Skocz do zawartości

Grafika - bardzo dziwny objaw


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A u mnie pojawiło się coś nowego, odkąd zastosowałem poradę z linku który podał Bonifacy czarny 2-3 sekundowy ekran zniknął, ale za to pojawiły się zawiesiny całego systemu podczas zwykłej normalnej pracy, co najmniej 2-3 razy dziennie. Jestem w szoku, bo z 7 nigdy nie miałem problemu, nigdy się nie zawieszał, nigdy nie miałem też BSOD. A teraz zachowuje się jak stary wysłużony XP. Jak sobie nie poradzę założę nowy temat.

Odnośnik do komentarza

Jak na razie od wczoraj od 13-ej jest ok, zobaczymy jak długo. Odinstalowałem stare sterowniki, odinstalowałem NVIDIA System Tools, które to narzędzie używane było tylko i wyłącznie do regulacji obrotów wentylatora - więcej na ten temat można zobaczyć tutaj:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/5350-regulacja-obrotow-wentylatora-karty-graficznej/page__fromsearch__1

 

wyczyściłem wszystko DriverSweeper'em, udało się zmienić nieco BIOS karty, gdzie wentylator już nie wyje, bo ma zmniejszone obroty. Jak dalej będzie się wieszać zakładam nowy temat z wszelkimi logami, ale to już w innym dziale.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

od jakiegoś czasu system zaczął mi się "wieszać" podczas normalniej pracy. Czasem "wiesza się" od razu, momentalnie, a czasem wygląda to tak, że kursor myszy nie nadąża się zmieniać. Kursor wiadomo, inny jest podczas edycji tekstu, inny klikając w plik a inny klikając w łącze. Klikając w łącze klikam kursorem jak z edycji tekstu, bo kursor nie zmienia się. Wtedy wiem, że zaraz system się "zawiesi". Średnio dzieje się tak 2-3 razy dziennie. Kilka razy bywało też tak, że po naciśnięciu przycisku reset, sam restart następował dopiero za jakieś 10 sekund.

 

Komputer jest w miarę nowy, ma nieco pół roku, jednak bywały z nim problemy głównie z kartą graficzną, jeden z tematów można zobaczyć tutaj:

 

http://www.fixitpc.p...o-dziwny-objaw/

 

Natomiast samo "wieszanie się" zauważyłem tuż po zastosowaniu tej porady:

 

http://www.raymond.c...ped-responding/

 

Tak jak napisałem w tym temacie, odinstalowałem stare sterowniki, odinstalowałem NVIDIA System Tools, które to narzędzie używane było tylko i wyłącznie do regulacji obrotów wentylatora, wyczyściłem wszystko DriverSweeper'em i objawy zniknęły na 2 dni. Dziś nadal jest to samo.

 

Zastanawiam się nad reinstalacją systemu jednak najpierw chciałbym wykluczyć lub potwierdzić to, że to wina samego systemu lub "czegoś" a nie sprzętu. Nie wykluczam też, że coś przelazło z jakiegoś zainfekowanego pendrive'a.

 

Zrobiłem logi z OTL i te wklejam, mam też log z Dzienników Zdarzeń i Windows Performance Tools, jednak te nawet po spakowaniu zajmują dużo miejsca i zostały wrzucone tutaj:

 

http://speedy.sh/kZBNv/LOGI.zip

http://speedy.sh/ZCeZq/Logs.zip

 

Dziękuję za wszelkie uwagi.

 

EDIT: Prosiłbym bardzo o pomoc, ponieważ dziś nagle ekran zrobił się cały różowy i oczywiście system "zawiesił się". Chciałbym mieć pewność czy to jednak wina karty graficznej.

 

EDIT2: Dzięki za przeniesienie. Problem "zawieszania się" występuje nadal i jest bardzo denerwujący. Jutro odłączę kartę graficzną i zobaczymy jak będzie chodził na zintegrowanej. Zaczynam też podejrzewać płytę, bo zawiesza się też czasem kiedy podepnę coś pod USB na przednim panelu obudowy. Kiedy to USB wpięte było na płycie w inne złącze, zawieszał się za każdym razem gdy coś podpiąłem z przodu, teraz jest wpięte w inne złącze na płycie i zawiesza się tylko sporadycznie gdy coś z przodu podepnę. BIOS płyty jest najnowszy ze strony producenta. To tyle z obserwacji.

 

EDIT3: Najprawdopodobniej znalazł się winowajca. Jest to karta graficzna. Chodził cały tydzień na zintegrowanej i nic, nawet raz się nie zawiesił. Karta jedzie na reklamację.

Pytanie tylko takie mam: czy jest sens wysyłać ją na reklamację jeżeli zmieniany był BIOS żeby wiatrak tak nie wył? Oczywiście oryginalny BIOS mam, ale czy jest to do wykrycia, że była modyfikacja?

OTL.Txt

Extras.Txt

Edytowane przez bpm
Temat z Windows doklejam tutaj. To nie wygląda na problem systemu (tym bardziej infekcji). //picasso
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No to normalne, napisałem wyżej, że mam oryginalny, ale najwidoczniej się nie zrozumieliśmy.

 

Chodziło o to, czy teraz po wgraniu oryginalnego jest do wykrycia to, że wcześniej wgrany był nieco zmodyfikowany?

 

Przykładowa sytuacja: wgrywam oryginalny taki jaki był i wysyłam kartę na reklamację. A oni do mnie: Panie miesiąc wcześniej wgrałeś Pan jakąś modyfikację, reklamacja nieuznana.

Odnośnik do komentarza

Panie ja pilota nie umiem obslugiwac, a co dopiero jakies "Ros" czy cus. Czyli jedziesz typowym polako-cwaniakiem lub po tym jak rozszyfruja Twoje zabawy, przyznajesz sie i prosisz o wybaczenie. Osobiscie wybieram opcje skruszonego i prosze o wybaczenie. :)

Czy jest to do wykrycia - mysle, ze tak, ale mysle tez , ze nie beda tak gleboko myszkowac w sofcie jesli chrobot jest mechaniczny.

Odnośnik do komentarza

Panie ja pilota nie umiem obslugiwac, a co dopiero jakies "Ros" czy cus. Czyli jedziesz typowym polako-cwaniakiem lub po tym jak rozszyfruja Twoje zabawy, przyznajesz sie i prosisz o wybaczenie. Osobiscie wybieram opcje skruszonego i prosze o wybaczenie. :)

Czy jest to do wykrycia - mysle, ze tak, ale mysle tez , ze nie beda tak gleboko myszkowac w sofcie jesli chrobot jest mechaniczny.

 

Panie szanowny, Pan to sobie poczytaj dokładnie o co chodziło z tą kartą już od kilku miesięcy i w kilku tematach a potem dopiero udawaj Pan wielkiego cwaniaka. Bo czytałem kilkadziesiąt Pana wypowiedzi tu na forum nie tylko do mnie i wynika z nich jasno, że za każdym razem obrażasz Pan innych, mniej mądrych, udając kogoś bardzo ważnego. Ja z Panem kłócić się nie zamierzam i proszę nie wypowiadać się nie na temat a tylko obrażając innych. To wszystko.

 

Dzięki marekW za info. Jak można było wyczytać wyżej, zmieniłem oryginalny BIOS karty tylko po to żeby wiatrak nie wył. Przy delikatnym podkręceniu i tak karta miała max 35 stopni, więc przez 2 tygodnie na zmodyfikowanym BIOSie nie spaliłem jej na pewno, bo sprawdzałem na bieżąco temperatury. Zresztą tak jak napisałem od samego początku coś było z nią nie tak. Kartę wysyłam, temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza

Misiu kolorowy - nie lapiesz zupelnie mojego podtekstu. Nie obrazilem Cie tylko sugerowalem co zeznawac jak sie serwis czepnie (czyli wykryje zmiane BIOS-u). Tepota ma to do siebie, ze nie lapie zartu. Grzebales w BIOS - grzebales. Kombinujesz czy czasem nie wykryja - kombinujesz. Trzesiesz du..pa - trzesiesz. Czyli "typikal uzyszkodnik".

 

@edit

 

Panie miesiąc wcześniej wgrałeś Pan jakąś modyfikację, reklamacja nieuznana.
to twoje slowa?

Jak jestes taki cwaniak to po prostu zadzwon do przedstawiciela i zapytaj czy jest to problem, a nie si..aj po nogach.

 

@edit

Jeszcze jedno - dostales porade w pierwszych postach tematu;

- przejscie OCCT przez godzine oznacza , ze problem z ; przegrzewaniem lub , RAM, zasilaczem, GPU, CPU, mozna na 99% wykluczyc.

to bardzo wyrazisty test. Wykonales? Nie sadze.
Odnośnik do komentarza

Misiu kolorowy - nie lapiesz zupelnie mojego podtekstu. Nie obrazilem Cie tylko sugerowalem co zeznawac jak sie serwis czepnie (czyli wykryje zmiane BIOS-u). Tepota ma to do siebie, ze nie lapie zartu. Grzebales w BIOS - grzebales. Kombinujesz czy czasem nie wykryja - kombinujesz. Trzesiesz du..pa - trzesiesz. Czyli "typikal uzyszkodnik".

 

@edit

 

to twoje slowa?

Jak jestes taki cwaniak to po prostu zadzwon do przedstawiciela i zapytaj czy jest to problem, a nie si..aj po nogach.

 

@edit

Jeszcze jedno - dostales porade w pierwszych postach tematu;

to bardzo wyrazisty test. Wykonales? Nie sadze.

 

Zatem Misiu kolorowy, po pierwsze i najważniejsze i sobie to zapamiętaj cwaniaczku, że nie trzęsę d..pą tylko pytam, bo po to jest forum żeby pytać, a po drugie nic nie kombinuję, bo jest mi obojetne czy mi to wykryją czy nie. A jak czytać nie potrafisz tylko przekładasz sobie na swoje, to radzę udać się gdzieś na lekcje.

 

"to bardzo wyrazisty test. Wykonales? Nie sadze" jakbym nie wykonał to bym nie zakładał tematu i nie pisał postów, nie rób ze mnie debila, którym najwidoczniej sam jesteś, dobrze?

 

Zamknijcie ten temat bo cwaniak będzie dalej obrażał innych. Prawda w oczy kole, co Misiu kolorowy?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...