Skocz do zawartości

Grafika - bardzo dziwny objaw


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pragnę opisać bardzo dziwne zachowanie karty grafiki u siebie w kompie. Jeśli temat nie zalicza się do tego działu proszę o przeniesienie.

 

Komputer jest praktycznie nowy, ma zaledwie 3 miesiące a już pojawiały się problemy ;) Specyfikacja wygląda następująco:

 

Płyta: Gigabyte GA-Z68A-D3H-B3

Procesor: Intel Core i5 2400

Pamięć: 2x2GB Kingston HyperX

Grafika: ZOTAC GF GTX460

Zasilacz: Tagan 600W

Dysk: WD Caviar Blue 750GB

Oryginalny system Windows 7 Professional

 

Jak zapewne niektórzy pamiętają na początku był problem z powyginanymi pinami (od nowości) w podstawce procesora. Płytę wymienili, komp chodzi. Potem założyłem nowy temat dotyczący wyregulowania zbyt wysokich obrotów wentylatora karty graficznej. Problem został rozwiązany.

 

Przejdźmy teraz do sedna. Objaw jest taki, że w pewnym momencie karta graficzna wyłącza się, wentylator przestaje się kręcić, czarny ekran. Trwa to około 2-3 sekundy, po czym wszystko wraca do normy. Napisałem że jest on dziwny, bo zauważyłem, że dzieje się tak najczęściej podczas pisania wiadomości na poczta.gazeta.pl, przeglądarka Firefox najnowsza wersja. Zauważyłem też, że czasem kiedy tak się stanie, 1 na 10 przypadków, zawieszony jest program "Windows Live Mail", którego używam.

 

Karta nie jest przegrzana ani kręcona i nigdy nie była, podczas normalnej pracy ma około 30 stopni, obroty wentylatora są w granicach 60%, najnowsze sterowniki do karty zainstalowane (na poprzednich wersjach działo się to samo), nie jest też używany do gier, BIOS płyty również najnowszy (na poprzednich wersjach również działo się to samo). Poza tym nic się innego nie dzieje, komputer chodzi normalnie, stabilnie, nie występują żadne artefakty, tylko ten objaw, który opisałem.

 

Jeżeli potrzeba więcej informacji proszę pytać.

 

Właśnie włączyłem sobie z ciekawości test OCCT ^_^

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A to ciekawe...

Ja posiadam kartę graficzną GAINWARD GF GTX 460. Trzykrotnie miałem przypadek, że będąc online na poczcie gmail monitor na chwilę przygasł (ale komp nie restartował się) po czym

pokazywał się komunikat coś tam coś tam o odzyskaniu sprawności (lub jakoś podobnie brzmiący). Wiem, iż poczta.gazeta korzysta z tego samego silnika co gmail. Więc...?

Odnośnik do komentarza
najnowsze sterowniki do karty zainstalowane (na poprzednich wersjach działo się to samo),

Najnowsze nie zawsze najlepsze; proponuje te na poczatek - i tu sie dziwisz;

- jaki system kolego 32 czy 64bit

- jaka karta bo bylo ich kilka GTX 460 to za malo, a mialy niektore problemy ze sterownikami

- poglad zdarzen poprosimy - moze cos nam podpowie wzgledem gryzacego sie softu

- moze scrin z GPU-Z dla porzadku

Wtedy pomyslimy jakie stery zapakowac.

Odnośnik do komentarza

Czy to się dzieje tylko na tej przeglądarce, czy może na innych również, lub innych sytuacjach?

Ja kiedyś miałem takie problemy na przeglądarce Mozilla ale nie FF, i działo się to tylko jak miałem na niej zmienioną skórę, natomiast na domyślnej skórce wszystko działało poprawnie, więc może to jest jakiś błąd przeglądarki, lub wtyczek z nią współpracujących np. flash.

Odnośnik do komentarza

Najnowsze nie zawsze najlepsze; proponuje te na poczatek - i tu sie dziwisz;

 

Stery instalowane od początku te, które były dostępne, odkąd komp był złożony. Moim zdaniem to nie wina sterowników, bo co chwilę byłoby coś nie tak. W tym wypadku tak jak pisałem wyżej, dzieje się kiedy jest włączona poczta Windows Live oraz piszę wiadomość na poczta.gazeta i nie za każdym razem oczywiście tylko w 50% przypadków.

 

- jaki system kolego 32 czy 64bit

 

64-bit

 

- jaka karta bo bylo ich kilka GTX 460 to za malo, a mialy niektore problemy ze sterownikami

- poglad zdarzen poprosimy - moze cos nam podpowie wzgledem gryzacego sie softu

- moze scrin z GPU-Z dla porzadku

 

To dopiero jutro

Odnośnik do komentarza

odnalezienie przyczyny to jak "szukanie igły w stogu siana" do tego mamy pewność 50/50, i tak powstaje pytanie: czy ta igła w ogóle tam kiedykolwiek była?

 

Tiaaaa dlatego właśnie uznałem ten objaw za dziwny, nie spodziewałem się też natychmiastowego rozwiązania problemu, o ile rozwiązanie jak ta igła istnieje, raczej opisałem to jako ciekawostka ^_^ No chyba, że kogoś olśni i wpadnie na genialny pomysł... :D

Odnośnik do komentarza

Genialne pomysly to mial np. Hitler, marnie na tym wyszedl.

- jak odpowiesz na minimum pytan o jakie prosze, to jutro pomyslimy

- przejscie OCCT przez godzine oznacza , ze problem z ; przegrzewaniem lub , RAM, zasilaczem, GPU, CPU, mozna na 99% wykluczyc.

- u mnie Twoje jutro jest juz dzis - chociaz widze dopiero 23:14, ale jestem po 0.7 Porto wiec .... poczekajmy na szczegoly :P #

Stery instalowane od początku te, które były dostępne, odkąd komp był złożony. Moim zdaniem to nie wina sterowników

, a moim bardzo prawdopodobne

Odnośnik do komentarza

, a moim bardzo prawdopodobne

 

A moim jednak nie, bo to występuje tylko w tym przypadku jaki opisałem wyżej.

 

- jaka karta bo bylo ich kilka GTX 460 to za malo, a mialy niektore problemy ze sterownikami

 

Dokładnie ta karta:

 

http://www.skapiec.p...4111_techniczne

 

- moze scrin z GPU-Z dla porzadku

 

Bardzo proszę

 

- poglad zdarzen poprosimy - moze cos nam podpowie wzgledem gryzacego sie softu

 

Co dokładnie?

post-1378-0-66896500-1322215825_thumb.jpg

post-1378-0-55484600-1322215834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Czy to się dzieje tylko na tej przeglądarce, czy może na innych również, lub innych sytuacjach?

Ja kiedyś miałem takie problemy na przeglądarce Mozilla ale nie FF, i działo się to tylko jak miałem na niej zmienioną skórę, natomiast na domyślnej skórce wszystko działało poprawnie, więc może to jest jakiś błąd przeglądarki, lub wtyczek z nią współpracujących np. flash.

Coś sprawdzałeś w powyższej kwestii?

http://nightly.mozilla.org/ (pod linuksem działa stabilnie, ale ja praktycznie nie używam firefox'a, a tym bardziej motywów, wtyczek czy rozszerzeń do niego).

Odnośnik do komentarza

A moim jednak nie, bo to występuje tylko w tym przypadku jaki opisałem wyżej.

 

A moim zdaniem należy zaktualizować sterowniki do najnowszej wersji i zobaczyć co się będzie działo. Miałem przypadek (na karcie ATI) gdzie przy wchodzeniu na filmiki we flashu lub G-maila blue screenowało. Winne okazały się właśnie sterowniki ATI i to najnowsze bo się okazało iż od któregoś tam wydania coś zepsuli.

Ewentualnie odszukać sterowniki starsze o 2-3 numerki. Najpierw odinstalować aktualne potem driver sweeper i zainstalować starsze.

Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem nalezy;

- zablokowac aktualizacje na czas pracy

post-2293-0-32804600-1322228063_thumb.jpg

- zaciagnac RevoUinstalera Pro 2.5.5, wersja testowa na 30 dni http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html

po prawej stronie na dole masz butonik do sciagania

- nie wersje 1.93 bo nie obsluguje 64bit

- odpalasz revo jako administrator i kasujesz stery NV, najpierw stery potem jak beda jeszcze to PsyhX-sy. Przechodzisz proces i nie klikasz uruchom ponownie jak cie zapyta, klikasz nie i czyscisz rejestr - zaznaczasz (ptaszkujesz) tylko wpisy rejestru podswietlone na czarno, a bedzie ich troche, potem dalej ptaszkujesz wpisy w katalogach i tez kasujesz

- dopiero wtedy restart

- poprawiasz Cclinerem w rejestrze

- odpalasz DriverSwepper w trybie awaryjnym i czyscisz resztki jesli beda

- ponownie Ccliner

- Teraz dopiero pakujesz stery i polecam te na czerwono zaznaczone

 

Jesli po dalszych czynnosciach beda problemy to procedura jak wczesniej tylko wszystkie stery na zielono do sprawdzenia

- sciagasz czysciciela Flasha http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html?promoid=DTEGO dobierasz do 64bit

- czyscisz Flasha z Mozilli jak i IE - nie pytaj dlaczego, tak czy siak powinien sie wyczyscic za jednym zamachem

- sprawdzasz czy jest usuniety na jakiejs stronie np. Nvidia , i odpalasz jakis Flashowy filmik, nie powinien ruszyc

- znowu Ccliner

- montujesz nowego Flasha do Mozilli i do IE

- wracasz do automatycznych aktualizacji systemu

Ustawiasz w sterach NV jesli jest inaczej psyhX na auto i testujesz ustawienia graficzne miedzy - uzyj aplikacji 3D, a jakosc i wydajnosc

 

 

To tyle z mojej strony. Oczywiscie wiem, ze NV poleca swoje czyste instalacje i Ccliner nie potrzebny i po co tyle zachodu....

Zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza

A ja pisałem wyżej, że sterowniki są najnowsze i działo się tak przy każdej wersji wstecz odkąd komp został poskładany.

 

Co do powyższych kwestii, innych sytuacji nie było, Firefox ma standardową skórkę, z innych przeglądarek sprawdzałem tylko IE i na tą chwilę testu nic się nie działo. Zresztą przy używaniu Firefoxa nie za każdym razem się tak dzieje

 

Resztę z tego co opisał kolega MarekB napisze jutro, bo czas już do domu

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...