Skocz do zawartości

Dostep do funkcji w Konsoli Odzyskiwania


snorg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje odblokowac poniższe funkcje: Domyślne reguły konsoli i ich zmiana tak abym mogl usunac zbedne pliki z poziomu konsoli.

ponizej cytat z FAQ (urodziwej picasso :).

jest tam informacja ze w celu ominiecia blokady trzeba miec dyskietke startowa win 2000.

raz ze link juz nie dziala, a 2 pytanie, czy moge nagrac na plyte ?

czy plik ktory jest w FAQ Konsola(fixitpc.pl).iso bedzie tym samym ? pytam gdyz nie mam napedu w laptopie FDD i chcialbym z CD

jak wogole to wyglada ? musze sie dostac do konsoli .

Edytowane przez picasso
Cytat zmieniłam na link do tutorialu Konsoli tu na forum. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie opisałeś podstawowego problemu z którym przychodzisz: "nie mogę uruchomic systemu gdyz woła ciagle że jest za malo miejsca na dysku"

 

Konsolę odrzuć, to się nie nadaje do tego zadania. Zaopatrz się w płytę OTLPE + SpaceSniffer (narzędzie jest portable i z tego co pamiętam, może działać z poziomu środowiska zewnętrznego). Zbootuj z płyty OTLPE, na pendrive podstaw SpaceSniffer i go uruchom, wytwórz log z dysku systemowego to zobaczymy gdzie co można usuwać.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam Cię serdecznie.

 

widze nadal uczęszczane byłe forum ;)

 

więc problem już odczytałaś :)- po prostu nie mogę uruchomić Windowsa.

dlaczego mam odrzucic konsole ? chce poprzez nią usunac jakis plik z dysku i wtedy sprawdzic czy bedzie ok (komunikat - nie wlaczy sie system z powodu zerowego miejsca na dysku) wiec mysle ze moze pomoc.

dlaczego konsola ? gdyz zadne plyty na linuxie nie bootują. (bluescreen albo kernel... memory)

 

co do linka ktory zapodalas juz nie ma odnosnika.. mozesz mnie naprowadzic na aktualny :) ? Dzięki

co do SpaceSniffera, nie mogę zbootowac go z pena gdyz mam juz leciwego laptopa i nie ma w biosie bootu z USB

wiec zostaje tylko plyta

Odnośnik do komentarza
dlaczego mam odrzucic konsole ?

 

Za pomocą Konsoli nie wykonasz dobrej diagnostyki co gdzie jest zajęte. Usuwanie katalogów i plików też niewdzięczne, na dokładkę już jest pierwszy problem limitacji.

 

 

dlaczego konsola ? gdyz zadne plyty na linuxie nie bootują. (bluescreen albo kernel... memory)

 

OTLPE nie opiera się na silniku Linux. To LiveCD Windows.

 

 

co do linka ktory zapodalas juz nie ma odnosnika.. mozesz mnie naprowadzic na aktualny

 

Wszystkie linki podane i prawidłowo działają.

 

 

co do SpaceSniffera, nie mogę zbootowac go z pena gdyz mam juz leciwego laptopa i nie ma w biosie bootu z USB

 

Ale nie! On nie ma bootować. To OTLPE ma bootować, a SpaceSniffer podany tylko pod płytę. To z poziomu OTLPE wchodzisz na USB i uruchamiasz narzędzie.

 

 

widze nadal uczęszczane byłe forum

 

Prosta dedukcja. Pamiętam Cię, a tu cytat w poście z poprzedniego forum (bo te teksty to wersja sprzed pewnych korekt, znam własne prace na pamięć), no to skoro nie kopiowałeś tekstu stąd tylko stamtąd, sprawdzam co tam się stało, że idziesz tu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No niestety linki już nie są tymi co powinny być

zobacz na ten:

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page__p__4251#entry4251

 

spójrz na koncówkę

nie ma już takiego postu na forum :(

 

co do SpaceSniffer - co on za zadanie ma wykonywac ? wyczytalem na Google, że pokazuje graficznie wielkosci plikow/folderów.Hmmmmm

Odnośnik do komentarza
No niestety linki już nie są tymi co powinny być

 

Ale kurde, co Ty otwierasz. Nie wiem skąd ten link (to jest poprzednia lokalizacja opisu, teraz ten opis jest nowym tematem). Ja Ci dałam całkiem inny link:

 

Zaopatrz się w płytę OTLPE

 

Chodzi o post numer dwa = tam są linki pobierania (OTLPEStd.exe).

 

 

co do SpaceSniffer - co on za zadanie ma wykonywac ? wyczytalem na Google, że pokazuje graficznie wielkosci plikow/folderów.Hmmmmm

 

wytwórz log z dysku systemowego to zobaczymy gdzie co można usuwać

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Fajnie :), dzięki

 

nie chcę być złym prorokiem ale jeśli ma się uruchomić jakieś środowisko Graphic na moim lapie.. to byłby cud.

jeśli zbootuje, to wtedy i pendrive też zobaczy ;) więc to będzie to medium ;)

 

EDIT:

 

No i super!

wogóle tej płytki nie chcę zabootować laptop.

 

próbowałem na 2 płytkach wogóle nie bootuje:(

co teraz ?

Odnośnik do komentarza
wogóle tej płytki nie chcę zabootować laptop.

 

Ale co to znaczy, jak wygląda bootowanie / co za błąd widzisz?

 

Czyli na razie jest wiadome, że bootuje tylko płyta instalacyjna Windows? Wracając do pytania:

 

 

czy plik ktory jest w FAQ Konsola(fixitpc.pl).iso bedzie tym samym ? pytam gdyz nie mam napedu w laptopie FDD i chcialbym z CD

 

Oczywiście nie, ta płyta jest zrobiona przeze mnie z nowszego materiału (dyskietki XP SP2), gdyż używanie tak archaicznego podkładu jak Win2k ma skutki uboczne: może się pojawić pytanie o hasło w Konsoli, którego nie ma wcale + BSOD podczas bootowania na niektórych konfiguracjach sprzętowych.

 

 

Może z innej strony, wypróbuj czy zbootuje takie redukowane środowisko jak: Offline NT Password & Registry Editor. Chodzi mi tu o edytor rejestru, który zostałby użyty do modyfikacji wartości odpowiedzialnej za ograniczenia Konsoli. Ten edytor ma to nawet prekonfigurowane:

 

ntregrc.gif

 

Gdyby to się udało, użyłbyś po prostu Konsoli z CD XP. Tu się zacznie z kolei inna "zabawa", bo Konsola nie dopuszcza w ogóle rekursywnego kasowania. Czyli jeśli jest folder, nie da się go usunąć, dopóki nie zostanie on opróżniony obiekt po obiekcie. Należy też wszędzie sprawdzać atrybuty (przed usuwaniem musi być zdjęte SH). A o uruchomieniu jakiegoś narzędzia zewnętrznego zapomnij, Konsola rozpoznaje tylko własne wbudowane komendy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Proszę nie stosuj nagminnie opcji "Odpisz", która automatycznie cytuje cały poprzedni post. W kółko tu edytuję. Korzystaj z "Dodaj odpowiedź".

 

 

Podsumujmy: nie bootuje żadna płyta Linux-based, OTLPE oraz NT edytor, jedyna startująca to CD XP (a Konsola ma zablokowane komendy SET bez możliwości zdjęcia tego, bo nie ma po prostu czym tego zrobić). Nasuwa się:

 

1. Wejść z CD XP do Konsoli Odzyskiwania i popatrzyć czy nie da się usunąć czegoś z tych miejsc, gdzie Konsola ma aktualnie dostęp, tylko w celu zrobienia minimum miejsca, by Windows ruszył (a potem to już z górki, dalsza diagnostyka miejsca spod Windows). Czyli do wertowania root dysku C:\, C:\Windows i w dół, inne lokalizacje nie wchodzą w grę. Pierwsze miejsca na sprawdzenie, które można czyścić bez wahania, to: C:\Windows\SoftwareDistribution oraz C:\Windows\Temp plus wszystkie katalogi typu dolarowego (deinstalatory łat) o modelu nazwy $NtUninstall...$. Przypominam: katalogu nie można usunąć rekursywnie wraz z całą jego zawartością, każdy folder musi być opróżniany mozolnie ręcznie.

 

2. Jeśli zawiedzie 1, no to ja tu widzę już rozkręcanie laptopa, wypięcie dysku w celu podczepienia go pod inny komputer.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca , każda płyta oparta na linuxie..

np. taka hiren'sboot bootuje.. ale rowniez niektore funkcje tylko działają...

zbootować sięzbotują ale potem gdy już coś chcemy włączyć to bledy..

sprawdzalem nawet HDD regeneratorem - 0 badów.

MemTest to samo.

 

na coś innego nie mam pomysłów, może coś zaproponujesz? jakiś "lekki" linux ?

 

co do konsoli już sprawdzam , usuwam.

 

------------------

a czy można coś zrobić z pamięcią wirtualną w konsoli ? gdyż komunikat mam jasny:

Twoj system nie ma pliku stronicowania lub rozmiar pliku stronicowania jest za mały.

http://support.microsoft.com/kb/316528/pl

Odnośnik do komentarza
co do konsoli już sprawdzam , usuwam.

 

Jakieś wyniki?

 

 

a czy można coś zrobić z pamięcią wirtualną w konsoli ? gdyż komunikat mam jasny

 

To komunikat podczas startu do Windows? Jeśli tak, to bez zdziwienia, skoro brak miejsca na dysku. Zaś w Konsoli brak pola do manipulacji, jedyne co jest wykonalne, to kasacja pliku pagefile.sys jako takiego. Z tym że domyślnie Konsola go wcale nie widzi i musi być użyta sztuczka przekopiowania innego pliku do pagefile.sys, by go uwidocznić do kasacji. Konsola jest beznadziejna, tam się mało co da zrobić.

 

 

na coś innego nie mam pomysłów, może coś zaproponujesz? jakiś "lekki" linux ?

 

Skoro nie bootuje ani Offline NT Password & Registry Editor ani Puppy Linux (zrozumiałam, że był próbowany), to wątpię czy jest sens dalszego poszukiwania. Ewentualnie - sugerując się tym, że środowisko redukowane XP się ładuje - można wypróbować mocno skrojonych projektów XP-based (wymagana płyta CD XP jako baza do robienia nowej płytki), konkretnie: w Winbuilder dodać projekt PicoXP. Po zbootowaniu z tak zrobionej płyty wita nas tylko linia komend, która ma dostęp wszędzie.

 

picoxp.gif

 

 

sprawdzalem nawet HDD regeneratorem - 0 badów.

 

Na temat HDD Regenerator: KLIK. Porządną diagnostykę prowadzi się via MHDD.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje

-Tak podczas startu- po usnięciu kilku plikow.. juz nie wyswietla bledow o pamieci,, lecz nadal stoi i dalej nie wchodzi.. (niebieski ekran)

Puppy Linux - również się nie wczytał boot kernel memory error.

 

co do PicoXP, mam tego używać zamiast konsoli ? komendy usuń są te same ?

czy w jakiś lepszy sposób można plikami manipulować ?

 

bo jeśli nie to konsola ma to samo :), chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
co do PicoXP, mam tego używać zamiast konsoli ? komendy usuń są te same ?

 

Oczywiście, zamiast Konsoli. Komendy usuwania są podobne, ale nie takie same, tzn. w PicoXP działa zestaw z cmd Windows, co oznacza że np. usuwanie katalogu ma przełączniki z cmd.

 

 

czy w jakiś lepszy sposób można plikami manipulować ?

bo jeśli nie to konsola ma to samo

 

Przecież po to daję PicoXP, że to definitywnie nie jest to samo co Konsola:

- Ktoś tu zapomniał o limitacjach SET :P Konsola jest ograniczona tylko do kasowania z C:\ i C:\Windows, nie skasujesz nic co leży poza (np. w Program Files, Documents and Settings etc.). W PicoXP kasacja wykonalna z dowolnego katalogu.

- Konsola nie może skasować katalogu rekursywnie (mozolnie plik po pliku ze środka), w PicoXP jedziesz RD /S /Q Folder i po zabawie

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Zdziwię Cię,

usunąłem z konsoli XP, pliki z pulpitu

 

Jeśli udało Ci się to zrobić, to znaczy że definitywnie nie masz blokady SET (zdjęta czymś wcześniej), i w zasadzie pół tematu tu nieaktualne (wprowadzenie w błąd).

W Konsoli na standardowym ustawieniu jest to niemożliwe:

 

rc1.gif

 

Dopiero po zmianach w rejestrze Windows wykonalne:

 

rc2.gif

 

Ale i tak w Konsoli nie możesz użyć rd /s /q znacznie przyśpieszającego pracę. Nie jest obsługiwane.

 

 

nie wiem jak ale już nie było komunikatu błąd dostępu.. jak to wcześniej było.

 

Samo się nie mogło przestawić, przy założeniu, że używano ciągle tej samej CD XP.

 

 

jak wyżej w poście moim... usunąłem kilka plików i nadal ekran stoi...

 

No ale ile miejsca na dysku wolnego jest aktualnie? Ile ważyły usuwane pliki?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Uruchamiam PC, logo XP i jedziemy... gdy pojawia się okienko z logowaniem klikam enter (admin i bez hasla) no okienko znika i jest niebieski ekran znany z XP.. tyle.. teraz juz zadnych bledow nie widzę.

 

wystaczy że w konsoli uruchomię poleceniem diskpart ... i sie od razu pojawia tabeleczka z iloscią wolnego meijsca na HDD.

 

a 300Mb usunalem , przy kazdym pliku jest podana wielkosc pliku.. wiec w przeliczeniu z KB tyle mi wyszlo.

Odnośnik do komentarza
ekran logowania znika i jest blue.. nie wiem czy wisi czy nie.. ale dalej juz dysk nie ładuje pulpitu.

 

Czy na tym ekranie da się wywołać kombinację ALT+CTRL+DEL (lub CTRL+SHIFT+ESC)? A jeśli tak to co widać w procesach?

Na wszelki wypadek też zapytam: czy logowanie na wbudowane konto Administrator daje te same efekty?

 

 

Złożenie problemów tzn ?

 

Mam na myśli: nie tylko problem miejsca na dysku (sugerowany od początku). Widziane tu efekty to może być masa przyczyn np. zdefektowany profil, uszkodzone pliki systemu, wirusy / rootkity....

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy na tym ekranie da się wywołać kombinację ALT+CTRL+DEL (lub CTRL+SHIFT+ESC)? A jeśli tak to co widać w procesach?

 

Tak da... normalne windows opcje...

 

procesy to norma:

 

taskmgr.exe

svchost.exe x5

winlogon.exe

smss.exe

 

bo jeśli nie to naprawdę format mnie czeka..

 

tylko wtedy kolejne pytanie jak odzyskać pliki... (przed formatem) - kolejna zagadka

gdyby to nie ważne artykuły na uczelnie, to bym go lapka wyrzucił przez okno ale ważne ;/ i chcąc czy nie muszę je "jakoś" odzyskać

 

ale to już bynajmniej jutro popołudniu...

jutro praca, narazie bardzo Ci serdecznie dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...