Skocz do zawartości

Trzaski podczas odsłuchu i nagrywania


Asparte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni męczy Mnie pewien brzydki problem. Mianowicie, gdy coś nagrywam za pomocą mikrofonu, lub czegoś słucham(czegokolwiek) to słyszę trzaski. Jeszcze kwestię odsłuchu mógłbym jakoś przemilczeć, tak kwestii nagrywania nie mogę, bo jestem lektorem w pewnej grupie.

 

Płyta główna to: Gigabyte G31M-ES2L, dźwiękówka integra.

Jeśli coś jeszcze mam podać to piszcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

no chyba że tak, czego do odsłuchu używasz (konkretnie, nazwa) czego do nagrywania używasz (jak poprzednio) czy sterowniki dźwięku są aktualne, czy gniazda są sprawne, na razie tyle.

Do słuchania używam słuchawek A4Tech HS-50, mikrofon z nich a także oddzielny mikrofon LogiLink HS0012. Sterowniki aktualne. Co do gniazd to niestety nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Tylko z tymi trzaskami tak mam, że raz są a raz ich nie ma. Np. w tym momencie próbowałem nagrać próbkę tych trzasków, ale o dziwo trzasków brak. Występują przez cały czas odtwarzania jak i nagrywania.

 

I tak:

- raz są raz ich niema

- od kilku dni

- + to co w cytacie

 

Wydaje mi się, że Ty je tylko słyszysz - co może sugerować uszkodzenie kabla(i) w słuchawkach.

Nie napisałeś wyraźnie czy brak tych trzasków w odtwarzanym nagraniu i w jakich warunkach.

Czy problem występuje również przy wykorzystaniu głośników (trzaski)?

Odnośnik do komentarza

Masz problem i się z nim zgłosiłeś. I słusznie.

Problem w tym, że znasz sytuację, szczegóły i inne drobnostki. I tu jest kłopot bo to co dla Ciebie jest oczywiste nie musi być dla innych.

 

1. Przy nagrywaniu słyszysz trzaski - na podsłuchu.

2. Nagrany materiał też zawiera trzaski.

3. Odtwarzanie na tym samym sprzęcie oraz innym również zawiera trzaski.

4. Czy możesz nagrać testowy materiał (dowolny), shostować go i podać linka? Tu może byc ważny charakter trzasków.

5. To również może być problem uszkodzenia gniazda mikrofonu (w tym sensie wpis @marekW) - piszesz, że od kilku dni.

6. Czy przed wystąpieniem problemu nie instalowałeś jakiegoś softu, pakietu AV itp.?

 

I podstawowe pytanie: jak u Ciebie wygląda temat zainstalowanych kodeków? Ile palietów? Czy soft wykorzystywany ma również swoje kodeki?

Może problemem jest konflikt kodeków.

Odnośnik do komentarza
1. Przy nagrywaniu słyszysz trzaski - na podsłuchu.

2. Nagrany materiał też zawiera trzaski.

3. Odtwarzanie na tym samym sprzęcie oraz innym również zawiera trzaski.

Tak

 

4. Czy możesz nagrać testowy materiał (dowolny), shostować go i podać linka? Tu może byc ważny charakter trzasków.

W tym sęk, ze trzaski raz są a raz nie.

 

5. To również może być problem uszkodzenia gniazda mikrofonu (w tym sensie wpis @marekW) - piszesz, że od kilku dni.

Tez to podejrzewam,ale musze podpiąć przedni panel żeby to zweryfikować.

 

6. Czy przed wystąpieniem problemu nie instalowałeś jakiegoś softu, pakietu AV itp.?

Nie, bo to się zaczęło dziać po jednym z wyłaczeń komputera.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co znaczy ten post powyżej - czysty mój cytat. A idąc dalej za sugestią @Rychwala to odpowiedz czy nie masz aby dwóch aktywnych kart dźwiękowych - zintegrowanej i na PCI. Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń z rozwiniętym AUDIO.

Edytowane przez picasso
W Twoim cytacie autor umieścił obok odpowiedzi. Zupełnie nieczytelne. Edytuję jego post. //picasso
Odnośnik do komentarza

Obrazek nie wskazuje problemów.

W temacie "raz są a raz nie" wykonaj prostą próbę.

W trakcie nagrywania z mikrofonu poruszaj kablem w różnych miejscach (szczególnie przy gnieździe oraz zakończeniu z drugiej strony) i zobacz czy ten efekt nie występuje.

Powinieneś to zrobić tak, że przez krótką chwilę w miarę intensywnie przeginasz kabel w różnych kierunkach a następnie starasz się aby był on nieruchomy.

Jeżeli jest uszkodzenie kabla to powinno się to ujawnić przy takiej próbie.

Odnośnik do komentarza

Testowo możesz spróbować zmienić kartę dźwiękową, a najtaniej wyjdzie tzw. "kluczyk USB" > http://allegro.pl/listing.php/search?string=usb&category=4412

 

Przedni panel masz zamiar sprawdzić, a z nim może być tak, że powinieneś aktywować w BIOS-ie odpowiednią opcję (HD lub AC'97) w zależności od tego co oferuje obudowa. Patrz strony oznaczone jako 29, 73 i 76/78 poniższej instrukcji (angielski).

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-es2l_1x/download/manual

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...