Skocz do zawartości

Problemy z Komputerem.


fred

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows.

 

 

od pewnego czasu mam problemy z komputerem nie pomógł format,

 

Skoro format nie pomógł, to logiczniejszym przypuszczeniem jest, że pewne źródła problemów można wykluczyć, za to podejrzane staje się oprogramowanie, które instalujesz własną ręką po formacie. Powieliłeś któryś soft?

 

 

nie moge przesuwać ikonek po pulpicie

 

Czy SP3 został doinstalowany wtórnie czy CD XP miała go już zintegrowanego? Pytam, gdyż ten objaw czasami występuje jako skutek uboczny instalacji SP3, nie następuje prawidłowa edycja w strefie Mój komputer. Zakładając, że to jest to o czym myślę, otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\4]
"180D"=dword:00000000

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

Zresetuj komputer. Zweryfikuj czy działa przeciąganie + upuszczanie.

 

 

niemożność zamknięcia Firefoxa i problemy z pobieraniem przez tą przeglądarke plików

 

Nie opisałeś problemu z pobieraniem dostatecznie klarownie = co to oznacza i jak się objawia? W tym momencie z raportów mogę podejrzewać to oprogramowanie, które zazębia się z procesami i aktywności sieciową, a są to: ESET i Outpost. Jedyna wiarygodna metoda weryfikacji: testowa deinstalacja (po jednym na raz), gdyż tylko to wstrzymuje wszystkie aktywności.

 

 

EDIT: Pisałam nie widząc nowego posta. Napisałeś:

 

WIe ktoś co zrobić, czasami te ikonki działają czasami nie.

 

To znaczy, że to nie jest trwałe, a może masz na myśli że działają tylko określone operacje? Wysławiaj się proszę precyzyjnie, bo ten tekst, który tu widzę, już zmienia radykalnie postać rzeczy na temat tego co napisałam wyżej (!). Proszę o dokładny opis problemu na czym polega "czasami działają, a czasami nie".

 

A posty podbijanki są tu zakazane. I tak Ci już odpisywałam, bo odpisuję tylko wtedy gdy jestem i mam czas na rozważenie problemu. Twoje "przypomnienie" się nic nie zmienia, poza tym, że śmieci się temat.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza

SP3 zainstalowałem po formacie, jeśli chodzi o określone operacje. Np teraz działają a bywa inaczej nie mogę pobierać plików za pomocą Mozili Firefox wygląda to następująco, klikam na ikonke, zapisz jako i muszę odkliknąć.I ponownie nacisnąć, zapisz i są też problemy z przesuwaniem plików po pulpicie.Bywa też, że komputer się wiesza po włączeniu i muszę kliknąć ctr+alt+del by się odświesił.

EDIT: To co ty kazałeś zrobić nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Jest taki problem że nie moge odinstalować Eseta.

 

start > uruchom > services.msc

 

znajdź na liście usługe Instalator Windows i sprawdź czy tryb startowy ustawiony jest na ręczny.

 

sprawdź też co mówi MS w tej sprawie http://support.micro...om/kb/319624/pl

 

 

A tu masz firmowe narzędzie do usuwania ESET, które jesli dalej bedą problemy uruchamiasz w trybie awaryjnym Windows

 

http://kb.eset.com/e...t=EAV&actp=LIST

 

EDIT: Pisałam nie widząc odpowiedzi wyżej. Wykreślone dane zduplikowane, eksponuję tylko link do Windows Installer.

 

Nic nie szkodzi Picasso

 

pozdro

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

1. Błąd przedstawia artykuł Microsoftu: KB2438651. A jeśli masz stary Instalator Windows, zainstaluj najnowszy Windows Installer 4.5.

 

2. ESET możesz odinstalować za pomocą firmowego narzędzia producenta: ESET Uninstaller. Narzędzie musi być uruchomione z poziomu Trybu awaryjnego Windows.

 

EDIT: Pisałam nie widząc odpowiedzi wyżej. Wykreślone dane zduplikowane, eksponuję tylko link do Windows Installer.

 

 

.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zwieszenie Firefoxa, masz zainstalowany Adobe Flash 11, a w dzienniku stoi bład:

 

Error - 2011-11-20 08:33:44 | Computer Name = DOM | Source = Application Error | ID = 1000
Description = Aplikacja powodująca błąd iexplore.exe, wersja 6.0.2900.2180, moduł
powodujący błąd flash.ocx, wersja 6.0.79.0, adres błędu 0x00001832.

 

Flash testowo do usuniecia.

 

Sprawdź czy tak samo zachowuje się Opera.

Odnośnik do komentarza

Może to "przesuwanie ikon" nie ma związku z ikonami, tylko następuje krytyczne zablokowanie systemu. Takie coś (czyli "zablokowanie ikon") u mnie w prehistorycznych czasach wystąpiło na dziadku XP i winny był zasilacz.

 

Podaj dokładną specyfikację sprzętową: http://www.fixitpc.p...rmacje-podawac/

 

 

PS. Belfegor, ale na błędzie jest inny Flash, ten w wersji IE (ActiveX), który nie ma związku z Firefox.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze inny pomysł.

Ponieważ problem powraca jak bumerang (po podłączeniu myszki).

 

1. Odpowiedz na moje pytanie z poprzedniego posta.

2. Czy przypadkiem lapek kiedyś nie był potraktowany Colą lub innym podobnym płynem - szczególnie w okolocy Touchpada?

3. Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń.

4. Czy próbowałeś wyłączyć Touchpada + restart?

Odnośnik do komentarza
Witam od pewnego czasu mam problemy z komputerem nie pomógł format, nie moge przesuwać ikonek po pulpicie

1. Czy po formacie instalowales sterowniki od wszystkich urzadzen - byla prosba o log sprzetowy

2. Tragicznie malo RAM nawet jak na XP oraz plik wymiany prawdopodobnie mieli na starym dysku - przydalo by sie skanowanie by wykluczyc uszkodzenia logiczne

510,98 Mb Total Physical Memory | 114,02 Mb Available Physical Memory | 22,31% Memory free

1,22 Gb Paging File | 0,79 Gb Available in Paging File | 64,55% Paging File free

 

Koniecznie poczytaj http://www.fixitpc.p...nie-windows-xp/

Sprobuj w trybie awaryjnym z dostepem do sieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...