Skocz do zawartości

Zmiana nazw folderów Moja muzyka etc. na stałe


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Jak zmienić nazwy folderów systemowych takich jak Moja muzyka etc. na stałe (system przywraca ich pierwotne nazwy od razu po restarcie lub w przelogowaniu, czasami trochę później)

 

A jaka metoda dobrana? I gdzie zmieniasz te nazwy?

 

Jeśli mowa o folderze C:\Users, tak naprawdę ten folder "Moja muzyka" ma nazwę angielską "Music", polska jest robiona "nakładkowo". Nazwę robi desktop.ini zawierający się w tym folderze, a konkretniej linia LocalizedResourceName:

 

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21790

InfoTip=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-12689

IconResource=%SystemRoot%\system32\imageres.dll,-108

IconFile=%SystemRoot%\system32\shell32.dll

IconIndex=-237

 

Jak to działa, możesz sprawdzić przenosząc desktop.ini całkowicie poza folder. Folder natychmiast utraci polską nazwę. Jeżeli zedytujesz LocalizedResourceName, to taka nazwa zacznie się wyświetlać. Tu zresztą nawet nie trzeba edytować pliku desktop.ini bezpośrednio, edycja w linii LocalizedResourceName wykonuje się automatycznie podczas najprostszego w świecie PPM na folder "Moja muzyka" > Zmień nazwę:

 

desktopini.th.png

 

Tak wprowadzona nazwa przetrzymuje restarty / przelogowania. Dlatego pytam w jaki sposób zmieniasz nazwy i gdzie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...