

Przeleciałem komputer skanerami: KIS 2011, OTL, Gmer i SecurityCheck. Jaja zaczęły występować po zakończonym skanie Gmera. Wywalił mi się explorer, a gdy próbowałem go odpalić, pisało że nie może uruchomić procesu NETAPI32.DLL. Dopiero jak przeczekałem trochę, to za którymś razem się udało. Ale tutaj kolejny zonk: wszystkie ikony zniknęły z pulpitu. Do tego, jak próbowałem zapisać loga na pendrive, to pisało że nie mam dostępu do urządzenia. To samo z katalogami na dysku twardym, gdy próbowałem w nie wejść, dostawałem komunikat, że system nie może uzyskać dostępu do katalogów: $Mfst, $Directory i tak w kółko za każdym razem. Co dziwne, udało mi się zapisać loga z Gmer'a do Moich Dokumentów ;] . No ale i tak zostałem zmuszony do resetu komputera ze względu na w/w komunikaty. Po resecie wszystko działało po staremu, tzn. ikony wróciły na pulpit, a do katalogów na dysku miałem normalny dostęp.

Natomiast przy skanerze SecurityCheck dostaje pusty plik tekstowy.

 

Załączam wyniki z działania OTL, Gmer'a i KIS'a. Proszę, pomóżcie mi, bo już mnie to zaczyna denerwować, czuje się jakbym na Viście siedział. Myślałem że update FF i Flash'a do najnowszej wersji pomoże, a tu pupa.

A-ha, mój komputer to WINXP PRO SP3 PL.

 

Pozdrawiam! :)

B_krd_result.txt

B_OTL.Txt

B_gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

OTL niepełny - brak Extras. Brak śladów infekcji w stanie czynnym, a część wyników w Kasperskym bez znaczenia (np. detekcja HOSTS = bo to Twoja robota). Temat przenoszę wstępnie do działu Windows XP.

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z własnym komputerem. Głównie dotyczy to przegląania YouTube'a w Firefox'ie. Gdy odpalam filmik, cały komputer nagle staje w miejscu. Nie dzieję się to za każdym razem, raz na jakiś czas. Gdy system stoi, co jakiś czas słychać BEEP z głośniczka komputerowego i nie można nawet ruszyć myszką czy zrobić CTRL+ALT+DEL. To BEEP ze zwiechami pojawia się bodajże w regularnych odstępach czasu. Czasami się zdarza że po paru takich BEEP komputer się odblokowuje, ale wtedy Firefox zuzywa 50% CPU. Zabicie procesu natomiast kończy się zwiechą totalną i wtedy tylko reset komputera trzeba zrobić (czasami nawet komputer się w ogóle nie odblokowuje, zatem reset jest tu musem). Niekiedy też jest tak, że po paru takich BEEP pojawia się BSOD z komunikatem oraz nazwą pliku WATCHDOG.SYS, który to spowodował zawieszenie systemu.

Dzieje mi się tak od jakiegoś czasu (połowy września). Wcześniej tego typu zachowanie nie występowało.

 

Dla porównania temat: KLIK. Czyli wyłączenie akceleracji sprzętowej na YT, aktualizacja bądź od-aktualizowanie sterowników nVidia ....

 

 

Jaja zaczęły występować po zakończonym skanie Gmera.

 

Nawet nie przygotowałeś systemu do prawidłowego startu GMER (i jego log zaciemniony), działa sterownik emulacji wirtualnej:

 

DRV - [2010-10-02 19:11:29 | 000,715,248 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Cegłę mógł dołożyć i czynny Kaspersky.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ten BEEP może sugerować alarm termiczny. Sugeruję otworzyć komputer i przeczyścić z kurzu.
Komputer ma otwartą obudowę, zresztą temperatura procka nie przekracza 59 st. Chyba że to grafika tak bipczy, może ją trzeba będzie odkurzyć. Spróbuje później.

OTL niepełny - brak Extras. Brak śladów infekcji w stanie czynnym, a część wyników w Kasperskym bez znaczenia (np. detekcja HOSTS = bo to Twoja robota). Temat przenoszę wstępnie do działu Windows XP.

OTL po skanie generuje mi tylko OTL.txt, bez Extras.txt . Ustawiłem wszystko wg instrukcji. Dziwne to, bo w poprzednim temacie generował oba pliki.

Dla porównania temat: KLIK. Czyli wyłączenie akceleracji sprzętowej na YT, aktualizacja bądź od-aktualizowanie sterowników nVidia ....

Wow, nie sądziłem, że to może być to. Ale fakt faktem, swego czasu robiłem update sterowników do karty graficznej, gdyż nakazywał tego Steam przy uruchamianiu Portala 2.Zainstaluje najnowszą wersję (ponoć usunęli tam ten bug) i sprawdzę jak to działa.

Nawet nie przygotowałeś systemu do prawidłowego startu GMER (i jego log zaciemniony), działa sterownik emulacji wirtualnej:

 

DRV - [2010-10-02 19:11:29 | 000,715,248 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Cegłę mógł dołożyć i czynny Kaspersky.

Myślałem, że wykonałem wszystkie kroki z tematu. Znowu musiałem coś przegapić. Tym razem użyłem SPTDinst, usunąłem klucze dot. SPTD z rejestru oraz użyłem RegASSASSIN dla tych, których nie mogłem usunąć po nadaniu sobie praw do kluczy (również nie dało rady uruchomić regedit z poziomu ProcessHacker'a i PsExec'a).Kaspersky natomiast nie był aktywny przy skanowaniu (to rozumiem przez słowo czynny; jednak nadal jest zainstalowany na komputerze - czy właśnie o to chodziło?) - starałem się zminimalizować ilość aplikacji do potrzebnego minimum. Nie chcę podejmować żadnych dalszych kroków, skoro OTL daje tylko jeden plik, a być może trzeba będzie odinstalować KIS. Zatem czekam na dalsze kroki.
Odnośnik do komentarza
OTL po skanie generuje mi tylko OTL.txt, bez Extras.txt . Ustawiłem wszystko wg instrukcji. Dziwne to, bo w poprzednim temacie generował oba pliki.

 

OTL uruchomiony więcej niż raz przestawia opcję "Rejestr - skan dodatkowy" na Brak. Za każdym razem trzeba to ręcznie przestawiać na "Użyj filtrowania".

 

 

Kaspersky natomiast nie był aktywny przy skanowaniu (to rozumiem przez słowo czynny; jednak nadal jest zainstalowany na komputerze - czy właśnie o to chodziło?)

 

Kaspersky zawsze jest czynny, sterowniki są załadowane, a to poziom potencjalnej kolizji dla GMER.

 

 

Ale logi już zostaw w spokoju. Skup się na tym:

 

Wow, nie sądziłem, że to może być to. Ale fakt faktem, swego czasu robiłem update sterowników do karty graficznej, gdyż nakazywał tego Steam przy uruchamianiu Portala 2.Zainstaluje najnowszą wersję (ponoć usunęli tam ten bug) i sprawdzę jak to działa.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Komputer ma otwartą obudowę, zresztą temperatura procka nie przekracza 59 st. Chyba że to grafika tak bipczy, może ją trzeba będzie odkurzyć. Spróbuje później.

To też nie jest dobrze :) bo nie ma cyrkulacji powietrza. Normalnie w zamkniętej obudowie dzięki wentylatorom wymusza się odpowiednią cyrkulację a tak powietrze stoi. Możesz napisać co to za procesor choć 60C w stresie to dobry wynik. Lepiej już zamontować z tyłu obudowy (jak i z przodu jeśli tylko obudowa pozawala) duży wentylator 80mm. Nie kosztuje dużo, wolno się kreci więc nie jest głośny no i wyciąga a z przodu wdmuchuje powietrze.

Odnośnik do komentarza

OK, dziękuję za informację. Będę wiedział jak postępować na przyszłość przy kolejnym niepewnym działaniu systemu.

Ale logi już zostaw w spokoju. Skup się na tym:

Aktualnie ściągam sterowniki. Potem będę sprawdzał działanie. Jeżeli do tygodnia nie nastąpi zwiecha lub BSOD, sprawa zostanie rozwiązana.

Póki co dziękuje Ci Picasso za pomoc i poświęcony czas. :)

 

To też nie jest dobrze :) bo nie ma cyrkulacji powietrza. Normalnie w zamkniętej obudowie dzięki wentylatorom wymusza się odpowiednią cyrkulację a tak powietrze stoi. Możesz napisać co to za procesor choć 60C w stresie to dobry wynik. Lepiej już zamontować z tyłu obudowy (jak i z przodu jeśli tylko obudowa pozawala) duży wentylator 80mm. Nie kosztuje dużo, wolno się kreci więc nie jest głośny no i wyciąga a z przodu wdmuchuje powietrze.
Te 59 st. to raczej nie w stresie tylko w 'idlu' ;] Nie prowadzę skomplikowanych operacji obliczeniowych żeby zarzynać kompa. Przy zwykłym użytkowaniu, jest taka temperatura i większych problemów z tym nie ma. Kiedyś miałem totalnie zapchany wiatrak i temperatura procka dochodziła do 110 st przy zamkniętej obudowie, komputer sam się wyłączył. To było 2 lata temu. Jak wykręciłem bebechy i przeczyściłem z kurzu, to od tego momentu nie mam jużtego problemu - choc wiadomo że może powrócić.

Wiatrak nad prockiem z tyłu obudowy też mam, ale nie używany ;] Po prostu nie przykładałem do tego ogólnie większej wagi, moze źle robie.

A obudowe mam otwartą, bo mam podłączony drugi twardy dysk. Nie mam gdzie go położyć, a do stelażu go nie wsadzam, bo wtedy mam dodatkowy rezonans w obudowie (jeszcze jak się ją zamknie, to już w ogóle).

 

Grafika to NVidia 8600GT od Gigabyte'a.

Procesor to Intel C2D E6750 2,6 GHz na płycie Gigabyte'a GA-P35-DS3R.

Odnośnik do komentarza

:ph34r: SargonAnkro ;

Grafika to NVidia 8600GT od Gigabyte'a.

Moim zdaniem karta została fabrycznie za bardzo podkręcona.

Masz dwie możliwości:

  1. Wgraj nowy BIOS do grafiki
  2. Użyj aplikacji do skonfigurowaniu karty graficznej do najlepszych z możliwych ustawień

7807.jpg

  • zmniejsz CORE CLOCK do 540
  • zwiększ FAN SPEED do 100%
  • ustaw start aplikacji z systemem

Komputer ma otwartą obudowę

:huh: Sprawdz czy karta ma odsłonięty wylot w tylniej ścianie obudowy.

Odnośnik do komentarza

Z tymi 59C to nie jest źle ;)(o ile pomiar jest z czujki na obudowie procesora (tak zwany Tcase)) bo wedle specyfikacji Intela dla tego proca maks powinno być 72C

http://ark.intel.com...784?wapkw=E6750

Hmmm. Ciekawe. Może BIOS jakoś źle przetwarza info o temperaturze... o całe 40 stopni :]

 

Jakbym widział własny temat :lol:

 

Ja się wtrącę, bo jadę już dłuższą chwilę na najnowszych sterach nVidii i sytuacja jest następująca - problem z BSOD watchdog.sys występuje dalej, lecz nieporównanie rzadziej.Oglądam 10-15 filmików dziennie i przez cały miesiąc powitały mnie ledwie 2 BSOD-y.Jest różnica :cheer:

No. To dobrze. mam nadzieje że bedzie u mnie podobnie lub lepiej.

 

:huh: Sprawdz czy karta ma odsłonięty wylot w tylniej ścianie obudowy.

Nie wiem czy tu podkręcenie karty ma coś do rzeczy, skoro na takich samych ustawieniach karta leci od 4 lat, a dopiero od 2 miesięcy mam (miałem?) problem z BSOD/beep'czeniem.

Poza tym Portal II chodzi na wysokich detalach, zatem mniemam że skoro karta jest za wysoko podkręcona fabrycznie, to i wtedy powinny wystąpić w/w objawy... a tak się nie dzieje.

 

Co do odsłoniętego wylotu... nie wiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Houk.

 

Przepraszam, że podbijam stary wątek. Ale

Jeżeli do tygodnia nie nastąpi zwiecha lub BSOD, sprawa zostanie rozwiązana.

Uprzejmie informuje, że aktualizacja sterowników do karty graficznej pomogła. W sensie o tyle, że nie dostaje już zwiech przy oglądaniu YTB i BSOD też nie wyskakuje. Komputer pipnie z głosniczka raz na jakiś czas, ale tylko wtedy gdy się dławi (tzn. za bardzo jest zawalony procesami ;] ).

 

Tak czy siak, dziękuję za pomoc Picasso i innym i proszę o zamknięcie topicu :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...